Testy a recenze ojetin

Diskuze o čemkoli.

Testy a recenze ojetin

Příspěvekod _Tom_ » 14 zář 2011, 17:02

Dobrý nápad od 8steve

Co zkusit napsat pár řádků nebo stránku o ojetinách. Nebo příklad ne jen testy nových skútrů, ale zkušenosti po xxxx kilometrech. Jak jsou na tom v poruchovosti. kvalitách dílů, plastů a kdečem, případně i osobní pocity s technikou po několika tisících kilometrech.

Výsledek. články v samotné sekci na skutrportal.cz. Ideální počtení pro případné zájemce a konkrétní ojetý skútr pro zájemce o ojetinu. např. honda PCX po 20 000km. "Na novou nemám, chci si přečíst jak jsou na tom uživatelé po 5letech"
Pokud bude recenzí dostatek tak to dám zájemcům určitý přehled o kvalitách

Ono to odpoví časem na otázky jak je to z kvalitami u PCX, nebo vision montovaných třeba v Indii.

Vím že budou argumenty na to, že jsou to novinky, nebo že od toho je forum apod. ale proč to nezkusit
Galerie fotek | Profil motorkáři.cz
nyní: Honda Vision 110 - najeto 7 000km | Honda NC750X - najeto 21 000km

dříve: Honda SH300 - najeto 41 000km | Honda PS125 - najeto 22 000km
Uživatelský avatar
_Tom_

Moderátor
 
Reputace: 98
Příspěvky: 3946
Registrován: 04 kvě 2009, 14:49
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda

Re: Testy a recenze ojetin

Příspěvekod Jim » 14 zář 2011, 17:10

Testy ojetin jsou všeobecně oblíbené články, protože (přesně jak bylo řečeno), ne všichni mají na to, aby si mohli koupit zbrusu novou motorku.

Teď jde o to, v jakém stylu a na jaké věci se zaměřit. Možná to zní divně, ale určitě se dá vymyslet několik věcí, na které se dá zaměřit u každé ojeté motorky - filtry, svíčky, brzdový obložení atd. Pak jsou samozřejmě i nějaký dětský nemoci, kterými některé modely trpí. Taky zůstává otázkou, jak staré modely vybírat. Neptám se proto, že bych se nedokázal rozhodnout sám, ale spíš mě zajímá váš názor.
Uživatelský avatar
Jim

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 28
Registrován: 14 čer 2011, 11:55

Re: Testy a recenze ojetin

Příspěvekod _Tom_ » 14 zář 2011, 17:32

určitě bych se vyvaroval členění co už je a co není staré. stejně jako u aut někde vyhledává max stáří do 5let, někomu nevadí 10let. stejně tak kilometry někdo hledá s najetými max 20 tisíci, a někdo třeba po 50tisících. podle mě ať je to otevřené

se servisem apod. ideální skutečné náhlady a četnost výměn, to je totiž jediné kde se nechá říct, co tomu kdo věnoval a podle toho vyjde opotřebení apod. jsou lidi co mění raději preventivně a pak uživatelé nění až to upadne. Porstě popsat zkušenosti a po pár článcích to určitě hodnotu mít bude
Galerie fotek | Profil motorkáři.cz
nyní: Honda Vision 110 - najeto 7 000km | Honda NC750X - najeto 21 000km

dříve: Honda SH300 - najeto 41 000km | Honda PS125 - najeto 22 000km
Uživatelský avatar
_Tom_

Moderátor
 
Reputace: 98
Příspěvky: 3946
Registrován: 04 kvě 2009, 14:49
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda

Re: Testy a recenze ojetin

Příspěvekod Jim » 14 zář 2011, 17:45

Hm, s tím členěním na jednu stranu souhlasím, na druhou si myslím, že na ojetinu by to mělo mít alespoň dva, tři roky stáří. Abychom nedělali testy ojetiny s 3/4 roku starými motorkami. To pak trochu pozbývá smyslu. Určitě by to chtělo nějaký měřítko, odkud to začít brát jako adekvátní k testu ojetiny.
Uživatelský avatar
Jim

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 28
Registrován: 14 čer 2011, 11:55

Re: Testy a recenze ojetin

Příspěvekod duky5 » 14 zář 2011, 20:36

neviem ci je to v "ramci" temy...ale v tejto teme som postupne popisal skusenosti, drobne zavady a servis gilerou nexus 500 za 4 roky a cez 30 000 km.

viewtopic.php?f=5&t=6010
Honda ADV350 Obrázek

Gilera Nexus 500 Obrázek, dlhodoby priemer za cca 77 000 km
Uživatelský avatar
duky5

1000+
 
Reputace: 107
Příspěvky: 1200
Registrován: 27 kvě 2011, 17:33
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda adv350

Re: Testy a recenze ojetin

Příspěvekod novaka » 14 zář 2011, 21:53

Několik podobných testů je uveřejněných v knížce Skútry Jak na to ? Překlad nic moc, ale něco tam najít jde. Řada podobných informací je i v řadě zahraničních časopisech o skútrech.

Já jsem napsal řadu informací na tomhle serveru do různých vláken o Hondě SH 125 a Burgmanu 125. Teď aktuálně mám u Hondy SH 125 najeto 67 200 km a to za necelé 4 sezóny. Popravdě psaní mě stojí nějaký čas a celkem dost jsme toho sem napsal ... nic jsem za to nečekal a dělám to dobrovolně pro popularizaci skútrů. Vidím to jako účelné, protože skútr je praktický doplněk a prostředek pro zábavu.

hmmm psát zkušenosti atd. pořád někdo něco chce, čtu tady jak by co mělo být. Beru, že ti co sem píší, tak už toho hodně napsali, ale ať s tím i začnou. Třeba se někdo další přidá ;-) Mám i jednou špatnou zkušenost, kdy jeden dřívější přispěvatel na tohle fórum chtěl po mě kopii českého manuálu k Burgmanu 125 + kopii knížky co jsem si koupil z Amazonu, když jsem to připravil, tak byl trochu naštvaný, že jsem to neoskenoval a neposlal. Potom se už neozval, když jsem mu odepsal ať si proto přijede. Vzal jsem to a vyhodil a nikdy více podobné posílání.

Také si troufám tvrdit, že podobný test, aby měl smysl, tak to musí dělat někdo kdo tomu opravdu rozumí a je ochoten nechat svůj skútr rozebrat a nafotit - to není zadarmo. Pochopitelně stručný výčet typu počet km, peníze na údržbu, nějaká větší porucha, tak to asi není problém.

Já jinak dělám test Hondy SH na 100 000 km :-) Jak jsem napsal jsem na 67 tis. km. Skútr mě vždy dovezl domů, údržba něco stála, ale nic extra a zážitků nepočítaně.
novaka

250+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 474
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Skútr / moto: Burgman 200

Re: Testy a recenze ojetin

Příspěvekod Jim » 14 zář 2011, 23:42

No, pánové, rozepsali jste se hezky, klobou dolů :)

Co se týká dotazu, co měl 8steve, jak bych si to představoval.... Víš, víc jak sedm let jsem jsem tyhle testy psal, nějakým stylem jsme psát začali a dále jsme se to, v rámci možností, snažili vylepšovat. A je pravda, že se takové věci začínaly psát stylem, že jsme se na té ojetině svezli a k tomu se dovařila nějaká omáčka. Podle mě jsou dneska takové testy ojetin k prdu, přesně, jak říkáš.

Moje představa dobrého "testu" ojetiny (pokud tomu vůbec říkat test)... Měl by to být článek, který by byl schopný člověku, který nemá s daným modelem zkušenosti, ale třeba plánuje jeho pořízení, odpovědět na co nejvíce případných dotazů. Určitě by se tam měly objevit ceny spotřebních záležitostí - olej, filtry, svíčky, brzdové obložení, řemen, válečky atd. případně obohacené o zkušenosti majitelů (např. tyhle destičky ne, tenhle filtr jo - a proč). Měly by se tam objevit nejčastější poruchy, jak často se můžou přihodit, jak nákladná je oprava a zda se tomu dá třeba nějak předejít.
Současně by tam měly být ale i samotné jízdní vlastnosti: chování motoru, jízdní vlastnosti, využitelnost. Ty by měly být od samotných majitelů, ale asi by bylo dobré tyto verdikty porovnat s vlastním názorem člověka, který takový článek píše.
Od věci by asi nebyly možnosti rozšíření - ať už případní "tuning" motoru, přes plexi a další doplňky.

Proto jsem psal, že by to byly hodně náročné články a proto mě zajímalo, jak to vidíte vy tady na fóru, abychom koncept takového článku mohli řádně promyslet a najít co nejrozumnější cestu, včetně toho, jak "staré" skútry brát vůbec v potaz. Chápu, že když to bude i šest let starej skútr s najetými 10 tkm, tak je to o ničem. Proto bych určitě chtěl dát váhu počtu najetých kilometrů, protože tam těch zkušesostí a zážitku je rozhodně víc.
Uživatelský avatar
Jim

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 28
Registrován: 14 čer 2011, 11:55


Zpět na Volná diskuze

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků