Testovací jízda

Diskuze o čemkoli.

Re: Testovací jízda

Příspěvekod HonzaR » 02 říj 2012, 12:47

On také je rozdíl, zda se prodává 10 let starý skútr za 20tkč, anebo novější věc v ceně přes 100litrů...
Každopádně tady je moje verze smlouvy o výpůjčce:
http://uloz.to/xq1QGC7/smlouva-o-vypujcce-docx
z ho*na bič neupleteš...
Uživatelský avatar
HonzaR

1500+
 
Reputace: 218
Příspěvky: 1860
Registrován: 15 srp 2011, 11:07
Bydliště: Praha 16
Skútr / moto: Suzuki V-Strom 800 /SE

Re: Testovací jízda

Příspěvekod p@t » 02 říj 2012, 13:28

p@t píše:Záloha v plné výši kupní ceny to vyřeší. Kdo má opravdu zájem, má hotovost ssebou.
8steve píše:Po mně teda zálohu nikdy nikdo nechtěl a ani bych ji sebou neměl. Takže naopak pokud by ji někdo vyžadoval, tak bohužel... Ty prodat musíš, on koupit může. Kupující je ve výhodnějším postavení. Sám taky zálohu na projetí nevyžaduju, očekávám, že když to položí, tak automaticky kupuje. Naposled to tak dopadlo.

= vypadá to, že silně lobuješ za práva kupujících. Úsměvné.
traxxas píše:Prosím o radu zkušených, nikdy jsem moto neprodával. Na bazaru prodávám skůtr, jakpak postupujete ohledně testovací jízdy?

Nicméně traxxas má evidentně skůtr v bazaru a jen potřebuje zadat bazaristovi pokyny k přístupu k potenciálním zájemcům ...
Bylo: B650 exe K8, najeto 48000km, Piaggio Carnaby 200
Uživatelský avatar
p@t

250+
 
Reputace: 18
Příspěvky: 262
Registrován: 14 kvě 2010, 14:11
Bydliště: Dolní Břežany PZ
Skútr / moto: XT1200Z Super Tenere

Re: Testovací jízda

Příspěvekod HonzaR » 02 říj 2012, 13:45

8steve píše:Pominu, že jsem se s takovým přístupem nesetkal a zeptám se - je to běžná praxe jen u motorek nebo se stejně přistupuje k testovací jízdě i u aut? Tam jsem se setkal maximálně s tím, že prodejce jel jako spolujezdec, ale i to tak v jednom ze čtyř případů, jinak mě nechali projet samotnýho. Záloha nikdy nic.

Teď se dívám na tu smlouvu o výpůjčce a to bych tedy nikdy nepodepsal. Stavělo by mě to do nevýhodnýho postavení. Kdykoliv se může na stroji objevit nějaká závada nebo může být už přítomná a pouze si nevšimnu, pak podepíšu takovou šílenost a prodávající se na mě zahojí. To bych se otočil na podpatku a nazdar bazar :roll:

Ještě, že mám zřejmě štěstí a nikdo po mně nic takovýho nevyžaduje :wink:


Zkus se vžít do mé situace, kdy jsem prodával dva měsíce nový skútr. Věř, že kdyby mi to zájemce odmítl podepsat, nejel by. Měl jsem tři zájemce a mohl jsem si tudíž docela diktovat a trvat na své ceně. Byl jsem ve výhodě, jako prodávající.
z ho*na bič neupleteš...
Uživatelský avatar
HonzaR

1500+
 
Reputace: 218
Příspěvky: 1860
Registrován: 15 srp 2011, 11:07
Bydliště: Praha 16
Skútr / moto: Suzuki V-Strom 800 /SE

Re: Testovací jízda

Příspěvekod JAARRR » 02 říj 2012, 14:32

Jak se tady pročítám příspěvky, tak mě ve věci zkušební jízdy ještě napadlo - a co kdybys jel na zkušebku s ním - myslím jako spolujezec. Není to sice asi ideální, ale pokud by se třeba někdo zdráhal se zálohou, ale přesto by se chtěl svézt - alternativa to zcela určitě je. A jestli se to dotyčnému bude líbit i s tebou, tak si na příští sólo jízdu přinese celkovou sumu a určitě by ji dal i předem.

Jen nevím, co by se stalo, pokud byste spolu sebou flákli o zem a mašinku kapánek poničili!!!!

Je neuvěřitelné, co takový prodej skůtru přináší za varianty řešení prodeje .................
Uživatelský avatar
JAARRR

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 73
Registrován: 01 dub 2012, 21:00
Bydliště: Břeclavsko
Skútr / moto: Piaggio Xevo 400
Tuning / úpravy: zatím nic není a ani to neplánuji

Re: Testovací jízda

Příspěvekod HonzaR » 02 říj 2012, 14:41

8steve píše:Úsměvné? Nikoliv, logické je to slovo, který tě mělo napadnout.

Honza: Ty jsi prodával za velmi dobrou cenu, to je dost vyjímečná situace. O konkrétních situacích se tu nebavím :wink: V tvém případě i věřím, že jsi měl lepší postavení. Obecně je to každopádně jak píšu.


"Obecně je to každopádně jak píšeš" - Ovšem pouze z Tvého úhlu pohledu, byť podložené Tvou zkušeností. Nevydávej své názory za obecně platná fakta.
z ho*na bič neupleteš...
Uživatelský avatar
HonzaR

1500+
 
Reputace: 218
Příspěvky: 1860
Registrován: 15 srp 2011, 11:07
Bydliště: Praha 16
Skútr / moto: Suzuki V-Strom 800 /SE

Re: Testovací jízda

Příspěvekod amaize » 02 říj 2012, 15:51

Rosi45 píše:Když jsem ve Vyškově u JJ - kupoval buráka,před zkušebkou jsem musel složit celou částku.

já taky u J&J a vůbec mi to nedělalo problém,asi jsme ti poctiví kupci :wink: , a při prodeji taky bych chtěl celou částku , co jak to nabourá , nechá ležet a odporoučí se , vzápětí toho skůtra šlohne někdo úplně jiný a co pak
mopedy Stadion 11 a 22,Mustang 23,babeta 210,Simson S53...ale stále vzpomínám
05-12/2012 Lifan S-RAY 50 2T 1770 km,Yamaha X_MAX 125 09/12-04/2014 9100km
S blbcem se nikdy nepři - někdo by si mohl všimnout, že mezi Vámi není rozdíl
Uživatelský avatar
amaize

1000+
 
Reputace: 63
Příspěvky: 1053
Registrován: 10 čer 2012, 18:18
Bydliště: Albrechtice u ČT
Skútr / moto: Piaggio MP3 400ie LT
Tuning / úpravy: Dr.Pulley,Iridiová svíčka,12V zas.,LED osvětlení,příd.brzdové světlo,zadní kufr,deflektor

Re: Testovací jízda

Příspěvekod kalibr » 02 říj 2012, 17:12

V roce 2008 jsem kupoval B400 v Olomouci u motoprodejce a chtěl před testovací jízdou plnou částtku.
Letos jsem kupoval B650 v Suzuki v Praze a taky chtěl plnou částku před testovací jízdou.

Podle mě naprosto standartní přístup, pokud motorku chceš projed polož prachy a jeď.
Jinak v obou případech jsem dostal potvrzení o složení kauce.
"Vzít za plyn umí každý, ale ubrat ho jen ti nejlepší"
Uživatelský avatar
kalibr

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 168
Registrován: 18 lis 2011, 22:55
Bydliště: Prostějov
Skútr / moto: Burgman 650 EXE K9
Tuning / úpravy: Nejsou třeba- zatím

Re: Testovací jízda

Příspěvekod mirsil » 02 říj 2012, 23:21

Souhlasím s Kalibrem, pokud má kupující vážný zájem, tak zvlášť u novějších strojů by pro něj neměl být problém složit proti potvrzení zálohu v plné výši kupní ceny. Určitě se tím trochu vytřídí zájemci kterým jde jen o svezení, což zažil bývalý majitel mého béčka a dotyčný se mu po projížďce bez obalu přiznal , že o nic jiného mu ani nešlo. Ale samozřejmě záleží i na konkrétní situaci a intuici. I po této zkušenosti po mě před koupí a projížďkou tento prodávající opět žádnou zálohu nechtěl a tentokrát vše proběhlo k oboustranné spokojenosti. Žádnou zálohu jsem neplatil ani při koupi zánovního auta před zkušební jízdou a sám jsem žádnou zálohu při prodeji po nikom nechtěl ale rozhodoval jsem se až podle toho jaký člověk se objevil ve dveřích, jak se choval, s kým přijel ap.
Profil motorkari.cz / Montážní návody / Rajče / Youtube / 739 226 818 WhatsApp Mirek
Uživatelský avatar
mirsil

1500+
 
Reputace: 222
Příspěvky: 1828
Registrován: 24 úno 2008, 08:07
Bydliště: Zahnašovice ZL
Skútr / moto: SB 650 K9 exe. Do 11/2011 Malaguti Madison 150
Tuning / úpravy: V profilu motorkari.cz

Re: Testovací jízda

Příspěvekod radata » 03 říj 2012, 01:41

Tak ja kdyz prodaval tak prijel pan jestete s nejakym kolegou a pritelkyni. Prohledly to okoukly sam od sebe dal 100% zalohu tu sem polozil nastul v gazi a zustal stat pred garazi se zbytkem osazenstva. Pan odjel prijel podepsala se smlouva a hotovo, ale bez zalohy bych nikoho odjed nenechal at je sam nebo s nekym kdo semnou zustane nikdy nevis.
a slyším na jméno RADEK
mejl: radata@seznam.cz
Uživatelský avatar
radata

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 410
Registrován: 09 lis 2008, 15:21
Bydliště: Tábor, tel.:608/156 505
Skútr / moto: Yamaha YZF 1000R Thunderace
Tuning / úpravy: 608/156 505

Re: Testovací jízda

Příspěvekod mickey » 03 říj 2012, 06:35

kdo dnes pujci motorku na projeti cizimu cloveku bez zalohy ve vysi 100 % si rika o nasledujici problemy, ja s sebou automaticky penize vezu, prip. se ptam, jestli si je mam dovest

bez zalohy bych to pujcil jen kamaradovi, o kterem vim, ze na to ma, kdyz to nekde polozi (moralku i penize)
----
lead (tucanourbano deka a navleky na riditka, vyhrivany hefty a sedlo) najeto 10 tis. km / hornet (bez uprav) najeto 25 tis. km / burgman (vyhrivany hefty a sedlo, maxia 55 s DO a nosicem) najeto 64 tis. km
Uživatelský avatar
mickey

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 344
Registrován: 05 dub 2008, 11:35
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Lead/AN650exeK5/h600/ex-Runner50

Předchozí

Zpět na Volná diskuze

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků