STK pro motorky

Diskuze o čemkoli.

Re: STK pro motorky

Příspěvekod mirsil » 30 dub 2016, 07:26

Také jsem byl se skútrem letos 23. března a žádný hon na homologační značky a posuzování asi 12-ti neoriginálních doplňků se nekonal, všechno v klidu, jediným problémem bylo focení vinka na rámu hluboko pod plasty za vidlicemi aby fotka byla ostrá ( nějakých 10 pokusů :D ). Pokud by technici na STK takhle rozpitvávali každý stroj, tak by museli mít perfektní znalosti o tom, co je originál příslušenství u každého modelového ročníku všech strojů a značek a zabralo jim to daleko více času než u aut. Už teď je cítit podstatné zvýšení ucpanosti stkáček, díky tomu, že musí vše fotit, ukládat, dokumentovat a a navíc jsou pod dohledem. Řekl bych, že se zaměří jen na podstatné věci :wink:
Profil motorkari.cz / Montážní návody / Rajče / Youtube / 739 226 818 WhatsApp Mirek
Uživatelský avatar
mirsil

1500+
 
Reputace: 222
Příspěvky: 1828
Registrován: 24 úno 2008, 08:07
Bydliště: Zahnašovice ZL
Skútr / moto: SB 650 K9 exe. Do 11/2011 Malaguti Madison 150
Tuning / úpravy: V profilu motorkari.cz

Re: STK pro motorky

Příspěvekod MP » 30 dub 2016, 07:39

No tohle asi neukecám :( :( :
Obrázek
Aktuálně Honda XL 600 V Transalp + Suzuki DL 650 V-Strom
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Exskůtry - Majesty 250 DX , Suzuki Burgman 400 , Silver Wing 600
Uživatelský avatar
MP

1500+
 
Reputace: 84
Příspěvky: 1530
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Su z Třebíča, Vysočina - drsnej kraj, drsní lidi, tak to jsme my.
Skútr / moto: Honda XL 600V Transalp + Suzuki DL 650 V-Strom

Re: STK pro motorky

Příspěvekod Bostav » 30 dub 2016, 07:59

Tak to je hodně na prasáka :lol: :lol: :lol: :lol: Ale dávám Ti +1
Když se mrkneš do obchodu s příslušenstvím pro 4kolky, tak najdeš určitě lepší řešení, ale nebude to tak drsný :-) :idea:
Od roku 1989 - Jawa Mustang ,pak spousta, ale opravdu spousta skůtrů 50ccm,70ccm a 125ccm.
Nedávná minulost: Honda PCX 2014, Yamaha N-Max 2017
Obrázek
Uživatelský avatar
Bostav

1000+
 
Reputace: 208
Příspěvky: 1163
Registrován: 26 úno 2016, 14:47
Bydliště: U Mladé Boleslavi
Skútr / moto: Honda Forza 125ccm 2018
Tuning / úpravy: Okouzlující muž za řidítky.

Re: STK pro motorky

Příspěvekod forester » 30 dub 2016, 08:34

No neviem mirsil s tou toleranciou na STK ako by som dopadol ale keď som bol na posledy z autom chytil som takého buzeranta že mi kontroloval úplne všetko a to aj či mi svieti svetlo v kastlíku,fungujú bez.pásy v zadu a ako perla bolo keď vypýtal výstražný trojúholník a kontroloval certifikát a bol celý rozhodený keď tam bol :D Myslím že u tohoto experta by som neprešiel zo žiadnou mojou motorkou :D
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 652
Příspěvky: 5474
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: STK pro motorky

Příspěvekod krizik1 » 30 dub 2016, 08:55

Nevím jak na Slovensku, ale v Čechách mu do světýlka v kastlíku je houby a občas není od věci takové chytráky na to upozornit :D Proč si nechat srát na hlavu no ne?
http://krizik1.rajce.idnes.cz/ http://www.parabellum.cz/ Aprilia Atlantic 500,PGO Comet 50 2T,Kingway Varadero 79 4T
Uživatelský avatar
krizik1

Moderátor
 
Reputace: 825
Příspěvky: 2300
Registrován: 22 srp 2010, 08:22
Bydliště: Květnice tel.:732402041
Skútr / moto: Aprilia Scarabeo 200

Re: STK pro motorky

Příspěvekod stretavka » 30 dub 2016, 09:09

Přátelé, nechci obhajovat některé techniky STK, kteří se zrovna ten den špatně vyspali, ale pokud by jste navštívili STK v Rakousku, tak by jste možná změnili názor. Kontrola bodu varu brzdove kapaliny - máš nízkou tak se poroucis,protože to je nebezpečná závada, kontrola výkonu na výkonové brzde - máš kit, odblokovano, či vyfuk který zvyšuje vykon než máš v TP, tak tě vyzenou a nedostanes technickou i kdyby ses szavel na hlavu.
Debaty ze ti foti VINko jsou o nicem, prostě kontrola identifikacnich udaju o vozidle, na to neni snad nic divnyho ze se kontroluje vozidlo, který tam ma podle TP být....
Každá náhoda se musí pečlivě připravit.....
Uživatelský avatar
stretavka

250+
 
Reputace: 317
Příspěvky: 496
Registrován: 21 črc 2011, 12:36
Bydliště: Budweiß
Skútr / moto: Aprilia Leonardo 125/Honda Hornet 900
Tuning / úpravy: série

Re: STK pro motorky

Příspěvekod Kamilz » 30 dub 2016, 09:24

Mě by spíše zajímalo, jak zjistí, které doplňky jsou homologované a které ne. Musím na STK ke všemu vozit papíry s homologací? Kde je ta hranice, tzn. co se musí homologovat (třeba opěrky) a co ne (třeba USB zásuvka v kastlíku)?
Uživatelský avatar
Kamilz

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 21
Registrován: 04 črc 2015, 13:58
Skútr / moto: Yamaha X-MAX 250 model 2015

Re: STK pro motorky

Příspěvekod medved.m » 30 dub 2016, 11:30

zdeny65 píše:...To jako budou policajti sebou nosit albumy s fotkama,ti lepší budou mít sebou noťase a prohlížet fotky přez internet... Po STK přijedu,namontím to co jsem tam měl a celá tahle photo blbost je k ničemu.To není kravina,ale maxi pitomost!!!!!!!
Ano. To, co jsi napsal, je opravdu maxi pitomost.

STK provádějí technickou kontrolu způsobilosti vozidla pro pozemní komunikace podle úplně stejných pravidel, jako se podle nich pak po těch komunikacích jezdí. Takže pokud si po kontrole dáš místo výfuku lešeňovou trubku, obuješ dvakrát širší balóny bez vzorku a celé to ověsíš girlandami z Matějské pouti, problém jsi jen posunul, nikoli se ho zbavil.

Aniž bych chtěl obhajovat buzeraci nějakým technikem, kterýmu zrovna zdrhla stará nebo se blbě vyspal - možná to nejsou výjimky - ti chlapi prostě jen dělají, co jim ukládá zákon. A když Tě pak policajti zastaví s trubkou místo výfuku, on má na fotce kromě VINka i důkaz, že tam tehdy nebyla.
Ty jdeš sice domů pěšky takjaktak, ale on je z obliga.
 Shemík spase  Obrázek
Uživatelský avatar
medved.m

1000+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 1030
Registrován: 19 bře 2013, 23:13
Bydliště: Brno
Skútr / moto: SHemík125i ABS 2013
Tuning / úpravy: snížené origo plexi, pár odrazek a LED obrysovky

Re: STK pro motorky

Příspěvekod Kamilz » 30 dub 2016, 12:59

medved.m: na základě čeho Tě ten policajt pošle domů pěšky? Může změřit vzorek, zkontrolovat světla, ale jak pozná, že máš nehomologovaný výfuk? Stačí mu jen podezření na to, aby Tě poslal domů pěšky?

PS: Nehomologovaných věcí se ale nezastávám, mohou být nebezpečné jak pro onoho řidiče, tak pro ostatní účastníky silničního provozu. Samozřejmě s rozumem, ale je otázka kde je ta hranice, viz můj předchozí příspěvek.
Uživatelský avatar
Kamilz

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 21
Registrován: 04 črc 2015, 13:58
Skútr / moto: Yamaha X-MAX 250 model 2015

Re: STK pro motorky

Příspěvekod stretavka » 30 dub 2016, 14:12

Tak POZOR - ČTĚTE POZORNĚ

benga ti můžou na silnici udělat tzv. "Technickou silniční kontrolu" - jejím výstupem je protokol o technické silniční kontrole, na které jsou pod číselnými kódy (stejně jako při běžné STK) popsány závady, který zjistí. Jsou k tomu proškolený (tedy jen dopraváci).
V případě zjištění nebezpečné závady (typ "C") - ti okamžitě omezí technickou způsobilost a odeberou osvědčení o registraci vozidla. Dál s vozidlem nemůžeš jet. Samozřejmě ti nezabrání aby jsi neodjel až benga zmizí, ale když pojedeš a budeš znovu kontrolován, tak se připrav na pořádně mastnou pokutu a nedej bože, že by jsi způsobil dopravní nehodu - na takový vozidlo se hledí, jako by mělo propadlou technickou a v tom případě si na tobě smlsne pojišťovna, pokud náhodou někoho pošleš na pobyt v nejdražším hotelu na světě - oddělení ARO, tak se z tebe může stát bezdomovec během chvíle.
V případě zjištění vážné závady (typ "B") - máš automaticky technickou způsobilost zkrácenou na jeden měsíc, do kdy musíš na kamennou STK. Pokud do měsíce závadu neodstraníš, technická ti propadá a dopadneš podobně jak jsem popsal v předchozím odstavci.
Každá náhoda se musí pečlivě připravit.....
Uživatelský avatar
stretavka

250+
 
Reputace: 317
Příspěvky: 496
Registrován: 21 črc 2011, 12:36
Bydliště: Budweiß
Skútr / moto: Aprilia Leonardo 125/Honda Hornet 900
Tuning / úpravy: série

Re: STK pro motorky

Příspěvekod janon » 30 dub 2016, 14:32

Nechce se mi verit, ze by drzaky navigaci, kufru atd., od vyrobcu, kteri se timto cilene zabyvaji (Givi, Kappa, Garmin...), byly nehomologovane a na STK by neprosly. Ale v tohle state, uz je mozny vsechno.
bylo Honda Lead 100 najeto 40 000 km (ja 12 000)
bylo Yamaha Majesty 400 najeto 206 000 km (ja 136 000)
bylo Honda Silver Wing 600 najeto 110 000 km (ja 92 000)
nyní Yamaha T Max 560 najeto 27 000 km (ja 14000)
Uživatelský avatar
janon

2500+
 
Reputace: 195
Příspěvky: 2745
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Praha

Re: STK pro motorky

Příspěvekod PBM2 » 30 dub 2016, 15:03

To janon: Jen hezky věř :roll: Před pár lety jsem v kamenné prodejně sháněl do auta "třetí" brzdové světlo, protože to originální bylo dost nešťastně vymyšlené a co chvíli se kazilo. Proto jsem zašel do známého obchodu, povídám, co sháním a paní mi podala plastový výlisek s proužkem červených LED, nic, co by vadilo ve výhledu nebo by při uvolnění mohlo někomu způsobit úraz. Lehké, účinné (perfekně bylo vidět, když jsme to zkoušeli), lehce namontovatelné, prostě paráda. A když jsem už už chtěl zaplatit, tak mi paní povídá, že ale nemá homologaci, takže někde v traktoru na poli nebo na čtyřkolce v lese použít mohu, ale jinak ne. To, že udělám něco pro bezpečnost svoji i druhých, že podpořím obchod, výrobce atd., je prostě laputna, nemá to "E" a tak jsem skončil u humpolácké obdoby s žárovkou jak do hlavního světla. Paráda, že? :wink: Takže zde je možné vše, navíc když máš smůlu a narazíš na "všeználka", který trpí pocitem moci a zneuznání. A je fuk, zda jde o auto nebo moto, prostě klidně můžeš dlouho jezdit v pohodě a nikomu nic vadit nebude a pak JEDENKRÁT narazíš na "úkaz" ve formě zneuznalého a vystresovaného člověka a jsi jasný.... :mrgreen:
Čínská kráska bere "Kolik potřebuje" :-)

Fotogalerie / Profil na motorkáři.cz / Čínská kráska
Uživatelský avatar
PBM2

750+
 
Reputace: 134
Příspěvky: 891
Registrován: 16 dub 2011, 11:53
Bydliště: Severní Morava, FM
Skútr / moto: Motorro Sonny 50 2T
Tuning / úpravy: Ano, jsou.

Re: STK pro motorky

Příspěvekod hstanislav » 30 dub 2016, 15:39

Ja myslím, že se zde nemá cenu diskutovat o vykuchaných výfucích domácí výroby a nesmyslných doplňcích (ostré hrany a tak).
Tam je to pochopitelné, ale nad některými věcmi zůstává rozum stát.
Když se vrátím k těm kufrům a držákům, skutečně nemají homologaci takovou jako vyžaduje naše STK, oni mají totiž TUV certifikaci (původně jsem si myslel, že je to v podstatě to samé), která by v Rakousku a Německu byla v pohodě, ale v našem státě je ti k ničemu. To mě na tom štve, vlastně na většinu motocyklů prostě není šance koupit kufr v souladu s našimi předpisy i kdyby jsi chtěl. A pak jde člověk na technickou a neví co ho tam čeká.
Bývalky: Scarabeo 500, Aprilia Mana 850, Honda ADV 350
Uživatelský avatar
hstanislav

100+
 
Reputace: 5
Příspěvky: 214
Registrován: 15 kvě 2013, 23:34
Bydliště: Žehuň, Praha
Skútr / moto: Honda Forza 750

Re: STK pro motorky

Příspěvekod PBM2 » 30 dub 2016, 16:00

Je to o motorkách, ale dá se z toho celkem vyčíst, jak to chodí nebo může probíhat - http://www.motorkari.cz/tema/?t=183087 8)
Čínská kráska bere "Kolik potřebuje" :-)

Fotogalerie / Profil na motorkáři.cz / Čínská kráska
Uživatelský avatar
PBM2

750+
 
Reputace: 134
Příspěvky: 891
Registrován: 16 dub 2011, 11:53
Bydliště: Severní Morava, FM
Skútr / moto: Motorro Sonny 50 2T
Tuning / úpravy: Ano, jsou.

Re: STK pro motorky

Příspěvekod Kamilz » 30 dub 2016, 17:25

Pokud jsem se dobře díval a pochopil, tak neprošel kvůli neoriginálním doplňkům:
- zadní nosič
- blinkry
- zpětné zrcátko
- výfuk
+ ještě něco, co nebylo vidět (kameraman byl na prd)
S tím výfukem jsem to ale nepochopil. Na začátku říkali, že ho první vyhodili kvůli němu, ale pak se prý ukázalo, že do roku výroby? 2001 homologaci nepotřeboval, jenže pak v souhrnu na něj zase ukazoval (ale nebylo to dobře vidět).
Kupodivu asi prošly třásničky na řidítkách, kvůli kterým bych to třeba já, kdybych byl technik, nepustil :-), připadají mi docela nebezpečné.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Kamilz

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 21
Registrován: 04 črc 2015, 13:58
Skútr / moto: Yamaha X-MAX 250 model 2015

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuze

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků