Skůtry a déšť

Diskuze o čemkoli.

Příspěvekod Kolda » 02 zář 2007, 18:50

Zdravím,

zajímalo by mě, jak to je s motorkama všeobecně když prší, jestli to nějak extrémně vadí a nebo nevadí. Viděl jsem třeba Piaggio X9 a to má na řidítkách takový informační display. Když to asi zmokne 1 - 2x tak se asi nic neděje, ale co když bude motorka zaparkovaná venku a bude na ní pršet pořád? Díky za info
Kolda

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 17
Registrován: 24 srp 2007, 09:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Skútr / moto: Piaggio X Evo 400 ie

Příspěvekod Mefisto » 02 zář 2007, 19:00

No myslim, ze s tim vyrobce musel pocitat, protoze motorka nezmokne jednou nebo dvakrat, a kdyz prsi tak s ni nejedes do prujezdu, nebo pod strom :)
Hyosung SF50 Prima / YAMAHA RACING: variator: HEBO Next Generation, vyfuk: Tecnigas Next R
FJS 600 Silver Wing / new spigle a tourist plexi(urizly) a .............
CBF 1000
Uživatelský avatar
Mefisto

1000+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1121
Registrován: 15 dub 2007, 19:15
Bydliště: Neco na D1 mezi Prahou a Bratislavou

Příspěvekod marioX9 » 02 zář 2007, 19:04

Jasně že jim to nevadí jsou na to stavěný měl jsem X9ku nikdy nebyl problém,většina novějších motorek a scootů už má dneska displaye.To bys jí nesměl ani umejt abys ho nenamočil.Nebo by si zaparkoval ve městě šel do kina a když by začlo pršet tak by jsi jí přeci nešel přeparkovat nebo zaplachtovat ne. B)
B650 EXECUTIVE K5 - (EX - PIAGGIO X9 250 EVO - JEZDÍ UŽ TEĎ PO BUDĚJICÍCH TAK AŽ JI UVIDÍTE TAK JI POZDRAVUJTE :-) )
Uživatelský avatar
marioX9

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 132
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Karle Varle
Skútr / moto: B650 Executive K5

Příspěvekod Mefisto » 03 zář 2007, 18:15

Ne to bys pak musel rychle domu a nebo ji vzit s sebou do kina :)

PS Burgos ma takovej peknej displej?
Naposledy upravil Mefisto dne 03 zář 2007, 18:16, celkově upraveno 1
Hyosung SF50 Prima / YAMAHA RACING: variator: HEBO Next Generation, vyfuk: Tecnigas Next R
FJS 600 Silver Wing / new spigle a tourist plexi(urizly) a .............
CBF 1000
Uživatelský avatar
Mefisto

1000+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1121
Registrován: 15 dub 2007, 19:15
Bydliště: Neco na D1 mezi Prahou a Bratislavou

Příspěvekod supr.tomo » 03 zář 2007, 19:31

mam Majesty druhým rokem a zmokla mi jen jedou a to pořádně před 14cti dněma,teda když nepočítam nějáký mrholení za jízdy.
když ji nechávam někde přes noc tak jedině s plachtou, jenže zrovna jsem ji zapomněl.
a zrovna byla velká bouřka, liják a všude proudy vody. skutr to přežil až na trochu zrezlej vejfuk a vrzající otevírání kufru :)
Uživatelský avatar
supr.tomo

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 415
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Mělník
Skútr / moto: Yamaha Majesty 125
Tuning / úpravy: Variátor Malossi Multivar

Příspěvekod marioX9 » 04 zář 2007, 07:19

[quote=Mefisto]
PS Burgos ma takovej peknej displej?[/quote]

No burgoš má jenom display to už je echt přístrojovka jako v plechovce :) akorát je dělaj furt stejný mohli by je nějak faceliftovat aby udělali nějakou změnu.
B650 EXECUTIVE K5 - (EX - PIAGGIO X9 250 EVO - JEZDÍ UŽ TEĎ PO BUDĚJICÍCH TAK AŽ JI UVIDÍTE TAK JI POZDRAVUJTE :-) )
Uživatelský avatar
marioX9

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 132
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Karle Varle
Skútr / moto: B650 Executive K5

Příspěvekod Kolda » 05 zář 2007, 08:12

ok, diky za odpovedi. Myslel jsem si ze to nevadi, ale zase na druhou stranu jsem si rikal ze s motorkou se asi jezdi v 90% za pekneho pocasi a ne porad v desti tak jestli se s tim taky trochu pocita, protoze v zime kdyz soli silnice tak na rozdil od aut by motorka nemela vyjet na silnici.
A na druhou stranu jak tady byl prispevek ze scoot zmohl 1x za 2 roky a uz na nem byl hned zrezly vyfuk a otevirani kufru, tak to take neni nic moc :-(
Kolda

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 17
Registrován: 24 srp 2007, 09:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Skútr / moto: Piaggio X Evo 400 ie

Příspěvekod KYBLOS » 05 zář 2007, 08:28

No tak to je trošku složitější. Jak u motorky, tak u scoota a nejspíš i u plechovky, určitě solený silnice, zima, mráz apod. nejni zrovna nejlepší. Osobně teda v zimě nejezdím, jenom někdy, když nejni sníh, led a mínus deset stupňů, scoota jenom lehce projedu. Taky záleží určo na tom, jestli scoota parkuješ volně venku - např. na dvorku - jestli je něčím zakrytej atd...a nebo pokud ho parkuješ jako například já - ve vytopeným bytě,nebo někdo jinej v garáži pod domem apod., kde mu nehrozí zima, mráz, nečistoty atd... Zrezlej fuk sem nikdy neměl, ani nic jinýho a otevírání kufru je naprosto v pohodě. Prostě jde hlavně taky o to jak se o něj staráš. B) Jo a ke zrezlýmu výfuku po zmoknutí - na fuck se dají koupit laky bezbarvý, ale taky černý. Já to nikdy nestříkal, páč mám laďák a zatím bez rezu, tak je asi od výrobce ošetřenej, ale kdyby nebyl, nastříkal bych ho tím sprejem. :)
Naposledy upravil KYBLOS dne 05 zář 2007, 08:34, celkově upraveno 1
Minulost: Derbi Atlantis - naj. 38000km, Piaggio X9 500 - naj. 50186 km
Uživatelský avatar
KYBLOS

Moderátor
 
Reputace: 14
Příspěvky: 3324
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Střední Čechy
Skútr / moto: Honda CBF 500
Tuning / úpravy: Kufr, boční brašny, tankvak, držák mobilu, alarm, padáky, vyhřívané gripy Oxford, Ultraseal

Příspěvekod Patrik PADDOCK » 05 zář 2007, 11:14

...dest by vseobecne vadit nemel,to by treba takovy Anglani vubec nemohli scooty mit.Z ceho mam ale divnej pocit-za deste mi strika voda od zad.kola primo na karbec,tak se bojim,aby mi do nej nekdy nenatekla voda,pac potom by to nejelo.Ja jezdim na scootu do prace,za kazdyho pocasi,teda dokud nemrzne,pak pres zimu jezdim Ww
Derbi Paddock LC,válec Malossi 70 ccm,kolem 7-8k na klice,V max.kolem 85 km/h bez zalehnuti,klapka Polini,Dell Orto 17.5 mm,tryska 62,standardní vario s valečkama 6.1 g a nějakej levnej pseudo laďák...
Uživatelský avatar
Patrik PADDOCK

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 125
Registrován: 25 kvě 2007, 20:47
Bydliště: Teplice
Skútr / moto: Derbi Paddock LC

Příspěvekod supr.tomo » 05 zář 2007, 13:48

[quote=Kolda]ok, diky za odpovedi. Myslel jsem si ze to nevadi, ale zase na druhou stranu jsem si rikal ze s motorkou se asi jezdi v 90% za pekneho pocasi a ne porad v desti tak jestli se s tim taky trochu pocita, protoze v zime kdyz soli silnice tak na rozdil od aut by motorka nemela vyjet na silnici.
A na druhou stranu jak tady byl prispevek ze scoot zmohl 1x za 2 roky a uz na nem byl hned zrezly vyfuk a otevirani kufru, tak to take neni nic moc :-([/quote]

s tim vejfukem- je stříkanej sprejem na motory a vejfuky. zkoušel sem to takovym brusnym hadříkem přejet a rez zmizela, takže v pohodě, stříknul jsem ho radši znova. jinak ten kufr fakt pěkně vrzal :D ale sprej pomohl.
jinak že mi nikdy pořádně nezmok tak se nediv, je to můj milášek :D :p radši dycky plachtu. ale v menší přeháňce už jsem párkrát jel a v pohodě.
Naposledy upravil supr.tomo dne 05 zář 2007, 13:51, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
supr.tomo

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 415
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Mělník
Skútr / moto: Yamaha Majesty 125
Tuning / úpravy: Variátor Malossi Multivar

Příspěvekod VVLLKK » 05 zář 2007, 14:35

No tak me dneska zmokl skutr poradne zmokl. prijel jsem do skoly a asi patnact minut potom zacalo prset a jeste neprestalo. Na skutr prselo 7 hodin a nic snim neni akorat byl cely mokry a roztekla se mi nalepka. ted uz je pekne v teple garazi a schne B)
[font=arial]Motorkář ježděním žije a jeho stroj je jeho nejlepší kamarád!![/font]
Uživatelský avatar
VVLLKK

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 461
Registrován: 21 říj 2006, 22:51
Bydliště: Frydek Místek (PASKOV)
Skútr / moto: Honda Pantheon 125 2T a Yuki Rally 50

Příspěvekod supr.tomo » 05 zář 2007, 17:17

my naštěstí máme ve škole na dvoře střechu na kola a motorky :D
Uživatelský avatar
supr.tomo

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 415
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Mělník
Skútr / moto: Yamaha Majesty 125
Tuning / úpravy: Variátor Malossi Multivar

Příspěvekod sneegg » 05 zář 2007, 17:34

no já v podstatě jezdim pořád a už se mi teda podařilo párkrát hustě zmoknout.Naposledy sem jel 25km v takovim chcanci že mi rukavice vysychaly celej vikend.Prostě voda scootu nevadí.A reznutí?I kdyby to rezlo kvůly dešti ,jako že nerezne,tak vzdušný vlhkosti se neubráníš ani když budeš jezdit jen za sucha.
kit sání Stage6,karburátor DellOrto 17,5 otvor do airboxu Motorforce,vložka S6 double layer,variator Polini Speed Control,řemen kewlar Polini,kontrastka Polini bílá,spojka S6 Tourque control, Spojkový zvon Stage6 WingCooler R/T,Leos Vincek ZX,vario větrák Stage6:) Zadní tlumič RMS R. Malossi Sport 70cc.
Uživatelský avatar
sneegg

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 197
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Skútr / moto: Yamaha Neos

Příspěvekod VVLLKK » 05 zář 2007, 19:11

[quote=supr.tomo]my naštěstí máme ve škole na dvoře střechu na kola a motorky :D[/quote]

tak to my nemame. motorka stoji normalne na parkovisti mezi plechovkama a kazdy na ni cumi. musim koupit alarm nez mi to cigani rozkradou ;)
[font=arial]Motorkář ježděním žije a jeho stroj je jeho nejlepší kamarád!![/font]
Uživatelský avatar
VVLLKK

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 461
Registrován: 21 říj 2006, 22:51
Bydliště: Frydek Místek (PASKOV)
Skútr / moto: Honda Pantheon 125 2T a Yuki Rally 50

Příspěvekod supr.tomo » 06 zář 2007, 09:08

jo a ještě tam je brána co odemyká školník, v tom dvoře parkoujou jenom učitelé a motorky + kola, takže se nemusim bát :D
Uživatelský avatar
supr.tomo

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 415
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Mělník
Skútr / moto: Yamaha Majesty 125
Tuning / úpravy: Variátor Malossi Multivar

Další

Zpět na Volná diskuze

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků