Skůtry a déšť

Diskuze o čemkoli.

Příspěvekod Kolda » 11 kvě 2008, 22:09

[quote=xXx]U novejch skůtrů s plastovou kapotáží je to v cajku- nemá co rezavět takže bych asi řešil jenom to sedlo, horší je to u vespy ta když stojí dlouho ve vlhku tak hnije :mad: :mad:[/quote]

No tak já mám půl roku starou X EVO 400 ie, zmoknul jsem s ní už asi cca 10x a zrovna dneska jsem koukal, že už tam mám pár rezavých šroubů co koukají přímo ven (v prostoru pro nohy, a u drzaku na kufr). Jinak mám větší plexi než to standardní co tam patří a sice na mě tolik nefouká, ale v dešti voda sjíždí po straně plexi a odlítává mi ta voda čůrkem přímo na přístrojovku a řidítka. Jinak to že kdykoliv si moto vypulíruju že se blejská jedu se projet a i když má pršet jen na 10% území ČR tak já do toho musím vlítnout a je zase jako prase už ani pomalu neřeším, protože to bych se z toho musel po... :-)
Kolda

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 17
Registrován: 24 srp 2007, 09:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Skútr / moto: Piaggio X Evo 400 ie

Příspěvekod Kolda » 11 kvě 2008, 22:19

[quote=Dopi]Teď jsem nachlazený, tak by to šlo, ale obávám se, že chrchly, které momentálně produkuju, by nesjely ani kdybych to plexi nastříkal olejem :D
Mám dotaz: Včera jsem jezdil po mokré silnici a mám zašvihaný zadek skútru až na kufr, a blatník mi přitom připadá dost dlouhý. Máte podobné zkušenosti? Že by to bylo vířením vzduchu za skútrem?[/quote]

Přesně to co jsem psal o příspěvek výše, stačí jet 5 minut po mokrý silnici a už mám zašvihaný zadek a motor, když navíc prší mám i špinavou přístrojovku až ke klíčům u zapalování. A navíc na černý motorce je to všechno 2x víc vidět. Ale to bych nedělal nic jinýho než to pořád čistil....
Kolda

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 17
Registrován: 24 srp 2007, 09:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Skútr / moto: Piaggio X Evo 400 ie

Příspěvekod Jarda » 18 kvě 2008, 11:36

[quote=supr.tomo][quote=Kolda]ok, diky za odpovedi. Myslel jsem si ze to nevadi, ale zase na druhou stranu jsem si rikal ze s motorkou se asi jezdi v 90% za pekneho pocasi a ne porad v desti tak jestli se s tim taky trochu pocita, protoze v zime kdyz soli silnice tak na rozdil od aut by motorka nemela vyjet na silnici.
A na druhou stranu jak tady byl prispevek ze scoot zmohl 1x za 2 roky a uz na nem byl hned zrezly vyfuk a otevirani kufru, tak to take neni nic moc :-([/quote]

s tim vejfukem- je stříkanej sprejem na motory a vejfuky. zkoušel sem to takovym brusnym hadříkem přejet a rez zmizela, takže v pohodě, stříknul jsem ho radši znova. jinak ten kufr fakt pěkně vrzal :D ale sprej pomohl.
jinak že mi nikdy pořádně nezmok tak se nediv, je to můj milášek :D :p radši dycky plachtu. ale v menší přeháňce už jsem párkrát jel a v pohodě. [/quote]

ja kazdorocne jsem nestrikal vejfuk protoze nemam jak ale natiral jej vypalovaci barvou - cernou.pokud bylo trochu rezu tak vyjimecne na kolene.pred prodejem jsem rovnou nechal vejfuk i vypalit autogenem a nechal nastrikal.nejenomze zvuk po vypaleni zmenil zvuk k tissimu ale i vypadalo to i lip nez natirani.
sul nedela dobre nicemu.vseho moc skodi.taky v zime nejezdim ale jakmile je silnice SUCHA ne mokra protoze je tam zbytek soli tak me svrbi ruka jako ostatni.vzdyt to znate.pokud muzu tak skutr lehce naproti na benzine vemu to nejhorsi vapkou a doma doladim rukou.po ususeni jelenici skutr navoskuju a mam na rok klid.pokud nekde cestou zmoknu voda stece po vosku a je to.jinak parkuju dole v garazi pod barakem tak pres zimu je dost chraneny.pokud muzu poradit tak s tou vapkou vapkou moc neprehanejte protoze voda se dostane vsade a horsi je odsud dostat ven.to plati i pri delsi ceste na moc mokry silnici.a o elektrice s kombinaci s vodou nema snad ani smysl mluvit.to je snad jasny.
728 950 720
Uživatelský avatar
Jarda

1000+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 1110
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Týn nad Vltavou
Skútr / moto: Burgman 650

Předchozí

Zpět na Volná diskuze

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 10 návštevníků