S K L A D I Š T Ě S L O V - kvůli zachování smyslu témat

Diskuze o čemkoli.

Re: S K L A D I Š T Ě S L O V - kvůli zachování smyslu témat

Příspěvekod moto.joker » 01 bře 2021, 11:02

Badarala:

No a tak je to s mnohými ostatními, stejně jako s Tebou. Říkáš: "Já netvrdím, že mám řešení." a zároveň říkáš, že Ti co to dělají, tak to dělají špatně. Jak víš, že je to špatně, když nevíš, jak to má být dobře. Nikdo neví jak to udělat nejlíp, všichni jenom více či méně úspěšně zkoušejí, jak by to možná mohlo jít. Nejde jen o naši vládu, jde o vlády v evropě i všude ve světě. Někomu se zadaří víc a někomu míň. Někomu pomáhají lidi tím, že se snaží dodržet "nařízení" a pak to funguje. Někomu lidi nepomáhají, dělají si co chtějí a pak to nefunguje.
Jako řvát děláte to blbě a nedat návod jak by se to mělo dělat dobře, je strašně jednoduchý. Z toho vyplývá jediné, kdybys to měl na starosti Ty, tak bys to pravděpodobně dělal taky blbě, protože stejně jako oni, nevíš jak.

Já taky nevím jak ještě lépe to dělat. Jen si například myslím, že vydat nařízení a nevymáhat jeho dodržování je špatně. A proto říkám, je špatně, že nevymáhají to dodržování. Pak by to možná fungovalo, nebo by bylo lépe vidět že to nefunguje. Ale co všechno by se mělo nebo nemělo, si říci netroufám.

A ten zmíněný článek je mimo mísu. Článků, jak to samoživitelé finančně nezvládají je každý rok asi 20, pandemie nepandemie. To je taková mantra a většinou jsou v nich takové zajímavé příběhy. Třeba v tomto článku zmiňovaná paní. Restauraci zavřeli a ona, chudák, nemůže najít místo ve službách. Jasně, služby jsou zavřený. Proč nehledá práci jinde, v jiném segmentu? Vzdělání nemá a tak může dělat cokoliv. Prodavačku, pomocné síly v nemocnici, sociální služby a podobně. Kdyby hledala i mimo služby, tak by možná našla. A ano, chápu, že její situace není jednoduchá, ale kdo chce hledá řešení, kdo nechce hledá důvody.
Jedu a kochám se ...
Bylo: Honda SCV Lead 100; Suzuki Burgman 250; Skyteam Cobra 125; Honda CB 900F Hornet; Honda Dylan 125; Yamaha N-Max 125; Yamaha X-Max 250
Je: Honda Forza 350; Yamaha YBR 125
Uživatelský avatar
moto.joker

1500+
 
Reputace: 323
Příspěvky: 1707
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Skútr / moto: Honda Forza 350

Re: S K L A D I Š T Ě S L O V - kvůli zachování smyslu témat

Příspěvekod josuk » 01 bře 2021, 11:28

mě to připadá, jako by tu měl někdo depresi, což se dá vcelku pochopit.
taky se mi líbí: NIKDY se nehádejte s lidmi jen proto, že si myslíte, že máte pravdu. Debata má smysl pouze v případě, kdy vás její výsledek může nějak ovlivnit.
Uživatelský avatar
josuk

1000+
 
Reputace: 591
Příspěvky: 1410
Registrován: 14 pro 2012, 10:38
Bydliště: Praha
Skútr / moto: zimní X Max 250 a Honda ADV 350
Tuning / úpravy: na zimu deka a zimní gumy

Re: S K L A D I Š T Ě S L O V - kvůli zachování smyslu témat

Příspěvekod Badarala » 01 bře 2021, 11:56

Depresi nemám. Mně se osobně daří, pokud jde o pracovní a rodinný život jak nikdy v životě. Sportuji tak, jak jsem ještě nikdy v dospělém věku nečinil. Loni jsem dal několik stovek na koloběžce (tj. 100km + na zátah), nejvíc 140 km. Letos bych rád 200/den. Zahrada dělám ovoce, super. Tady na vsi na opatření svorně sereme a s námi návštěvy, které tu ke každému jezdí schovat se před těmi nesmysly.
Ale nástup totality, ekonomická sebedestrukce a co se děje se společností jako celkem je otřesné. To není deprese, já jsem ještě nikdy nebyl tolik šťastný jako jsem teď, to můžu s čistým srdcem prohlásit :)
Badarala

750+
 
Reputace: 312
Příspěvky: 971
Registrován: 27 říj 2013, 23:07
Bydliště: okres Litoměřice
Skútr / moto: N-max / Suza
Tuning / úpravy: běžné doplňky pro každodenní užívání

Re: S K L A D I Š T Ě S L O V - kvůli zachování smyslu témat

Příspěvekod josuk » 01 bře 2021, 12:32

Badarala píše:.. Tady na vsi na opatření svorně sereme a s námi návštěvy, které tu ke každému jezdí schovat se před těmi nesmysly. .)


Dobrý no..takže až vám to tam vlítne cca příští pátek o dva kusy zatizite špitál v Litoměřicích? Nebo co cekate? To snad radši smaž..
Uživatelský avatar
josuk

1000+
 
Reputace: 591
Příspěvky: 1410
Registrován: 14 pro 2012, 10:38
Bydliště: Praha
Skútr / moto: zimní X Max 250 a Honda ADV 350
Tuning / úpravy: na zimu deka a zimní gumy

Re: S K L A D I Š T Ě S L O V - kvůli zachování smyslu témat

Příspěvekod moto.joker » 01 bře 2021, 13:21

Badarala píše:... Tady na vsi na opatření svorně sereme a s námi návštěvy, které tu ke každému jezdí schovat se před těmi nesmysly. ...


OK, kašlete na to. Tvoje věc.

Takže slibuješ, že až Ty, nebo někdo z Tvé rodiny, či vsi, bude mít jakýkoliv průběh nemoci (třeba i ten těžký), že s tím nebudete otravovat v nemocnici a vyřídíte si to hezky doma na vsi, kde to tak hezky zvládáte? Podle svých pravidel?

Nebo je to to hrdinství ve smyslu, nic nebudu dodržovat, budu si dělat co chci, nikdo mi do toho nemluvte, ale v případě problémů pomóc, zachraňte mě, pomozte mi! Případně, je to vaše vina, že jste mi nepomohli!

Tak pokud se zachováte podle toho slibu, co jsem napsal, tak jste frajeři.
Pokud jste jenom takoví "hrdinové" na oko, tak jste ... No rebelové asi ne, že?
Jedu a kochám se ...
Bylo: Honda SCV Lead 100; Suzuki Burgman 250; Skyteam Cobra 125; Honda CB 900F Hornet; Honda Dylan 125; Yamaha N-Max 125; Yamaha X-Max 250
Je: Honda Forza 350; Yamaha YBR 125
Uživatelský avatar
moto.joker

1500+
 
Reputace: 323
Příspěvky: 1707
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Skútr / moto: Honda Forza 350

Re: S K L A D I Š T Ě S L O V - kvůli zachování smyslu témat

Příspěvekod Badarala » 01 bře 2021, 15:42

Sem to už dávno "vlitlo". Soused přes 80 to měl, bylo mu blbě a vylezel se , jeho žena též. Přesto tu před barákem, když leží pod Trabantem, co s ním jezdí pro dříví, žádné hadry na obličeji nenosí, s dětmi se baví, normálně se lidi navštěvují a chovají se jako lidi. Jiný, mladší soused to měl taky a ošklivé, a přesto se naše děti navštěvují a všichni se se všemi baví. Spousta z nás to tu mělo, ne-li všichni. Možná jsme všichni pozitivní, kdo ví :D
Žádná póza, žádné hrdinství, normální lidskost.
Nevím proč bych to mazal, leda že by se tu našel někdo s nekontrolovatelnými fizloidnimi sklony a zkoušel nám sem poslat zasahovku s beranidly :lol:

-- 1. 3. 2021 14:47 --

Ale máš recht, díky za upozornění. Možná bych tyhle věci, co se v mnoha lidech pomocí nekonečné masáže probudily, neměl brát úplně na lehkou váhu. Fajn, už nebudu nikoho dráždit. A vůbec, já si to celé vymyslel a ten okres taky nesouhlasí :wink: :D
Badarala

750+
 
Reputace: 312
Příspěvky: 971
Registrován: 27 říj 2013, 23:07
Bydliště: okres Litoměřice
Skútr / moto: N-max / Suza
Tuning / úpravy: běžné doplňky pro každodenní užívání

Re: S K L A D I Š T Ě S L O V - kvůli zachování smyslu témat

Příspěvekod josuk » 01 bře 2021, 15:59

..mám psát o tom, jak TO lidi mají podruhé, jak to dostali očkovaní, asi nějakou "mutaci", jak nemají žádné protilátky i když TO na podzim měli, nebo jak zaměstnali 50 dalších lidí, odletěli do Zlína nebo Ostravy a už je pak nikdo živé neviděl..?? A jak se čeká i na pohřeb? Kdyby to neznělo jako laciné strašení, tak bych o tom napsal, ale je to marný, je to marný, je to marný.. Byl bych mnohem radši, kdyby policie měla čas na svojí práci a ne na nějaké kontroly šťáry..
Uživatelský avatar
josuk

1000+
 
Reputace: 591
Příspěvky: 1410
Registrován: 14 pro 2012, 10:38
Bydliště: Praha
Skútr / moto: zimní X Max 250 a Honda ADV 350
Tuning / úpravy: na zimu deka a zimní gumy

Re: S K L A D I Š T Ě S L O V - kvůli zachování smyslu témat

Příspěvekod moto.joker » 01 bře 2021, 16:17

Badarala:
Tak to gratuluji všem tam u vás a asi si tam málokdo může sednou na židli. Protože takovou z prdele kliku má jen málokdo. Važte si toho, to se zadaří málokomu.

Já bohužel v poslední době vidím ve svém okolí tu stinnější stránku, kterou podle Tebe "straší" v televizi. V úterý do nemocnice, v sobotu parte. V sobotu do nemocnice, v úterý parte. Vývěska plná tak, jako už dávno ne. A ročníky narození takový, že pořekadlo o kácení v mém lese nabývá nepříjemný rozměr. Asi tady máme horší vzduch.

Máma mi z Trutnovska ob den hlásí, koho už tam ulici nepotkám. A je to pořád to stejný, o dva roky starší, vedlejší třída, sourozenec spolužáka. A to mi je lehce přes 50, aby to nevyznělo, že jsou to všichni 80+.
Jedu a kochám se ...
Bylo: Honda SCV Lead 100; Suzuki Burgman 250; Skyteam Cobra 125; Honda CB 900F Hornet; Honda Dylan 125; Yamaha N-Max 125; Yamaha X-Max 250
Je: Honda Forza 350; Yamaha YBR 125
Uživatelský avatar
moto.joker

1500+
 
Reputace: 323
Příspěvky: 1707
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Skútr / moto: Honda Forza 350

Re: S K L A D I Š T Ě S L O V - kvůli zachování smyslu témat

Příspěvekod Badarala » 01 bře 2021, 16:35

Nikdo neříká, že lidi nemarodi, a neumírají. To snad může říct jen někdo, kdo je fakticky "konspiracne postižen".
Jde prostě o jiný pohled na věc, který říká, že celá věc se dá pojmout úplně jinak.
A argument, aby si ti, co nechtějí dodržovat platili péči atd., naprosto přijímám. Jen bych ovšem byl rád, kdyby mi předtím bylo vráceno, co jsem do toho systému nasypal. Ale to se nikdy nestane, tento desátkový systém už se svojí pozice nepustí, naopak. Za posledních 12 let jsem byl na nemocenské jednou, jen pro ilustraci.
Badarala

750+
 
Reputace: 312
Příspěvky: 971
Registrován: 27 říj 2013, 23:07
Bydliště: okres Litoměřice
Skútr / moto: N-max / Suza
Tuning / úpravy: běžné doplňky pro každodenní užívání

Re: S K L A D I Š T Ě S L O V - kvůli zachování smyslu témat

Příspěvekod JardaB » 01 bře 2021, 20:06

Situace nás sere všechny ... jen se s tím většina diskutujících vyrovnala trochu líp než ty.

Konspiračně zatížen jsi hlavně ty sám a musíš se s tím sám srovnat :-). Tvůj problém je v tom, že si neuvědomuješ, zda nejsi v určitém okamžiku sám bezpříznakový šiřitel, nebo šiřitel s malým kašlíkem a někoho ve svém okolí pošleš do penálu. Nikdo tě za to nezavře a třeba si to ani neuvědomíš. Je to sice málo pravděpodobné riziko, ale následky mohou být smrtelné !

Je to to samý, když nakažený homo vědomě nakazí Aids jiného hocha ... nebo pohlavně nakažená prostitutin nakazí zákazníka. Nebo tuberák uteče z nemocnice a šíří to kolem sebe. Takoví jedinci jsou nezodpovědní kokoti, že ?

Prevence může být trochu nadměrná ... té se říká předběžná opatrnost - je to právní, etický i politický princip z oblasti řízení rizik, který říká: „I když není jisté, zda hrozící nevratné nebo závažné poškození skutečně nastane, není to důvod pro odklad opatření, jež mu mají zabránit. V takové situaci, bohužel, nejsme - víme přesně proč držíme distanc, nosíme respirátor, myjeme si ruce a nejezdíme po návštěvách.
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1671
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Re: S K L A D I Š T Ě S L O V - kvůli zachování smyslu témat

Příspěvekod LadaM » 01 bře 2021, 21:48

Ale no tak :( s tím posíláním do penálu už je to dost za hranou, nemyslíš?
Bezpříznakový přenos nebyl nikdy prokázán, ani tu zelenou chapadlatou věc, co se všude ukazuje, nikdo neviděl, protože samotný virus žádná laboratoř neizolovala. Doktoři dodnes nevědí, co těm lidem je, ani proč se nakazili právě oni a jiní ne. Proto s také žádný doktor nelajsne říct, že nekdo zemřel na K. Vždyť to ani nemůžou pořádně diagnostikovat. A proto se taky v médiích denně objevují šokující zjištění, co všechno to způsobuje, další nové příznaky apod. Je to pro ně potupa, slavné vědce mudr pudr kandidáty velevěd přiznat si, že nevědí.
Polemizujte si nad opatřeními jak chcete, ale takto někoho obviňovat je podle mě hnus. Pokud opravdu věříte tomu, že tady pobíhají desetitisíce vrahů, kteří o tom ani neví a ani se to u nich nedá zjistit, tak si to můžete jít rovnou hodit, protože tohle by nevyřešily ani dva FFP lokdáuny přes sebe.
Padl tady názor, že je Baradala klikař. Já si to nemyslím. Naše vnitřní postoje ovlivňují i fyzickou realitu mnohem víc, než si velká část lidí uvědomuje. Proto existují lidi, kteří se s tím vpodstatě nesetkali, i když statisticky nutně museli a na druhé straně ti, co si připadají jako jedni z posledních přeživších a uže jenom čekají, kdy přijdou na řadu. Nejsou to klikaři a chudáci. Tolik náhod neexistuje. Toť můj názor.
Ptáte se tu po řešení. Podle mě spočívá v přepnutí života na vědomou úroveň a vymanění se z pocitu oběti - že to, co se mi děje, ať už dobré, nebo špatné, přicházi odněkud zvenčí.
Upřímnou soustrast těm, kteří přišli o své blízké a pevné zdraví všem ostatním!
A hoďte sem už někdo taky nějakej neprofláklej fór ;-)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Uživatelský avatar
LadaM

250+
 
Reputace: 49
Příspěvky: 268
Registrován: 09 dub 2015, 23:07
Skútr / moto: Yamaha X-Max 250 2014 + Kawa Z650RS 2023

Re: S K L A D I Š T Ě S L O V - kvůli zachování smyslu témat

Příspěvekod josuk » 02 bře 2021, 07:21

Realita je jaká je, popření nic neřeší. Kdo můžete tak se snad množte.. protože česká populace se nám trochu ztencuje. Koroneri jezdí o106. Neboť..Obrázek
Uživatelský avatar
josuk

1000+
 
Reputace: 591
Příspěvky: 1410
Registrován: 14 pro 2012, 10:38
Bydliště: Praha
Skútr / moto: zimní X Max 250 a Honda ADV 350
Tuning / úpravy: na zimu deka a zimní gumy

Re: S K L A D I Š T Ě S L O V - kvůli zachování smyslu témat

Příspěvekod Badarala » 02 bře 2021, 10:13

JardaB... Prosím pěkně :wink: neříkej mi s čím se mám srovnat. Já ti to taky nebudu říkat, a můžeme se bavit jako rovný s rovným, jako dospělí lidé.
Stejně tak netušíš, jakým způsobem se s tím vyrovnávám, o tom jsem poměrně přesvědčen. Tolik k osobním věcem.
Celá momentální "strategie" spočívá ve vyvolávání pocitů viny, a s nimi jde manipulovat davem do aleluja. Ne, necítím se vinen, stejně jako jsem v životě neměl pocit, že kdokoli jiný je vinen, pokud já onemocním. Normálně žít a normálně dýchat není něco za co je člověk vinen. Pokud máš jiný názor, může být.
Já se cítím zodpovědný za sebe a přiměřeně za svoje děti. Plně zodpovědný. Především za vlastní zdraví a život. A to co se tu vymýšlí jde proti všemu, co považuji za dobré. Jen to dobro předstírá, když použiji tento "náboženský" pojem.

-- 2. 3. 2021 09:46 --

Pokud jde o srovnávání jednání typy Mám AIDS, neřeknu to a soustam bez gumy - Nedodržování " covid opatření". Podle mě jde o rozdílné věci. První zmíněné chování je podle mě (policejní terminologií) zavadove, druhé nikoliv.
Jinak pochopitelně...Jsem-li nachlazen, nedělám naschvály, neprskam na lidi, mažu do postele, a především se na 2 dny uvolním z práce a ihned si lehnu. Tak to dělám já, a popravdě se cítím v menšině. Česká tradice je chodit do práce s horečkami a zachraňovat to tam, a doteď to nikomu nevadilo, a naopak byl považován za pracanta a pašáka :lol:
Badarala

750+
 
Reputace: 312
Příspěvky: 971
Registrován: 27 říj 2013, 23:07
Bydliště: okres Litoměřice
Skútr / moto: N-max / Suza
Tuning / úpravy: běžné doplňky pro každodenní užívání

Re: S K L A D I Š T Ě S L O V - kvůli zachování smyslu témat

Příspěvekod LadaM » 02 bře 2021, 12:23

A pak že to nejde ;-)
154021074_10221210410023845_9052804362306875476_n.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
LadaM

250+
 
Reputace: 49
Příspěvky: 268
Registrován: 09 dub 2015, 23:07
Skútr / moto: Yamaha X-Max 250 2014 + Kawa Z650RS 2023

Re: S K L A D I Š T Ě S L O V - kvůli zachování smyslu témat

Příspěvekod IvanzJihu » 02 bře 2021, 13:05

Doporučuju film DOKONALÝ SMYSL,je to starší ale k dnešnímu tématu hodně říkající film,at se trochu změní téma.
Tak se mrkněte. bez urážky, ted je docela dost času.
IvanzJihu

100+
 
Reputace: 7
Příspěvky: 120
Registrován: 14 zář 2020, 07:45
Bydliště: Hodonín ( JihoVýchodní hranice)
Skútr / moto: Honda silver wing 600, Simson skútr SR 50

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuze

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků