S K L A D I Š T Ě S L O V - kvůli zachování smyslu témat

Diskuze o čemkoli.

Re: S K L A D I Š T Ě S L O V - kvůli zachování smyslu témat

Příspěvekod nem.pe » 24 úno 2021, 18:06

pokud to není ironie
tak tohle opravdu nechápu kdy to budeme splácet? a z čeho? za posledních 20 let nebyla tahle republika schopná udělat ani vyrovnaný rozpočet.( a z důvodu umořování státního dluhu to nebylo)

připadá mi to jako ujetý zkus přijít do banky půjčit si 20 milionů a řekni jim ať to napíšou na tvé děti že to za tebe splatí. Asi nepochodíš

nebo mi to přijde podobný s tím že si ve stáří napůjčuju miliony zastavím veškerý svůj majetek peníze rozfofruju a pak si umřu ať si to děti zacálujou (no jasně můžou se toho vzdát ale státního dluhu ne)

v republice je cca. 780 000 lidí v exekuci protože postupují přesně jak státní politici po mě potopa

a pak doma vysvětluj a vychovávej děti k nějaké rozpočtové zodpovědnosti když neustále někdo vyvolává ještě můžeme jen si půjčíme
Obrázek
Petr 777661064
Aktuálně: Triumph Tiger 1050 58000Km (já 22000)
Bylo:Piaggio X9 200 EVO 67000Km (já 33000)
Simson skútr 18000Km (Já 7000)
JAWA 350\640 22000Km (já 20000)
JAWA 20 15000Km (já 8000)
nem.pe

250+
 
Reputace: 11
Příspěvky: 414
Registrován: 06 bře 2010, 21:08
Bydliště: okres Nymburk
Skútr / moto: Triumph Tiger 1050

Re: S K L A D I Š T Ě S L O V - kvůli zachování smyslu témat

Příspěvekod HANZTD » 24 úno 2021, 18:41

gramotnost už se taky stane možností jen pro ty kdo si budou moct najmout soukromě učitele-ku z řad zaniknutýho řemesla , školství končí :shock:
z APRILIA SR 50ie na SRMAX 300ie nejnověji SR\/ 850 ;-) .. + DUCATI MULTISTRADA 1260 ENDURO

NEBREČIM , MÁM ITALKY .. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII 8)
Uživatelský avatar
HANZTD

500+
 
Reputace: 97
Příspěvky: 745
Registrován: 05 zář 2014, 22:33
Bydliště: ÚSTÍ NAD LABEM
Skútr / moto: APRILIA SR\/ 850 ABS,ATC sport r.v.12 BLACK
Tuning / úpravy: AKRAPOVIČ SR\/ , Led svit , Pozičky P+Z alá USA , Tourist plexi , Hot grip , Semtam polep trikolora-sport , Giwi 55L (nouzově)

Re: S K L A D I Š T Ě S L O V - kvůli zachování smyslu témat

Příspěvekod Badarala » 24 úno 2021, 18:57

To je podle mě to zdaleka nejhorší.
Pokles vzdělanosti. Jistě budou jedinci, kterých se to netkne - tak se snažíme u našich tři deti, uvidíme s jakým úspěchem.
Ale v globále to bude průser.
Někdo řekne: rok. Ale to nebude rok, to je naprostá iluze. Za čas si tu řekneme. Kdybych se mýlil, proboha kdybych se jen mýlil... :lol: :cry:
Badarala

750+
 
Reputace: 312
Příspěvky: 971
Registrován: 27 říj 2013, 23:07
Bydliště: okres Litoměřice
Skútr / moto: N-max / Suza
Tuning / úpravy: běžné doplňky pro každodenní užívání

Re: S K L A D I Š T Ě S L O V - kvůli zachování smyslu témat

Příspěvekod LadaM » 25 úno 2021, 00:34

Nad druhou stranu, většina těch oblastí, které “končí”, byla zralá na reformu, která ale shora přijít nemohla, protože to těm nahoře vyhovovalo.
Takže bych tomu neříkal konec, ale transformace. Bolestná, to jo.
Z praxe známe snad všechny oblasti, v nichž se stát angažuje, jako lépe fungující v komerční sféře (školy, nemocnice, hromadnou dopravu, energetiku, dálnice, nakonec i ty pojišťovny...). Jinými slovy, vše, co provozuje úřednický moloch, je neefektivní, předražené, nekvalitní. A to, že je to “zdarma”, je samozřejmě iluze.
Na druhou stranu, úplná komercializace všeho je taky cesta do pekel. Takže zbývá nějaká forma společenského soužití, která tu ještě (v obecně známé historii) nebyla. A na to je potřeba určitá úroveň duchovního rozvoje větší části populace. Pevně věřím, že jdeme touto cestou.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Uživatelský avatar
LadaM

250+
 
Reputace: 49
Příspěvky: 268
Registrován: 09 dub 2015, 23:07
Skútr / moto: Yamaha X-Max 250 2014 + Kawa Z650RS 2023

Re: S K L A D I Š T Ě S L O V - kvůli zachování smyslu témat

Příspěvekod josuk » 25 úno 2021, 09:36

nem.pe píše:.připadá mi to jako ujetý zkus přijít do banky půjčit si 20 milionů a řekni jim ať to napíšou na tvé děti že to za tebe splatí. Asi nepochodíš..

Státy se ale touhle logikou vůbec nemusí řídit!! Peníze si natisknou..jako se to děje už teď, akorát se nedávají lidem do mzdy, tzn. nezdražují nám běžné věci, ale dávají se rozvojovým fondům a bankám, které je tudíž od nás už nepotřebují, a úroky jsou nulové, ceny nemovitostí "nepochopitelně" neklesají, al naopak stoupají. Už dávno chudneme (= platíme dluh), jen to není tak nápadné.. kdysi se přečítávala životní úroveň podle doby vydělávání na hamburger... pokud by se to počítalo, jak dlouho vyděláváme na byt, dům... bylo by to jasnější :twisted:
Uživatelský avatar
josuk

1000+
 
Reputace: 591
Příspěvky: 1410
Registrován: 14 pro 2012, 10:38
Bydliště: Praha
Skútr / moto: zimní X Max 250 a Honda ADV 350
Tuning / úpravy: na zimu deka a zimní gumy

Re: S K L A D I Š T Ě S L O V - kvůli zachování smyslu témat

Příspěvekod Badarala » 25 úno 2021, 13:34

Přiznání si reality u sousedů...
A to mám za to, že Rakušané oproti Čechům mají sklon přece jenom poněkud více dodržovat pravidla.
https://www.novinky.cz/clanek/lockdown- ... oronavirus
Badarala

750+
 
Reputace: 312
Příspěvky: 971
Registrován: 27 říj 2013, 23:07
Bydliště: okres Litoměřice
Skútr / moto: N-max / Suza
Tuning / úpravy: běžné doplňky pro každodenní užívání

Re: S K L A D I Š T Ě S L O V - kvůli zachování smyslu témat

Příspěvekod josuk » 25 úno 2021, 14:06

pozor, něco jako národní mentalita (jak vidíme sebe, ostatní, a jak vidí oni nás) podle výzkumů nejspíš nemá reálný základ! Nemáme Kurze. Máme tam d...la hlavního očkovacího koordinátora, který o vakcínách vlastně neví, protože jsou u Spejbla, který s nimi čeká na učitele, ale pozor.. ty neleží ve skladu... :roll: podepsal i co nepodepsal a nikdo mu proto nevěří.. Opatření se dodržují, jak to jen jde, JAK TO JEN JDE!
Uživatelský avatar
josuk

1000+
 
Reputace: 591
Příspěvky: 1410
Registrován: 14 pro 2012, 10:38
Bydliště: Praha
Skútr / moto: zimní X Max 250 a Honda ADV 350
Tuning / úpravy: na zimu deka a zimní gumy

Re: S K L A D I Š T Ě S L O V - kvůli zachování smyslu témat

Příspěvekod nem.pe » 25 úno 2021, 18:04

josuk píše:
nem.pe píše:.připadá mi to jako ujetý zkus přijít do banky půjčit si 20 milionů a řekni jim ať to napíšou na tvé děti že to za tebe splatí. Asi nepochodíš..

Státy se ale touhle logikou vůbec nemusí řídit!! Peníze si natisknou..jako se to děje už teď, akorát se nedávají lidem do mzdy, tzn. nezdražují nám běžné věci, ale dávají se rozvojovým fondům a bankám, které je tudíž od nás už nepotřebují, a úroky jsou nulové, ceny nemovitostí "nepochopitelně" neklesají, al naopak stoupají. Už dávno chudneme (= platíme dluh), jen to není tak nápadné.. kdysi se přečítávala životní úroveň podle doby vydělávání na hamburger... pokud by se to počítalo, jak dlouho vyděláváme na byt, dům... bylo by to jasnější :twisted:


nejsem ekonom nechci se dohadovat
na státních dluhopisech úroky jsou sice malé ale jsou a tisknout můžou jen do ceny týhle republiky :-) a ta za chvíli valná nebude
ale chudneme (= platíme dluh) a dluh na občana stále stoupá to asi uplně není pravda
to že si stát tiskne peníze a devalvuje měnu a proto je v oběhu dost peněz na to aby stoupaly ceny nemovitostí (protože si na to neustále může někdo půjčit nebo má dost aby mohl skupovat ať domácí nebo ze zahraničí) ten růst nejde udržet do nekonečna o to se snaží ti co mají skoupeno a pokud dojde k poklesu a tak se jim
investice znehodnotí. A to přeci nechtějí. a na měnovou reformu nikdo koule mít nebude
Obrázek
Petr 777661064
Aktuálně: Triumph Tiger 1050 58000Km (já 22000)
Bylo:Piaggio X9 200 EVO 67000Km (já 33000)
Simson skútr 18000Km (Já 7000)
JAWA 350\640 22000Km (já 20000)
JAWA 20 15000Km (já 8000)
nem.pe

250+
 
Reputace: 11
Příspěvky: 414
Registrován: 06 bře 2010, 21:08
Bydliště: okres Nymburk
Skútr / moto: Triumph Tiger 1050

Re: S K L A D I Š T Ě S L O V - kvůli zachování smyslu témat

Příspěvekod josuk » 25 úno 2021, 18:50

Jsem to zjednodušil co jsem slyšel tu https://youtu.be/CstQdoPmG6w
Uživatelský avatar
josuk

1000+
 
Reputace: 591
Příspěvky: 1410
Registrován: 14 pro 2012, 10:38
Bydliště: Praha
Skútr / moto: zimní X Max 250 a Honda ADV 350
Tuning / úpravy: na zimu deka a zimní gumy

Re: S K L A D I Š T Ě S L O V - kvůli zachování smyslu témat

Příspěvekod Badarala » 25 úno 2021, 23:42

Jasně, zavřeme školky :lol:
To nás zachrání :!:
Budeme 100x opakovat něco, co nefunguje, a když to nezabere, přitlačíme a zkusíme to po sto první...
Když už se rok (s letní pauzou, ačkoli ani tehdy nefungovaly větší akce) zaklínají omezením kontaktů, proč neříznou do živého a nezastaví průmysl? Protože tam by teprve Andrej (a další) tratil... Živnostníky tu rok drtí, rodiny tlačí na hranu, velkou část služeb a většinu kultury prakticky zlividovali, ale co se týká jejich byznysu, tam nehrozí nic.
Já jsem poslední kdo by cokoli zavíral, ale co si jako myslí, že nastane, když zavřou školky? Děti se dají hlídat babičkám, aby rodiče mohli pracovat. A zaměstnavatelé už - jen tak mimochodem - začali propouštet. Hádejte, kdo jde první? Matky, co nedaly děti babičkám a zůstaly už několikrát doma. Takové zaměstnance nepotřebují. Vidím to v širší rodině - tohle přesně nastává.
Hlavně hrát hru na svoje voliče, že zachranují, občas jim hodit kost, a mezitím hrabat jak krtonošky :roll:
https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/32 ... rit-skolky

-- 25. 2. 2021 22:54 --

A k tomu krávoviny se dvěma rouškami a respirátory, které budou lidi nosit do rozpadnutí a jak klobouk, protože se přes to blbě dýchá. Ty textilní roušky jsme si aspon doma prali a nosili je aspon vevnitř, takže měly snad nějakou funkci (pokud nějakou ovšem vůbec mají...). Ted se jim na to lidi totálně vykváknou a budou předtírat, ulevovat si, jak se dá a hlavně za to nehodlají vyhazovat prachy. Aspon ti, které znám(e).
To jsou vážně tolik odtržení od reality :?:
Badarala

750+
 
Reputace: 312
Příspěvky: 971
Registrován: 27 říj 2013, 23:07
Bydliště: okres Litoměřice
Skútr / moto: N-max / Suza
Tuning / úpravy: běžné doplňky pro každodenní užívání

Re: S K L A D I Š T Ě S L O V - kvůli zachování smyslu témat

Příspěvekod forester » 26 úno 2021, 22:10

Ku_rva fix čo sa to len deje,takto si len tak lahko nepojazdíme.
https://www.cas.sk/clanok/1094193/ceska ... a-nevyhnu/
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 651
Příspěvky: 5469
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: S K L A D I Š T Ě S L O V - kvůli zachování smyslu témat

Příspěvekod Badarala » 26 úno 2021, 22:50

Jo, někdy před měsícem jsem tu psal o předčasném a nadbytečném optimismu...
Svatý boj proti smrtelnosti pokračuje. A bude.
Pro štastné a zdravé zítřky obětujeme nakonec prakticky vše, co má v životě cenu.
Badarala

750+
 
Reputace: 312
Příspěvky: 971
Registrován: 27 říj 2013, 23:07
Bydliště: okres Litoměřice
Skútr / moto: N-max / Suza
Tuning / úpravy: běžné doplňky pro každodenní užívání

Re: S K L A D I Š T Ě S L O V - kvůli zachování smyslu témat

Příspěvekod josuk » 26 úno 2021, 22:51

Uživatelský avatar
josuk

1000+
 
Reputace: 591
Příspěvky: 1410
Registrován: 14 pro 2012, 10:38
Bydliště: Praha
Skútr / moto: zimní X Max 250 a Honda ADV 350
Tuning / úpravy: na zimu deka a zimní gumy

Re: S K L A D I Š T Ě S L O V - kvůli zachování smyslu témat

Příspěvekod moto.joker » 26 úno 2021, 22:52

Ano jistě zavřeme průmysl. Tak to je fakt nápad hodný ekonomického génia.
Tady přece vůbec nejde o Agrokšefty. Ono zavřít průmysl v dnešní globální ekonomice není taková sranda, jak to vypadá. Tak třeba Škoda Auto. Ta vyrábí litrové motory a kupu převodovek pro celý koncern. Takže, zastavíš Škodu a zastavíš kus evropy. Velmi omezíš výrobu koncernu a s tím i mraky dodavatelů, přepravců, prodejců atd. Udělat tvrdý lock včetně průmyslu, k tomu už musí být fakt pádný důvod.

Argument, nejvíce se to šíří v rodinách a podnicích, tak to zavřete. Tak zní to dobře, ale ten vir se v rodinách a podnicích nelíhne. Tam ho musí nejdřív někdo donést. Nedávno byl někde článek, jak jsou lidé neohleduplní a nemyslící. Že třeba rodiče, kteří jsou v karanténě vodí své dítě do školky. To mi hlava nebere. To jim je jako jedno, že to dítě to donese do školky a ostatní děti zase pak domů a ti jiní rodiče právě do té práce? Tak hlavně že já mám dítě ve školce a ostatní ať se starají. A to je ten přístup, který mi strašně vadí. Ta bezohlednost a sobeckost a hloupost.

Nutno také říci, že ne všichni živnostníci jsou drceni. Mnozí ano, Ti kteří podnikají v oborech, které jsou uzavřeny. Ale to nejsou zdaleka všichni. Například řemeslníci a lidé ve stavebnictví nevědí kam dřív skočit. A dejme si ruku na srdce, tato pandemie ukázal v celé nahotě, jak to s některými živnostníky je doopravdy. Jak někteří jednají ne zcela podle litery zákona. Neříkám všichni, ale někteří. Živnostníků a řemeslníků si vážím a není to jednoduché živobytí.
Můžeme si rozebrat pár příkladů.
Třeba ten boj teď s příspěvkem na pobyt v karanténě. Někteří začali hned křičet, že je to nespravedlivé a diskriminační, že je výplata příspěvku živnostníkům podmíněna tím, že si platí nemocenské pojištění. Ale to je přece zřejmé, pokud si neplatím nemocenské pojištění, tak nemohu pobírat příspěvek nemocenského pojištění. To je logické. Ti konkrétní živnostníci se rozhodli neplatit si nemocenské pojištění doufajíce, že nebudou nemocni a že se o sebe postarají. Tak ať se postarají.
Další když si majitel restaurace stěžoval, že musí propustit lidi, protože nemá na výplaty. Ale výplaty včetně odvodů mu kompenzuje stát. Spíše to na mě dělá dojem, že tam měl lidi na živnosťák (Schwarcák) a na ty skutečně nic nedostane. Takže zase ojebávka na stát, kdyby měl zaměstnance, dostal by na ně paníze.

A tak bych mohl pokračovat. Já vím, že to není jednoduchý a zcela jistě to není spravedlivý, ale všechno je lepší, než vlastní parte na vývěsce.
Jedu a kochám se ...
Bylo: Honda SCV Lead 100; Suzuki Burgman 250; Skyteam Cobra 125; Honda CB 900F Hornet; Honda Dylan 125; Yamaha N-Max 125; Yamaha X-Max 250
Je: Honda Forza 350; Yamaha YBR 125
Uživatelský avatar
moto.joker

1500+
 
Reputace: 323
Příspěvky: 1707
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Skútr / moto: Honda Forza 350

Re: S K L A D I Š T Ě S L O V - kvůli zachování smyslu témat

Příspěvekod Badarala » 27 úno 2021, 01:16

Už jsem se lekl, že zavřou i květinářství. Vážně mi zatrnulo, když jsem viděl že dokonce ted kamarádům zavře i obchody se zbraněmi :|
Ale je to dobrý... Společně to zvládneme, Andreji :!: :D
Akorát až pojedu na koloběžku, musím mít (patrně od manželky podepsaný?) papír, že jedu na koloběžku. Neva, aspoň vyjedu s čistým svědomím, že nikoho neohrozím na životě :roll:
Badarala

750+
 
Reputace: 312
Příspěvky: 971
Registrován: 27 říj 2013, 23:07
Bydliště: okres Litoměřice
Skútr / moto: N-max / Suza
Tuning / úpravy: běžné doplňky pro každodenní užívání

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuze

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků