Renault 19 II SPZ: 2E0 9065, Rumburk - pohybuje se tam?

Diskuze o čemkoli.

Renault 19 II SPZ: 2E0 9065, Rumburk - pohybuje se tam?

Příspěvekod Mr.Voza » 16 lis 2016, 09:53

Kolegové, skútristi,

chtěl bych Vás, hlavně ti s Vás, kteří se pohybujete v okolí Rumburka, požádat o pomoc. Rád bych o „svým“ autě získal nějaký informace. Ve zkratce, detaily, jakej jsem naivní a důvěřivej trouba, o tom se rozepisovat nebudu – prodal jsem Renault 19 kupci do Jiříkova u Rumburka, už je to asi měsíc a furt se mě nedaří vynutit z něj evidenčnu, papíry a plnou moc, abych moch dokončit přepis papírů a zrušit povinný ručení. Do teď jsem se od něj dočkal akorát samejch odkladů a výmluv proč to nemůže zařídit, proč to nestih apod. Včera dokonce začal tvrdit, že nemůže na evidenčku, protože mu odešla řídící jednotka a auto je nepojízdný. Upřímě řečeno, nevěřím mu už ani za mák. Vypadá to, že dělá všechno pro to, aby to auto nemusel přepisovat na sebe – důvod neznám, možná exekuce, jak jsem se dočet na netu, že to tak dlužníci dělávaj, aby jim auto nesebrali.

Kdyby jste někdo auto viděli, mělo by se pohybovat v okolí Rumburka, konkrétně bydlí v Jiříkově, můžete mi sem prosím hodit report kterej den, v kolik hodin a na kterým místě bylo auto viděno? Případně i fotečka by neuškodila, stačí z dálky – pro lepší dokazování, že ten člověk lže.

Jedná se o šedej Renault 19 II, SPZ: 2E0 9065, pro mnoho poznávacích znamení je tohle auto s jiným nezaměnitelný a snadno spatřitelný: Má tmavězelenou barvou stříkanej přední nárazník, ten je na svým levým rohu (z pohledu řidiče) stříknutej plničem, nebo čímsi, nárazník je značně popraskanej, protože okrasná lišta byla kdysi pravděpodoně zakitovaná a časem po celý svojí dýlce popraskala. Přední maska je upravovaná, má odstraněnej znak. Levej přední blatník je hned za blinkrem lehce promáčklej, celej pravej přední blatník je viditelně stříkanej sprejem (jinej odstín a lesk od zbytku auta). Na 5.dveřích bylo kdysi přilepený křídlo a hned pod zadním oknem jsou od něj neodstranitelný zbytky lepidla na 4 místejch. Lak na víčku nádrže je zkrabacelej a popraskanej. Lemy zadních blatníků jsou viditelně kitovaný, stříkaný sprejem a v součastný době značně orezlý. Víc napoví fotky. Narozdíl od fotek auto stojí na 13tkách plecháčích s poklicema a místo vejfuku je už normální sériovej.

Za každou informaci, že se tohle auto pohybuje po silnicích a nestojí v servise nepojízdný, jak mě tvrdí jeho novej majitel, budu moc vděčnej.

Zároveň bych poprosil moderátory, jestli by mohli tohle téma aspoň na pár dní hodit na hlavní stránku jako důležité, aby bylo líp vidět.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP
Uživatelský avatar
Mr.Voza

1000+
 
Reputace: 48
Příspěvky: 1271
Registrován: 05 říj 2011, 21:13
Bydliště: Chrudim
Skútr / moto: Aprilia SR50 tuned, Aprilia Leonardo 250 serie
Tuning / úpravy: Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP

Re: Renault 19 II SPZ: 2E0 9065, Rumburk - pohybuje se tam?

Příspěvekod Bostav » 16 lis 2016, 13:53

Tenhle příběh byl v televizi v nějakém pořadu, prostě máš smůlu a všechny průsery s autem jdou za tebou. A ta tvoje důvěra v lidi tomu dala pěkně na prdel, takhle se přeci auto/moto neprodává,ale to už víš ...
I když to máš daleko, tak 100% znáš údaje o kupci, tak si vezmi do auta 3 velké né česky mluvící kamarády (za peníze) a vyprav se do Rumburku, jinou možnost nemáš. V Rumburku to není legrace, takže pokud dojde na nože, tak mějte pistole.

Jinak to nevyřešíš. Někteří lidé jsou svině.
Od roku 1989 - Jawa Mustang ,pak spousta, ale opravdu spousta skůtrů 50ccm,70ccm a 125ccm.
Nedávná minulost: Honda PCX 2014, Yamaha N-Max 2017
Obrázek
Uživatelský avatar
Bostav

1000+
 
Reputace: 208
Příspěvky: 1163
Registrován: 26 úno 2016, 14:47
Bydliště: U Mladé Boleslavi
Skútr / moto: Honda Forza 125ccm 2018
Tuning / úpravy: Okouzlující muž za řidítky.

Re: Renault 19 II SPZ: 2E0 9065, Rumburk - pohybuje se tam?

Příspěvekod josuk » 16 lis 2016, 14:48

pozn. pistole radši ne!! Radši mozek. ;-) (když někam přijedu, vyprovokuju něco.. těžko to bude nutná obrana nebo krajní nouze, možná tak 15 let natvrdo, v lepším případě nebezpečné vyhrožování, ztráta zbrojáku a všech zbraní..)
Ale chápu, byla to nadsázka. ;-)
Uživatelský avatar
josuk

1000+
 
Reputace: 591
Příspěvky: 1409
Registrován: 14 pro 2012, 10:38
Bydliště: Praha
Skútr / moto: zimní X Max 250 a letní Xciting 400
Tuning / úpravy: na zimu deka a zimní gumy

Re: Renault 19 II SPZ: 2E0 9065, Rumburk - pohybuje se tam?

Příspěvekod medved.m » 16 lis 2016, 19:56

Mr.Voza: s přepisem Ti neporadím,
ale jestli se nepletu,
Tvoje povinnost odpovídat za škody (prosím, nepleťte si s pojištěním této odpovědnosti) z provozu vozidla zanikla před měsícem, kdy jsi přestal být vlastníkem - a ve stejném okamžiku vznikla stejná povinnost vlastníku novému. Nemáš-li tedy nějaký extra důvod, abys tuto odpovědnost nového vlastníka (jenž je pro Tebe neznámý cizí člověk) TY za svoje peníze dobrovolně pojišťoval, vezmi kupní smlouvu a v klidu povinné ručení (resp. i havarijní) vypověz.

Jiná věc je, kdyby ten hoch porušoval vesele předpisy, jezdil na červenou a dvěstě v městě. Pokuty by, pokud by se nezjistil řidič, šly za provozovatelem - tedy Tebou :?
Držím Ti palce, ať ho brzy přivedeš k rozumu. m.
 Shemík spase  Obrázek
Uživatelský avatar
medved.m

1000+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 1030
Registrován: 19 bře 2013, 23:13
Bydliště: Brno
Skútr / moto: SHemík125i ABS 2013
Tuning / úpravy: snížené origo plexi, pár odrazek a LED obrysovky

Re: Renault 19 II SPZ: 2E0 9065, Rumburk - pohybuje se tam?

Příspěvekod Mr.Voza » 16 lis 2016, 20:05

No právě těch pokut se bojím, když s tím bude prasit.

A u toho povinnýho ručení - když s tím někde udělá nějakej průser a zdrhne od toho, za kým pak půjde policie? Za mnou. Já je pak pošlu za ním a když on to popře, tak co? Bude to tvrzení proti tvrzení. A když na to auto nebude žádný povinný ručení, kdo to zaplatí, když bude auto psaný furt na mě?
Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP
Uživatelský avatar
Mr.Voza

1000+
 
Reputace: 48
Příspěvky: 1271
Registrován: 05 říj 2011, 21:13
Bydliště: Chrudim
Skútr / moto: Aprilia SR50 tuned, Aprilia Leonardo 250 serie
Tuning / úpravy: Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP

Re: Renault 19 II SPZ: 2E0 9065, Rumburk - pohybuje se tam?

Příspěvekod stretavka » 16 lis 2016, 21:38

Máš snad KUPNÍ SMLOUVU,ne?
Je to právní akt,stejně jak píše medvěd.m, tak že na jejim podkladě vypovíš pojištění, tak stejně s ní budeš operovat před bengama, jen tě to bude obtěžovat.
Pokud smlouvu nemáš, vypravil bych se za novým majitelem, v prvé řadě po dobrém bych se domluvil že uděláme okamžitě přepis, jinak bych mu mezi čtyřma očima rekl, že pokud to neprepise do tydne dvou, tak vozidlo vyradim z provozu (na evidenci bych nahlasil ztratu OTP, TP i RZ) a dal auto do depozitu.
On pak bude mit na pruser zadelano
Každá náhoda se musí pečlivě připravit.....
Uživatelský avatar
stretavka

250+
 
Reputace: 317
Příspěvky: 496
Registrován: 21 črc 2011, 12:36
Bydliště: Budweiß
Skútr / moto: Aprilia Leonardo 125/Honda Hornet 900
Tuning / úpravy: série

Re: Renault 19 II SPZ: 2E0 9065, Rumburk - pohybuje se tam?

Příspěvekod medved.m » 16 lis 2016, 21:53

Ahoj, snad to napíšu správně:
ona je ta odpovědnost za škody z provozu skutečně věcí VLASTNÍKA vozidla a jen ten dostane plnění (teoreticky by měl zaplatit škodu a je-li pojištěn, pak mu to pojišťovna refunduje - v reálném životě pojišťovna vystaví "krycí dopis", kterým se zavazuje škodu uhradit a jde to tedy kolem něho), takže je nelogické, aby za něho platil pojištění někdo jiný, když z něho nic nemůže dostat.
Zanikne dnem oznámení změny vlastníka doloženým KS (jiné doklady nejsou pro doložení potřeba). Tedy čím později ji oznámíš, tím menší poměrnou část pojistného dostaneš zpátky a nezískáš ani v případě pojistné události stejně nic.

P.S. jen pro zajímavost: havarijko nezaniká změnou vlastníka vozidla, ale (až) změnou provozovatele, kterou potřebuješ mít zapsanou v TP.
 Shemík spase  Obrázek
Uživatelský avatar
medved.m

1000+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 1030
Registrován: 19 bře 2013, 23:13
Bydliště: Brno
Skútr / moto: SHemík125i ABS 2013
Tuning / úpravy: snížené origo plexi, pár odrazek a LED obrysovky

Re: Renault 19 II SPZ: 2E0 9065, Rumburk - pohybuje se tam?

Příspěvekod moto.joker » 16 lis 2016, 22:13

Já nevím, ale čistě teoreticky máš jistě podepsanou smlouvu a v té je jistě uvedeno, do kdy bude proveden přepis a do kdy Ti nový majitel pošle všechny doklady potřebné k přepisu. Pokud to nový majitel neudělal je teoreticky možné, že tímto smlouva pozbývá platnosti a auto je zase Tvoje a měl by Ti ho vrátit. Takže ho vyzvi, ať Ti auto vrátí a Ty mu vrátíš peníze ponížené o případné poškození vozidla vzniklé jeho užíváním. Pokud auto nevrátí, nahlásit jako kradené. Policie ho najde, stačí říci, že máš info kde se asi pohybuje aje to vyřízené.
Pokud se nepletu, tak pokud je auto hlášené jako kradené, tak by případné přestupky neměly jít za Tebou.

Prosím někoho, kdo se v tom takto vyzná (policie, právo, atp.) ať moje prohlášení koriguje.

Na féra bych mu zavolal, ať to vrátí, nebo to nahlásíš jako kradené.
Jedu a kochám se ...
Bylo: Honda SCV Lead 100; Suzuki Burgman 250; Skyteam Cobra 125; Honda CB 900F Hornet; Honda Dylan 125; Yamaha N-Max 125; Yamaha X-Max 250
Je: Honda Forza 350; Yamaha YBR 125
Uživatelský avatar
moto.joker

1500+
 
Reputace: 323
Příspěvky: 1707
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Skútr / moto: Honda Forza 350

Re: Renault 19 II SPZ: 2E0 9065, Rumburk - pohybuje se tam?

Příspěvekod Mr.Voza » 16 lis 2016, 22:48

Smlouvu samozřejmě mám. Co jsem se bavil s paní na evidenci vozidel a co mě zjistil kámoš u jeho kámoše z dopravní policie, tak v případě spáchání přestupku tím autem, když ho třeba vyfotí kamera, že překračuje rychlost, nebo když ho nezastihnou u špatně zaparkovanýho auta, tak kouknou do evidence vozidel a půjdou automaticky za mnou. A teď pozor, docela mě překvapilo, co řekla paní dál: "Záleží na tom, kterej úřad bude ten přestupek řešit - některýmu úřadu stačí jako důkaz, že nejsem ajitelem auta, kupní smlouva, některej neuzná ani nějaý lejstro, který by mělo mít větší váhu, než obyčejná kupní smlouva, třeba protokol od policie, že jsem celou situaci nahlásil a snažil se jí řešit." Každopádně i když celou situaci nahlásím na evidenci vozidel a pak i na policii, nejsem tím prý uplně 100% krytej, že nějakej jeho přestupek nemůžou přišít mě. To je koucourkov, co? Myslel jsem, že by měly bejt na každou situaci nějaký předepsaný postupy a ona mě pak řekne, že některýmu úřadu stačí to a jinej vám neuzná ani to a to a to.

Každopádně o možnosti nahlásit ztrátu TP, OTP a SPZ, nechat si vystavit nový a hned to šoupnout do depozitu vím a mám teď v plánu, až se mu dovolám, mu právě tímhle pohrozit a pokud do tejdne nedodá podklady k přepisu, tak to i tak udělat a pak ještě zavolat na dopravku v Rumburku, že se tam pohybuje tohle auto s neplatnejma papírama a SPZ, ať si ho co nejdřív podaj. Není to sice uplně 100% podle zákona, ale co, proti ohni se musí bojovat ohněm, za to mě snad nezavřou. Mluvil jsem dneska telefonicky s jedním člověkem z jinýho fóra a ten říkal, že řešil tohle samý 3/4 roku a jediná tahle věc donutila majitele dokončit přepis.

Kluci, rozjela se tady kolem mýho problému pěkná diskuze. A ne jenom tady. Ale aby se tady nezamluvil původní důvod, proč jsem to sem psal - kdyby někdo prosím Vás to auto potkal, hodte mě se prosím report v kolik hodin a kde to bylo - ať mu pak můžu zavolat a říct mu: "Takže vím, že už vám auto jezdí, bylo viděno ve 14 hodin u kaflandu, pak v 16 hodin jelo směrem k nádraží, takže určitě už nebudete mít problém zajet na evidenčku, když už to máte pojízdný...". Ale potřebuju k tomu reálný místo kde se v kolik hodin pohyboval, aby věděl, že vím, že kecá. Když mu řeknu, že byl viděnej ve 14 hodin u kauflandu a on v tu dobu parkoval třeba před hospodou, tak bude vidět, že "vařím z vody" a bude se mě snažit dál oblbovat.
Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP
Uživatelský avatar
Mr.Voza

1000+
 
Reputace: 48
Příspěvky: 1271
Registrován: 05 říj 2011, 21:13
Bydliště: Chrudim
Skútr / moto: Aprilia SR50 tuned, Aprilia Leonardo 250 serie
Tuning / úpravy: Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP

Re: Renault 19 II SPZ: 2E0 9065, Rumburk - pohybuje se tam?

Příspěvekod hagrid » 16 lis 2016, 23:30

V tomto případě už je to asi bezpředmětný, ale kamarád, co se motá kolem aut, píše do kupní smlouvy, že do data xy dojde k převodu, nebo se pak kupní smlouva stává smlouvou o pronájmu (s podmínkama...). A funguje to.
MBK 300 Kilibre kilibre(kyselaryba)email.cz
Uživatelský avatar
hagrid

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 676
Registrován: 28 zář 2010, 22:00
Bydliště: Sezimák dvojka
Skútr / moto: MBK 300 Klilibre, Baotian Cyborg QT 50

Re: Renault 19 II SPZ: 2E0 9065, Rumburk - pohybuje se tam?

Příspěvekod stretavka » 16 lis 2016, 23:51

Podpořil bych Mr.Vozu a už mu fakt nedával rady co má dělat. Má sám teď z toho hlavu v pejru a pomozte mu kolegové ze severu jeho auto vystopovat
Každá náhoda se musí pečlivě připravit.....
Uživatelský avatar
stretavka

250+
 
Reputace: 317
Příspěvky: 496
Registrován: 21 črc 2011, 12:36
Bydliště: Budweiß
Skútr / moto: Aprilia Leonardo 125/Honda Hornet 900
Tuning / úpravy: série

Re: Renault 19 II SPZ: 2E0 9065, Rumburk - pohybuje se tam?

Příspěvekod Mr.Voza » 17 lis 2016, 23:28

hagrid píše:V tomto případě už je to asi bezpředmětný, ale kamarád, co se motá kolem aut, píše do kupní smlouvy, že do data xy dojde k převodu, nebo se pak kupní smlouva stává smlouvou o pronájmu (s podmínkama...). A funguje to.

Chytrá pojistka, no. Díky za tip pro příště. Kupní smlouvu mám bohužel obyčejnou staženou někde z netu: Kupující pan X a prodávající pan Y se dohodli na koupi vozidla Z za tolik peněz, stav vozidla je takovej a do 10ti dnů bude vozidlo převedený na novýho majitele, podpisy a to je vše.
Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP
Uživatelský avatar
Mr.Voza

1000+
 
Reputace: 48
Příspěvky: 1271
Registrován: 05 říj 2011, 21:13
Bydliště: Chrudim
Skútr / moto: Aprilia SR50 tuned, Aprilia Leonardo 250 serie
Tuning / úpravy: Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP

Re: Renault 19 II SPZ: 2E0 9065, Rumburk - pohybuje se tam?

Příspěvekod Winterwolf » 18 lis 2016, 09:03

POVko odhlaš na základě kupní smlouvy.
Když ti přide pokuta podej rozpor na základě kupní smlouvy, musí ti to uznat jelikož jim nic jiného nezbývá a ty jako majitel vozidla (dle evidence) jsi uvedl nového vlastníka/viníka takže nemají možnost to vymáhat po Tobě. Zároveň informuj nového vlastníka o tom, že s další pokutou necháváš vozidlo vyřadit z evidence.

Jediné za co tě může úřední šiml pokutovat je , že jsi to nepřehlásil v zákonné lhůtě tuším 14 dní. Je to ošetřeno, že když to neudělá kupující je zodpovědný prodávající a naopak... Já dávám do smlouvy vždy pevné datum do kdy se to musí přihlásit a kdo je za to zodpovědný ( prodejce/ kupující)
Lukas
EX Huatian HT50QT-16 EX Yamaha VP300 Versity EX Honda SH 150 EX Yamaha Majesty 180

Honda SH300i
Obrázek
Uživatelský avatar
Winterwolf

Moderátor
 
Reputace: 197
Příspěvky: 2901
Registrován: 11 dub 2010, 20:13
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda SH300i /Honda PCX 125
Tuning / úpravy: Vyhrivane hefty, deka, a jeste par dalsich...

Re: Renault 19 II SPZ: 2E0 9065, Rumburk - pohybuje se tam?

Příspěvekod JardaB » 18 lis 2016, 21:18

Vyřadit z evidence ? On mu zůstal velký techničák ?

Teď je ten postup převodu postavený zcela na pixx, nejlépe to dělat u prodávajícího ihned a papíry předat až potom
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1668
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Re: Renault 19 II SPZ: 2E0 9065, Rumburk - pohybuje se tam?

Příspěvekod Mr.Voza » 18 lis 2016, 22:32

JardaB: TP má on. Dal jsem mu ho, aby udělal evidenčku a posal mě ho zpátky na přepis a on na to teď s..e a vymlouvá se furt na něco. Samozřejmě, že nejlepší je převýzt vozidlo hned na místě prodeje, jenže to nelze, když si pro to přijede o víkendu, nebo jako v mým případě v 9 hodin večír.

Vyřadit z evidence bych to nemoch ani v případě, že bych si TP nechal - k tomu potřebuješ protokol o ekologický likvidaci z vrakoviště, kam jsi to auto dal zlikvidovat. Jediný, co můžu je nahlásit ztátu TP, OTP, SPZ a hned to šoupnout do depozitu.
Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP
Uživatelský avatar
Mr.Voza

1000+
 
Reputace: 48
Příspěvky: 1271
Registrován: 05 říj 2011, 21:13
Bydliště: Chrudim
Skútr / moto: Aprilia SR50 tuned, Aprilia Leonardo 250 serie
Tuning / úpravy: Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP

Další

Zpět na Volná diskuze

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků