Problém na STK

Diskuze o čemkoli.

Re: Problém na STK

Příspěvekod Mirus1 » 17 led 2018, 23:10

Hm, to jsou teda věci, já mám u nás naštěstí kámošku právě na DI, tak vezmu jenom ze zajímavosti velký techničák a zeptám se jí jak to vlastně je, popř.co s tím oni udělají. Kvůli šlendriánu a neschopnosti ouřadů tě ještě potom na STK dostanou do problémů... :? Jo a stavím se po cestě ještě i na STK, co mě tam řeknou, abych příští rok neměl nějaký zbytečný problém..
Uživatelský avatar
Mirus1

750+
 
Reputace: 189
Příspěvky: 820
Registrován: 27 zář 2014, 06:44
Bydliště: okr.Jesenik
Skútr / moto: Sym Joymax GTS 125i Sport

Re: Problém na STK

Příspěvekod stretavka » 17 led 2018, 23:13

Taky bych se stavil u prodejce od kterého máš ten svůj stroj, ať ti ukáže tu parkovací brzdu....
Každá náhoda se musí pečlivě připravit.....
Uživatelský avatar
stretavka

250+
 
Reputace: 317
Příspěvky: 496
Registrován: 21 črc 2011, 12:36
Bydliště: Budweiß
Skútr / moto: Aprilia Leonardo 125/Honda Hornet 900
Tuning / úpravy: série

Re: Problém na STK

Příspěvekod josuk » 18 led 2018, 09:08

je zvláštní doba.. přestože jako v tomhle vlákně vlastně skoro žádný reálný "problém" není! ;-) nikdo netrpí škodou ani bolestí, na "problém" snadno uvěříme.. (btw ať jdou jdou háje de.ilové, stát má v nepořádku vlastní byrokratické dokumenty a občan má "problém"??!!)
Uživatelský avatar
josuk

1000+
 
Reputace: 591
Příspěvky: 1409
Registrován: 14 pro 2012, 10:38
Bydliště: Praha
Skútr / moto: zimní X Max 250 a letní Xciting 400
Tuning / úpravy: na zimu deka a zimní gumy

Re: Problém na STK

Příspěvekod mzxy » 18 led 2018, 09:13

brzdy ani ABS nebo ESP včetně dalších ekokurvítek se od 1.1.2015 do českého TP nezapisují, protože každé nově schválené auto je těmito systémy povinně vybaveno
ani rakouský TP tyto informace neobsahuje, a neobsahoval je nikdy, protože s výjimkou ČR a Slovenska se podobné informace nikde v EU neevidují
Příčina bude jasná, auto bylo dovezeno z Rakouska a na STK při dovozové technické kontrole technik STK napsal do protokolu, že mazda je vybavena systémem ABS a úřad to jen opsal...k tomu ta dovozová STK slouží, aby se auto řádně prohlédlo a zdokumentovalo...ale víte jak to je, technik STK je po 10 hodinách ( pod auto, nad auto, pod auto, nad auto) na lince ko a často ty protokoly na STK vypisuje nějaká administrativní síla která může pochybit ..před rokem 2004 se to ABS skutečně evidovalo...a ted po letech jiný technik tvrdí opak...pochopitelně mohlo jít o chybu, ale také o demontáž ABS případně o nedovolenou výměnu celé karoserie.

Možná řešení:
- Na zadní straně TP je razítko úřadu, který TP vydal...tento úřad bude mít po dobu 10 let ve svém archivu původní dovozové protokoly, není problém požádat jej o opravu chyby v TP...najdou v archivu původní protokol a zjistí, zda náhodou někdo na úřadu neudělal překlep a pokud udělal, chybu BEZ POPLATKU opraví

- pokud je v dovozovém protokolu uvedeno ABS - ANO, jde podle všeho o překlep technika STK a můžete požádat STK o vystavení stejnopisu tohoto protokolu, který technik STK protokol opraví na ABS-NE a uvede tam poznámku že při vystavení protokolu pochybil / no takto to určitě nenapíše/ a s tímto opravným protokolem můžete požádat úřad který pochybil o opravu...Jde o opravný prostředek ve správním řízení a k opravě původního rozhodnutí je příslušný pouze úřad který rozhodnutí vydal...tady nejde o evidenční úkon podle novelizovaného zákona, takže nelze žádat u kteréhokoliv registračního místa, poplatek bude cca 50,- Kč

- další možností je ZAPLATIT si potvrzení akreditovaného zástupce Mazdy o tom, že na autě ABS nikdy nebylo
- poslední možností je domluvit se na úřadu na vystavení NOVÉHO technického průkazu za poškozený / ten jednoduše poškodíte/ s tím, že podle vyhlášky o registraci se u NOVÉHO technického průkazu položka číslo 24 NEVYPLŇUJE, stojí to 100 Kč a je to běžný zákonný postup po 1.1.2015

je na Vás kterou z těchto možností využijete, kdyby něco, napište mi, v této problematice se dobře orientuji a rád pomůžu
Uživatelský avatar
mzxy

50+
 
Reputace: 34
Příspěvky: 94
Registrován: 06 úno 2012, 12:35
Bydliště: Příbram
Skútr / moto: B-207, Beverly 500 ie

Re: Problém na STK

Příspěvekod forester » 18 led 2018, 10:41

Na prvej strane 16.1 tohoto vlákna som písal vlastne rovnaké riešenie.

Len pozor,pri poslednej rade od mzxy, pri poškodení TP sa bude vydávať nový TP podľa posledného TP a nie z pôvodného z AT a ten popis bude identický,takže zase tam bude napísané to ABS.Písal som že treba vytiahnuť z archívu pôvodný TP z Rakúska a s toho spraviť opis, resp. skontrolovať či tam to ABS je napísané aj z rakúskej strany alebo nie. Keď je,tak treba ísť na kontrolu originality (obdobný úrad v ČR) a tam ju absolovovať zo zápisom “NEMÁ ABS” a následne na to požiadať o vydanie nového TP zo správnym zápisom.

Riešiť to z importérom je tiež možné a možno aj jednoduchšie riešenie ale netuším kolko by taká kontrola u Mazdy stála.
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 650
Příspěvky: 5457
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Problém na STK

Příspěvekod mzxy » 18 led 2018, 13:09

Ale podle vyhlášky číslo č. 343/2014 Sb., o registraci vozidel , příloha č. 9,, bod 42. se POLOŽKA 24-brzdy nezapisuje, tato příloha nese název "Způsob zápisu do nového technického průkazu vozidla pro kategorie vozidel M, N a O"

A pojem NOVÝ technický průkaz je v souladu s ustanovením zákona 56/2001 Sb., §7f) chápat jako technický průkaz který je vydáván za ztracený, zničený, odcizený nebo poškozený TP. Poškozený se odevzdává, ty ostatní logicky ne...v ustanovení §7f, odstavec 3 je odkaz na citovanou vyhlášku...
Komu to není jasné ten si to může přečíst, já to udělal mám ve všem, jasno
Neznalost nikoho neomlouvá
Takže trvám na tom, že mnou navrhované řešení je správné a zákonné, pokud někdo bude oponovat, tak pouze s odkazem na patnou právní úpravu
děkuji za pochopení
Uživatelský avatar
mzxy

50+
 
Reputace: 34
Příspěvky: 94
Registrován: 06 úno 2012, 12:35
Bydliště: Příbram
Skútr / moto: B-207, Beverly 500 ie

Re: Problém na STK

Příspěvekod forester » 18 led 2018, 13:33

Tak pragrafy som neštudoval to je fakt, vychádzal som IBA z vlastnej skúsenosti a praxe a možno “mentality” pracovníkov STK a polície.

Myslím že budú velmi “ústretový” keď na nich venda vyplázne takúto spŕšku zákonov a paragrafov :D

Niečo podobné ako keď sa budeš hádať s policajtmi o priestupku a či si toho vedomí alebo nie a následne na to ti zoberú vodičák a dajú to na správne konanie, myslíš že tam tiež budú naklonení ti dať za pravdu a spravia čo budeš chcieť ty?
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 650
Příspěvky: 5457
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Problém na STK

Příspěvekod stretavka » 18 led 2018, 13:45

myslím, že mzxy to popsal jasně a polopaticky
On je rozdíl, v CZ evidenci vozidel vedou městský úřady, v SK dopravní policie, nicméně to nemění nic na skutečnosti, že postup úředníka v CZ či policajta na DI v SK nemůže být v rozporu se zákonem (natolik se naše národy ještě nerozdělily)
Každá náhoda se musí pečlivě připravit.....
Uživatelský avatar
stretavka

250+
 
Reputace: 317
Příspěvky: 496
Registrován: 21 črc 2011, 12:36
Bydliště: Budweiß
Skútr / moto: Aprilia Leonardo 125/Honda Hornet 900
Tuning / úpravy: série

Re: Problém na STK

Příspěvekod venda » 18 led 2018, 15:57

Pro mzxy, děkuji za radu. Využiji poslední z navrhovaných možností- právě se mi ztratil TP :D a v pondělí mi za 100,- Kč vystaví nový kde už
ten údaj o ABS nebude.
Uživatelský avatar
venda

500+
 
Reputace: 23
Příspěvky: 539
Registrován: 20 lis 2010, 20:18
Bydliště: Mladeč-Sobáčov (OL)
Skútr / moto: ,Honda Transalp 650

Re: Problém na STK

Příspěvekod Mirus1 » 19 led 2018, 13:54

Tak jsem dnes vyřešil ten můj problém s parkovací brzdou ve VT. Byl jsem stavený i na STK a tam mě borec řekl ať zajdu na dopravku,že mě to opraví.A tak se i stalo. Na DI mě v řádku parkovací brza to ANO zaškrtali a vedle dali razítko s dodatkem parkovací brzda NE. No a pohádky je konec.
Jestli ale takto pracují na všech DI, no tak podobných problémů může mít a asi i má spousta dalších motoristů...
Uživatelský avatar
Mirus1

750+
 
Reputace: 189
Příspěvky: 820
Registrován: 27 zář 2014, 06:44
Bydliště: okr.Jesenik
Skútr / moto: Sym Joymax GTS 125i Sport

Re: Problém na STK

Příspěvekod icask » 19 led 2018, 22:40

No super pristup. Este aby nejaky pobehujuci organ neblbol, ze mas mat novy technicak. Oni byvaju fakt organ jak....

Odoslané z HUAWEI GRA-L09 pomocou Tapatalku
Uživatelský avatar
icask

100+
 
Reputace: 21
Příspěvky: 146
Registrován: 12 úno 2016, 20:35

Předchozí

Zpět na Volná diskuze

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků