Připojištění proti srážce se zvěří

Diskuze o čemkoli.

Připojištění proti srážce se zvěří

Příspěvekod foky » 17 srp 2012, 19:41

Možná jste mnozí z Vás zaslechli o (docela nedávném) zařazení "Pojištění proti srážce se zvěří" do nabídky služeb pojišťoven.

Když jsem si na jaře sjednával povinné ručení na V-Stroma, i mě byl tento produkt nabídnut jakožto nová doplňková služba k povinnému ručení u pojišťovny Kooperativa.
Celkem to stálo 400,- ročně (plnění max 100000,- s 1% nebo min 1000,- spoluúčastí), což není mnoho a cenu povinnéhu ručení to nějak zásadně nezvýšilo. Protože ale tak nějak tuším, jak je to s pojišťovnami a těmito "doplňkovými" službami, bral jsem to celé celkem s úsměvem, i když beru Kooperativu za jednu z těch "slušnějších pojišťoven".

Co ale čert nechtěl, v půlce července jsem v podvečerních hodinách trefil dospělou srnu na okresce. Nebudu to tady rozpitvávat a jen napíšu: "Srna bohužel nepřežila, já díkybohu jo, škody na motorce byly, u nehody byla i policie". Naskytla se mi možnost využít tedy ono "připojištění". Čekal jsem různé klasické pojišťovácké výmluvy proč zrovna v mém případě nemůže dojít k plnění atd.
V závěru jsem byl ale velmi mile překvapen.

Budu psát v datumech pro lepší představu:
18.7. - den nehody
20.7. - nahlašuju na pojišťovnu pojistnou událost
27.7. - e-mailovou korespondencí jsem vyzván k dodání asi 7mi dokumentů (TP, kopie ŘP, faktury za díly/opravu atd.)
28.7.- 8.8. - Nakupuji potřebné díly a motorka je opravena
9.8. - jsem odeslal elektronicky všechny požadované dokumenty na pojišťovnu
10.8. - e-mailovou korespondencí příchází zpráva o ukončení šetření a uznání plnění v plné výši
15.8. - přicházejí peníze na můj bankovní účet

Snad moje zkušenost někomu pomůže v rozhodování. Nutno podotknout, že jsem byl podle mě "ideální případ".
To znamená, že jsem vše nahlásil i na PČR, která k nehodě přijela a vše sepsala.

Pokud máte s tímto "připojištěním" taky nějaké zkušenosti, tak je napište.
| Life is better with MY KTM | Žijte naplno...tenhle kolotoč jede jenom jednu jízdu...
Uživatelský avatar
foky

2500+
 
Reputace: 176
Příspěvky: 4039
Registrován: 08 dub 2010, 08:38
Bydliště: Praha - nejlepší město v ČR
Skútr / moto: KTM 1090 Adventure

Re: Připojištění proti srážce se zvěří

Příspěvekod stumbauer » 17 srp 2012, 20:52

Foky doufám, ze si dopadl v poho....
Každopádně pochvala pro pojišťovnu, tak nějak by to asi mělo vypadat :!:
Mas i havarijku neo se to fakt cele platilo jen z toho pripojisteni?
Diky
BMW R 1200 RT
Uživatelský avatar
stumbauer

250+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 454
Registrován: 24 kvě 2010, 19:38
Bydliště: Klatovy
Skútr / moto: BMW R1200RT, Piaggio Beverly 500 (prodán)
Tuning / úpravy: Zatím nic, připravuji Sound :-)

Re: Připojištění proti srážce se zvěří

Příspěvekod foky » 17 srp 2012, 20:55

Byl jsem a jsem v poho (dopadlo to líp než jak to ve skutečnosti zní).

Havarijku nemám, šlo to doopravdy jen z toho "připojištění" k povinnému ručení.
| Life is better with MY KTM | Žijte naplno...tenhle kolotoč jede jenom jednu jízdu...
Uživatelský avatar
foky

2500+
 
Reputace: 176
Příspěvky: 4039
Registrován: 08 dub 2010, 08:38
Bydliště: Praha - nejlepší město v ČR
Skútr / moto: KTM 1090 Adventure

Re: Připojištění proti srážce se zvěří

Příspěvekod stumbauer » 17 srp 2012, 20:59

Díky za info, tomu uz rozumím, já kdyz potkám srnu, tak to bude asi finanční mazec 8) takhle alespoň se něco připadne vrati :-)
BMW R 1200 RT
Uživatelský avatar
stumbauer

250+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 454
Registrován: 24 kvě 2010, 19:38
Bydliště: Klatovy
Skútr / moto: BMW R1200RT, Piaggio Beverly 500 (prodán)
Tuning / úpravy: Zatím nic, připravuji Sound :-)

Re: Připojištění proti srážce se zvěří

Příspěvekod jel.en » 20 srp 2012, 08:24

vzatahuje se ta pojistka i na mou maličkost ??? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Jsem despota a ignorant...
Jo a taky mi lidi dost často říkají že jsem.... Ehm... Něco co je dolejc pod pupíkem :-D :-p
jel.en

1500+
 
Reputace: 19
Příspěvky: 1928
Registrován: 02 úno 2007, 18:01

Re: Připojištění proti srážce se zvěří

Příspěvekod Tomáš@125 » 20 srp 2012, 10:36

Kompletni pojisteni je jiz dnes dostupna zalezitost a nemusim shanet zajce po lese :-) je zajimave ze majitele novych stroju maji na motorku za 200000 kc ale jiz ne na pojisteni za 7000 kc. Je to kazdeho vec ale potom nekteri čumi co vse na motorku stoji, ale jim se prece nic nestane.
Honda@125 prodáno po 11 letech :(, Honda SW-T 400 prodáno
Uživatelský avatar
Tomáš@125

750+
 
Reputace: 42
Příspěvky: 896
Registrován: 13 črc 2010, 23:57
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda SH 300 / Suzuki Bandit 1250S

Re: Připojištění proti srážce se zvěří

Příspěvekod fleet.admiral » 20 srp 2012, 10:55

Souhlas s Tomáš@125, na PCX i na ninju platím u Kooperativy komplexní pojištění s havarijkou v sezoně a skútr vyjde na 3 400, motorka na 5 200, přitom mám klid, protože spoluúčast je fixní 2 000 Kč, což se při dnešních cenách dílů a práce a přístupem servisu, kdy se nic neopravuje, ale vše rovnou mění, už podle mě vyplatí investovat.

Příklad z mé nedávné praxe: Přítelkyni jsme v 10/2010 koupili funglovku Hondu CBR 125R, cena 65 000, najela 30 km čerstvě po papírech, vloni nic, letos na to měla strach sednout. Letos padlo rozhodnutí buď prodat, nebo jezdit, a tak se pro sichr sjednalo v dubnu stejné havarijní pojištění (povinné zůstalo jinde) i pro hondu + RUTAN konečně vyrobil sadu padáků. Pojistka 4 000, padáky 3 100 včetně závažíček. První jízda a přítelkyně to v nulové rychlosti 700 metrů od garáže položila na silnici. Oprava vyšla na 8 200 (kdyby to nešlo z pojistky, vyměnil bych jen lešení za 1 000 + práce a zbytek nějak dokutil svépomocí, ale otázkou je, jak by to vypadalo; nebýt padáků, bylo to o 3 000-8 000 více za kapoty). Resumé: náklady 9 900 (kromě pojistky, padáků a spoluúčasti připočítávám ještě navýšení pojistky na další období + nové duralové korunky na padáky), nicméně motorka je znovu ve stavu funglovky a mám vyzkoušeno, jak fungují její padáky a jak funguje pojišťovna. Takže investice se nakonec vyplatila, protože mám klid do budoucna, pokud by se to opakovalo a nedejbože v nějaké rychlosti, kdy by už byly poškozené třeba kapoty (o přítelkyni nemluvě :)). Když odpočítám padáky, které tam jsou spíše pro psychologický klid přítelkyně, můj a hlavně pro snížení škody pojišťovně, ale fyzicky by tam být nemusely (ani v pojistce nejsou zahrnuté, protože v dubnu ještě nebyly), tak se to vyplatilo i čistě finančně (mně by náklady klesly a pojišťovna by naopak solila o několik tisíc víc za kapoty).
Uživatelský avatar
fleet.admiral

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 480
Registrován: 12 bře 2012, 23:04
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: Kawasaki Ninja 250R (2010) / ex Honda PCX (2012)
Tuning / úpravy: ex držák top case GIVI + kufr GIVI E30N Tour, Holux GPSport 245

Re: Připojištění proti srážce se zvěří

Příspěvekod carlovers77 » 26 srp 2020, 11:27

Docela dobrý článek na toto téma jsem našel zde https://www.dopravniznaceni.com/Srazka- ... -b5521.htm. Některá fakta mě fakt udivila alespon ted vím, jak v takové situaci jednat.
carlovers77

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 27 úno 2020, 18:52

Re: Připojištění proti srážce se zvěří

Příspěvekod JardaB » 26 srp 2020, 18:47

Pokud dojde k úmrtí zvířete nebo zvíře zůstane ležet zraněné na místě, je povinností každého řidiče takovou nehodu nahlásit Policii ČR a to i v případě, že nevznikne žádná škoda na vozidle. V případě, že tak neučiní, hrozí každému řidiči poměrně vysoká pokuta. Policie ČR oznámí smrt zvířete místnímu mysliveckému spolku, který následně zajistí odvoz mrtvého zvířete. Mýlí se ten, kdo si myslí, že si například takovou „šikovně“ sraženou srnu může odvézt domů. To by totiž bylo hodnoceno jako krádež. Navíc si nemůžete být jisti, zda zvíře není nemocné. Z toho důvodu na něj ani nesahejte a nesnažte se mu pomoci, pokud je zraněné, mohlo by na vás zaútočit.

Dále je potřeba místo nehody vyfotit, a to vyfotit jak zvíře, tak vozidlo. Pro poškození vozidla střetem se zvěří jinak nemáte žádný důkaz (např. pro pojišťovnu).
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1673
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56


Zpět na Volná diskuze

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků

cron