Přihlášení skútra na nového majitele

Diskuze o čemkoli.

Re: Přihlášení scoota na new majitele

Příspěvekod KYBLOS » 04 zář 2009, 05:57

jarafari: neboj se nic, ve velkým TP nic taky není, teď se do něj podívat nemůžu, páč sem v práci a TP je doma, ale stopro sem do něj koukal, páč mě to taky zajímalo, když mi dali malý TP s tím, že platnost do není uvedena :wink: Jinak říkám, na technický, když sem byl s minulým Atlantisem, mi zkontrolovali jestli to bliká, jestli to svítí a jestli fungují brzdy + VIN, jinak nic 8)

kaaduh: No tady sem už tak nějak projezdil co se dá, nebo co mě zajímá a jakmile chci jet někam dál, což mě hodně baví, :wink: tak nemám kam dát věci atd... Ono třeba jet do Itálie by možná na malým scootu šlo :shock: ovšem po nějakejch okreskách atd... no a dovolenou bych si musel vzít tak na měsíc :mrgreen: Jinak bych jel rád někam dál třeba s lidmi jako je kraken.99, MikyMiky, tom.boy, Tomulátor apod. a ti mají samo big scooty a s malým bych je měl na dohled cca 10 sekund :mrgreen: pak už bych opět viděl jen krajinu kolem sebe, páč oni už sou někde v................ :wink: No a taky stárnu, i když to tak určo nevypadá :lol: no a jak člověk stárne, začíná čím dál tím víc upřednostňovat pohodlí atd... Prostě všechny ty důvody převýšili moje přesvědčení, že se malýho scoota nikdy nevzdám :roll: No a když sem uviděl X9ku, kterou nyní mám, tak sem se totálně zamiloval :P a bylo rozhodnuto. Byla to láska na první pohled :mrgreen: Samo sem koukal všude na motoinzerci, tipmoto, annonci apod., ale tahle X9ka, kterou mám se mi líbila jako první už ve chvíli, kdy jsem o její koupi ještě ani nepřemýšlel a nakonec sem u ní skončil :wink:
Minulost: Derbi Atlantis - naj. 38000km, Piaggio X9 500 - naj. 50186 km
Uživatelský avatar
KYBLOS

Moderátor
 
Reputace: 14
Příspěvky: 3324
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Střední Čechy
Skútr / moto: Honda CBF 500
Tuning / úpravy: Kufr, boční brašny, tankvak, držák mobilu, alarm, padáky, vyhřívané gripy Oxford, Ultraseal

Re: Přihlášení scoota na new majitele

Příspěvekod kraken.99 » 04 zář 2009, 08:07

tý brdo kyblíku takový umělecký foto jako avatar :wink:
tel.777 55 22 12 email:kraken.99@seznam.cz skype:kraken.99
Uživatelský avatar
kraken.99

2500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2887
Registrován: 28 dub 2007, 20:41
Bydliště: Chrustenice
Skútr / moto: Suzuki Burgman 650exe 08

Re: Přihlášení scoota na new majitele

Příspěvekod KYBLOS » 04 zář 2009, 08:11

Dík čéče, ale myslím, že by to chtělo v pozadí krajinu, pod koly něco jinýho než beton, nebo co to tam tatu vylil at... :mrgreen: ale to přijde :wink:
Minulost: Derbi Atlantis - naj. 38000km, Piaggio X9 500 - naj. 50186 km
Uživatelský avatar
KYBLOS

Moderátor
 
Reputace: 14
Příspěvky: 3324
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Střední Čechy
Skútr / moto: Honda CBF 500
Tuning / úpravy: Kufr, boční brašny, tankvak, držák mobilu, alarm, padáky, vyhřívané gripy Oxford, Ultraseal

Re: Přihlášení scoota na new majitele

Příspěvekod kraken.99 » 04 zář 2009, 08:14

jasně příští rok tam dudeš mít v pozadí nějaký alpy nebo moře :D
tel.777 55 22 12 email:kraken.99@seznam.cz skype:kraken.99
Uživatelský avatar
kraken.99

2500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2887
Registrován: 28 dub 2007, 20:41
Bydliště: Chrustenice
Skútr / moto: Suzuki Burgman 650exe 08

Re: Přihlášení scoota na new majitele

Příspěvekod jarafari » 04 zář 2009, 14:53

KYBLOS píše:kaaduh: No tady sem už tak nějak projezdil co se dá, nebo co mě zajímá a jakmile chci jet někam dál, což mě hodně baví, :wink: tak nemám kam dát věci atd... Ono třeba jet do Itálie by možná na malým scootu šlo :shock: ovšem po nějakejch okreskách atd... no a dovolenou bych si musel vzít tak na měsíc :mrgreen: Jinak bych jel rád někam dál třeba s lidmi jako je kraken.99, MikyMiky, tom.boy, Tomulátor apod. a ti mají samo big scooty a s malým bych je měl na dohled cca 10 sekund :mrgreen: pak už bych opět viděl jen krajinu kolem sebe, páč oni už sou někde v................ :wink: No a taky stárnu, i když to tak určo nevypadá :lol: no a jak člověk stárne, začíná čím dál tím víc upřednostňovat pohodlí atd... Prostě všechny ty důvody převýšili moje přesvědčení, že se malýho scoota nikdy nevzdám :roll: No a když sem uviděl X9ku, kterou nyní mám, tak sem se totálně zamiloval :P a bylo rozhodnuto. Byla to láska na první pohled :mrgreen: Samo sem koukal všude na motoinzerci, tipmoto, annonci apod., ale tahle X9ka, kterou mám se mi líbila jako první už ve chvíli, kdy jsem o její koupi ještě ani nepřemýšlel a nakonec sem u ní skončil :wink:

Krásně vysvětleno :) ... Myslím že tohle jednou čeká i mně a do autoškoly se taky ještě jednou budu muset vrátit...a to jsem nikdy jednostopím motor.vozidlům neholdoval..... :oops: no změna je život :mrgreen:

7.9. edit:
KYBLOS: Tak vše v pořádku mám to přehlášený :D Evidenčka proběhla opravdu v pohodě,jen to vyfotil, zkontroloval číslo rámu a číslo motoru, toď vše :wink: jenže jak jsem s tim přešel na magistrát,tak už nebyli čísílka :evil: trošku jsem tam začal hudrovat "CO JEEE,VŽDYŤ MÁTE MÍT DO 5"(psáno na jejich stránkách) "Baba s okýnka řve do tří" a protože byli dvě tak sem měl smůlu :evil:
No nezbylo mi nic jiného než jet domu a hledat na netu náhradní magistrát, což teda byli stodůlky....a tam je teda chválim,tam to bylo super....otevřenejch asi 7 okýnek a fakt rychost...vzal jsem si čísílko,běžel si odmontovat značku a přijdu a jsem na řadě :) no tam to můžu všem jen doporučit :wink: Mimochodem už vím,proč si neměl v techničáku do kdy ti platí technická :!: Protože ti to na tom magistrátu,když si to přihlašoval, zmrvili a dali ti RZ pro mopedy :mrgreen:To je to proč je tak mrňavá a nemá místo na známku. :P ... a ty prej mít technickou nemusej... :shock: Baby u okýnka se divili jaktože nemám technickou....pak zjištovali jestli tam mám šlapky a že prej když je tam nemám, tak na technickou budu muset :evil: Na to jsem jim naštestí vysvětlil,že to bylo v březnu 2005 přihlášeno jako nové a tudíž to musí technickou ještě mít protože když je to nový tak je TK na 6 let....to jsem věděl s číňana :) To uznali a napsali mi technickou do března 2011.... ale to mi neva,pak jí normálně nechám udělat..... Jinak kdyby to někoho zajímalo tak evidenčka na skútra 50ccm je 350kč a převod na nového majitele je za 300,- Což celkem jde.....Poviný ručení u český stojí 359,kč to je teda jinde levnější,ale mě je to fuk.... co to je za rok ne? :D Mám radost vše je vyřízeno a já už budu jen drandit.....ahój :mrgreen:
Naposledy upravil KYBLOS dne 28 zář 2017, 06:58, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeny dva příspěvky pod sebou.
Uživatelský avatar
jarafari

750+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 949
Registrován: 17 led 2009, 16:04
Bydliště: Praha 4

Re: Přihlášení scoota na new majitele

Příspěvekod tom.boy » 07 zář 2009, 22:26

KYBLOS píše:Dík čéče, ale myslím, že by to chtělo v pozadí krajinu, pod koly něco jinýho než beton, nebo co to tam tatu vylil at... :mrgreen: ale to přijde :wink:


Kyblosku pošli tu fotku, dám ti tam co chceš :wink:
ObrázekGoogle ° www.tomas.in ° Srazy na Strahově jsou tady ° Srazy ve Středoklukách jsou tady °
Uživatelský avatar
tom.boy

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1779
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Praha Tel: 608444044
Skútr / moto: YAMASAKI Extra Super Grand DeLuxe Sport 50

Re: Přihlášení scoota na new majitele

Příspěvekod KYBLOS » 09 zář 2009, 18:39

jarafari: Tak hlavně, že to šlo no :wink: To, že tam ta značka být nemá a že je správně určená pro Stadion atd. tj. moped se šlapadly vím. :) Ale co, mě to bylo fuk, co mi dali, to sem tam měl. Samo tam místo pro nálepku technický není a čéče div se, někdo z moravy, nebo odkud jí tam má a to i přesto, že tam nepatří a není tam na ní vyhraničený místo, jako tomu bývá. Určitě nejen tam na moravě :mrgreen: De prostě o to, že v tom měli totální bordel :roll: :mrgreen:
Mám to, obrázek týhle malý RZ s nálepkou STK je k vidění na tomhle odkazu:
http://scooter-tuning.cz/forum/viewtopi ... a&start=45

tom.boy: dík čéče, ale už to snad brzy půjde, abych tu devítku mohl vyblejsknout někde jinde, než v prostorech u garáže s vratama a barákama v pozadí. :D Takže si počkám :wink:
Naposledy upravil KYBLOS dne 09 zář 2009, 18:59, celkově upraveno 1
Minulost: Derbi Atlantis - naj. 38000km, Piaggio X9 500 - naj. 50186 km
Uživatelský avatar
KYBLOS

Moderátor
 
Reputace: 14
Příspěvky: 3324
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Střední Čechy
Skútr / moto: Honda CBF 500
Tuning / úpravy: Kufr, boční brašny, tankvak, držák mobilu, alarm, padáky, vyhřívané gripy Oxford, Ultraseal

Re: Přihlášení scoota na new majitele

Příspěvekod mijuna » 19 lis 2009, 20:05

Jirkil píše:Tak jelikož jsem si moto kupoval nedávno a jednu prodal tak postup je následující:
1 sepsat smlouvu :D
2 prodávající dojde na DI a odhlásí moto na nového majitele ( na DI nového majitele napíšou do velkého techničáku a malý proděravějí a ten platí cca 7 dní)
3 prodávající předá kupujícímu moto, techničáky, klíčky :lol: a klidně i zelenou kartu aby mohl odjet ( i když si ji může ihned pojistit)
4 prodávající zruší pojistu - na pojištovně chtějí pouze smlouvu o prodeji moto a zelenou kartu ( stačí kopie - vždy od pojištovny chodí 2, org a duplikát)
5 kupující musí na evidenční kontrolu, tam se není čeho bát zkontrolují VIN a barvu, občasi i vzorek na pneu, ale to jen z vlastní iniciativy a jen upozorní chybu :D
6 pojistí moto
7 vystojí dlouhou frontu na DI ( v praze doporučuji DI ve stodulkách, bývá tam míň lidí) a předloží techničáky, občanku, RZ (SPZ), evedenční kontrolu, pojistku a zaplatí (500 Kč teda myslí :roll: )
8 dostane novou RZ jelikož je to jiný okres.
zde najdeš všechny úřady v praze http://www.statnisprava.cz/rstsp/ciselniky.nsf/i/d0057?opendocument&:CZ010
a zde najdeš formuláře které potřebuješ a správný postup jejich vyplnění http://magistrat.praha.eu/5881_Motorova-a-pripojna-vozidla
Jinak když jsem prodával moto tak si kupující přinesl i papír "plná moc" k přepsání vozidla na nového majitele a ten jsem mu podepsal a on moto na sebe odhlásil a
rovnou i na sebe přihlásil ale to byl stejný okres

Co když bod 3 dám za bod 1??prostě si ho chci odvést....
Uživatelský avatar
mijuna

500+
 
Reputace: 5
Příspěvky: 603
Registrován: 09 lis 2009, 11:49
Bydliště: Rohoznice u Pardubic či Hradce Králové-Kolín(Radim)
Skútr / moto: Bandit PYČO..1200S rv 2004
Tuning / úpravy: uvidíme:-)

Re: Přihlášení scoota na new majitele

Příspěvekod jarafari » 19 lis 2009, 20:56

Ty si ho můžeš odvést...pokud ho teda zaplatíš :) ,tak neni proč by ti ho prodavající nevydal. Tu smlouvu je snad logicky dobré sepsat :wink: ...Dobré pro obě strany....
Uživatelský avatar
jarafari

750+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 949
Registrován: 17 led 2009, 16:04
Bydliště: Praha 4

Re: Přihlášení scoota na new majitele

Příspěvekod KYBLOS » 19 lis 2009, 21:02

Jo tak sme to udělali a pak dál už to vlastně myslím souhlasilo s tím co píše Jirkil :wink:
Minulost: Derbi Atlantis - naj. 38000km, Piaggio X9 500 - naj. 50186 km
Uživatelský avatar
KYBLOS

Moderátor
 
Reputace: 14
Příspěvky: 3324
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Střední Čechy
Skútr / moto: Honda CBF 500
Tuning / úpravy: Kufr, boční brašny, tankvak, držák mobilu, alarm, padáky, vyhřívané gripy Oxford, Ultraseal

Re: Přihlášení scoota na new majitele

Příspěvekod jarafari » 19 lis 2009, 21:05

Jo jo přesně tak..... :D
Uživatelský avatar
jarafari

750+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 949
Registrován: 17 led 2009, 16:04
Bydliště: Praha 4

Re: Přihlášení scoota na new majitele

Příspěvekod wictor » 19 lis 2009, 22:08

Dnes na motorkářích vyšlo tohle http://www.motorkari.cz/clanky/jak-na-t ... 14834.html a je to tu komplet :P
Uživatelský avatar
wictor

Moderátor
 
Reputace: 43
Příspěvky: 3782
Registrován: 16 črc 2009, 21:00
Bydliště: Praha
Skútr / moto: HONDA SW-T 400

Re: Přihlášení skútra na nového majitele

Příspěvekod Laminator » 27 kvě 2013, 18:49

Ahoj, nepamatujete si někdo na co všechno koukaj při evidenčce? chci se tam vydat s novým strojem ještě před výměnou dooost sjeté zadní pneu. Tak abych nepřišel o technickou:-) díky
ex CPI Aragon 50 S-line,
ex Piaggio X9 180 Amalfi - prodáno :-(
ex Piaggio X9 500 ie Evolution - prodáno :-(
Piaggio X9 200 EVO
Obrázek Spotřeba PIAGGIO X9 200 Evo X9 14 kW / 0 HP
Uživatelský avatar
Laminator

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 269
Registrován: 29 dub 2008, 21:11
Bydliště: Praha 3 - Žižkov,Jarov
Skútr / moto: Piaggio X9 200 EVO

Re: Přihlášení skútra na nového majitele

Příspěvekod FunTom » 27 kvě 2013, 18:58

Na evidenčce koukali na číslo motoru a kastle a rozměr gum podle velkého techničáku. Na technický pak ještě na světla a lékarničku. Jako bonus můžeš přidat nějaký to nářadí, vestu a lepeni na pneu. :wink:
Mene tekel
Uživatelský avatar
FunTom

750+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 775
Registrován: 13 črc 2008, 19:33
Bydliště: Praha 9
Skútr / moto: Piaggio X9 500 i.e. (PRODÁNO)
Tuning / úpravy: xenon+stroba na oslňování, siréna na plašení zvěře, cestovní plexi a válečky Dr. Pulley

Re: Přihlášení skútra na nového majitele

Příspěvekod horrabin » 27 kvě 2013, 19:13

Evidencni kontrola je ztotozneni vozidla s papirama. Technicky stav vozidla by ho nemel zajimat a dle meho nema moznost jak ti sebrat technickou mimo tuto kontrolu.
U me kontroloval vyrobni stitek a vin, ktery je pod sedlem v uloznem prostoru. Pri snaze zkontrolovat cislo motoru a zjisteni, ze je kdesi dole a musel by si k tomu kleknou, byl rad, ze jsem mu ho precetl ja. Barvu trefil na prvni pohled. U pneu kontroloval rozmer, stav ne. Pri technicky chtel videt ze to sviti a troubi a zda mam lekarnicku. Pak mel jeste dotaz, jestli to brzdi. Moje odpoved, ze nejsem sebavrah abych sedal na moto co nebrzdi mu bohate stacila.
Uživatelský avatar
horrabin

250+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 323
Registrován: 29 zář 2009, 21:31
Bydliště: Praha 6
Skútr / moto: Piaggio X9 500 evo

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuze

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků