Poradíte dobrou motoškolu v Brně?

Diskuze o čemkoli.

Poradíte dobrou motoškolu v Brně?

Příspěvekod Texoft » 14 pro 2006, 16:22

Zdravím všechny,

letos jsem začal více jezdit na scootu po Brně a zjistil jsem, že mi 50ccm už doost nevyhovuje a tak bude potřeba upgradovat.

Poradíte mi dobrou motoškolu v Brně? Víte o nějaké motoškole, kde se jezdí na scootech? Znáte naopak motoškolu, kterou byste určitě nedoporučili?

V řidičáku uvedeno A1 harm. kód 150, původně jsem měl A do 50ccm. Zajímalo by mě taky, jestli musím dělat "celou" autoškolu na A neom. nebo můžu dělat jenom rozšíření z A1 na A.

Dík
Uživatelský avatar
Texoft

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 6
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Havlíčkův Brod
Skútr / moto: Hero Winner 50
Tuning / úpravy: dalkovy svetlomet 35W/35W

Re: Poradíte dobrou motoškolu v Brně?

Příspěvekod KYBLOS » 14 pro 2006, 16:36

Vim o tom sice kulový, ale nevim proč je pro tebe tak důležitý, jestli se v tý autoškole jezdí na scootu? Kdyš chceš mít noty na scoota se silnějším motorem, takže vyšší ccm, tak je ouplně fuk jestli v tý autoškole jezdíš na scootu, nebo na velký mašině. :)
Minulost: Derbi Atlantis - naj. 38000km, Piaggio X9 500 - naj. 50186 km
Uživatelský avatar
KYBLOS

Moderátor
 
Reputace: 14
Příspěvky: 3324
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Střední Čechy
Skútr / moto: Honda CBF 500
Tuning / úpravy: Kufr, boční brašny, tankvak, držák mobilu, alarm, padáky, vyhřívané gripy Oxford, Ultraseal

Re: Poradíte dobrou motoškolu v Brně?

Příspěvekod Texoft » 14 pro 2006, 16:45

No samozrejme to pro me neni tak dulezity, dokonce i dost zvazuju, ze bych emigroval na choppera. Ptal jsem se na to spis ze zvedavosti.
Uživatelský avatar
Texoft

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 6
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Havlíčkův Brod
Skútr / moto: Hero Winner 50
Tuning / úpravy: dalkovy svetlomet 35W/35W

Re: Poradíte dobrou motoškolu v Brně?

Příspěvekod roman.mara » 14 pro 2006, 18:27

druh řidičkého oprávnění máš na 49 cm3

někomu to může stačit, někomu ne, pokud se rozhodneš rozšířit podskupinu
na A vyšších obsahů, budeš jezdit v autoškole na motorce s řazením, myslím
že autoškola jen se skutry snad ani neexistuje

pro rozšíření nemusíš dělat písemný test, budeš potřebovat potvrzení od lékaře,
opis z karty řidiče a trestní rejstřík. No a samo penízky

to tak nějak polopatě ........ jinak je možné na netu najít příslušnou právní úpravu B)
Honda CB SevenFifty

členem Scooter clubu KMK telefon: 724775546
Uživatelský avatar
roman.mara

750+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 948
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Hostouň u Prahy
Skútr / moto: Honda CB SevenFifty
Tuning / úpravy: dva super laďáčky

Re: Poradíte dobrou motoškolu v Brně?

Příspěvekod KYBLOS » 14 pro 2006, 18:44

Jo tak já sem příklad šneka, páč mě stačí 50ccm :D No spíš bych se přirovnal k tomu Hrušínskýmu jak si jede pomaličko tou stovkou, nebo tácovkou mezi polema, kochá se krajinou, něco si pobrukuje a najednou je v poli atd... Sem jinej jenom tom, že já sem v poli zatim eště neskončil, ale i já se rád při pomalý jazdě kochám krajinou :D
Minulost: Derbi Atlantis - naj. 38000km, Piaggio X9 500 - naj. 50186 km
Uživatelský avatar
KYBLOS

Moderátor
 
Reputace: 14
Příspěvky: 3324
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Střední Čechy
Skútr / moto: Honda CBF 500
Tuning / úpravy: Kufr, boční brašny, tankvak, držák mobilu, alarm, padáky, vyhřívané gripy Oxford, Ultraseal

Re: Poradíte dobrou motoškolu v Brně?

Příspěvekod Texoft » 18 pro 2006, 19:52

to roman.mara: dikes za info, kdybych nemusel resit pisemny test, byl bych jedine rad B)

to kyblos:
taky se rad kocham, dokonce kdyz je pekny vyhled, tak si i rad zastavim, ale protoze mi skutr slouzi i jako dopravni prostredek na kazdodenni cestu do prace (bohuzel po rusne silnici 1.tr.) je 60kmh meho stroje malo.

Rekl bych ze, je prece jen bezpecnejsi jet 90kmh na neprovokovat nervozni plechovkare za mnou ;-)
Uživatelský avatar
Texoft

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 6
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Havlíčkův Brod
Skútr / moto: Hero Winner 50
Tuning / úpravy: dalkovy svetlomet 35W/35W

Re: Poradíte dobrou motoškolu v Brně?

Příspěvekod David_D » 18 pro 2006, 21:10

Autoskole Navratil se vyhni obrovskym obloukem
Uživatelský avatar
David_D

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 152
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Brno
Skútr / moto: YAMAHA MAJESTY 250, 1998, 60tis km
Tuning / úpravy: vyšší plexi zn. home-made

Re: Poradíte dobrou motoškolu v Brně?

Příspěvekod Cpujky » 19 pro 2006, 17:19

To rad slysim...taky me na jare ceka delani ridicaku A.
Ja dostal ridicak do 50 cmm automaticky k Bcku...tzn ze pokud budu chtit delat plnohodnotne A,tak musim delat jizdy i pisemny test?...Abych neprisel o ridicak na auto :p
Uživatelský avatar
Cpujky

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 635
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Palkovice
Skútr / moto: Honda SilverWing,Honda Jazz 290 ccm a Simson SR 50

Re: Poradíte dobrou motoškolu v Brně?

Příspěvekod Marios » 19 pro 2006, 18:12

Neboj tedka už ti ho nevemou leda že bys dělal opravky tak po třetí B)
Člen Scooter Clubu NM
Marios

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2420
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Hodonín
Skútr / moto: YAMAHA T MAX
Tuning / úpravy: Vše Origginál

Re: Poradíte dobrou motoškolu v Brně?

Příspěvekod Cpujky » 13 led 2007, 21:11

[quote=David_D]Autoskole Navratil se vyhni obrovskym obloukem[/quote]

O Navratilovi jsem ze zacatku uvazoval...neznas teda nejakou jinou dobrou autoskolu? Nasel jsem asi tak 10,ale nevim jake je dobra :(
Uživatelský avatar
Cpujky

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 635
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Palkovice
Skútr / moto: Honda SilverWing,Honda Jazz 290 ccm a Simson SR 50

Re: Poradíte dobrou motoškolu v Brně?

Příspěvekod David_D » 23 led 2007, 00:04

Jop ing. Karel Navratil je nejlevnejsi autoskola v Brne, moje holka tam delala minulej rok Bcko, takze bych mohl napsat o teto firme hooodne dlouhej clanek (a asi ho i napisu - jeste ted ve me vre krev).

Pro predstavu nastinim par detailu.

Pokud si hooodne veris tak di do toho, a pak napis jaks dopad. Finta nejlevnejsi autoskoly je v tom, ze kvalita vyuky a chovani instruktoru je na tak nizke urovni, ze Te asi prejde chut na ridicak hned po prvni jizde.

Pokud ovsem nechces nechat penize propadnout a vydrzis (=vytrpis) az do konce, jizdy napoprve urcite neudelas, i kdybys ridil sebelip (coz ovsem nebudes, pokud se to nenaucis nekde jinde). Cena jedne opravne jizdy je 1200 (nikoliv 200 jak je na strankach), a kolikrat tuto castku budes muset zaplatit bohuzel nezalezi jen na Tvem ridicskem umu.

Tak jako se hrube, sproste a hulvatsky chovaji instruktori (cest vyjimkam) se stejne arogantne chova sam pan Navratil, sekretarka (jeho milenka?) zajistujici zkousky i stara zena co zapisuje jizdy (pravdepodobne Navratilova matka - POZOR: tato zena ma primy vliv na to, zda skousky udelas nebo ne -> kdyz mi jednou ujely nervy a vletel na ni, naznacila moji pritelkyni at nepocita s tim ze zkousky udela).

Kdyz pojedes prez cely Brno aby sis domluvil termin zkousky (pac to nejde vyridit telefonicky) na ktery uz dva mesice marne cekas, nepocitej ze to bude tak jednoduche. Sekretarka je vetsinou nepritomna, a madam zajistujici rozpis jizd Ti vzdy rekne "ja se o zkousky nestaram, a pani tu bude az zitra od-do" Druhy den prijdes znovu ve smluveny cas, ale pani tu opet neni, a tak Ti madam poradi at teda prijdes zase zitra, a predtim si zavolas. Tak teda zavolas, sekretarka je vyjimecne pritomna, sednes na salinu, dojedes, a pani Ti s usmevem oznami ze zadny termin neni volny.

Tvuj cas je neco, co v teto firme nikoho nezajima. Instruktor Te klidne necha cekat pul hodky v aute pac si tady musi neco vyridit, stejne tak jako domluvene zkousky na osm hodin zacinaji v deset, a nikomu nevadi ze cela skupina zbytecne tvrdne dve hodky pred zavrenymi vraty.

Kdyz konecne prijede auto ve kterem se jede na magistrat, nasleduje prekvapive zjisteni: do auta se vleze 5 lidi, a studentu je pet. To je v poradku. Jenze studenti samozrejme sami jet nemuzou, a s instruktorem je to jiz sest lidi, kteri se do tridverove 206 proste musi 1) narvat 2) nekdo jet salinou.

Samotneho pana Navratila jsem v autoskole videl pouze jednou, nemelo ovsem smysl s nim o cemkoliv mluvit, pac byl absolutne na sracky.

Dalsi bonbonek jsou cigani, kteri cas od casu cekaji na pana Navratila pred vraty autskoly s tim, ze ho chteji zmlatit :~)

V autoskole Navratil nejsi zakaznik, jsi odpad ktereho je potreba se co nejrychleji zbavit, nebo z nej vytahnout co nejvic penez.

Pokud Te zajimaji dalsi detaily napriklad o tom jak probiha (nebo spis neprobiha :~) povinna zdravotni priprava, jizda, nebo zkousky, mohu se rozepsat na dalsich nekolik odstavcu..

V Brne jsou dve autoskoly Navratil, ja mluvim o ing. Karlu Navratilovi na Vaclavske ul.

Dodatek: Pritelkyne zkousky samozrejme neudelala, stejne tak jako vsichni ostatni ze skupiny. Nepocitam-li vyse popsanou vestbu madam Navratilove, i tak se neni cemu divit. I kdyz ji rizeni jinak bavi, jak slysi "autoskola" ma nervy v kyblu a ridicsky styl je srovnatelny se studenty konkurencni autoskoly po druhe jizde.

Nyni dela jizdy a zkousky u jine autoskoly kde instruktori maji alespon zaklady slusneho chovani. Mohla si i vybrat termin zkousek pri zahajeni kurzu :-)

Zaverem bych tuto firmu vrele nedoporucil zejmena slecnam ktere nejsou pripraveny na sproste nadavky, lidem kteri se chteji naucit ridit nebo dokonce usiluji o ridicsky prukaz, stejne tak cholerikum kteri by velmi snadno mohli nektereho ze zamestnancu fyzicky napadnout a dostat se tak do vezeni.

Pokud jiz ridit umis a myslis ze vsechno tohle dokazes zvladnout, smele do toho. Vzdycky ssebou vem fotak a treba i diktafon, rad bych o tomhle zpracoval peknou informativni stranecku, aby v Brne a okoli ubylo zoufalych a oskubanych lidi bez ridicaku..
Uživatelský avatar
David_D

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 152
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Brno
Skútr / moto: YAMAHA MAJESTY 250, 1998, 60tis km
Tuning / úpravy: vyšší plexi zn. home-made

Re: Poradíte dobrou motoškolu v Brně?

Příspěvekod roman.mara » 23 led 2007, 00:23

to je fakt síla, ale docela ti věřím

já měl štěstí a chodil jsem opravdu k profesionálům po všech stránkách
Kvalitní výuka, zkušený a trpělivý učitel a velmi kvalitní nový autopark .

čas si domluvili podle tebe jak si mohl a v autě jsem byl pokaždé jen
já a učitel.Vyzvedli tě doma a tam si se i odvezl.Max. jsi pro někoho
zajel a ten tě odvezl domů.

termín zkoušky po dohodě.

dodnes vzpomínám na jeho rady a několikrát se mi už v životě za
volantem i řídítky hodily.

Musím znovu poděkovat p. Šebestovi.

bohužel je to pro tebe daleko, snad jen pro tu naději, že to není
všude stejné.
Honda CB SevenFifty

členem Scooter clubu KMK telefon: 724775546
Uživatelský avatar
roman.mara

750+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 948
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Hostouň u Prahy
Skútr / moto: Honda CB SevenFifty
Tuning / úpravy: dva super laďáčky

Re: Poradíte dobrou motoškolu v Brně?

Příspěvekod David_D » 23 led 2007, 00:33

Necitim se na to Ti nejakou autoskolu doporucit, nasdilim tu alespon moje zkusenosti:

Ja jsem na moto delal u p. Holase, Lidická 77, i kdyz jsem mel urcite vyhrady dalo se.

Na nakladak jsem delal u Saskie - Petr Pokorný, ve meste na Cyrilské (z tech co jsem zkusil nejlepsi, i kdyz zkousky nebyly v cene, bacha na to).

Na prives jsem delal u Alfy - Tabor 30A, ale to byla jen jedna jizda takze nevim.

Na osobak jsem delal v IOV- meli jsme hromadnou slevu od stredni skoly, no a podle toho to taky vypadalo. Nicmene vetsina z nas se naucila ridit a zkousky zmakla.

Moje mati i predchozi holka jezdily u autoskoly Antonin Pospisil, kde seriozni pristup je na prvnim miste. Dela ale jen Bcko. Bonbonek: Dava provizi za zprostredkovani studenta, takze kdyz tam nekdo pujdete, nechte se dohodit, šabneme se ;-)

Moje aktualni pritulkyne prave jezdi u K3, je moc spokojena, jeji otec je ovsem kamarad majitele takze bych to bral trocha s rezervou :o)

Seznam (nekompletni) je na:
Kam v Brne do autoskoly

>roman.mara: rekl bych ze na venkove jsou autoskoly vzornejsi, pac tam kdyz budes svine, lidi si to reknou. Navic zakazniku tam neni nazbyt.

Ve meste je hafo studentu kteri nemaji moznost delat autoskolu doma po vikendech, a na tom brnensky autoskoly vydelavaj..

Jop jinak Navratil je opravdu vyhlasenej v Brne i okoli, staci se zeptat v kterekoliv jine autoskole, nebo i na magistrate, kde s nim maji vecne potize. Nechapu ze ma jeste licenci. Myslim ze to je diskutovane i nekde na foru na internetu.
Naposledy upravil David_D dne 23 led 2007, 00:54, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
David_D

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 152
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Brno
Skútr / moto: YAMAHA MAJESTY 250, 1998, 60tis km
Tuning / úpravy: vyšší plexi zn. home-made

Re: Poradíte dobrou motoškolu v Brně?

Příspěvekod Cpujky » 23 led 2007, 00:52

Jo to mi povidej. O vikendu bych to klidne i sfouknu,ale nemam sanci sehnat ve Frydku Mistku autoskolu na A bez omezeni :( Nasel jsem jen do 25kW a pak bych musel udelat rozsireni a to si myslim ze je spatne:(

Jak jsem kontaktoval autoskoly,tak se zatim ozvala jen jedna (u nas v okrese vsechny:)),takze i to odpovida o zajem o zakaznika :o
Ozval se mi Pavel Dolezal z autoskoly DoDo
null

Hledal jsem autoskolu K3,ale nic jsem nenasel,tak kdyby byl nejaky link :)
Uživatelský avatar
Cpujky

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 635
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Palkovice
Skútr / moto: Honda SilverWing,Honda Jazz 290 ccm a Simson SR 50

Re: Poradíte dobrou motoškolu v Brně?

Příspěvekod David_D » 23 led 2007, 01:05

http://www.k3a.cz/

Kdyby neco jsem na ICQ 75777758
Dival jsem se na stranky Pavla Dolezala a mam z toho cloveka pocit ze to bere opravdu seriozne a vazne.
Naposledy upravil David_D dne 23 led 2007, 01:05, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
David_D

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 152
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Brno
Skútr / moto: YAMAHA MAJESTY 250, 1998, 60tis km
Tuning / úpravy: vyšší plexi zn. home-made

Další

Zpět na Volná diskuze

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků