Pokec - o holkách, autech, hudbě

Diskuze o čemkoli.

Příspěvekod novaka » 30 pro 2006, 12:26

TO novaka: ty jsi chemik??Co máš v popisu práce,pokud to není tajné?Já také docela hodně působím v chemii...[/quote]

Tak životopis zrovna psat nebudu, ale vystudoval jsem VŠCHT v Praze a mám zaměření na technologii ropy a petrochemie, přímo jsem se specializoval na alternativní náhrady tradičních motorových olejů a různých technologických kapalin (obráběcí atd.)

Teď dělám v Kaučuku v Kralupech, tam funguju jako slečna pro všechno, ale hlavně navrhuji různá zažízení. Kaučuk tam kralupákům sem tam smrdí asi i Kyblosovi:) no tak vtipne to zase neni
novaka

250+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 474
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Skútr / moto: Burgman 200

Příspěvekod novaka » 30 pro 2006, 12:53

To Cyclops: Kdo se otre o Linux tak …. :mad: :D Za posledni pulrok jsem resil nekolik PC ( no dva no). Jednalo se o ne prilis vykone stroje pro lidi v duchodu apod. Kupodivu chteli i hry, ale spis blbinky. Hlavne se jednalo o napsaní dopisu, kalkulacka, fotky, video. Pochopitelne byl pozadavek na co nejvyssi stabilitu systemu a min. udrzby. Nahral jsem jim slax linux. Uzivatele jsou ruzni. A co se tyce her neni lepsi kombinace ne prilis vykoneho PC, tj. na net, dopisy, multimedia + playstation na velke lcd televizi na hry. Playstation tedy nevlastnim, ale podobnou kombinaci vidim jako perspektivni. Podle me kancelarske PC nevyzaduje tak rychloou obnovu. Ale je to urcite individualni zalezitost. Při praci s grafikou nedam na Linux dopustit. Delam totiz 3D grafiku a sem tam mi PC jede při renderingu nekolik dni v kuse a win xp mi sem tam z niceho nic spadnou. Nemam cas zjistovat cim to je. V Linuxu neni problem. A opravdu me stve vyhrozovani ze strany BSA a dalsich. To je ale kapitola sama pro sebe.

To Dealimek: S tim ptanim vazne zadny problem. Faktem je, ze na netu toho je hodne. Proti situaci pred 10 lety je dnes hodne literatury, hromada casopisu. Nekdy se to ale najednou po… a co s tim potom jj taky znam. Linuxova komunita je v pripade zakladnich dotazu znacne nevrla. Bohuzel. Nastesti nainstalovat Linux neni dnes problem.

To roman.mara: Mezi vyhody win urcite patri vetsi zaruky, ze strany dodavatele softwaru. Z meho pohledu to je hlavne dane velikosti Microsoftu. Faktem je, ze flexibilita win je uz horsi. Z pohledu spravce site to neposoudim. Jsem jen uzivatel.
Naposledy upravil novaka dne 30 pro 2006, 12:56, celkově upraveno 1
novaka

250+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 474
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Skútr / moto: Burgman 200

Příspěvekod Daelimek » 30 pro 2006, 13:07

VŠCHT??Tak to seš asi bedna.. :rolleyes: Co se týká Petrochemie,má to budoucnost,respektive hledání alternativních zdrojů energií,takže hodně štěstí...no a co se týká Linuxu,nejsem si jistý zda bych to dkázal nainstalovat,protože já a počítač jsme v dokonalém vztahu nenávisti... :cyclops: :stare:
Uživatelský avatar
Daelimek

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 660
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Třebíč
Skútr / moto: Vybírá se..v merku mám PCX :)

Příspěvekod novaka » 30 pro 2006, 13:18

[quote=Daelimek]VŠCHT??Tak to seš asi bedna.. :rolleyes: Co se týká Petrochemie,má to budoucnost,respektive hledání alternativních zdrojů energií,takže hodně štěstí...no a co se týká Linuxu,nejsem si jistý zda bych to dkázal nainstalovat,protože já a počítač jsme v dokonalém vztahu nenávisti... :cyclops: :stare:[/quote]

Bedna nejsem. Na VŠCHT to je o štěstí, je to jak loterie. Hlavně jsem tam šel z učňáku. Ta škola není tak horká.

Ne s tim Linuxem v klidu, ale nemusis ho ani instalovat. Pokud to budes chtit testnout, tak na www.slax.cz si zkopirujes tzv. iso image. Pomocí nera nebo něčeho jiného to přepálíš na CD. Boot nastavíš z CD a jedeš, teda možná. Možná bude problém s grafickou kartou. Každopádně se do tebe nebude příště kdejaký Linuxák navážet, že ne nevýš o co jde :D
novaka

250+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 474
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Skútr / moto: Burgman 200

Příspěvekod Daelimek » 30 pro 2006, 13:47

no mě by to bylo fuk,protože neznám ani jednoho člověka,kterej by měl Linux a tudíž neznám ani Linuxovou komunitu,ale i přesto to asi ani zkoušet nebudu,mám problém s Windousama,to mi stačí,jo kámoška na tu chemicko-technologickou jde a myslíš teda že je to lehký nebo těžký??Pokud jsi na to šel z učňáku tak by to problém být neměl né?
Uživatelský avatar
Daelimek

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 660
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Třebíč
Skútr / moto: Vybírá se..v merku mám PCX :)

Příspěvekod dawy » 01 led 2007, 21:45

Já začal s linuxem tak, že jsem si ho nainstalil na druhou partyšnu jako dual-boot. Teď už je to asi tři roky a do woken ani nelezu - beztak tam ty XPčka už ani nefungujou. S hrama je v linuxu docela problém, protože ty co jsou, má na svědomí rozdrobená vývojářská komunita a ne velký firmy, který do her pro win vrážejí neuvěřitelný prachy. Já naštěstí hry k životu nepotřebuju, takže jsem maximálně spokojenej. Stabilita je božská! Nic nepadá a když přece jen vytuhne nějakej prográmek, tak není problém ho "odstřelit" a nemusím hned restartovat celej komp B). Pro začátečníky doporučuju Ubuntu nebo nějaký příbuzný distro (používám xubuntu, který dobře jede i na slabším HW).
Uživatelský avatar
dawy

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 5
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Vyškov
Skútr / moto: Malaguti F12 Phantom LC

Příspěvekod novaka » 01 led 2007, 22:17

[quote=dawy]Já začal s linuxem tak, že jsem si ho nainstalil na druhou partyšnu jako dual-boot. Teď už je to asi tři roky a do woken ani nelezu - beztak tam ty XPčka už ani nefungujou. S hrama je v linuxu docela problém, protože ty co jsou, má na svědomí rozdrobená vývojářská komunita a ne velký firmy, který do her pro win vrážejí neuvěřitelný prachy. Já naštěstí hry k životu nepotřebuju, takže jsem maximálně spokojenej. Stabilita je božská! Nic nepadá a když přece jen vytuhne nějakej prográmek, tak není problém ho "odstřelit" a nemusím hned restartovat celej komp B). Pro začátečníky doporučuju Ubuntu nebo nějaký příbuzný distro (používám xubuntu, který dobře jede i na slabším HW).[/quote]

Uz jsem se lekl, ze tady budu na ty xpckare :) sam :). Faktem je, ze uz jsem si take na Linux zvykl a co se tyce her, tak se mi opravdu zda jako optimalni kombinace herni konzole a pocitace pro praci. Ubuntu je opravdu spickova distribuce.
novaka

250+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 474
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Skútr / moto: Burgman 200

Příspěvekod novaka » 01 led 2007, 22:35

[quote=Daelimek]no mě by to bylo fuk,protože neznám ani jednoho člověka,kterej by měl Linux a tudíž neznám ani Linuxovou komunitu,ale i přesto to asi ani zkoušet nebudu,mám problém s Windousama,to mi stačí,jo kámoška na tu chemicko-technologickou jde a myslíš teda že je to lehký nebo těžký??Pokud jsi na to šel z učňáku tak by to problém být neměl né?[/quote]

tezky, tezky neni to zadna legrace.Ono technicke VS jsou specificke. Je to jak prace porad neco delas, porad tahas nejake bichle a skola je vlastne 5 dni v tydnu. Treba na VSE a jinych ekomkach maj par hodin za tejden a hotovo. No tezko rict, vsechno ma svoje. Ja jsem jinak studoval na FTOP - fakulta technologie ochrany prostredi. Jeste mam urcite zkusenosti z FCHI a konkretne s ustavem ekonomiky. Par let jsem tam studoval. Pokud budou treba nejake informace pro kamosku, tak no problem. Jinak momentalne je situce na VSCHT jina nez byla pred par lety. Za me nebyl bakalar a byl jen ing. momentalne je studium 2 stupnove, tedy bakalar a nasledne ing. Kamosce preju hodne stesti. Me to bavilo a i uplatneni je ok a berou tam bez prijimacek, tak proc do toho nejit.
novaka

250+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 474
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Skútr / moto: Burgman 200

Příspěvekod Daelimek » 02 led 2007, 11:23

[quote=novaka][quote=Daelimek]no mě by to bylo fuk,protože neznám ani jednoho člověka,kterej by měl Linux a tudíž neznám ani Linuxovou komunitu,ale i přesto to asi ani zkoušet nebudu,mám problém s Windousama,to mi stačí,jo kámoška na tu chemicko-technologickou jde a myslíš teda že je to lehký nebo těžký??Pokud jsi na to šel z učňáku tak by to problém být neměl né?[/quote]

tezky, tezky neni to zadna legrace.Ono technicke VS jsou specificke. Je to jak prace porad neco delas, porad tahas nejake bichle a skola je vlastne 5 dni v tydnu. Treba na VSE a jinych ekomkach maj par hodin za tejden a hotovo. No tezko rict, vsechno ma svoje. Ja jsem jinak studoval na FTOP - fakulta technologie ochrany prostredi. Jeste mam urcite zkusenosti z FCHI a konkretne s ustavem ekonomiky. Par let jsem tam studoval. Pokud budou treba nejake informace pro kamosku, tak no problem. Jinak momentalne je situce na VSCHT jina nez byla pred par lety. Za me nebyl bakalar a byl jen ing. momentalne je studium 2 stupnove, tedy bakalar a nasledne ing. Kamosce preju hodne stesti. Me to bavilo a i uplatneni je ok a berou tam bez prijimacek, tak proc do toho nejit.[/quote]

Bez příjimaček pokud splníš nějaký průměr né?No víš co,já se taky stále rozhoduji kam dál,jelikož vysoká škola je dnes nezytností.Co se týká windows,je to právě nestabilita,která mě strašně štve,jediný co jáí když se nudím hraji je Mafia a GTA San Andreas,jinak na hraní moc nejsem.A několikrát se mi stane,že se počítač z ničeho nic začne restartovat,to m+ě opravdu vytáčí...
Uživatelský avatar
Daelimek

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 660
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Třebíč
Skútr / moto: Vybírá se..v merku mám PCX :)

Příspěvekod roman.mara » 02 led 2007, 11:31

no zas bych ty XP nezatracoval, když se o ně dobře staráš, tak s nima takové
problémy nejsou, stačí nemít bordel v PC, sem tam pustit vyčištění disku a k
tomu defregmentaci a běží bez padání

a když se nějaké aplikaci nechce běžet, stačí ji přeci ukončit ve spravci úloh
většinou je to problém aplikace

jinak já sám hry pařím, teď když se nedá jezdit a mám čas

momentálně NFS Carbon a letecké simulátory
Honda CB SevenFifty

členem Scooter clubu KMK telefon: 724775546
Uživatelský avatar
roman.mara

750+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 948
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Hostouň u Prahy
Skútr / moto: Honda CB SevenFifty
Tuning / úpravy: dva super laďáčky

Příspěvekod Daelimek » 02 led 2007, 12:25

Jo mě jeden čas bavilo Most Wandet,ale na to tuningový závodění moc nejsem,spíš to klidní jezdění po městě... :rolleyes: + zajíždění chodců... :cyclops:

Doporučuji GTA SA,mají tam celkem pěkný motorky a je tam i skútr cesťák...
Uživatelský avatar
Daelimek

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 660
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Třebíč
Skútr / moto: Vybírá se..v merku mám PCX :)

Příspěvekod roman.mara » 02 led 2007, 13:44

to už sem dohrál, bavilo mě to ;)
Honda CB SevenFifty

členem Scooter clubu KMK telefon: 724775546
Uživatelský avatar
roman.mara

750+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 948
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Hostouň u Prahy
Skútr / moto: Honda CB SevenFifty
Tuning / úpravy: dva super laďáčky

Příspěvekod novaka » 02 led 2007, 14:02

[quote=Daelimek]Jo mě jeden čas bavilo Most Wandet,ale na to tuningový závodění moc nejsem,spíš to klidní jezdění po městě... :rolleyes: + zajíždění chodců... :cyclops:

Doporučuji GTA SA,mají tam celkem pěkný motorky a je tam i skútr cesťák...[/quote]

Nej nej :D hra je Tuxracer a je i pro win :D

http://www.root.cz/clanky/tuxracer/
Naposledy upravil novaka dne 02 led 2007, 14:26, celkově upraveno 1
novaka

250+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 474
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Skútr / moto: Burgman 200

Příspěvekod petridas » 11 led 2007, 13:36

hosi mam problem : potrebuji vysvetlit rozdil mezi internet explorer a mezi mozila firefox, jestli vite nekdo rozdily a na co to je ! diky moc a prosim polopate sem uplny antitalent
APRILIA LEONARDO 150 a APRILIA ATLANTIK 500 a nakitovanej punta CAGIVA MITO 125. vice info na http://petridas.webnode.cz nova sluzba : odvezu cokoli kamkoli motku ,skrin nebo az 7 lidi piste volejte
Uživatelský avatar
petridas

1500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 1738
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Havirov
Skútr / moto: punťa 125 , aprilia atlantic 500

Příspěvekod dawy » 11 led 2007, 14:48

[quote=petridas]hosi mam problem : potrebuji vysvetlit rozdil mezi internet explorer a mezi mozila firefox, jestli vite nekdo rozdily a na co to je ! diky moc a prosim polopate sem uplny antitalent[/quote]

mrkni semhle: http://firefox.czilla.cz/proc-prejit/ ;)
Uživatelský avatar
dawy

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 5
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Vyškov
Skútr / moto: Malaguti F12 Phantom LC

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuze

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 11 návštevníků