Parkování skútru - inspirace

Diskuze o čemkoli.

Parkování skútru - inspirace

Příspěvekod p.p.olsovsky » 20 čer 2014, 18:13

Zdravím všechny skútristy!
Není to tak dávno co mi ukradli mého skútra, a to přímo před mým domem. Proto jsem parkování pořešil tak, jak si můžete prohlédnout zde: https://www.youtube.com/watch?v=Txuo5uvN2LA

Odesláno z mého GT-N8000 pomocí Tapatalk
p.p.olsovsky

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 6
Registrován: 20 čer 2014, 18:06
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda Vision 110
Tuning / úpravy: x

Re: Parkování skútru - inspirace

Příspěvekod elem » 20 čer 2014, 18:24

Panecku, to je provedeni, palec nahoru!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Piaggio MP3 500LT Business Obrázek
http://www.scbrno.cz
Uživatelský avatar
elem

500+
 
Reputace: 10
Příspěvky: 723
Registrován: 30 dub 2007, 18:25
Bydliště: BRNO
Skútr / moto: Piaggio MP3 500 LT Business 2013
Tuning / úpravy: Honda PCX 125, 2013, 8000km, IXIL, (prodana 19.6.2014)

Re: Parkování skútru - inspirace

Příspěvekod eddie29 » 20 čer 2014, 18:33

Smekam pred napadem i provedenim!
Jenom otazecka: neprislo to na vic penez nez ten skutr?
Bylo F15 TUNED,Teď už jenom DERBI GP1 a F12
Uživatelský avatar
eddie29

250+
 
Reputace: 18
Příspěvky: 291
Registrován: 01 lis 2010, 15:39
Skútr / moto: Bylo F15,F12/derbi gp1 125/teď Ymah fz8 a Xmax250

Re: Parkování skútru - inspirace

Příspěvekod jackm » 20 čer 2014, 18:44

To je borec a rovnou si natočí, kde bydlí. :DD
jackm

750+
 
Reputace: 8
Příspěvky: 752
Registrován: 12 zář 2011, 21:11

Re: Parkování skútru - inspirace

Příspěvekod PBM2 » 20 čer 2014, 20:07

Nápad príma, provedení super, náklady.. No, když si vezmu, že někdo platí měsíčně za pronájem garáže dost peněz a to ta garáž není jeho, tak možná náklady vyjdou pomalu stejně, jen že u té garáže to bude nějakou dobu trvat, než částka dosáhne nákladů na tuto úschovnu, tady jsou to náklady jednorázové. Ale mám pár "připomínek" (prosím, nekamenujte mě, jsou fakt k věci a praktické). 1) Vstupní dveře jsou vcelku úzké, alespoň na videu, takže pokud by si pořídil jiný stroj se širšími řídítky a kapotáží, nemusel by jimi projet. Totéž se vlastně týká i samotného místa, kam zajíždí mechanismus se strojem, ten je omezen šířkou šachtice, nebude to do budoucna omezovat i možnost výměny stroje za jiný? 2) Sice jsem to mohl přehlédnout, ale přístup k těm trubkám (vodovod, parovod, ...) je volně přístupný ještě někde mimo tu plošinu nebo jen po vyjetí a odsunutí skůtru bokem? Zkouším si totiž představit situaci, kdy dojde k potřebe provést kontrolu oněch trubek, něco kolem nich opravit, a když je plošina se skůtrem dole, je sice možný přístup k trubkám, ale jen mimo tu plošinu, pod ní ne, jen po jejím opětovném vyjetí vzhůru. Když je plošina nahoře, tak zase kryje vstupní otvor. Navíc mechanismus uvnitř šachty by mohl způsobit v případě nutnosti náhlého zásahu v té šachtici problémy, neboť zabírá místo mezi trubkami, kde by se jinak montéři pohybovali. Snad jsem někoho nenaštval nebo mu nezkazil radost z díla, ono je to fakt vymakané a ne každý by si na to troufl a hlavně by to ne každý dokázal. Jen mě tyto "drobnosti" upoutaly.. 8)
Čínská kráska bere "Kolik potřebuje" :-)

Fotogalerie / Profil na motorkáři.cz / Čínská kráska
Uživatelský avatar
PBM2

750+
 
Reputace: 134
Příspěvky: 891
Registrován: 16 dub 2011, 11:53
Bydliště: Severní Morava, FM
Skútr / moto: Motorro Sonny 50 2T
Tuning / úpravy: Ano, jsou.

Re: Parkování skútru - inspirace

Příspěvekod Tomáš@125 » 21 čer 2014, 00:24

p.p.olsovsky píše:Zdravím všechny skútristy!
Není to tak dávno co mi ukradli mého skútra, a to přímo před mým domem. Proto jsem parkování pořešil tak, jak si můžete prohlédnout zde: https://www.youtube.com/watch?v=Txuo5uvN2LA

Odesláno z mého GT-N8000 pomocí Tapatalk

Ty krávo tady normálně padám. Jste borci. :-) :-) :-)

Odesláno z mého HTC Desire 500 pomocí Tapatalk
Honda@125 prodáno po 11 letech :(, Honda SW-T 400 prodáno
Uživatelský avatar
Tomáš@125

750+
 
Reputace: 42
Příspěvky: 896
Registrován: 13 črc 2010, 23:57
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda SH 300 / Suzuki Bandit 1250S

Re: Parkování skútru - inspirace

Příspěvekod HonzaR » 21 čer 2014, 09:37

Perfektní provedení a využití "hluchého" prostoru. Jen snad zdlouhavější proces vytahování a ukládání, ale za tu jistotu před krádeží, to stojí.
z ho*na bič neupleteš...
Uživatelský avatar
HonzaR

1500+
 
Reputace: 218
Příspěvky: 1859
Registrován: 15 srp 2011, 11:07
Bydliště: Praha 16
Skútr / moto: Suzuki V-Strom 800 /SE

Re: Parkování skútru - inspirace

Příspěvekod jirka04 » 21 čer 2014, 10:14

Tak to je parádní :D , bezva nápad. Jen bych to osobně vylepšil o A) plachtu na skútra B) ruční ovládání pro případ, že nepůjde elektrika. Jirka
jirka04

500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 733
Registrován: 03 čer 2007, 15:24

Re: Parkování skútru - inspirace

Příspěvekod PBM2 » 21 čer 2014, 10:58

Trochu "smíchám" poslední dva příspěvky od HonzaR a jirka04 . Prostor je fakt dobře využitý, ale co se týče jistoty před krádeží, tak tam bych si až tak nebyl jistý, protože to má "volně" přístupný zámek, nemá to bezpečnostní kování s krytem vložky proti odvrtání, ale fakt, že el.ovládání je na klíček, bez kterého to půjde vytáhnout jen těžko, je zabezpečení rozhodně vyšší, než před domem na řetězu u sloupu. Na to konto poznámka právě k reakci od jirka04. Plachta by sedla, ale třeba ji běžně používá, jen není na tom videu. A ruční ovládání? To je sice dobrý podnět, který by vytrhl trn z paty, pokud vypadne elektřina, ale umožní případnému zloději vytáhnout stroj i bez potřeby klíčku k el.ovládání. To by musel mít ten ruční mechanismus taky zajištěný a takto by se mu to celé jen rozrůstalo a rozrůstalo. Ale stále platí, že je to fajn nápad a rozhodně určitá inspirace pro další, kteří mají podobné prostory u domu nebo v něm a pokud jsou šikovní, mohli by takovým způsobem vyřešit parkování, pokud jim to majitel domu umožní. Palec nahoru 8)
Čínská kráska bere "Kolik potřebuje" :-)

Fotogalerie / Profil na motorkáři.cz / Čínská kráska
Uživatelský avatar
PBM2

750+
 
Reputace: 134
Příspěvky: 891
Registrován: 16 dub 2011, 11:53
Bydliště: Severní Morava, FM
Skútr / moto: Motorro Sonny 50 2T
Tuning / úpravy: Ano, jsou.

Re: Parkování skútru - inspirace

Příspěvekod p.p.olsovsky » 23 čer 2014, 10:40

Děkuji všem za názory a uznání. Pokusím se pokud možno zareagovat na všechny dotazy nebo připomínky:
1) Náklady - ano, nebylo to zrovna nejlevnější, ale jak píše PBM2, případný pronájem garáže by časem vyšel dráž. Navíc je třeba započítat určité pohodlí, přece jen nemusím nikam daleko chodit. Otevřeně, materiál mě přišel na 23 tisíce, práci jsem nikomu neplatil, byla to pro nás zábava (jídlo a pití nepočítám [WHITE SMILING FACE])
2) Vstupní dveře, šířka šachty - je to přesně tak, dveře jsou 70, šachta ma čistých 78 cm. Ostatně i proto jsem vyměnil původní zrcátka za menší. Je to jediný nedostatek, ale nedá se s tím nic dělat. Na druhou stranu nemám ambice na větší stroj, jsem spokojený se svým Honda Vision 110. Na mé dojíždění do práce dokonale stačí.
3) Potrubí v šachtě - jsou to odpadní roury, jsou z plastu, a pevně věřím, že po mnoho příštích let nebude nutná jejich oprava nebo údržba. V nejhorším případě by asi bylo nutné parkovadlo demontovat...
4) Ochrana proti krádeži - souhlasím, že ani toto řešení není 100%. A asi by nebyl problém přidat petlici nebo zamknout skútr k plošině. Ale bylo by to zase o trochu méně pohodlnější, byl by to další klíč a čas na manipulaci navic. Možná jsem to v prvním příspěvku nenapsal úplně správně. Ochrana proti krádeži byl jeden z aspektů, dále jsem chtěl, abych mohl parkovat pod střechou, v suchu a teple, a taky blízko od domu - toto vše se mi podařilo.
Skútr je pojištěný a víc na jeho ochranu vynakládat nechci, to už by se mi neoplatilo.
5) Plachta - ano, toto jsem taky zvažoval, nakonec jsem na spodní stranu horního roštu našrouboval folii, na skútr mi nic nepadá.
6) Ruční ovládání - souhlasím opět s PBM2 [WHITE SMILING FACE]
A nakonec ještě důležitá informace: Samozřejmě jsem se do realizace pustil az po souhlasu všech spoluvlastníků v našem domě a poté, co jsem si od úřadů nechal potvrdit, ze na to není třeba žádné stavební či jiné povolení...
p.p.olsovsky

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 6
Registrován: 20 čer 2014, 18:06
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda Vision 110
Tuning / úpravy: x

Re: Parkování skútru - inspirace

Příspěvekod SnoopyBA » 24 čer 2014, 21:49

To si delas kozy!!! Klobuk dole!!!
Obrázek
Uživatelský avatar
SnoopyBA

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 267
Registrován: 22 srp 2012, 11:36
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda Vision 110
Tuning / úpravy: multivar Malossi + kontrastka

Re: Parkování skútru - inspirace

Příspěvekod Olda » 24 čer 2014, 22:08

Výborný nápad,škoda,že je to tak pomalý,ale za tu ochranu to stojí.Hlavně čorkaři nebudou hledat skůtra pod roštama.Jinak k těm zrcátkům,kupoval jsem si před asi dvouma rokama zrcátka na buráka a ty se dají v krčku otočit,ale přitom ve vyšších rychlostech drží,ani se nehnou,to by mohlo být řešení,že bys je mohl sklápět.http://www.aliexpress.com/item/Motorcycle-Integrated-LED-Turn-Signals-Side-Mirrors-New/683263510.html
Uživatelský avatar
Olda

100+
 
Reputace: 7
Příspěvky: 193
Registrován: 23 kvě 2008, 20:38
Bydliště: Stetten AG-CH
Skútr / moto: Honda Africa Twin adventure sports

Re: Parkování skútru - inspirace

Příspěvekod p.p.olsovsky » 26 čer 2014, 12:48

Díky za skvělý tip, na tom webu je spousta zajímavých a cenově dostupných věcí!
p.p.olsovsky

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 6
Registrován: 20 čer 2014, 18:06
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda Vision 110
Tuning / úpravy: x

Re: Parkování skútru - inspirace

Příspěvekod sollik » 29 čer 2014, 14:38

No tedy ...... klobouk dolů. To jsem ještě neviděl. Představoval jsem si něco na způsob vytahování skůtru ke stropu, nebo něco podobného, ale to video mi vyrazilo dech. Perfektní zpracování. Lepší způsob zabezpečení v daných podmínkách už asi není. Spousta z nás má skutr "jen" za garážovými vraty, takže tvé řešení je podstatně bezpečnější :wink: Gratuluji k perfektně odvedené práci.
P.S. To "ruční" ovládání v případě výpadku elektřiny bych asi neřešil. Kolik takových okamžiků do roka je? Za dva roky co mám el. garážová vrata jsem ruční odemknutí použil jen jednou a ještě k tomu v zimě abych vytáhl auto :lol:
Uživatelský avatar
sollik

750+
 
Reputace: 135
Příspěvky: 997
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda SW 600T, Honda Dylan 125 (ex Honda Lead 100)


Zpět na Volná diskuze

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků