Motorkáři ve Francii to mají snazší

Diskuze o čemkoli.

Motorkáři ve Francii to mají snazší

Příspěvekod Baharis » 29 úno 2016, 10:40

Pro české řidiče je průjezd Paříží skoro hororovou záležitostí. Všude jsou motorkáři na skútrech, kteří se mezi auty proplétají jak voda mezi balvany. Od února to mají povoleno i zákonem. :wink:
Obrázek

Stejně jako u nás, nebylo možné předjíždět na motorce mezi vozidly, které se pohybují pomalu, nebo stojí. Zákon říkal jasně, že jde o motorová vozidla a motocykly by tak měly počkat pěkně v pruzích. Jenže praxe byla vždycky jiná.

Nový zákon povoluje jízdu mezi vozidly v celkem 11 departmentech, kde jsou během dopravních špiček časté kolony při vjezdu nebo výjezdu z města. Samozřejmě jde o Paříž a její okolí, Gironde, Rhone a Bouches-du-Rhone. Zákon určuje, že motocykly s šířkou pod jeden metr mohou projíždět mezi automobily, které jedou do 50 km/h nebo stojí.
Uživatelský avatar
Baharis

100+
 
Reputace: 14
Příspěvky: 138
Registrován: 08 črc 2015, 18:31
Bydliště: Lužice u Hodonína
Skútr / moto: PIAGGIO Beverly 200
Tuning / úpravy: Variátor Malossi, laděno na brzdě, vysoký plexi štít, komplet LED,

Re: Motorkáři ve Francii to mají snazší

Příspěvekod Valheru_KOKr » 29 úno 2016, 10:53

Ták a do deseti let snad i u nás :D
Kája

Yuki CITY 125 - Nová čína, s jasnou historií a zcela nejasným osudem
Kokříkovi cesty
Nevidí mě! Neslyší mě! Nepředvídá mě! Nedává pozor! Nerespektuje mě, protože jsem na 2 kolech! Vím to, předpokládám to, a proto ještě jezdím a stále píši!
Uživatelský avatar
Valheru_KOKr

250+
 
Reputace: 33
Příspěvky: 394
Registrován: 29 čer 2015, 15:48
Bydliště: Praha 13
Skútr / moto: Yuki CITY 125
Tuning / úpravy: Ne

Re: Motorkáři ve Francii to mají snazší

Příspěvekod sollik » 29 úno 2016, 11:27

Toto nařízení se tedy týká jen výpadovek Paříže a nikoli středu. Okolo opery by tak měly motocykly způsobně stát v pruzích ... Tak to mi hlava nebere :roll:
Uživatelský avatar
sollik

750+
 
Reputace: 135
Příspěvky: 998
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda SW 600T, Honda Dylan 125 (ex Honda Lead 100)

Re: Motorkáři ve Francii to mají snazší

Příspěvekod michal73 » 29 úno 2016, 11:47

Viděl bych to tak, že to souvisí s hustotou provozu jednostopých vozidel. Něco jiného je kolona na výpadovce, kde auta stojí v jednom směru a skůtry/motorky je v tomto směru předjíždí, a něco jiného je spleť ulic v centru, kdy chce každý někam jinam a předjíždění je tak nebezpečnější. No ale každopádně je to krok (snad) tím správným směrem.
Uživatelský avatar
michal73

250+
 
Reputace: 11
Příspěvky: 309
Registrován: 21 srp 2013, 06:30
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Piaggio X9 500 `02
Tuning / úpravy: Ne / ano

Re: Motorkáři ve Francii to mají snazší

Příspěvekod Baharis » 29 úno 2016, 12:09

Šedá je teorie, zelený strom života... 8)

Já bych to viděl jako pokus o legalizaci něčeho co již po mnoho let funguje. Když jsem poprvé přijel autem do Atén, to bude více jak deset let. Zastavil jsem na čtyřpruhém bulváru, (první v řadě) na červenou a spadla mě brada. To bylo neskutečné, kde se ty desítky skůtříků najednou vzaly a byly všude kolem mě. Pak zelená, brnk, a byly v trapu.
V Paříži později obdobně. A parkování všude kde se dá, vyřešeno skvostně. Všichni jsou happy, nikdo nic neřeší. Prostě do je dav, to je živel, proti tomu se ve velkém měřítku asi dá jen těžko co podniknout.
To je jak navečer hónit komáry po louce, že mají letět do lesa..... :twisted:
Uživatelský avatar
Baharis

100+
 
Reputace: 14
Příspěvky: 138
Registrován: 08 črc 2015, 18:31
Bydliště: Lužice u Hodonína
Skútr / moto: PIAGGIO Beverly 200
Tuning / úpravy: Variátor Malossi, laděno na brzdě, vysoký plexi štít, komplet LED,

Re: Motorkáři ve Francii to mají snazší

Příspěvekod michal73 » 29 úno 2016, 12:31

Ale je to o lidech. Pokud se skůraři chovají průhledně, nepřekáží, nedělají naschvály, tak je autaři budou respektovat, pouštět.

OT: když jsme přijeli kdysi do Paříže, tak nás známí upozornili na skutečnost, že při stání na červenou k nám může přijet cyklista a rukou se opře o kapotu auta, aby nemusel slézat. Autař ví, že cyklista na zelenou "šlápne do pedálů a zmizí" a cyklista zas bude opatrný, aby autu neublížil. Tohle se stát u nás, tak nevím, jak by to dopadlo.
Uživatelský avatar
michal73

250+
 
Reputace: 11
Příspěvky: 309
Registrován: 21 srp 2013, 06:30
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Piaggio X9 500 `02
Tuning / úpravy: Ne / ano


Zpět na Volná diskuze

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 8 návštevníků

cron