Motokoloběžka Crosco

Diskuze o čemkoli.

Motokoloběžka Crosco

Příspěvekod GoS » 01 zář 2014, 20:53

Zdravím, nemá to tu náhodou někdo? Zajímaly by mě vaše zkušenosti/názory... Díky moc :).

Obrázek
Naposledy upravil GoS dne 01 zář 2014, 20:59, celkově upraveno 1
GoS

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 16
Registrován: 19 led 2013, 13:55

Re: Motokoloběžka Crosco

Příspěvekod saimon1 » 01 zář 2014, 20:56

Dej foto ať víme, jak to vypadá. :wink:
Fotoalbum | Motorkáři |
Bylo: Stadion S11 a S22 (S22 mám pořád doma), Jawa pařez 50, Pionýr 20 (21), Babeta 1, Jawa 250 kývačka, Skútr (BMC) Benzhou B10, Access Motor Max 250, Suzuki LT-A 750 King Quad 4x4, Suzuki Burgman 125. Nyní Piaggio Mp3 500 LT Business.
Uživatelský avatar
saimon1

1000+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 1389
Registrován: 14 črc 2007, 08:50
Bydliště: Dubňany
Skútr / moto: Piaggio MP3 500 LT Touring BUSINESS v bílé perleti
Tuning / úpravy: Nosič a zadní box KAPPA 46N, blástry, reflexní pásky na bocích, poziční LED osvětlení a LED pod sedlem, ve předu zásuvka 12V, textilní brašna, vyhřívání gripů, stupačky ve předu, blatník nad zadním kolem.

Re: Motokoloběžka Crosco

Příspěvekod sigi » 01 zář 2014, 20:59

Jo libila se mi,stojí asi dvacítku,jsem říkal že si to koupím k nám....ale pak na to nějak nezbyl čas....jo jo to je ona....vypadá super
Naposledy upravil sigi dne 01 zář 2014, 21:11, celkově upraveno 1
Nejnovější výlety na skútru,videa,tipy na výlet,fotky,najdete na http://www.scootergang.cz

Obrázek
Uživatelský avatar
sigi

1500+
 
Reputace: 101
Příspěvky: 1862
Registrován: 29 zář 2012, 22:14
Bydliště: Poděbrady
Skútr / moto: Piaggio MP3 500 LT
Tuning / úpravy: FOTOALBUM: http://nmaikl.rajce.idnes.cz/

Re: Motokoloběžka Crosco

Příspěvekod saimon1 » 01 zář 2014, 21:02

GoS píše:Zdravím, nemá to tu náhodou někdo? Zajímaly by mě vaše zkušenosti/názory... Díky moc :).

Obrázek

Tak už víme, jak to vypadá. :)
Fotoalbum | Motorkáři |
Bylo: Stadion S11 a S22 (S22 mám pořád doma), Jawa pařez 50, Pionýr 20 (21), Babeta 1, Jawa 250 kývačka, Skútr (BMC) Benzhou B10, Access Motor Max 250, Suzuki LT-A 750 King Quad 4x4, Suzuki Burgman 125. Nyní Piaggio Mp3 500 LT Business.
Uživatelský avatar
saimon1

1000+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 1389
Registrován: 14 črc 2007, 08:50
Bydliště: Dubňany
Skútr / moto: Piaggio MP3 500 LT Touring BUSINESS v bílé perleti
Tuning / úpravy: Nosič a zadní box KAPPA 46N, blástry, reflexní pásky na bocích, poziční LED osvětlení a LED pod sedlem, ve předu zásuvka 12V, textilní brašna, vyhřívání gripů, stupačky ve předu, blatník nad zadním kolem.

Re: Motokoloběžka Crosco

Příspěvekod GoS » 01 zář 2014, 21:04

Mě se právě líbí, že to má velký kola, mohlo by to mít i relativně pohodlnej posez a další výhoda je, že to může řídit pomalu kdokoliv...
GoS

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 16
Registrován: 19 led 2013, 13:55

Re: Motokoloběžka Crosco

Příspěvekod Zdana » 01 zář 2014, 21:07

ma to muj stryc,takze sem to provetraval a musim rict ze me prekvapilo,jak se tenhle stroj neboji kopcu,jel sem stim do pulky jestedu,pomalu ale porad to jelo :) Jinak nevim,pusobilo to na me nestabilne,asi jde o zvyk,startovani ala motorova pila taky nic moc. Ale spotreba nula nic pry. Na chatu pro rohliky dobry,ale za skutr bych to nemenil :D
Zdana

100+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 125
Registrován: 13 čer 2014, 13:21
Skútr / moto: Peugeot Satelis 300, Peugeot Xfight 100
Tuning / úpravy: izolepa,nevite kdy co odpadne.

Re: Motokoloběžka Crosco

Příspěvekod GoS » 01 zář 2014, 21:08

A to jsi na tom jel v zablokovaným/odblokovaným stavu, nevíš? Prý si to dokáže po odbloku uhánět až 43 km/h (vím, že by to pak na silnici nemělo co dělat), jen mě to zajímá :)
GoS

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 16
Registrován: 19 led 2013, 13:55

Re: Motokoloběžka Crosco

Příspěvekod Zdana » 01 zář 2014, 21:38

asi blokovane,mel to nove a u nas sme na to lepili cyklo vybavu,blikatka,cyklotachometr,houkacku atd. :D
Zdana

100+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 125
Registrován: 13 čer 2014, 13:21
Skútr / moto: Peugeot Satelis 300, Peugeot Xfight 100
Tuning / úpravy: izolepa,nevite kdy co odpadne.

Re: Motokoloběžka Crosco

Příspěvekod GoS » 02 zář 2014, 15:17

Zdana: díky za info :).

3.9. edit:
Ještě jsem se nějak toulal po netu a narazil na Nitro Scooters... To už bude ale asi tuplovaná čína a tudíž se to bude s největší pravděpodobností sypat, že? :(
Naposledy upravil KYBLOS dne 22 črc 2015, 05:41, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeny dva příspěvky pod sebou.
GoS

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 16
Registrován: 19 led 2013, 13:55

Re: Motokoloběžka Crosco

Příspěvekod ctiteljan » 17 zář 2014, 18:33

zdravím jsem vlastník nitra XG-9 2-speed ,a celkem to ujde. předně je to hračka pro dospělý.To že jí používám jako skůtr, denně jezdím 30 km do práce. výlet 150km zvládla taky obstojně. spotřeba cca 2,8l/100km maximálka dle váhy řidiče. semnou udělá skoro 70km/h z kopce jde lehce přes 80km/h měřeno GPS. ale mám to drobet poupravený jinačí převod,výfuk , úpravy v motoru ,karbec. dřív praskne průžinka na odstředivce než se sjede spojka. občas to chce údržbu zatím naběháno 6000km a na opravy mě stála asi 1000kč

http://www.motorkari.cz/motorka/?mid=90921&act=info&scr=0
Uživatelský avatar
ctiteljan

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1
Registrován: 17 zář 2014, 18:18
Skútr / moto: NitroScooter XG-9
Tuning / úpravy: upravy na motoru

Re: Motokoloběžka Crosco

Příspěvekod GoS » 19 zář 2014, 19:46

Ctiteljan: ale když to jede víc jak 25 km/h, tak to asi musíš mít pojištěný, helmu, řp a tak, že?

Jinak pro ostatní, není tu někdo další, kdo to Crosco má? :)
GoS

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 16
Registrován: 19 led 2013, 13:55

Re: Motokoloběžka Crosco

Příspěvekod xmalft » 03 lis 2014, 14:25

Já vlastním Crosco od srpna vynikající stroj vyjede do všech kopců jedu s tím i 43 km/h běžně. na manipulaci vynikající dá se odrážet lehce, z kopce vypínám motor jede to pěkně jako kolo, je lehký na přenášení. Spokojenost. Klidně pište dotazy.
xmalft

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 03 lis 2014, 13:58
Skútr / moto: Crosco

Re: Motokoloběžka Crosco

Příspěvekod Mr.Voza » 03 lis 2014, 20:00

Čau, tenhle rok jsem zvažoval koupi minibajku, že bych se na něm občas projel po parkovišti apod. Jak se ale znám, tak by to dopadlo stejně jako s RC buggy, kterou jsem si před časem pořídil, že jí občas zajedu někam protáhnout - leželo by to v garáži a vytách bych to sotva jednou do roka. Minibajk jsem teda přehodnotil na něco, s čím bych moch legálně jezdit po venku - motokoloběžku. Po pár hodinách pátrání po internetu jsem se rozhodoval mezi Blatinem od CZ firmy Blata, pak Nitroscooters, jak už tady taky někdo psal a pak jsem taky narazil na Crosco. Nitroscooters, jak jsem se dočet, je čína. A po mejch zkušenostech s čínskejma skůtrama jsem si říkal, že to asi nebude nic moc. Pár pročtenejch diskuzí na netu mě v tom utvrdilo. Nakonec jsem zvolil Blatu, protože to mám spíš pro zábavu a ježdění jenom po Chrudimi do krámu pro rohlíky, nebo do garáže pro skůtra (jezdit na kole jsem línej :oops: ) a taky aby to bylo co nejskladnější - vejde se to v kůlně do regálu vedle sekačky :lol: S Blatou jsem spokojenej, jednou jsem na ní byl z Chrudimi po cyklostezce až v Pardubicích - pěkná kochacíse vyjížďka. A jednou, když jsem měl volno, tak jsem jí naložil do auta, zaparkoval jsem auto v Pardubicích a celý dopolodne jsem na ní brázdil Pardubický cyklostezky. Ani jsem nechápal jak, ale za to dopoledne jsem najel 60km a ještě bych tak hodinku jezdil, ale už jsem neměl benzín.

Zvědavost mě ale nedala a chtěl jsem pro porovnání vyzkoušet i to Crosco. Byl jsem si ho půjčit na 2 hodinky v půjčovně v Pepa Sportu v Peci pod Sněžkou. Co se týče velikosti, tak je to daleko prostornější a líp ovladatelný, než Blata. Akcelerace se mě zdála o něco línější, než u Blaty - Crosco je 4T, Blata je 2T. Crosco mě jelo po rovině podle cyklocomputeru něco málo přes 40km/h a klidně se na tom dá jet plnej plyn furt. Blata mě jede max 37km/h, ale je to rychlost trvale neudržitelná (vibrace a nestabilita), ideální je na Blatě tak 30km/h. Trochu rozčarování pro mě bylo na Croscu pohodlí - je to hrozně tvrdý - žádný odpružení zadku a sedlo je hodně tvrdý - asi bych nechal u čalouníka sedlo aspoň něčím vycpat. Na Blatě si sice člověk připadá jak vosa na bombóně, ale díky vyššímu profilu pneumatik a odpružený sedlový trubce je v tomhle ohledu lepší. Taky by mě asi u Crosca trochu vadilo, že musej bejt nohy na podlaze za sebou - vedle sebe se nevejdou, podlážka je úzká - ale to jde asi jenom o zvyk. Další věc, co mě vadila, jsou ty šílený rány volnoběžky při přídání plynu - vysvětlím: aby motor při jízdě z kopce nebrzdil, nebo moch bejt uplně vypnutej, je v zadním kole voloběžka (nebo je někde za spojkou, nevím kde přesně) - tak při ubrání plynu spadne jakoby do neutrálu a při opětovným přidání plynu se zakousne takovým způsobem, že bych se bál, že jí zkurvím. Plyn se musí "z neutálu" přidávat fakt opatrně, než se voloběžka chytne - zase jde asi jenom o zvyk, je potřeba s tím počítat a z neutrálu nervat hned plnej plyn. Blata má sice v zadním kole volnoběžku taky, ale protože nemá variátor, kterej u Crosca to "zakousnutí" volnoběžky jakoby zdrží do vyšších otáček motoru, tak u Blaty ty rázy nejsou tak znatelný. Co mě ale u Crosca velice překvapilo je, že to díky variátoru vyjede i naprosto nesmyslnej kopec. Do těch prudších kopců se to teda spíš vyplazí, než že by je to nějak rychle vyjelo, ale pomáhat nohou jsem tomu nemusel ani jednou - a to jsou v Peci pod Sněžkou takový krpály, že bych se do nich nevyškrábal snad ani pěšky. Takovej kopec, co to vyjede, na takovej se moje Blatino nemůže ani z dálky podívat. Taky se mě u Crosca líbí možnost při jízdě z kopce vypnout motor a pak hrábnout ruhou pod prdel pro startovací táhlo a za jízdy nastartovat. U Blaty musím zastavit a slýzt, abych nastartoval. Další věc je cena - nový Crosco stojí raketu, to bych za něj nikdy nedal. Blata stojí nová 16k, ale protože už je nějakej čas na trhu, dá se sehnat starší i za třetinovou cenu. Crosco je poměrně mladý, takže si cenu furt drží i u bazarovejch kousků (nejsou ještě tak starý). Když jsem kolobrndu kupoval, pokukoval jsem po inzercích i pro Croscu - viděl jsem jeden inzerát za 12k, to už by byla berná cena, ale už bylo pryč.

Dovedu si v pohodě představit, že bych na tom třeba dojížděl denně do práce, kdyby tam vedla nějaká cyklostezka, třeba i 10-20km - na to musí bejt Crosco uplně super. Nebo kdybych bydlel v nějakým větším měste, který je pro cyklysty přizpůsobený kilometrama cyklostezek - třeba v Pardubicích - na to je Crosco uplně dělaný.
Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP
Uživatelský avatar
Mr.Voza

1000+
 
Reputace: 48
Příspěvky: 1271
Registrován: 05 říj 2011, 21:13
Bydliště: Chrudim
Skútr / moto: Aprilia SR50 tuned, Aprilia Leonardo 250 serie
Tuning / úpravy: Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP

Re: Motokoloběžka Crosco

Příspěvekod xmalft » 04 lis 2014, 00:27

Máš pravdu, že sedlo je tvrdý ale nějak se to dá vydržet do budoucna by to ale chtělo určitě odpružit, co se týká podlahy tak mě se tam vejdou obě nohy vedle sebe v pohodě a to mám nohy (10). Dále jak si psal ty rány volnoběžky nevím ale mě to takové rány moc nedělá možná, že mám model 2014 a v Peci používají starší, jinak náhradní díly jsou levné volnoběžka stojí 180 Kč. Já na něm jezdím docela dost za týden asi tak 100 km ale taky hodně vypínám motor z kopce, protože bydlím v kopcovité krajině jezdil jsem dříve na kole hodně ale už mě nebavily ty kopce vyjíždět tak sem si to pořídil a jsem spokojený. :P

https://www.youtube.com/watch?v=dIkJTylnHDk
xmalft

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 03 lis 2014, 13:58
Skútr / moto: Crosco

PříspěvekTento příspěvek již byl smazán kým smetreg v 11 bře 2022, 09:28.
Důvod: 8 let bez odpovědi, archaické téma


Zpět na Volná diskuze

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků