Moje cesta do Chorvatska

Diskuze o čemkoli.

Moje cesta do Chorvatska

Příspěvekod fananek » 08 úno 2013, 17:41

Zdravím předem se omlouvám zdali toto téma tu již je ale nic jsem nenašel.
Mám nového člena rodiny Burgmana 650E a chystám se na něm jet ve dvou na dovolenou do Chorvatska.
Ubytování již mám a tím daný cíl cesty jen bych potřeboval od Vás poradit co a jak při takové dálce.
Podotýkám že jsem ještě nikdy nejel takovou dálku a tak mám trochu obavy :oops:
Předem děkuji za vše čím se se mnou podělíte - rady - zkušenosti - zážitky - apod.
Fanánek
Život se má užívat a né přežívat !!!
Uživatelský avatar
fananek

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 20
Registrován: 24 zář 2012, 18:54
Skútr / moto: Suzuki Burgman 650 Exekutive

Re: Moje cesta do Chorvatska

Příspěvekod forester » 08 úno 2013, 18:02

Vitaj fananek,som rád že sme na podobnej vlnovej dĺžke,určite budeme niečo organizovať ale je na to ešte čas,zatial so popozeraj tu:

1,tour - Makarska Riviera - Podgora:
viewtopic.php?f=87&t=5216&hilit=Chorv%C3%A1tsko+2011&start=225

2,tour Pula-Dubrovník:
viewtopic.php?f=87&t=6352&p=141879&hilit=Chorv%C3%A1tsko+2011#p141879
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 650
Příspěvky: 5457
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Moje cesta do Chorvatska

Příspěvekod Galls » 08 úno 2013, 18:49

Jestli můžu doporučit, tak to zbytečně časově nešponuj, ať si to v klidu užiješ. Když jsme loni s batůžkem jeli do Chorvatska, tak jsem vyplánoval jen body na trase a ostatní (ubytování, jídlo, tankování ...) jsme řešili až namístě. Před cestou jsem udělal výměnu oleje, vyčistil variátor a dal nové gumy. K běžné výbavě (stan, spacáky, oblečení, GPS, ...) jsem přihodil dvě deci oleje, dva litry benzínu coby rezervu, starý řemen, trochu doplnil nářadí pro případnou výměnu, knoty, malý kompresor za 180 Kč a pro jistotu i kolopich. Nic z toho naštěstí nebylo potřeba, ale hned se líp jede, když nemusíš mít strach, že se ti něco po...e. Maximální zátah v jednom dni byl asi 290 Km a to poslední den cesta Lipno - Děčín. Jinak tak 150 - 200 km mezi body kde jsme nocovali, případně se zdrželi i pár dní. Hlavně sebou hodně vody na pití a rozhodně ty nový gumy. Přes Slovinsko bacha na rychlost. Krátký úsek, ale co kilometr, to radar.
Uživatelský avatar
Galls

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 176
Registrován: 07 úno 2012, 17:04
Bydliště: Stroumbi
Skútr / moto: Suzuki Burgman 400 / 2001

Re: Moje cesta do Chorvatska

Příspěvekod Bobika72 » 08 úno 2013, 19:14

Hoj fanánku :D . Asi tak jak píše Galls. Ještě bych popřemejšlel, jak tu cestu tam a zpět rozvrhnout. Nevím odkud přesně jsi a kam v tom Chorvatsku chceš jet. Když budeš někde od jihu ČR a pojedeš třeba jen na Istrii, tak se dá cesta zmáknout klidně za den. Osobně bych jí ale rozložil aspoň na dva dny. Když to vezmeš přes Rakousko, třeba kolem Grossglockneru, nebo Julský Alpy ve Slovisku, případně kolem Stelvia v Itálii, tak ještě cestou něco hezkýho uvidíš. Když jezdíme Alpy, tak cesta tam 550 až 600 km za den úplně v pohodě a to jedeme mimo dálnice. Loni jsme byli na severu Německa na ostrově Rujána. Tam jsme jeli dva dny, vyloženě kochačka mimo dálnice. Zpět jsme to vzali šmahem po dálnicích a za den jsme udělali 700 km. Jo a to s námi jel kluk na Yamaze Majesty 250 :idea:
Uživatelský avatar
Bobika72

100+
 
Reputace: 6
Příspěvky: 178
Registrován: 13 srp 2009, 21:46
Bydliště: Rakovník
Skútr / moto: Honda CBF 1000 - dříve Suzuki Burgman 400 K8

Re: Moje cesta do Chorvatska

Příspěvekod Dom999 » 09 úno 2013, 12:00

Zkus trochu upresnit kolik to mas km a podobne. S bouskou.t jsme byly v lete v bukharsku ja na majesty 250 a tomas na x9 180. A ujely jsme za den 750km uplne bez problemu. Je to jen o tom jestli jste zvykli sedet na tom delsi dobu hlavne batuzek ten nema tolik moznosti si poposednout.
Maxon Obrázek
Majesty Obrázek
Uživatelský avatar
Dom999

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1847
Registrován: 04 kvě 2009, 22:53
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: V-strom 650
Tuning / úpravy: Jen uzitecny veci (kufry,plexi...) a filtr kn.

Re: Moje cesta do Chorvatska

Příspěvekod foky » 09 úno 2013, 12:04

Tohle se nedá nijak paušálně poradit.
Každej to máme nastavený jinak a každej to taky jinak snáší. Udělej si nejdřív s batůžkem nějakej sobotní vejletík třeba 200-300km a od svých pocitů odvíjejte další náležitosti.
Když jezdíme sobotní celodeňáky, tak je to většinou 400-700km neúčelové jízdy pěknýma cestama, takže pro mě 800-1000 za den účelového přesunu není "křeč". Je ale bezpředmětný, aby tady každej psal co je jeho denní "maximum". Dokavaď si to sám nevyzkoušíš, tak jsou ti všechny poznatky k ničemu.
| Life is better with MY KTM | Žijte naplno...tenhle kolotoč jede jenom jednu jízdu...
Uživatelský avatar
foky

2500+
 
Reputace: 176
Příspěvky: 4039
Registrován: 08 dub 2010, 08:38
Bydliště: Praha - nejlepší město v ČR
Skútr / moto: KTM 1090 Adventure

Re: Moje cesta do Chorvatska

Příspěvekod matty46 » 09 úno 2013, 12:35

rozhodně doporučuju vzít si náhradní svíšku taková malá sv....ě za pár kaček a jak dokáže zkazit náladu, na jednoválci obzvlášt :mrgreen:
South Bohemia Scooters
Bývalo:Derbi Vamos,Piaggio NRG,Yamaha yp Majesty 150,Suzuki Burgman 400 K3,Yamaha T-Max 500.....
fén 602626895
http://matty46.rajce.idnes.cz/
abych neměl hlad a žízen na provázku zkáču, doufaje že získám přízen samolibých sráčů
Uživatelský avatar
matty46

750+
 
Reputace: 12
Příspěvky: 960
Registrován: 22 čer 2009, 11:25
Bydliště: České Budějovice
Skútr / moto: Piaggio Liberty 125

Re: Moje cesta do Chorvatska

Příspěvekod vena307 » 09 úno 2013, 13:46

Já jezdím CH.tak 7 až 10 ročně.Je to 1360km někdy autem nebo na motce (ne skútru) a je to občas pěkný zahul,ale dá se to pravidelný zastávky a td.,
Doporučuju mít standartně v motorce sadu na opravu pneu už mě to jednou zachranilo od nepříjemností se schaněním pneuservisu.
http://www.motorkari.cz/cestovani/vybav ... 17345.html
Když jsi přišel na svět, plakal jsi a všichni se radovali. Žij tak, aby všichni plakali a ty ses usmíval, až jej budeš opouštět!“
Uživatelský avatar
vena307

500+
 
Reputace: 173
Příspěvky: 602
Registrován: 14 čer 2010, 16:27
Bydliště: Praha-Horoměřice
Skútr / moto: Honda SW-T 400,Yamaha FZS 1000 Fazer,Yamaha R1,
Tuning / úpravy: Honda CBR 1000RR Fireblade

Re: Moje cesta do Chorvatska

Příspěvekod fananek » 16 úno 2013, 18:50

Dom999 píše:Zkus trochu upresnit kolik to mas km a podobne. S bouskou.t jsme byly v lete v bukharsku ja na majesty 250 a tomas na x9 180. A ujely jsme za den 750km uplne bez problemu. Je to jen o tom jestli jste zvykli sedet na tom delsi dobu hlavne batuzek ten nema tolik moznosti si poposednout.



Ahojda díkes za všechny rady.
Mám to cca 1000 - 1100km od baráku až do Trogiru.
Máme tam již zaplacený apartmán.
Na mašině jezdím moc rád ale máme ji od loňska a takovouhle cestu (dálku,zahraničí apod.) pojedem poprvé.
A je fakt že se nejvíc bojít toho s tím baťůžkem to víš ženská.........:)
Tak díky za všechny rady a informace a ať Ti to jezdí.............Fanánek

foky píše:Tohle se nedá nijak paušálně poradit.
Každej to máme nastavený jinak a každej to taky jinak snáší. Udělej si nejdřív s batůžkem nějakej sobotní vejletík třeba 200-300km a od svých pocitů odvíjejte další náležitosti.
Když jezdíme sobotní celodeňáky, tak je to většinou 400-700km neúčelové jízdy pěknýma cestama, takže pro mě 800-1000 za den účelového přesunu není "křeč". Je ale bezpředmětný, aby tady každej psal co je jeho denní "maximum". Dokavaď si to sám nevyzkoušíš, tak jsou ti všechny poznatky k ničemu.


Ahojda skvělí nápad taky se chystáme na "zkoušení" tím že popojedem po republice abychom nasimulovali stejné podmínky a tím to vyzkoušeli.
I přesto moc díky a kdyby Tě ještě něco napadlo tak napiš...................ať Ti to jezdí ....Fanánek

Bobika72 píše:Hoj fanánku :D . Asi tak jak píše Galls. Ještě bych popřemejšlel, jak tu cestu tam a zpět rozvrhnout. Nevím odkud přesně jsi a kam v tom Chorvatsku chceš jet. Když budeš někde od jihu ČR a pojedeš třeba jen na Istrii, tak se dá cesta zmáknout klidně za den. Osobně bych jí ale rozložil aspoň na dva dny. Když to vezmeš přes Rakousko, třeba kolem Grossglockneru, nebo Julský Alpy ve Slovisku, případně kolem Stelvia v Itálii, tak ještě cestou něco hezkýho uvidíš. Když jezdíme Alpy, tak cesta tam 550 až 600 km za den úplně v pohodě a to jedeme mimo dálnice. Loni jsme byli na severu Německa na ostrově Rujána. Tam jsme jeli dva dny, vyloženě kochačka mimo dálnice. Zpět jsme to vzali šmahem po dálnicích a za den jsme udělali 700 km. Jo a to s námi jel kluk na Yamaze Majesty 250 :idea:


Ahojda díkes za všechny rady.
Mám to cca 1000 - 1100km od baráku až do Trogiru.
Máme tam již zaplacený apartmán.
Na mašině jezdím moc rád ale máme ji od loňska a takovouhle cestu (dálku,zahraničí apod.) pojedem poprvé.
A je fakt že se nejvíc bojít toho s tím baťůžkem, to víš ženská.........:) a hlavně technických problému nevím co bych dělal kdybych třeba píchnul..............nedejbože......:(
Tak díky za všechny rady a informace a ať Ti to jezdí.............Fanánek

matty46 píše:rozhodně doporučuju vzít si náhradní svíšku taková malá sv....ě za pár kaček a jak dokáže zkazit náladu, na jednoválci obzvlášt :mrgreen:


Ahojda díkes za nápad přímo fantastický kdyby Tě ještě něco napadlo dej mě prosím vědět.........Fanánek
Život se má užívat a né přežívat !!!
Uživatelský avatar
fananek

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 20
Registrován: 24 zář 2012, 18:54
Skútr / moto: Suzuki Burgman 650 Exekutive

Re: Moje cesta do Chorvatska

Příspěvekod fananek » 16 úno 2013, 19:42

vena307 píše:Já jezdím CH.tak 7 až 10 ročně.Je to 1360km někdy autem nebo na motce (ne skútru) a je to občas pěkný zahul,ale dá se to pravidelný zastávky a td.,
Doporučuju mít standartně v motorce sadu na opravu pneu už mě to jednou zachranilo od nepříjemností se schaněním pneuservisu.
http://www.motorkari.cz/cestovani/vybav ... 17345.html



Ahojda díky za skvělí typ - to je přesně to co mě trápilo nejvíce - hold jak jsem již řekl na dálky jsem panic až hanba.
Jo a taky je fakt že poslední mašinu jsem měl jen okolo komína a je to už drahně let co jsem ji musel prodat.
Kdyby Tě něco napadlo či se chtěl podělit se zkušenostma - dej mě prosím vědět - A´t Ti to jezdí a měj se Fanánek
Život se má užívat a né přežívat !!!
Uživatelský avatar
fananek

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 20
Registrován: 24 zář 2012, 18:54
Skútr / moto: Suzuki Burgman 650 Exekutive

Re: Moje cesta do Chorvatska

Příspěvekod Koumák » 16 úno 2013, 20:05

Zdravím,

fandím ti! Já jel s Piaggio Carnaby 300 na francouzskou riviéru a bylo to super! Taky mi dost pomohl samotný pocit, že jsem věděl, že jeden známý vyjel den po mě tou samou trasou, takže kdyby se mi na skůtru něco náhodou podělalo, tak jsem měl případnou pomoc.
S Piaggio Carnaby 300ie klidně do francie a zpátky!
Uživatelský avatar
Koumák

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 16 úno 2013, 11:20
Bydliště: Villeneuve Loubet - Francie
Skútr / moto: Piaggio Carnaby 300ie
Tuning / úpravy: Variátor a řemen Malossi


Zpět na Volná diskuze

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků