Kymco Pulsar 125 - ucpaný karburátor?

Diskuze o čemkoli.

Kymco Pulsar 125 - ucpaný karburátor?

Příspěvekod jackm » 12 úno 2014, 20:42

Čus,
po zimě mi nechce nastartovat motorka (přes 4 měsíce vůbec neběžela).

Měl jsem přes zimu starý benzin v nádrži a zůstal i v karburátoru.
Nádrž jsem vypustil, plovákovou komoru taky, dokonce několikrát.

Motorka ale nechce startovat. Benzín do karburátoru jde. Ale do válce už se mu nechce (suchá svíčka).

Když ale stříknu benzin pod svíčku, tak to na chviličku chytne a hned zdechne.

Takže usuzuji, že mám zacpaný karburátor. Je možný, že až tak, že se z něj nedostane benzin do válce?
Mám v plánu nechat ho vyčistit ultrazvukem, ale to něco stojí, tak by mě zajímalo, jestli se může fakt tak ucpat, že se benzin nedostane do válce.

Toto téma není v sekci - Technické problémy se skútry, protože se nejedná skútr
Jo a taky už mě nikdy nenapadne, zazimovávat takhle motorku.. Na skútru jezdím furt, jen co to jde ani nevyndavám baterku a jak šlape! :D
To se mi to zase vymstilo.
jackm

750+
 
Reputace: 8
Příspěvky: 752
Registrován: 12 zář 2011, 21:11

Re: Kymco Pulsar 125 - ucpaný karburátor?

Příspěvekod Vratas » 12 úno 2014, 21:05

Možnost ucpání trysek tady určitě je, jak volnoběžky tak hlavní. Pročisti je a taky pročisti i karburátor a zkontroluj i vedení benzínu v sytičové cestičce.
Motocykl je pro dvě osoby pouze schválen, ale nikoliv určen...

Nadává-li Moravák na Pražáka, nadává v podstatě sám na sebe...
Uživatelský avatar
Vratas

Moderátor
 
Reputace: 283
Příspěvky: 1525
Registrován: 10 srp 2011, 10:48
Bydliště: Praha - jinde to nejde
Skútr / moto: Honda CB900F Hornet

Re: Kymco Pulsar 125 - ucpaný karburátor?

Příspěvekod těša » 12 úno 2014, 21:35

Nevim zda Ti mužu poradit. Naposledy jsi napsal že takové lidi nemáš rád( Kymco -Tchaiwan- Čína)¨.Přesně tohle my vždy dělala čtyřkolka po zimě.Stačilo vyndat karbec a pořádně ho vyfoukat aji trysky stlačeným vzduchem.Od té doby dávám do nádrže na zimu benzin 98 nebo 100 oktanu a na jaře nemam problém.
těša

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 53
Registrován: 13 bře 2013, 21:25
Bydliště: Brno-venkov
Skútr / moto: kymco x town 125

Re: Kymco Pulsar 125 - ucpaný karburátor?

Příspěvekod jackm » 12 úno 2014, 21:46

Jo klidně piš, jsme jenom lidi. :D
Nejspíš ho vyndám a dovezu do servisu, aby mi to vyčistili ultrazvukem a měl by být jako nový.
jackm

750+
 
Reputace: 8
Příspěvky: 752
Registrován: 12 zář 2011, 21:11

Re: Kymco Pulsar 125 - ucpaný karburátor?

Příspěvekod Mr.Voza » 12 úno 2014, 22:04

Jestli máš průchodnou hlavní a volnoběžnou trysku, ta se ti musí benzín do válce dostat. Vyndat a pročistit - jestli budou zahnojený, tak zkus prošťourat tenkým drátkem. Musíš skrz ně vidět dírku, když se podíváš proti světlu. Pak mě napadá, jestli ti funguje sytič. Zkus na zkoušku při startování přicpat přívod vzduchu do airboxu tak na 1/4 až 1/2 průchodu - tím obohatíš směs a mělo by to chytnout i s nefunkčním sytičem.
Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP
Uživatelský avatar
Mr.Voza

1000+
 
Reputace: 48
Příspěvky: 1271
Registrován: 05 říj 2011, 21:13
Bydliště: Chrudim
Skútr / moto: Aprilia SR50 tuned, Aprilia Leonardo 250 serie
Tuning / úpravy: Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP

Re: Kymco Pulsar 125 - ucpaný karburátor?

Příspěvekod jackm » 06 bře 2014, 19:20

Karburátor jsem nechal vyčistit ultrazvukem a motorku nahodil na baterku ze skútru a už jezdí. :D
jackm

750+
 
Reputace: 8
Příspěvky: 752
Registrován: 12 zář 2011, 21:11


Zpět na Volná diskuze

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: M@tezz a 4 návštevníků