Ku*vy na silnicích

Diskuze o čemkoli.

Re: Ku*wy na silnicích

Příspěvekod bago77 » 14 srp 2011, 11:47

nedory píše:represe - jenže PaCH nevidět, jen někde za bukem, kde se dá lehce a bezpečně vybírat, nejlíp 5m před koncem obce. Za tento týden mám najeto cca. 2000km a policajty jsem viděl jen v německu, u nás ne. Asi nemaj na benzín či co, a včera si mohli jen na tom krátkým úseku vydělat na výplatu do vánoc i s prémiemi.
(oni jsou venkoncem naprd, nedávno mi do zahrady vlezli 4 kašpárci, 3 stihli utýct, čtvrtej naštěstí ne. Policajti, když zjistili, že jednu dostal se mě pokoušeli navézt do napadení chudinky, co vlezla na můj pozemek bez pozvání s úmyslem ničit. A promlouvali mi do duše, že jít proti 4 je moc nebezpečné a příště mám volat je, že jsou na to školený a takdál.... a to, že dojedou za 3/4 hodiny .... no co, maximálně drbanům postavím na kafe, namažu chleba a budu jim vyprávět vtipy. Chycenému kašpárkovi jsem vysvětlil, že příště jde první pes a teprve po něm já a to s hromovou holí/holemi a budeme se bavit. Já teda jo. PaCHu jsem to řekl taky s tím, že když mi nepomohli a neochránili mě, tak se o to musím postarat sám.)


No výborně, konečně jsem se dočkal někoho, kdo se bude snažit svalit vinu na někoho jiného, nezúčastněného. Z osobní zkušenosti vím, že tohle dělají nejvíc ti, kdo sami něco porušují, dostanou zaslouženou pokutu a pak jsou naštvaní na celý svět, nejlépe na policii, protože je to nejjednodušší (a dost slabošský, přece pak můžou machrovat v hospodě nebo třeba na diskuzním fóru jemu podobným, jak to policajtům osolil, že jo).
Je potřeba se zamyslet (to dá některým čecháčkům dost práce) a nespoléhat na to, že když bude někde policie dělat dohled nad BESIPem, že se česká povaha a myšlení rázem změní. Změna musí proběhnout hlavně v nás samotných, nejen co se bezpečné jízdy na silnicích týká. Bohužel je tu dost "chytrolínků", kteří vědí všechno nejlépe, a to je metla národa. To je jako když člověk narazí na vola.
Uživatelský avatar
bago77

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 54
Registrován: 19 bře 2011, 18:42
Bydliště: Praha - východ
Skútr / moto: Honda PCX Seal

Re: Ku*wy na silnicích

Příspěvekod MisaKacenka » 14 srp 2011, 11:54

8Steve: Prasarna nebo ne, na to at si udela kazdy nazor sam :) ver tomu, nebo ne, ale na SkutrSnure jsem celou dobu jezdil jako stavec krizovatek a celou dobu sem mel stroba zapnuty pod dozorem PCR a ani jeden z pritomnych kluku mi nic nerekl ;)
Ja s tim jezdit budu a pouzivat to budu v situacich, kdy se mi to vyplati...ne proto, abych se vydaval za PCR, ale proto, abych byl viden :) proto je mam taky bily a ne modry ;)

A k tomu zrcatku, nerikam ukopnout, ale ohnout...nebudeme tu porad rozebirat to, ci ono...kazdy at si jezdi jak chce :) nakonec, je to kazdeho vec...

Vzajemny respekt ano, ale k lidem, co si to zaslouzi... ;)
Uživatelský avatar
MisaKacenka

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2022
Registrován: 25 říj 2009, 22:42
Bydliště: Pardubice - Sweetcow
Skútr / moto: Suzuki GSF 600 Bandit
Tuning / úpravy: Kufr Kappa 42l, Scorpion exhaust, 12V socket, GPS TomTom, zvysene plexi, bile stobo, vystrazne blinkry, sirena, PTT zastavba pro PMR :)

Re: Ku*wy na silnicích

Příspěvekod Dom999 » 14 srp 2011, 11:59

To je sice taky pravda ale kolikrát se ti stalo že by takovouhle prasárnu udělal někdo v Renaultu Citroenu nebo Peugeotu?
Maxon Obrázek
Majesty Obrázek
Uživatelský avatar
Dom999

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1847
Registrován: 04 kvě 2009, 22:53
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: V-strom 650
Tuning / úpravy: Jen uzitecny veci (kufry,plexi...) a filtr kn.

Re: Ku*wy na silnicích

Příspěvekod nedory » 14 srp 2011, 12:15

bago77: jezdím už asi tak 20let, a za tu dobu jsem najezdil odhadem 400000km. Pokutu jsem dostal asi 5x, blbě jsme se zamotal ve Znojmě do jednosměrky, nějaké špatné parkování, jednou rychlost, jednou plná v DE. A hlavně, nemám problém zaplatit a vím, že je to jen a jen moje vina. Netvrdím, že jezdím podle předpisů, ale co ctím maximálně je obec, prostě jedu 50 a dost.
S mojí zahradou: 250m od ní mají služebnu PaCH a nikdy, za 11 let co zde bydlím, nikdy mi nepomohli - pokaždé jsme si musel pomoci sám a nebo se koukat,jak mi mladý ču*áci něco ničí a benga? Buď se jim na služebnu nedovolám (nikdo to nebere) nebo přijedou s křížkem po funuse. A já prostě nehodlám vydělávat na to, že mladý nalitý čur......, kterým je tak 17 mi vlezou na MŮJ majetek a ničí jej. Ten poslední mi řekl, že se chtěli jen bavit! A když pak vidím PaCH, jak jen vybírají tam, kde to abslutně nemá význam, nediv se, že je nemusím a nemám pro ně dobrý slovo. Za 11 let mi před barákem 4x poškrábali auto, prošli se po něm, lezli do zahrady, na dvůr - nikdy mi PaCH nepomohl. Proto je nemusím (i když ti řadoví kluci nejsou na vině). Proto jsem se rozhodl, že příští výtečníci si vyzkouší jaké to je, až jim někdo za uchem dá slepou ránu (v noci se musej pos...., za to ručím - rána, smrad apůlmetrovej plamen z laufu)
Naposledy upravil KYBLOS dne 24 bře 2013, 00:14, celkově upraveno 2
Důvod: Úprava neslušných výrazů
Argumenty mohou dojít, munice nikoli Konfucius
Uživatelský avatar
nedory

750+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 751
Registrován: 27 pro 2010, 11:49
Bydliště: Polná
Skútr / moto: Aprilia Mana 850

Re: Ku*wy na silnicích

Příspěvekod Dom999 » 14 srp 2011, 12:45

Je divný že jdyž dělaly výzkum(v nějakym motoristickym časopise už nevim jakym) tak v určitym počtu značek to vw prostě vyšlo nejhůř (největší počet přestupků). Samozřejmě neřikám že pitomec v tom Renaultu se nenajde. A hlavně to dělaji ty tdi motory obzvláště silný 1.9ky a 2litry (prostě to jwdw jako prase a jinak než francouský italský.. motory! Je to tak siné ne samozřejmě ve 100 procentech ale většinou jo!
Maxon Obrázek
Majesty Obrázek
Uživatelský avatar
Dom999

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1847
Registrován: 04 kvě 2009, 22:53
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: V-strom 650
Tuning / úpravy: Jen uzitecny veci (kufry,plexi...) a filtr kn.

Re: Ku*wy na silnicích

Příspěvekod bago77 » 14 srp 2011, 12:55

nedory:
myslím si, že diskuze o potřebě či důvěře v PČR není vhodná právě do skutrfóra, ale dokončím tedy svoji myšlenku. Z tvého příspěvku jsem pochopil, že zahradu máš asi na malém městě či větší obci. Tzn. každý den odpolodne + celá noc + celé víkendy je tam pravděpodobně jedna jednočlenná až dvoučlenná hlídka. Její rajón může mít klidně i s přilehlými obcemi 10 tisíc obyvatel. Zkus si projít 10 tis. městěm a potkávej tam vždy, když se ti zamane, 2 stejné lidi. Budeš mít velké štěstí, když je potkáš parkrát za týden. A tihle lidi ještě k tomu nejsou jen na jednom místě, ale např. jsou přivoláni na dopravní nehodu, vykradené cokoliv apod. K tomu zpracovávání spisů, výslechy, šetření atd. S jedním případem můžou strávit 2 hodiny i více, podle závažnosti. Z toho vyplývá, že šance narazit na hlídku je mizivá. To ale neznamená, že nic nedělá, naopak. Argumenty, že jsou pořád někde na pumpě, na jídle apod. jsou absurdní. Kdo je tam takhle chce vidět, vidí je tam (viz. chytrolíni minulý příspěvek). Je to stejně, jako se tady píše, že policie stojí 5 m za značkou konec obce. Mluvím zde o státní policii, ne o městské, se kterou nemám tolik zkušeností. Tyto "argumenty - pohádky" se vypráví vždy, když je někdo na PČR naštvaný. Policie je a musí být složka represivní. Jak by to tu, hlavně v ČR, vypadalo? Represivní ale neznamená nedůvěryhodná.
Takže to shrnu ještě jednou. Všichni si musíme uvědomit, co si můžeme a nemůžeme dovolit. Je v hlavě každého z nás, jak se ke druhým, ať už se jedná o dodržování BESIPu či z pohledu mezilidských vztahů, chová. My všichni jsme zodpovědní za své chování. Není tedy v silách jen a pouze policie fakt, že je zde vysoká kriminalita (ta je téměř všude).Důležité období je dětství a výchova k morálním hodnotám a za to je zodpovědná právě rodina a společnost, tedy my všichni.
Uživatelský avatar
bago77

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 54
Registrován: 19 bře 2011, 18:42
Bydliště: Praha - východ
Skútr / moto: Honda PCX Seal

Re: Ku*wy na silnicích

Příspěvekod fyluta » 14 srp 2011, 13:21

už to tady spěje k vyhrožování pistolí... to je vážně super, že to dokážeš, budeš fakt king.

jinak samozrejme, ze strobáče u 20letýho skůtraře jdou pochopit (je to vlastne takovej tuning), ve 25 ho to přejde, ve 30 si řekne že byl ... a ve 40 bude mít rozum. Každej věk má něco, každej dělá někdy bordel,ale rozhodně bych po někom netahal bouchačku.. booože :(((((
Obrázek Obrázek
Chorvatsko na skůtru 2011 - 1880km
Uživatelský avatar
fyluta

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 283
Registrován: 18 bře 2010, 08:37
Bydliště: Královéhradecký kraj
Skútr / moto: Yamaha Versity 300 r.v.2005
Tuning / úpravy: http://www.skutrforum.cz/viewtopic.php? ... 40#p137565

Re: Ku*wy na silnicích

Příspěvekod Dom999 » 14 srp 2011, 13:30

Já ti dám pohádky jel jsi někdy přes oltyni ( http://mapy.cz/#x=14.544853&y=49.422604 ... .441586_12 )? Tam stojí cca 5možná 10 metrů před cedulí konce obce kde už nejsou baráky nic! Popřípadě ve všechově ( http://mapy.cz/#x=14.644597&y=49.434827 ... .441586_12 ) kde stávaji taky cca 15 metrů za značkou vjezdu do města!
Maxon Obrázek
Majesty Obrázek
Uživatelský avatar
Dom999

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1847
Registrován: 04 kvě 2009, 22:53
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: V-strom 650
Tuning / úpravy: Jen uzitecny veci (kufry,plexi...) a filtr kn.

Re: Ku*wy na silnicích

Příspěvekod bago77 » 14 srp 2011, 13:34

5 , 10, 15, no a nakonec to bude 50 metrů. To je jedno. Ty máš problém jet obcí předepsanou rychlostí? Trochu si to asi protiřečí s tím, co tady píšeš.
Uživatelský avatar
bago77

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 54
Registrován: 19 bře 2011, 18:42
Bydliště: Praha - východ
Skútr / moto: Honda PCX Seal

Re: Ku*wy na silnicích

Příspěvekod fyluta » 14 srp 2011, 13:37

za TO nemuzou ale policajti co tam stojej... ale vedení, který potřebuje prachy na odmeny.. dejme tomu.
Naposledy upravil fyluta dne 14 srp 2011, 13:46, celkově upraveno 1
Obrázek Obrázek
Chorvatsko na skůtru 2011 - 1880km
Uživatelský avatar
fyluta

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 283
Registrován: 18 bře 2010, 08:37
Bydliště: Královéhradecký kraj
Skútr / moto: Yamaha Versity 300 r.v.2005
Tuning / úpravy: http://www.skutrforum.cz/viewtopic.php? ... 40#p137565

Re: Ku*wy na silnicích

Příspěvekod Dom999 » 14 srp 2011, 13:45

néé 50metrů to nebude neboj v obci samozřejmě nemám problém jet 50!
Ale když vjíždim do obce do které jedu třeba to 100tý a vim že prvních 100metrů tam opravdu nic nejni tak u značky nám třeba 60 možná i občas 70 ale před prvnim brákem mam 50 a jedu v klidu 50! A v té oltyni? no promin ale když zkončí baráky a vidíš před sebou značku konec obce tak mi neřikej že by jsi jel 50 až ke značce a až tam přidal???obzvláště když je to uprostřed kopce a poslední barák je pod kopcem.
Maxon Obrázek
Majesty Obrázek
Uživatelský avatar
Dom999

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1847
Registrován: 04 kvě 2009, 22:53
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: V-strom 650
Tuning / úpravy: Jen uzitecny veci (kufry,plexi...) a filtr kn.

Re: Ku*wy na silnicích

Příspěvekod Dom999 » 14 srp 2011, 14:17

JJ ve městě jako že opravdu ve mestě mezi barakama tomu rozumim a schvaluju to ale takhle je to krapet prasárna.
Maxon Obrázek
Majesty Obrázek
Uživatelský avatar
Dom999

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1847
Registrován: 04 kvě 2009, 22:53
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: V-strom 650
Tuning / úpravy: Jen uzitecny veci (kufry,plexi...) a filtr kn.

Re: Ku*wy na silnicích

Příspěvekod malincik » 14 srp 2011, 14:35

Tak to tady čtu - vztahy PČR x řidiči... Problém vidím v tom, že pořádková a městská policie se plete do práce policii dopravní. Já jezdím opravdu dlouho a hodně, na silnici jsem denně a přesto, že už jsem v určitých letech, nejsem žádnej "strejda v klobouku s platem vajec za zadním oknem". Jezdím svižně , pro někoho rychle, ale ne blbě. Moje tvrzení, že policajti opravdu jdou cestou nejjednoduššího naplnění kasy, budu zastávat i nadále, přestože jsem jim za celou dobu ježdění přispěl celkem asi pěti tisíci. Právě případ, že jsem dvakrát platil za " rychlou" jízdu v obci, kde na výjezdu z vesnice je z jedné strany betonový, tři metry vysoký plot JZD a z druhé strany pole s obilím a konec obce je na konci toho plotu, mi dává za pravdu. Protože stoupnout si s radarem na takovéto místo, a represivně mě vychovávat při naměřené rychlosti 58km/hod může jenom deb..... Další problém vidím v tom, že papíry dnes má snad úplně každý. Ztratila se stavovská čest u řidičů z povolání (tam je to úplná tragédie) tím, že z nich udělali otroky. Doba, kdy mi bliknul kamion, že mám volno a můžu ho bezpečně předjet, že za to ručí, skončila tak před dvaceti lety. Dalším problémem je značení našich silnic. Kdo jezdíte v Německu určitě víte, že když je někde snížená rychlost, není to pro srandu, nebo jako past na výběr pokut. Mnohokrát jsem si ověřil, že když je před zatáčkami snížená rychlost na sedmdesát, tak je to opravdu téměř hraniční rychlost pro to, aby mi po autě nelítalo všechno, co není přišroubované. Poslední co bych dodal je, že s množstvím elektroniky v autech ztrácejí řidiči cit pro techniku. Dnešní auta vyřeší mnoho krizových situací za řidiče a ti mají pocit, že jsou vyježdění, zkušení. Pak nastoupí fyzika a uplatní své zákony bez ohledu na prachy, postavení a moc, kteréžto věci dávají některým křídla. Takže bych jasně definoval , kdo je dopravní policie a ti by měli dělat pořádek na silnici a ne nějaký zamindrákovaný měšťák nebo státní pochůzkář, který mi bude prošacovávat dvacet minut auto a bude se snažit najít aspoň něco, když už mne zastavil...
Naposledy upravil KYBLOS dne 25 bře 2013, 16:36, celkově upraveno 1
Důvod: Úprava neslušných výrazů
Renault Espace IV 2.0T pro rodinu, Gilera Nexus 500i.e. pro mne. Na fotovýlety přibaluji Pentax K-7 a plnou brašnu fotoharampádí.
Najeto: celkem dost, ročn tak 12-15 tis. na Nexusovi a tak 30-40 tis Espacem. Pěšky jen do hospody přes cestu:-)) na KOFOLU!
Uživatelský avatar
malincik

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 137
Registrován: 02 dub 2011, 07:14
Bydliště: olomoucko, obec Výkleky
Skútr / moto: Gilera Nexus 500ie
Tuning / úpravy: lak drásaný asfaltem

Re: Ku*wy na silnicích

Příspěvekod MisaKacenka » 14 srp 2011, 14:56

Malincik: S timto naprosto souhlasim...stejne jako Obecni Policie v Laznich Bohdanec...kdo zna, tak vi ;)

Steve: Jestli timto povazujes muj scoot nezpusobily k provozu, tak prosim ;) tvuj nazor...Mozna me to ve 40 prejde, mozna taky ne :) a ikdyby me mel jen jednou jedinkrat ridic diky strobum videt a zabranit tak nehode, pak rikam, ze jsem ochoten toto riziko podstoupit :) a vozit je dal budu...

Howg...
Uživatelský avatar
MisaKacenka

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2022
Registrován: 25 říj 2009, 22:42
Bydliště: Pardubice - Sweetcow
Skútr / moto: Suzuki GSF 600 Bandit
Tuning / úpravy: Kufr Kappa 42l, Scorpion exhaust, 12V socket, GPS TomTom, zvysene plexi, bile stobo, vystrazne blinkry, sirena, PTT zastavba pro PMR :)

Re: Ku*wy na silnicích

Příspěvekod bago77 » 14 srp 2011, 14:58

- Souhlasím s tím, že možná většinou je chyba na vedení. Body za výslednost se asi pořád počítají. Ty body samozřejmě "udělá" podřízený.
- Co se týče jasné definice dopravního policisty od "pochůzkáře", tak se stačí podívat na barvu košile, čepice, pouzdra od pistole a zásobníku.
- Naplnění "kasy" platí jen pro MP, vybrané peníze za pokuty jdou do obecní pokladny. MP platí obec.
- "Pochůzkář", alias pořádková policie, má dle zákona také povinnost dohlížet nad BESIPem. To se samozřejmě nelíbí "chytrolínkům", jak jsem psal. Peníze za pokuty od PČR jdou na finanční úřad, nikoliv policii samotné. Tam se s nima naloží tak, jak všichni asi víme. Tzn. jestli pořádková policie kontroluje vozidla, je její povinnost. Tu práci si nevymýšlí (z toho nic nemají), ale mají ji nařízenou.
HOWGH
Uživatelský avatar
bago77

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 54
Registrován: 19 bře 2011, 18:42
Bydliště: Praha - východ
Skútr / moto: Honda PCX Seal

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuze

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků