Konec serveru www.spotreby.cz?

Diskuze o čemkoli.

Re: Konec serveru www.spotreby.cz?

Příspěvekod duky5 » 30 lis 2016, 16:35

To naozaj potrebujete rodný jazyk pre tak primitívnu aplikáciu ako je zadanie spotreby? :)
Honda ADV350 Obrázek

Gilera Nexus 500 Obrázek, dlhodoby priemer za cca 77 000 km
Uživatelský avatar
duky5

1000+
 
Reputace: 107
Příspěvky: 1199
Registrován: 27 kvě 2011, 17:33
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda adv350

Re: Konec serveru www.spotreby.cz?

Příspěvekod FullSoft » 30 lis 2016, 17:26

2 duky5:

Tu dostupnost češtiny jsem uvedl jen pro doplnění informací od Dušana... Jinak ji rozhodně nepotřebuji, ale samozřejmě ji používám, když ta možnost je...

_______________________
Odesláno z "founa"
Uživatelský avatar
FullSoft

50+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 66
Registrován: 16 lis 2015, 20:17
Skútr / moto: Jonway GTS125
Tuning / úpravy: kit 150ccm, variátor Malossi

Re: Konec serveru www.spotreby.cz?

Příspěvekod duky5 » 30 lis 2016, 19:06

To bola skôr narážka na petr311 ako na teba :)
Honda ADV350 Obrázek

Gilera Nexus 500 Obrázek, dlhodoby priemer za cca 77 000 km
Uživatelský avatar
duky5

1000+
 
Reputace: 107
Příspěvky: 1199
Registrován: 27 kvě 2011, 17:33
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda adv350

Re: Konec serveru www.spotreby.cz?

Příspěvekod petr311 » 30 lis 2016, 21:24

Tak jsem vyzkoušel zmiňované spotreby.sk, tak pár poznatků a srovnání.

- Ano, stránky jdou přepnout i do CZ, ale to je nepodstatné, jestli je to SK nebo CZ, nemám problém se slovenštinou, ale v jiném jazyce je to pro mne nepoužitelné, i když prý jde o "primitivní aplikaci". Jestliže by se jednalo opravdu o "Primitivní" aplikaci, tak by asi nebyl problém vytvořit i v češtině, nemyslíš? :D

- Problém s registrací vozidla - dost malá nabídka, Piaggio MP3 500 LT jsem v nabídce nenašel, tedy přesněji kubaturu 500 v nabídce nemají, je tam na výběr pouze 400 nebo 250 :(

- Je sice hezké, že v uživatelském nastavení lze nastavit měnu, výběr poměrně široký, dokonce i Kč jsem tam našel, ovšem je to houby platné, protože se vše zapisuje dál pouze v EU, takže na houby :(

- Přidání tankování - docela složitě a zbytečně se nastavuje stav nádrže, na spotreby.cz to umí automaticky

No po pravdě nijak moc mě tento server nezaujal, zatím mi přijde lepší spotreby.cz, takže dokud bude fungovat, zůstanu u osvědčeného :-)
4/2013 - 4/2014 - KYMCO Agility City 125/9.450km
3/2014 - 3/2015 - Piaggio Beverly 125ie/16.000km
3/2015 - 5/2018 - Piaggio MP3 500LT Sport/42.900km
5/2017 - 8/2019 - YAMAHA X-MAX 125/19.700km
6/2018 - 7/2022 - YAMAHA X-MAX 400/37.000km
8/2019 - X-MAX 300
Uživatelský avatar
petr311

1000+
 
Reputace: 134
Příspěvky: 1119
Registrován: 24 dub 2013, 21:42
Bydliště: Lipník nad Bečvou
Skútr / moto: YAMAHA X-MAX 400 ABS 2018 / YAMAHA X-Max 300 ABS
Tuning / úpravy: X-Max 400: zadní nosič kufru Yamaha + zadní kufr Yamaha 50 l s opěrkou pro spolujezdce, držák telefonu (GPS) - na střed řídítek, velké plexi Puig kouřové, brašna pod přístrojový panel Yamaha

Re: Konec serveru www.spotreby.cz?

Příspěvekod dusanSK » 01 pro 2016, 09:04

K službe spotreba.sk - takže webová služba (nepoužívam) má aj češtinu, aplikácia (pre mobil) len slovenčinu. Ak chýba nejaký model vozidla, stačí napísať priamo cez aplikáciu vývojárovi (cez tlačidlo "ONLINE PODPORA") a dosť rýchlo doplní.

petr311 Je sice hezké.....
Toto som nepochopil, veď tankovanie je možné zadať v Kč, či čomkoľvek inom. Ale používam euro, aj keď niekedy tankujem na Morave (zapíšem sumu, koľko mi odišlo z euro karty), tak neviem prakticky posúdiť.

Přidání tankování - docela....
Tiež nerozumiem, treba predsa odpísať stav tachometra, aby sa dal spočítať dojazd, nie? Alebo by sa mal vyplniť podľa záznamov jázd? Možno to aj robí, ak sa využíva záznam jazdy priamo v aplikácii (čo nepoužívam, chcem si to zadávať podľa tachometra, nie vždy je to presne zhodné s GPS). Ak sú nejaké tipy na zlepšenie, opäť stačí napísať a hádam to spravia - práve to, že ide o novšiu službu a autori živo komunikujú a pracujú na tom, nám dáva šancu požiadavkami dosiahnuť priam dokonalú aplikáciu :) Ale i Spritmonitor.de má zatiaľ viac funkcií, to je fakt (okrem záznamov o jazdách).
Obrázek / SPRITMONITOR.DE: Obrázek
Uživatelský avatar
dusanSK

100+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 194
Registrován: 16 črc 2016, 00:00
Skútr / moto: Honda PCX (2017)
Tuning / úpravy: vyššie plexi Honda + deflektor Loster NC3, kufor Honda 39 l, od 7/2018 slidery Dr. Pulley 13,5 g

Re: Konec serveru www.spotreby.cz?

Příspěvekod FullSoft » 01 pro 2016, 14:21

Nezbývá mi nic jiného, než znovu opravit tvé tvrzení - aplikace pro Android je i v češtině, jako důkaz přikládám snímek obrazovky, kde je jasně vidět, že ve slovenštině je pouze název aplikace nahoře...

Obrázek

Snad už ti to bude jako důkaz stačit...

_______________________
Odesláno z "founa"
Uživatelský avatar
FullSoft

50+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 66
Registrován: 16 lis 2015, 20:17
Skútr / moto: Jonway GTS125
Tuning / úpravy: kit 150ccm, variátor Malossi

Re: Konec serveru www.spotreby.cz?

Příspěvekod dusanSK » 01 pro 2016, 16:21

Hm, no super :) Jazyk sa nedá síce voliť ručne, ale berie preferenciu zo systému, tak to nemám ako preveriť, len som vychádzal z toho, čo mi písal vývojár, zvláštne.
Obrázek / SPRITMONITOR.DE: Obrázek
Uživatelský avatar
dusanSK

100+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 194
Registrován: 16 črc 2016, 00:00
Skútr / moto: Honda PCX (2017)
Tuning / úpravy: vyššie plexi Honda + deflektor Loster NC3, kufor Honda 39 l, od 7/2018 slidery Dr. Pulley 13,5 g

Re: Konec serveru www.spotreby.cz?

Příspěvekod petr311 » 01 pro 2016, 22:16

dusanSK píše:K službe spotreba.sk - takže webová služba (nepoužívam) má aj češtinu, aplikácia (pre mobil) len slovenčinu. Ak chýba nejaký model vozidla, stačí napísať priamo cez aplikáciu vývojárovi (cez tlačidlo "ONLINE PODPORA") a dosť rýchlo doplní.

Aplikaci spotreba.sk pro mobil jsem zatím nezkoušel, takže nemohu hodnotit. Zkoušel jsem portál normálně v PC. Tam žádné tlačítko "ONLINE PODPORA" nevidím, možná jsem přehlédl. Nicméně po přečtení FAQ jsem i ztratil chuť někam psát, protože podle všeho tak malicherný problém jako je chybějící vozidlo by asi nikdo neřešil, soudě podle jejich odpovědi na FAQ. Ostatně posuďte sami, dovolím si ocitovat z jejich stránek:
DOTAZ:
"Nemohu najít přesný typ vozidla ve vaší specifikaci"
ODPOVĚĎ:
"Zkuste vybrat jiný obsah řekněme 1.2, 1.1, některé obsahy převyšující ccm su už v jiné třídě proto jejich nedohlednu tam kde je očekáváte. Nevíme tuto záležitost nijak 100% vyřešit.
Pokud se stále nedaří najít Vaše vozidlo, navolte Nejbližší příbuzné."

Tak k tomu snad ani není co dodat, prostě když v nabídce není odpovídající kubatura, tak si tam hoď nějakou jinou, vždyť o nic nejde že?... :(

dusanSK píše:Toto som nepochopil, veď tankovanie je možné zadať v Kč, či čomkoľvek inom. Ale používam euro, aj keď niekedy tankujem na Morave (zapíšem sumu, koľko mi odišlo z euro karty), tak neviem prakticky posúdiť.

Jak už jsem psal v předchozím příspěvku, tak v Uživatelském nastavení jsem si zvolil měnu Kč. Nevím, kde se stala chyba, i když jsem potvrdil nastavení, tak ještě včera se mi u částek zobrazovaly Eur. Dnes jsem zkusil opětovně v nastavení navolit měnu Kč a potvrdit a ejhle, už se správně zobrazují částky v Kč. Tak těžko říct, kde se stala chyba, že včera to nešlo a dnes už jo, nebo zrovna někdo tuto chybu opravil. Takže tento problém vyřešen. :)

dusanSK píše:Tiež nerozumiem, treba predsa odpísať stav tachometra, aby sa dal spočítať dojazd, nie? Alebo by sa mal vyplniť podľa záznamov jázd? Možno to aj robí, ak sa využíva záznam jazdy priamo v aplikácii (čo nepoužívam, chcem si to zadávať podľa tachometra, nie vždy je to presne zhodné s GPS). Ak sú nejaké tipy na zlepšenie, opäť stačí napísať a hádam to spravia - práve to, že ide o novšiu službu a autori živo komunikujú a pracujú na tom, nám dáva šancu požiadavkami dosiahnuť priam dokonalú aplikáciu :) Ale i Spritmonitor.de má zatiaľ viac funkcií, to je fakt (okrem záznamov o jazdách).

Co je třeba zapsat je celkem jasné - stav tachometru, kolik natankované, celková cena. Zpočátku mi nebyl jasný ten posuvník Stav nádrže. Ale jak jsem zjistil tak při tankování do plna se s ním vlastně nijak nehýbe, to asi pouze pokud se netankuje do plna, tak se jen odhaduje, kolik je v nádrži. No dobrá, tak to asi takto funguje.
No celkově portál spotreby.sk vypadá zajímavě, musím při troše času podrobněji prozkoumat a uvidíme, možná se mi zalíbí a pokud český portál spotřeby.cz přestane fungovat, tak bych asi přešel na ten slovenský. Rozhodně pro našince více použitelný než nějaké zahraniční německé apod. :-)

Co mě ještě teda trochu zarazilo docela komplikovaná synchronizace dat mezi apkou v mobilu a portálem na webu, teda alespoň podle FAQ co jsem vyčetl. Škoda, že to nemají vyřešeno jednodušeji, prostě jen aby se kleplo na tlačítko synchronizovat a o nic víc bych se nemusel starat.
4/2013 - 4/2014 - KYMCO Agility City 125/9.450km
3/2014 - 3/2015 - Piaggio Beverly 125ie/16.000km
3/2015 - 5/2018 - Piaggio MP3 500LT Sport/42.900km
5/2017 - 8/2019 - YAMAHA X-MAX 125/19.700km
6/2018 - 7/2022 - YAMAHA X-MAX 400/37.000km
8/2019 - X-MAX 300
Uživatelský avatar
petr311

1000+
 
Reputace: 134
Příspěvky: 1119
Registrován: 24 dub 2013, 21:42
Bydliště: Lipník nad Bečvou
Skútr / moto: YAMAHA X-MAX 400 ABS 2018 / YAMAHA X-Max 300 ABS
Tuning / úpravy: X-Max 400: zadní nosič kufru Yamaha + zadní kufr Yamaha 50 l s opěrkou pro spolujezdce, držák telefonu (GPS) - na střed řídítek, velké plexi Puig kouřové, brašna pod přístrojový panel Yamaha

Re: Konec serveru www.spotreby.cz?

Příspěvekod dusanSK » 02 pro 2016, 11:26

dusanSK píše:Co mě ještě teda trochu zarazilo docela komplikovaná synchronizace dat mezi apkou v mobilu a portálem na webu, teda alespoň podle FAQ co jsem vyčetl. Škoda, že to nemají vyřešeno jednodušeji, prostě jen aby se kleplo na tlačítko synchronizovat a o nic víc bych se nemusel starat.
Priznám sa, že FAQ som nečítal (resp. ich web som použil akurát pri registrácii), no v aplikácii tlačidlo pre sychronizáciu je, dokonca je možné zapnúť automatickú a o nič sa nestarať. Toto mi však zblblo, resp. mi aplikácia celkom zblbla - musel som zmazať jej údaje a už poslúcha, aj zálohovanie už funguje. Ťažko povedať, či to bola chyba aplikácie alebo môjho telefónu.
Obrázek / SPRITMONITOR.DE: Obrázek
Uživatelský avatar
dusanSK

100+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 194
Registrován: 16 črc 2016, 00:00
Skútr / moto: Honda PCX (2017)
Tuning / úpravy: vyššie plexi Honda + deflektor Loster NC3, kufor Honda 39 l, od 7/2018 slidery Dr. Pulley 13,5 g

Předchozí

Zpět na Volná diskuze

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron