Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Diskuze o čemkoli.

Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod Daelimek » 11 říj 2006, 14:07

tento odkaz mluví za vše: http://www.chcizit.cz/

P.S.: snad jen dodat,jezděte opartně,protože stačí pouhé mrknutí oka a to oko už nemusíte otevřít...
Uživatelský avatar
Daelimek

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 660
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Třebíč
Skútr / moto: Vybírá se..v merku mám PCX :)

Příspěvekod pavel.tenista » 11 říj 2006, 18:36

dost toho straseni
The speed is not a trick...

http://www.scbrandys.wz.cz/
pavel.tenista

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 118
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Semice city
Skútr / moto: Aprilia SR50
Tuning / úpravy: Aprilia SR50-Morini-motor:filtr,

Příspěvekod KYBLOS » 11 říj 2006, 21:01

Jo sou tam pěkný fotky a videa, ale nejhorší na tom je, že do podobný situace jako jsou tam nafoceny, nebo natočeny se člověk může dostat absolutně ne svojí vinou a tak opatrnost je někdy k ničemu. Bohužel. Zkrátím to co se stalo mě, aby to nebylo dlouhý: Jedu si po hlavní silnici do kopce a mám tam 50 - 60km/hod. Je to mimo obec. Míjím napojení sjezdu z dálnice na hlavní silnici po kerý jedu já a právě v ten okamžik se ňáký pako rozhodne najet z toho sjezdu na tu hlavní. Prostě mi to narval přesně do mýho boku. A to opravdu tak přesně, že se to předvídat nedalo. Myslel sem, že mě vidí jako každej normální člověk, ale 2 roky po nehodě se dozvím, že je slepej jak patrona a sám člověk, kterej ho zná se diví, že může řídit auto. Jak sem tohle v ten den nehody mohl vědět? Rychle sem nejel, teda aspoň mě 50 - 60km/hod. moc rychlá jízda nepřijde a i kdyby to rychlý bylo, jet tam 40km/hod. on by tam se svojí slepotou stejně vjel. No a to bych zase já to narval do boku jemu. Nevím jestli by to bylo lepší. Jenom chci popsat případ kterej se člověku může stát i přesto, že jel opatrně.
Minulost: Derbi Atlantis - naj. 38000km, Piaggio X9 500 - naj. 50186 km
Uživatelský avatar
KYBLOS

Moderátor
 
Reputace: 14
Příspěvky: 3324
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Střední Čechy
Skútr / moto: Honda CBF 500
Tuning / úpravy: Kufr, boční brašny, tankvak, držák mobilu, alarm, padáky, vyhřívané gripy Oxford, Ultraseal

Příspěvekod KYBLOS » 11 říj 2006, 21:17

Na tom co sem popsal je ještě jedna zajímavost. Je to asi před měsícem, kdy tam jel stejně jako já po hlavní silnici můj známej. Naštěstí řídil dodávku. No a ze stejnýho sjezdu z dálnice to do boku tý dodávky, do zadní části boku dodávky, narval v rychlosti cca 90 km/hod. nějakej polskej pilot osobákem. Dodávku to otočilo o víc než 90 stupňů, páč nebyla naložená. No a podle cajtů po překladu do češtiny, neviděl že najíždí z vedlejší silnice na hlavní. A to je tam dost dobře viditelná dopr. značka. Nepřál bych nikomu, aby se mu tohle stalo a navíc na scootu. Známej měl jenom pár škrábnutí a polák byl taky jakž takž v pohodě.
Minulost: Derbi Atlantis - naj. 38000km, Piaggio X9 500 - naj. 50186 km
Uživatelský avatar
KYBLOS

Moderátor
 
Reputace: 14
Příspěvky: 3324
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Střední Čechy
Skútr / moto: Honda CBF 500
Tuning / úpravy: Kufr, boční brašny, tankvak, držák mobilu, alarm, padáky, vyhřívané gripy Oxford, Ultraseal

Příspěvekod Marios » 11 říj 2006, 22:15

Kyblos přesně tak.Zdravím :D
Člen Scooter Clubu NM
Marios

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2420
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Hodonín
Skútr / moto: YAMAHA T MAX
Tuning / úpravy: Vše Origginál

Příspěvekod Jarda » 25 pro 2006, 23:23

Dlouho jsem premyslel zda to sem mam dat ci nikoliv.Ale jak se znam a nekteri i z vlastni zkusenosti mi potvrdi ze VLASTNI ZKUSENOST JE NEJDRAZSI.At se to tyka cehokoliv tak potom si to uvedomi vetsinou kazdy az kdyz je pozde.Muj posledni priklad treba kdy jsem chytil zlodeje kdyz mi kradl skutra.Po kazdem otevreni nasich stranek mi padlo do oka prave tema ukradene skutry.Pokazde jsem si rikal ze se mi to nemuze stat.Prdlajs.Stalo.A potom uz bylo pozde na nejaky pripravy.Tohle je jen zlomek prikladu co mam na mysli.Na co chcu ale zduraznit je to jakym stylem nekteri z nas I NEKDY VYJIMECNE ale jezdime.Cirou nahodou jsem narazil na clanek ktery prikladam a je doopravdy k zamysleni.I ja se nad nim zamyslel a musim rict ze na nem neco je.Byla by skoda kdyby nekdo z nas ...





Proto pamatuj!
1) Stále počítej s tím, že ti protijedoucí automobil může náhle vjet do cesty, ať už se vyhýbá nějaké překážce nebo začne náhle předjíždět. Drž se proto pokud možno v pravé části svého jízdního pruhu.
2) Při silnějším provozu v protisměru sniž svou rychlost. Ta je totiž pro protijedoucí řidiče jen těžko odhadnutelná.
3) Vyhýbej se předjíždění na poslední chvíli, zvláště pak před vrcholem stoupání nebo před zatáčkou. Nikdy nevíš jestli nějaký blázen v protisměru nenavštívil tvůj jízdní pruh.
4) Zatáčky projížděj vždy s rezervou. Může se ti to občas hodit!
5) Při průjezdu zatáčkou se vždy drž svého jízdního pruhu a ještě s dostatečným odstupem od prostřední čáry.
6) Nikdy si nehraj na závodníka. Silnice není závodní dráha a to, že zvládneš svůj motocykl ještě nemusí znamenat, že dojedeš. Silnice má totiž tisíce nástrah, které nelze nikdy domyslet. Jedeš-li „nadoraz“, chytíš se velmi brzy.
728 950 720
Uživatelský avatar
Jarda

1000+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 1110
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Týn nad Vltavou
Skútr / moto: Burgman 650

Příspěvekod Cyclops » 25 pro 2006, 23:50

:cyclops:Svata pravda :thinking:
Gramatika CO TO JE
Uživatelský avatar
Cyclops

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 744
Registrován: 03 pro 2006, 23:11
Bydliště: Chomutov tel 773679306
Skútr / moto: B650 rv2003
Tuning / úpravy: trochu oklepanej a odŕenej

Příspěvekod Marios » 26 pro 2006, 00:09

Jojo svatá pravda tak tak B)
Člen Scooter Clubu NM
Marios

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2420
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Hodonín
Skútr / moto: YAMAHA T MAX
Tuning / úpravy: Vše Origginál

Příspěvekod Daelimek » 26 pro 2006, 00:48

No je to tak,takhle nějak je to i formulováno v učebnicích autoškol v malé knížecce speciálně nazvané motoškola.Nedávno jsem se s partou kluků motorkářů co už zanechali motorek a usedli to aut shodli,že nejlepší řidiči v životě jsou právě motorkáři,jelikož když jede nezkušený řidič v autě a nemá zkušenosti z motorky,jede jak mu zobák narostl,aniž by přemýšlel,ale u motorkářů je jízda se zapnutým mozkem přímo otázkou života a smrti,jinak je to jasné...a přece jen ,motorkář více myslí za ostatní a myslí na to nejhorší,že právě jeho ostatní řidiči neuvidí a srazí ho a myslí i na to,že právě on nemá kolem těla obehnané plechy a deformační zony... :mad: :thinking: :(
Uživatelský avatar
Daelimek

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 660
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Třebíč
Skútr / moto: Vybírá se..v merku mám PCX :)

Příspěvekod supr.tomo » 26 pro 2006, 00:49

ja jsem to jentak projel a radši na to nekoukam... :( jezdit budu stejně pořád a tohle mě akorát zhorší náladu :cyclops:
Uživatelský avatar
supr.tomo

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 415
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Mělník
Skútr / moto: Yamaha Majesty 125
Tuning / úpravy: Variátor Malossi Multivar

Příspěvekod Cyclops » 26 pro 2006, 10:57

:cyclops:Taková je realita :(
Gramatika CO TO JE
Uživatelský avatar
Cyclops

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 744
Registrován: 03 pro 2006, 23:11
Bydliště: Chomutov tel 773679306
Skútr / moto: B650 rv2003
Tuning / úpravy: trochu oklepanej a odŕenej

Příspěvekod KYBLOS » 26 pro 2006, 11:25

Babička mi dycky říkala: Dávej pozor, ať se ti něco nestane. Já jí sice poslechl, ale ten cvok co to do mě tenkrát narval z boku buď nemá babičku, nebo neslyšel tu mojí. :) Člověk může dávat pozor sebevíc, ale nikdy nebude počítat úplně se vším. :)
Minulost: Derbi Atlantis - naj. 38000km, Piaggio X9 500 - naj. 50186 km
Uživatelský avatar
KYBLOS

Moderátor
 
Reputace: 14
Příspěvky: 3324
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Střední Čechy
Skútr / moto: Honda CBF 500
Tuning / úpravy: Kufr, boční brašny, tankvak, držák mobilu, alarm, padáky, vyhřívané gripy Oxford, Ultraseal

Příspěvekod novaka » 26 pro 2006, 13:04

Babička je sice fajn, ale hlavně by to měla řešit autoškola. Tam jsou bohužel rezervy a to já měl spíš štěstí. Faktem je že teorie jízdy na motorce (myslím, že je vždy dobré nejdříve znát teorii) se v ČR učí velmi málo. Spíš to funguje tak, že se někdo naučí jezdit někde za barákem, dá si pár jízd v autoškole a vyrazí. To nic moc. Jinak mohu doporučit knížku Dokonalá jízda na motocyklu od nakladatelství Kopp. Velmi zajímavá je kapitola strach a také je dobré znát teorii tečného bodu ve vztahu k průjezdu zatáčkou. Také vám mohu říct, že jezdím na kole. Na silničním. Přes 70 km/h z kopce :) žádný problém. Rekord mám lechce přes stovku a co mám na sobě jen tričko, kraťasy helmu z polystyrenu. Můj skútr není o moc rychlejší, jsem na něm ale více vidět, mám lepší bezpečnostní vybavení, takže co. Chce to rozum. Minimalizovat riziko.
Naposledy upravil KYBLOS dne 22 bře 2013, 20:50, celkově upraveno 2
Důvod: Citování posledního příspěvku
novaka

250+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 474
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Skútr / moto: Burgman 200

Příspěvekod KYBLOS » 26 pro 2006, 13:32

No právě o tom píšu. Já sem taky dával pozor. Minimalizoval sem riziko, ale se vším se počítat nedalo a tak si to auto opřelo svůj předek do mýho boku. Já byl na hlavní a on na vedlejší. Nepomohlo by mi ani kdybych v tu chvíli jel 10km/hod., páč on mě prej neviděl. No je slepej jak patrona, podle jeho známejch, kerý mi to řekli. Proto píšu, že se vším se počítat nedá. Babičku sem napsal jenom tak pro srandu, ale význam tý věty byl jasnej. :) No a zrovna pomalu jet nemohl i přesto, že sjížděl z dálnice ke křižovatce, kde vedla hlavní silnice, páč já sem po nárazu letěl 4,5m. No počítej s něčím takovým. Jelikož byl stejně slepej jak patrona, můžeš mu koukat na předek a sledovat jak to do tebe napere, páč tě stejně neuvidí. :)
Naposledy upravil KYBLOS dne 26 pro 2006, 13:32, celkově upraveno 1
Minulost: Derbi Atlantis - naj. 38000km, Piaggio X9 500 - naj. 50186 km
Uživatelský avatar
KYBLOS

Moderátor
 
Reputace: 14
Příspěvky: 3324
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Střední Čechy
Skútr / moto: Honda CBF 500
Tuning / úpravy: Kufr, boční brašny, tankvak, držák mobilu, alarm, padáky, vyhřívané gripy Oxford, Ultraseal

Příspěvekod novaka » 26 pro 2006, 13:48

...
Jiste to je o stesti. Nekdy krizovatkou prosvistim co nejrychle a nekdy radeji pockam, ale tu knizku vazne doporucuju. Je opravdu dobra.

Ty urcite (Kyblos) znas krizovatku ve Veltrusich. Takze jedu po hlavni jako na Teplice a od Veltrus, tedy z vedlejsi jelo auto. Ridic me nevidel, protoze jel jako hovado a pred vjezdem na hlavni se nepodival a ani nepribrzdil jel porad - tohle je urcite casto videt v Praglu. Navic ja byl v mrtvem uhlu. No zabrzdil jsem co to slo a on vjel prede me asi vubec netusil, ktera bije a ze je nekdo vedle. Na kole jsem neco podobneho zazil mnohokrat. Jednou to nemusi vyjit. No ty jsi mel smulu a jednou ti to nevyslo. Vlastne jsi mel stesti.
Naposledy upravil novaka dne 26 pro 2006, 13:56, celkově upraveno 1
novaka

250+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 474
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Skútr / moto: Burgman 200

Další

Zpět na Volná diskuze

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 6 návštevníků