Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Diskuze o čemkoli.

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod Badarala » 23 dub 2017, 12:57

Ok, asi mi ten koment jen připomněl nějaké diskuse na českých zpravodajských serverech :)
Kdo jezdí v obci jako prase, pravděpodobně do něčeho nebo někoho časem narazí, což podle mě nemá úplně co do činění s pravidly a značkami, spíš fyzikou a rozumem.
Já můžu například jezdit v Lovečkovicích přes křižovatku po hlavní 50 a bylo mi to mnohokrát málo platné, stejně tam z vedlejšky vjelo Xkrát auto. Žena s dětmi byly svědky jak tam nějakému motorkáři vjelo auto. Srážka, proletěl se prý pěkně, ale naštěstí vstal. Děti vyděšené, že jsem to byl já, takže tam všichni svorně bulely...
Tam je třeba nějaká předpisová padesátka houby platná...Díkybohu tam letos budou konečně dělat kruháč.
A jindy, jinde je nějaká padesátka naprosto zbytečná. To je můj pohled na věc.
Badarala

750+
 
Reputace: 312
Příspěvky: 971
Registrován: 27 říj 2013, 23:07
Bydliště: okres Litoměřice
Skútr / moto: N-max / Suza
Tuning / úpravy: běžné doplňky pro každodenní užívání

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod Ondrus84 » 23 dub 2017, 13:00

No ale tam co pises je pravdepodobne zbytečná jakakoliv znacka...takovych mist je spoustu a i kdyby tam byla 30 tak Te nekdo sunda...ale.po tech letech na motorce uz jezdim s ocima na vedlejsi i kdyz jedu po hlavni...
"la vencita e una fonte di emozioni"

Fiat Bravo : Obrázek
Paiggio X10 350 Executive : Obrázek
Uživatelský avatar
Ondrus84

750+
 
Reputace: 39
Příspěvky: 918
Registrován: 25 čer 2016, 08:00
Bydliště: Domašov U Brna
Skútr / moto: Piaggio xEvo400
Tuning / úpravy: ......

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod Mirus1 » 23 dub 2017, 13:13

po tech letech na motorce uz jezdim s ocima na vedlejsi i kdyz jedu po hlavni...

Toto by si měl každý, co jezdí po dvou kolech sakra zapamatovat. Já jsem měl nedávno u nás na jediném kruháči v dalekém okolí málem taky průser,kdybych dodržel předpisy, bohužel, nebo vlastně bohudík jsem musel dát přednost blbovi, který teprve přijížděl ke kruháči a ti co byli už na něm, ho jaksi nezajímali, hlavně, že měl mobil u ucha...Když jsem stačil zahoukat co dělá, tak čuměl systémem "a co jako" :roll:
A to jsou právě ty situace, kdy se fakt musí počítat se vším. I s tím, že ti nedají přednost tam, kde ji máš ty...
Uživatelský avatar
Mirus1

750+
 
Reputace: 189
Příspěvky: 820
Registrován: 27 zář 2014, 06:44
Bydliště: okr.Jesenik
Skútr / moto: Sym Joymax GTS 125i Sport

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod dcx » 23 dub 2017, 13:36

Mirus1:Kdyz mas cas houkat,bylo to jeste v pohode :-)
Osobne nemam skutra ani motorku ci auto k tomu,abych jezdil 50/90/130..Jezdim jak situace dovoli,za 20 let jsem mel jednu nehodu na snehu,kvuli chodci,kterou odnesly jen moje plechy a svodidla a od 2014 jsem bez pokuty.
Odvolat se muzu na geny,otce onehda(cestou do prace) zmerili mimo obec 196kmh a to uz zacal brzdit :-)
Uživatelský avatar
dcx

100+
 
Reputace: 19
Příspěvky: 166
Registrován: 15 dub 2015, 20:46
Skútr / moto: Honda PCX 2015

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod Ondrus84 » 23 dub 2017, 13:44

Ono si myslim,ze vetsina motorkaru která jezdi uz nejake ty léta pocitaca s temi "rediteli silnic a dálnic s telefonem v ruce a strycama s cigarkem popř.kloboukem na hlave"
"la vencita e una fonte di emozioni"

Fiat Bravo : Obrázek
Paiggio X10 350 Executive : Obrázek
Uživatelský avatar
Ondrus84

750+
 
Reputace: 39
Příspěvky: 918
Registrován: 25 čer 2016, 08:00
Bydliště: Domašov U Brna
Skútr / moto: Piaggio xEvo400
Tuning / úpravy: ......

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod Badarala » 23 dub 2017, 16:05

Blondýnu v SUV, strejdu v čepici, či telefon na uchu viděti - pohromy na silnici očekávati :wink:
Badarala

750+
 
Reputace: 312
Příspěvky: 971
Registrován: 27 říj 2013, 23:07
Bydliště: okres Litoměřice
Skútr / moto: N-max / Suza
Tuning / úpravy: běžné doplňky pro každodenní užívání

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod josuk » 23 dub 2017, 16:31

Badarala píše:.. PODLE MĚ je někdy lepší se sám podle svého naladění zdokonalovat včetně vlastních nedokonalostí, než přebírat hlavou (placená) moudra jiných..

krásná diskuze.. ;-) ještě budu maličko oponovat:
Dnes jsem schválně zkoušel Tvůj způsob držení řidítek palcem a ukazovákem a další tři prsty na brzdě. Že nejde použít zimní tříprstý palčák je maličkost. Podle mě, možná máš jiné rozměry prstů ;-), je malíček na řidítku mnohem užitečnější než na brzdě, kam skoro nedošáhne a jen tam posledním článkem leží. No a ukazováčku je na řidítku taky škoda, protože je šikovnej a dobře a rychle dávkuje brzdy..
Určitě tu jezdíte všichni moc dobře, ale to neznamená, že nemůžete jezdit líp. Kurz je většinou o tom, že někdo zhodnotí a řekne, co se dá zlepšit, kde je třeba zbytečná chyba. Protože blondýna nebo klobouk z vedlejší, pokud není čas ani troubit, se musí řešit podvědomě a reflexivně a proto je dobrý mít nadrilovanou tu základní techniku.. a pak se kochat jízdou a krásnou přírodou.. ;-)
(např. vypouštěl jsem zásobník prostředníčkem, protože ačkoli nás učili něco jiného, můj prostředníček byl na to přece akorát, palcem to "nebylo ono" a chytrý jsem taky dost... No jo, jenomže pak stačí vzít do ruky jinou zbraň a najednou cvik nefunguje a je to nebezpečný...) Ono hodně věcí má svůj důvod a ne vždycky je čas na podrobné vysvětlování, a chyby se platí. Nejen penězi, i dráž... ;-)
Pěknou neděli a šťastné návraty všem!
Uživatelský avatar
josuk

1000+
 
Reputace: 591
Příspěvky: 1409
Registrován: 14 pro 2012, 10:38
Bydliště: Praha
Skútr / moto: zimní X Max 250 a letní Xciting 400
Tuning / úpravy: na zimu deka a zimní gumy

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod Badarala » 23 dub 2017, 18:28

Josuk...ale já přece vím, že takhle se to nemá dělat :wink:
Není to nijak vykalkulované, naučené z hlavy, prostě ruka tam chce takhle být...
Zkoušel jsem to poctivě několikrát změnit, k ničemu. Vždy když o něco šlo, byl jsem prkenný jak trotl a kousek od průšvihu, a okamžitě se vracel k tomu, jak mi to ta ruka přirozeně drží. Takže ano, je to oficiálně špatně, ale MNĚ to funguje líp, než to správné, ať se mi to líbí nebo ne :)
A vzhledem k tomu, v jakých veškerých podmínkách jezdím, a kolik krizovek (zejména pravidelně v noci) zažiju, můžu i troufale prohlásit, že MNĚ se to osvědčuje líp než správná verze.
Nikomu neříkám, že to tak má dělat nebo jak co má dělat :)
Badarala

750+
 
Reputace: 312
Příspěvky: 971
Registrován: 27 říj 2013, 23:07
Bydliště: okres Litoměřice
Skútr / moto: N-max / Suza
Tuning / úpravy: běžné doplňky pro každodenní užívání

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod forester » 23 dub 2017, 22:35

Poučný materiál s užitočnými odkazmi o bezpečnej jazde od JardaB je tu:
post291381.html?hilit=Bezpečná%20j%C3%ADzda#p291381
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 650
Příspěvky: 5457
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod PePe_PCX » 27 dub 2017, 12:28

http://youtu.be/6OCfwpNY6ds

Dobrej z**d. Ať už se stalo před tím cokoliv.

Edit: jinak skútrař by mohl dostat Oskara.
Naposledy upravil PePe_PCX dne 27 dub 2017, 13:05, celkově upraveno 1
Honda PCX 125, Aprilia Pegaso 650 Trail
PePe_PCX

100+
 
Reputace: 16
Příspěvky: 115
Registrován: 24 črc 2015, 14:17
Skútr / moto: Honda PCX 125

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod josuk » 27 dub 2017, 13:00

mi to tedy připadá jako sehraná reklama na tu čistírnu-žehlírnu..
(akorát to načasování setkání aktérů (od smíchova) a kameramana (od Barrandova) je moc přesné, vzhledem k provozu...?) ;-)
Uživatelský avatar
josuk

1000+
 
Reputace: 591
Příspěvky: 1409
Registrován: 14 pro 2012, 10:38
Bydliště: Praha
Skútr / moto: zimní X Max 250 a letní Xciting 400
Tuning / úpravy: na zimu deka a zimní gumy

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod Badarala » 27 dub 2017, 13:06

Celý je to nějaký nepřirozený ...
Badarala

750+
 
Reputace: 312
Příspěvky: 971
Registrován: 27 říj 2013, 23:07
Bydliště: okres Litoměřice
Skútr / moto: N-max / Suza
Tuning / úpravy: běžné doplňky pro každodenní užívání

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod forester » 12 kvě 2017, 21:40

Chlapci dávajte si pozor na dvojbunečných kamiónistov! Včera ma jeden K.O.K.O.T z maďarska vybrzdil ale naozaj mi cvakla riťka naprázdno.Keď som išiel easy tempom 100km/h v podvečer po dialnici s minimálnou premávkou a ten dement mi došiel za chrbát a po chvíli ma začal tlačiť tak som si myslel že OK máš tempomat a nechce sa ti predbiehať do druhého pruhu,ktorý bol mimochodom úplne prázdny.Tak som mu uhol prakticky až na okrajovú čiaru a keď dokončil z minimálnym vybočením predbiehanie tak som sa zaradil zase na svoje miesto a vtedy to prišlo.Začal silno brzdiť úplne bez príčiny,tak som aj ja na to hamsol až tak že gumy začali pískať.K.urva tak som sa zlakol ako už dávno nie.Potom som ho predbehol a gestami naznačil že nie je kompletný a ten fasinger sa len usmieval štílom retardu.Potom som pridal aby som zýskal čas a dúfal že na konci dialnice budú mýtny policajti ako obvykle bývajú.Škoda zrovna tam neboli,ale určite by som ich požiadal aby ho zastavili a skontrolovali aj dátum v OP.
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 650
Příspěvky: 5457
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod duky5 » 12 kvě 2017, 22:52

Nie si náhodou vodič z povolania?
Takže z iného pohľadu, ty sa vlečieš ako slimák až ťa dobehne kamión a brzdíš ho, uhneš sa mu na kraj a potom nedodržíš bezpečnú vzdialenosť? Veď to sú školácke chyby :)
jazdim za Obrázek, dlhodoby priemer za cca 60 000 km
nejaké cestopisy tu: http://motoduky.blogspot.sk/
Drziak GPS, Termoscud Tucano Urbano, Vyhrievaná vložka pod bundu
Youtube
Uživatelský avatar
duky5

1000+
 
Reputace: 106
Příspěvky: 1185
Registrován: 27 kvě 2011, 17:33
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Gilera Nexus 500 mk2 2007 Dragon Red
Tuning / úpravy: Dr. Pulley valčeky, turistické givi plexi, kufor givi maxia 52l vo farbe

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod josuk » 13 kvě 2017, 13:48

ja bych teda retardy neomlouval, naopak! mozna bych sel do něj. takhle me schvalne zlobilo a umyslne blokovalo a najizdelo male sportovni auticko, a kdyz jsem mu skutra postavil pred auto a sel zjistit co a jak, takovy studentik jen vykrikoval nechte me nechte me.. az mi ho bylo lito...nevim co si ty lidi řeší za mindraky... je ale hloupost jim hned ustupovat.
(samozřejmě zbytečně pomalu se jezdit nema ale i respektu k rychlosti auta vpredu by melo byt mnohem vic)
Uživatelský avatar
josuk

1000+
 
Reputace: 591
Příspěvky: 1409
Registrován: 14 pro 2012, 10:38
Bydliště: Praha
Skútr / moto: zimní X Max 250 a letní Xciting 400
Tuning / úpravy: na zimu deka a zimní gumy

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuze

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků