Jak se chovat při silniční kontrole?

Diskuze o čemkoli.

Re: Jak se chovat při silniční kontrole

Příspěvekod Huhu » 13 říj 2010, 11:24

Ja dávám za pravdu řidici skutru, městka policie je naprosto nicemna a zbytecna, a to ze neznaji zakony me vubec neprekvapuje, oni znaji jen rozdavat boty, merit rychlost, a odtahovat auta, kupovat si vystrelky moderni techniky ktere jsou jim naprosto k nicemu.
Pesky do ulic bych je poslal, ne si vozit pr.... v mercedesu a jinych autech motorkach tak maximalne kolo,

A to jde vse z nasich dani jak uz tady bylo receno, a odtahy to ani nebudu komentovat, to straznici delaji ukony pro soukromou firmu ktera se na tom pakuje a mesto ma Hooo
Naposledy upravil KYBLOS dne 27 bře 2013, 13:59, celkově upraveno 1
Důvod: Úprava neslušných výrazů
+420 777 816 193
j.hurda@intereuropol.eu
Uživatelský avatar
Huhu

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 254
Registrován: 16 úno 2009, 11:53
Bydliště: str. kraj
Skútr / moto: Moto Guzzi, předtím, SB 650
Tuning / úpravy: bělouš, Nikdy jsem nemel, a nikdy mit nebudu - GoldWing 1500 SE

Re: Jak se chovat při silniční kontrole

Příspěvekod KYBLOS » 13 říj 2010, 11:49

Když už se o nich bavíte, přiblížím vám MP Kralupy nad Vltavou. Přes den sou v sídlišti a čekají až někdo zaparkuje míň než 5m před přechodem pro chodce, nebo míň než 5m od kraje křižovatky, pak mu samo hned na auto instalují botu. Samozřejmě tohle probíhá v úplně největším provozu, kdy není kde zaparkovat a ti, kteří odmítají zaplatit placené parkovné, cpou své plechovky na parkoviště mezi paneláky apod., takže ti co tam bydlí, nemají kam zaparkovat svá auta. V autě jezdí minimálně dva strážníci, někdy i tři. K nasazení botičky je to asi potřeba. K večeru auto MP stojí na parkovišti před pizzerií a samo naprosto prázdné, páč opět minimálně dva strážníci MP vysedává na kafíčku, na pizze a hlavně na pokecu s babama co pracují v té Pizzerii. Jakmile se setmí, postává jejich plechovka u čerpačky K-oil a minimálně čtyři strážníci posedávají na kafíčku a vykecávají se. :roll: Jo, tohle platíme z našich daní. :evil:
Minulost: Derbi Atlantis - naj. 38000km, Piaggio X9 500 - naj. 50186 km
Uživatelský avatar
KYBLOS

Moderátor
 
Reputace: 14
Příspěvky: 3324
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Střední Čechy
Skútr / moto: Honda CBF 500
Tuning / úpravy: Kufr, boční brašny, tankvak, držák mobilu, alarm, padáky, vyhřívané gripy Oxford, Ultraseal

Re: Jak se chovat při silniční kontrole

Příspěvekod m4rt4s » 13 říj 2010, 12:01

Nejlepší je systém: Jak ty na mě, tak já na tebe...

Z 99% mám s policisty jen ty nejlepší zkušenosti, féroví kluci, dá se s nima domluvit (rozvážím pizzu, a tam nějaké ty přestupky jsou), ale jak už se tady psalo: nejlepší je přiznat barvu a spolupracovat.

ALE...:-D můj nejlepší zážitek:

stojím na křižovatce na červenou, zvoní mi telefon, vezmu hovor, dokecám, telefon hodím zpátky do kastlíku, zelená, rozjedu se. Zničehonic uprostřed křižovatky mi před autem mává "policajt" (tak 25 roků, brejle jako Arnold Švajcnégr). Tak zastavím, a on hned začně řvát, že ať neblokuju cestu, tak si mám vjet na chodník (!!!). Ale moje auto má nárazník tak 18cm od cesty (sporťák od mitsubishi), 17" kola a chodník je vysoko tak 25cm. No tak jsem mu řekl, že na ten chodník nevyjedu, že je moc vysoko, že musím dát auto jinam. A mladej frajer začal řvát, že jak si dovoluju neuposlechnout jeho rozkaz, že zdržuju provoz, že za to dostanu pokutu. Na můj dotaz, jestli mi zaplatí lakování odřeného sériového nárazníku cosi zase začal řvát, ale já jsem ujel cca 15 metrů, a strčil jsem auto do zákazu zastavení, kde bylo lepší místo.

Arnold přiletěl k autu, a hned začal vyšilovat, že on jasně viděl, že jsem na křižovatce držel telefon v ruce, že za to je pokuta až 2500 atd atd... Tak jsem mu slušně řekl, že jsem telefon opravdu držel, ale pouze když jsem stál na červenou, a to přece žádný zákon nezakazuje. Opět arogantní zvýšený hlas, že jestli hodlám chytračit, tak mi dá flajstr za 5000 a nebude se se mnou bavit. Lidi, a to bylo něco na mě...

Neudržel jsem se, a začal jsem po tom policajtovi řvát já, že na co si tady hraje, že je to stejně starej snopel jako já, tak ať si tady nehraje na namachrovanýho emerickýho poldu, že tímhle si respekt fakt nezíská, že je spíš k smíchu, a že se s ním odmítám dál bavit z důvodu arogantního jednání - ať mi zavolá kolegu. Nějak zblednul, nas...... odešel do auta, a přišel kolega, policajt tak 50 roků.

Dobrý den pane řidiči, co se tady stalo? Tak jsem mu slušně a klidně popsal situaci, co se stalo, co mladej viděl a tak.

Jeho jediná připomínka byla k nesvítícímu světlu, protože prej nemá žádný důkaz o telefonování. A nejvíc mě dostala jeho věta nakonec: ti mladí blbci jsou kolikrát moc aktivní, je dobře že jste se nedal... Nashledanou a šťastnou cestu... Byl jsem v šoku. :D
Naposledy upravil KYBLOS dne 23 bře 2013, 23:06, celkově upraveno 1
Důvod: Úprava neslušných výrazů
Uživatelský avatar
m4rt4s

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 10
Registrován: 11 črc 2010, 17:01
Skútr / moto: Kingway Camaro

Re: Jak se chovat při silniční kontrole

Příspěvekod RHON » 13 říj 2010, 16:16

Každý tady zatracuje městskou policii a nadává jim do vyžírků státu, ale oni by tady vůbec nemuseli pánové být, kdybychom ty svoje pejsky nenechaly srát, kam se jim zlíbí, nebo by jsme všichni do jednoho po nich uklízely. Nebýt idi....., který si parkují kde chtějí a myslí si o sobě, že když mají o něco dražší plechovku, že mu může každý políbit zadnici, tak by tu také nemuseli být, kdybychom se nechovali jako naprostý amatéři po požití alkoholu a nedělali bychom bordel při východu z diskoték a barů, taky by tu městská policie nemusela být, kdybychom nekradly v obchodech a platili jako ostatní poctivci, taky by tu městská policie být nemusela, kdyby nedocházelo k rodinnému násilí městská policie by sloužit nemusela, ale to je samé kdyby. Sám jsem byl svědkem pouliční krádeže, kdy dva rómové zasadily pár tvrdých úderů jedné postarší paní u nás na sídlišti, která nesla tašku s nákupem, kdyby tam městských policistů nebylo, paní by možná ani ten brutální útok nepřežila. S městskou policií mám dobré zkušenosti. A jestli jsem ovce?
Naposledy upravil KYBLOS dne 26 bře 2013, 13:39, celkově upraveno 1
Důvod: Úprava neslušných výrazů
EX: Rhon 50/2T, Honda Lead SCV 100, Piaggio Typhoon 125/2T, CBC Grace 125, Piaggio Beverly 125, Honda Forza 125
Uživatelský avatar
RHON

750+
 
Reputace: 21
Příspěvky: 791
Registrován: 02 čer 2010, 21:18
Bydliště: Litoměřice/Ústecký kraj
Skútr / moto: Honda Forza 125
Tuning / úpravy: Série

Re: Jak se chovat při silniční kontrole

Příspěvekod Sectoid » 13 říj 2010, 16:31

Uplne jsem zamacknul slzicku jak vidim ty kluky jedny hrdinsky jak zachranuji svet. Ja jsem pro, at vodi deticky pres prechod, at hlidaji duchodce, at vymetaji herny od ozralu, ale proboha, at se nesnazi resit dopravu v hlavnim meste. Kousek od budejovicke je restaurace Botanicus kde se bezne vyskytuji auta za 1M+ stojici na chodniku, na trave a pred vchodem do jesli. 3x jsem pojal sociologicky pokus a volal 156, pokazdy se stalo NIC. Takze asi tak nasim hrdinum vsedniho dne.

Vzdy si vzpomenu na uzasny naborovy bigboard: :D

Obrázek
Uživatelský avatar
Sectoid

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 303
Registrován: 27 kvě 2010, 16:59
Bydliště: Praha 4
Skútr / moto: HONDA PCX(prod.) / Honda SW-T 400 (prod.) / NC750X

Re: Jak se chovat při silniční kontrole

Příspěvekod micky » 13 říj 2010, 16:48

ad.1) Problém je v tom, že hlídka MP tento zákrok prostě nezvládla a nechala se zřejmě vykolejit natáčením na mobil
ad.2) nějak se mi z celé této diskuze vytratil fakt, že se tady opomíjí základní znalost § 5 odst.1 písm. f, g, z.č. 361/2000 Sb., který všichni známe, protože vlastníme řidíčák,že, tedy povinnost řidiče podrobit se na výzvu policisty či strážníka MP vyšetření, zda není ovlivněn alkoholem či jinou návykovou látkou
ad.3 opakovaná fráze o podání vysvětlení patří do přestupkového řízení a rovněž do trestního řízení a nemá nic společného s běžnou silniční kontrolou

Borec to prostě zkusil a měl holt slabé protihráče. :oops: Jinak na motrorkářích.cz se na toto téma rozvinula taky pěkná diskuze.
Uživatelský avatar
micky

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 112
Registrován: 15 čer 2009, 17:31
Bydliště: Brno(na kraji)
Skútr / moto: Honda CBF 600 S
Tuning / úpravy: ne

Re: Jak se chovat při silniční kontrole

Příspěvekod satanachist » 13 říj 2010, 16:57

micky: Přesně. Silniční kontrola jako taková není podání vysvětlení, a strážník proto nemusí zastaveného poučovat o tom, kdy může podání vysvětlení odmítnout. Tím spíš, že měli hlášení od hospodského, že mu z podniku na skútru ujel někdo, kdo pil alkohol. Já jsem sloužil 12 let u státních a nedovedu si představit, že bych měl před každou kontrolou, zvláště u podezřelého, poučovat kdy může odmítnout podání vysvětlení. Boreček háže ramena, ale spletl si pojem a dojem. Divím se, že tady o tom vůbec diskutujete. Radši si zopakujte z.č. 361/2000 Sb. :wink:
Mohu vozit 80 lidí za zády, ale na velkou motorku si mohu maximálně tak sednout.....
Uživatelský avatar
satanachist

1000+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 1057
Registrován: 21 dub 2010, 03:15
Bydliště: Bojkovice
Skútr / moto: Honda PCX 125
Tuning / úpravy: plexi Givi, brašny, zásuvka, teploměr, hodinky

Re: Jak se chovat při silniční kontrole

Příspěvekod Tomáš@125 » 13 říj 2010, 17:33

Je kásné že magistrát zařídil práci pro lidi kteří mají základní vzdělání a mužou na trhu práce maximálně kopat výkopy, ale trochu těch zákonu se naučit mužou. :D :D
Honda@125 prodáno po 11 letech :(, Honda SW-T 400 prodáno
Uživatelský avatar
Tomáš@125

750+
 
Reputace: 42
Příspěvky: 896
Registrován: 13 črc 2010, 23:57
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda SH 300 / Suzuki Bandit 1250S

Re: Jak se chovat při silniční kontrole

Příspěvekod micky » 13 říj 2010, 17:41

Tome, s tím základním vzděláním to už asi nebude pravda. :P Více zde http://www.mppraha.cz/nabor/ :?:
Uživatelský avatar
micky

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 112
Registrován: 15 čer 2009, 17:31
Bydliště: Brno(na kraji)
Skútr / moto: Honda CBF 600 S
Tuning / úpravy: ne

Re: Jak se chovat při silniční kontrole

Příspěvekod Tomáš@125 » 13 říj 2010, 17:47

Pro zajímavost u nás v práci vykrádal městský strážník dlouhodobě skřínky v bazénu. No jasně všude se najde černá ovce, ale tady v Praze je to stádo.
Honda@125 prodáno po 11 letech :(, Honda SW-T 400 prodáno
Uživatelský avatar
Tomáš@125

750+
 
Reputace: 42
Příspěvky: 896
Registrován: 13 črc 2010, 23:57
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda SH 300 / Suzuki Bandit 1250S

Re: Jak se chovat při silniční kontrole

Příspěvekod sedli » 13 říj 2010, 19:21

Už se mi nechcou psát dlouhý romány, ale v každým příspěvku je kus pravdy a je dobrý že sem háže každej svůj názor a jinej úhel pohledu o policii. Taky je velikej rozdíl mezi Městskou policií (město) nebo obecní (vesnice atd)
Bylo : Piaggio Hexagon 125 LX 1996, Honda PCX 125 2011, Suzuki GSX-F, Kawasaki Versys 650.
Nyní : Kentoya HAMMER II-i 125
Uživatelský avatar
sedli

1500+
 
Reputace: 27
Příspěvky: 1942
Registrován: 27 črc 2009, 16:03
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda PCX 1.generace
Tuning / úpravy: Laděný výfuk IXIL dual HyperLow, vyhřívané gripy Oxford,reflexní proužky na ráfky, LED parkovačky, karbonová fólie na pár dílech, množství originálních škrábanců a prasklin

Re: Jak se chovat při silniční kontrole

Příspěvekod Morx » 13 říj 2010, 23:26

satanachist píše:micky: Přesně. Silniční kontrola jako taková není podání vysvětlení, a strážník proto nemusí zastaveného poučovat o tom, kdy může podání vysvětlení odmítnout. Tím spíš, že měli hlášení od hospodského, že mu z podniku na skútru ujel někdo, kdo pil alkohol. Já jsem sloužil 12 let u státních a nedovedu si představit, že bych měl před každou kontrolou, zvláště u podezřelého, poučovat kdy může odmítnout podání vysvětlení. Boreček háže ramena, ale spletl si pojem a dojem. Divím se, že tady o tom vůbec diskutujete. Radši si zopakujte z.č. 361/2000 Sb. :wink:

Silniční kontrola jako taková není podání vysvětlení. Ale když se policista na něco ptá (úředně), tak to podání vysvětlení je. Nemluvě o tom, že když někdo policistovi výslovně řekne, že si přeje být poučen o svých právech, tak by to měl být schopen udělat. Navíc ten policista na videu sám řekl, že požaduje podání vysvětlení.

micky píše:...
ad.2) nějak se mi z celé této diskuze vytratil fakt, že se tady opomíjí základní znalost § 5 odst.1 písm. f, g, z.č. 361/2000 Sb., který všichni známe, protože vlastníme řidíčák,že, tedy povinnost řidiče podrobit se na výzvu policisty či strážníka MP vyšetření, zda není ovlivněn alkoholem či jinou návykovou látkou
...

To nikdo nepopírá. On taky ani náznakem nechtěl odmítnout vyšetření, to celou dobu říká. Jen měli trošku problém se k tomu vyšetření vůbec dopracovat...

Mimochodem, by mě zajímalo, vy co máte názory, že motorkář nebyl v právu, jaký je Váš názor na to, že nadřízených těch policistů mu dal plně za pravdu?
Morx

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 183
Registrován: 24 zář 2009, 10:18
Skútr / moto: Honda Vision 110

Re: Jak se chovat při silniční kontrole

Příspěvekod Bahnak » 13 říj 2010, 23:59

ZRUŠIT MP !!!
cesta je cíl
Uživatelský avatar
Bahnak

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 598
Registrován: 02 říj 2006, 21:36

Re: Jak se chovat při silniční kontrole

Příspěvekod satanachist » 14 říj 2010, 02:23

Morx: Nepopírám, že ti strážníci se chovali neprofesiálně, ale MP se podílí na dohledu na bezpečnost a plynulost provozu na pozemních komunikacích. To je v zákoně o OP. Pro mě je dále směrodatné, že podle § 79 z.č. 361/2000 Sb.
(1) Zastavovat vozidla je oprávněn

a) policista ve stejnokroji,
b) vojenský policista ve stejnokroji,
c) strážník obecní policie ve stejnokroji
1. před přechodem pro chodce k zajištění bezpečného přechodu osob, jestliže to situace na přechodu či stav přecházejících osob vyžaduje,
2. jestliže řidič vozidla nebo přepravovaná osoba je podezřelá ze spáchání přestupku týkajícího se bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích

Myslím, že se kolem tohodle stupidního videa vzedmula zbytečná diskuze. Boreček chtěl zamachrovat a ukázat jací jsou v Práglu neschopní měšťáci. Jak jinak vysvětlit, že byl ihned připraven točit záznam. Určitě si teď nebudou na něho hrát i další řidiči. Alespoň já bych se k tomu nesnížil.
Mohu vozit 80 lidí za zády, ale na velkou motorku si mohu maximálně tak sednout.....
Uživatelský avatar
satanachist

1000+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 1057
Registrován: 21 dub 2010, 03:15
Bydliště: Bojkovice
Skútr / moto: Honda PCX 125
Tuning / úpravy: plexi Givi, brašny, zásuvka, teploměr, hodinky

Re: Jak se chovat při silniční kontrole

Příspěvekod matty46 » 14 říj 2010, 02:54

proněkoho jsou prostě policisté,, ti druzí" a budou mít furt něco proti i kdyby jim dali při kontrole zlatou cihlu to jim nemůžeme vičítat, to je jako když mě někdo bude tvrdit že kavasaki je super stroj tak se mu vysměju a maximálně zarecituju text třech sester ,,kavasaki zelená na okrese jediná" a nadále použiji jejich text ,,tak to bylo tak to je jé jé jé jé jé" :D
South Bohemia Scooters
Bývalo:Derbi Vamos,Piaggio NRG,Yamaha yp Majesty 150,Suzuki Burgman 400 K3,Yamaha T-Max 500.....
fén 602626895
http://matty46.rajce.idnes.cz/
abych neměl hlad a žízen na provázku zkáču, doufaje že získám přízen samolibých sráčů
Uživatelský avatar
matty46

750+
 
Reputace: 12
Příspěvky: 960
Registrován: 22 čer 2009, 11:25
Bydliště: České Budějovice
Skútr / moto: Piaggio Liberty 125

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuze

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků