Jak a čím nahrávat DVB-T?

Diskuze o čemkoli.

Jak a čím nahrávat DVB-T?

Příspěvekod Mr.Voza » 28 črc 2013, 14:02

Ahoj všem,

mám dotaz, kterej se vůbec netýká skůtrů, ale určitě nejsem sám, kdo něco podobnýho po zrušení analogovýho vysílání řešil, takže se zeptám tady - jsou tady i jiný dotazy netýkající se skůtrů, takže za to snad nebudu kamenován :oops:

potřeboval bych občas něco nahrát z digitální televize a to hlavně v době, kdy třeba nejsem doma, nebo když se na TV kouká na něco jinýho - takovou náhražku dřívějšího VHS rekordéru s časovým nahráváním. TV máme normálně LCD s DVB-T tunerem.

Jestli to dobře chápu, splní tento účel nějakej obyčejnej set-top box s možností nahrávání na flashku, nebo USB HDD? Jako myslím zapojit ho na koaxiální kabel mezi antéhu a TV. Set-top box bych potom nastavil na čas, kdy chci pořad nahrávat a pak bych moch na TV koukat na něco jinýho, nebo mít TV uplně vypnutou, zatímco by set-top box v danej čas nahrával pořad, na kterej se zrovna nemůžu dívat. Funguje to tak? Máte s tím někdo zkušenost? Případně doporučíte třeba konkrétní zařízení, který máte vyzkoušený a se kterým jste spokojený. Koukal jsem v e-shopu na nějakej set-top box od firmy Evolve, kterej má dokonce 2 tunery, takže umí nahrávat zárovneň 2 pořady z různejch multiplexů, ale pak jsem na Alze čet negativní ohlasy uživatelů, že blbě nahrává, že se u nahranýho videa rozchází obraz se zvukem apod... takže bych nerad koupil něco, na co se nebudu moct spolehnout, že mě pořad nahraje 100% v pořádku.

Nebo se dá nahrávat jinak? O možnosti nahrávat v PC vím, DVB-T tuner do USB mám, ale to dělat nechci, protože kvůli nahrání třeba jednoho pořadu za víkend nechci nechávat zapnutej komp celej víkend.

Předem moc dík za rady a zkušenosti.
Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP
Uživatelský avatar
Mr.Voza

1000+
 
Reputace: 48
Příspěvky: 1271
Registrován: 05 říj 2011, 21:13
Bydliště: Chrudim
Skútr / moto: Aprilia SR50 tuned, Aprilia Leonardo 250 serie
Tuning / úpravy: Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP

Re: Jak a čím nahrávat DVB-T?

Příspěvekod medved.m » 28 črc 2013, 16:51

Mám LG MS450H (o kousek skromnější je MS400), funguje spolehlivě,
a protože už je to letitý kousek, možná ho seženeš z druhé ruky za babku.
 Shemík spase  Obrázek
Uživatelský avatar
medved.m

1000+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 1030
Registrován: 19 bře 2013, 23:13
Bydliště: Brno
Skútr / moto: SHemík125i ABS 2013
Tuning / úpravy: snížené origo plexi, pár odrazek a LED obrysovky

Re: Jak a čím nahrávat DVB-T?

Příspěvekod Mr.Voza » 28 črc 2013, 18:12

No, koukam na to LG a je to asi pekna hracka, ale ta palka za to... tolik penez za to fakt davat nechci... myslel jsem neco tak max do 1000kc... tohle je multimedialni centum, ktery ma hromadu funkci, ktery v zivote nevyuziju... takze myslim, ze je pro me zbytecny kupovat neco co ma LAN, WI-FI, interni HDD a kdovi co jeste, kdyz to v zivote nevyuziju... chci to fakt jenom na ten ucel, abych si nahral jednou za cas nejakej porad, na kterej nebudu mit cas a pak abych ho moch zkouknout. Nic vic od toho fakt necekam.
Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP
Uživatelský avatar
Mr.Voza

1000+
 
Reputace: 48
Příspěvky: 1271
Registrován: 05 říj 2011, 21:13
Bydliště: Chrudim
Skútr / moto: Aprilia SR50 tuned, Aprilia Leonardo 250 serie
Tuning / úpravy: Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP

Re: Jak a čím nahrávat DVB-T?

Příspěvekod kolsa » 28 črc 2013, 21:57

jako mezi námi. na http://www.uloz.to je všechno. Obzvláště pak, co dávali nedávno v TV. Taky jsem nad něčím přemýšlel, ale vykašlal jsem se na to. si to v klidu stáhnu na flešku a pustim v TV přes USB.
Pokud teda nejde třeba o sportovní přenos, to asi ne :)
Nikdy se nehádej s blbcem - klesneš tím na jeho úroveň a tam tě on porazí, protože v tom má větší zkušenost.
Uživatelský avatar
kolsa

100+
 
Reputace: -9
Příspěvky: 200
Registrován: 02 dub 2012, 12:37
Bydliště: Ledce u MB
Skútr / moto: FJS 600
Tuning / úpravy: ne

Re: Jak a čím nahrávat DVB-T?

Příspěvekod medved.m » 28 črc 2013, 22:09

Pravda, já to používám taky většinou jen na to nahrávání, když nejsu doma nebo čučím na něco jinýho :D Ale aspoň jeden interní HDD (MS450H může mít dva) je určitě rychlejší a má lepší poměr cena/výkon než flashka, no a po síti si zálohuju nahrávky na NAS (abych je už nikdy nezhlédl :( ) Víc taky nevyužiju.
Tipoval jsem, že se ho někdo může zbavovat i pod těch 1000 kč.
 Shemík spase  Obrázek
Uživatelský avatar
medved.m

1000+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 1030
Registrován: 19 bře 2013, 23:13
Bydliště: Brno
Skútr / moto: SHemík125i ABS 2013
Tuning / úpravy: snížené origo plexi, pár odrazek a LED obrysovky

Re: Jak a čím nahrávat DVB-T?

Příspěvekod Mr.Voza » 29 črc 2013, 07:31

kolsa: Je pravada, ze na netu je toho ke stazeni hodne, ale neco proste ne. Treba pritelkyne furt cuci na Nove na Ordinaci a kdyz jeden dil nevidi, tak je cela nesva - to jsem treba na netu ke stazeni nenasel a na Voyo platit fakt nebudu, aby si to pak mohla pustit on-line. Nebo treba dokumenty na Prima Zoom, ktery zajimaj me - je fakt, ze se pak daj prehrat na iprima.cz, ale po odvysilani v TV to trva tak tejden, nez se tam objevej. A kdyz uz jsou neco najdu na ulozto, tak me zase stve, ze se to stahuje tak pomalu - pro neplatice je tam limit 300kbps. Tak si proste chci poridit neco na cem si to muzu nahrat a pak pustit nezavisle na tom, jestli to nekdo da na net, nebo ne.

medvet: Chci novy zarizeni - s nakupem pouzityho zbozi typu elektro mam v posledni dobe moc spatny zkusenosti - a to hlavne na Aurku.
Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP
Uživatelský avatar
Mr.Voza

1000+
 
Reputace: 48
Příspěvky: 1271
Registrován: 05 říj 2011, 21:13
Bydliště: Chrudim
Skútr / moto: Aprilia SR50 tuned, Aprilia Leonardo 250 serie
Tuning / úpravy: Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP

Re: Jak a čím nahrávat DVB-T?

Příspěvekod michalseal » 29 črc 2013, 11:44

Ahoj, já používám toto
http://www.inter-sat.cz/alma-dvb-t-prij ... d1632.html
učel na co to scháníš, to splnuje skvěle a navíc to stojí cca 400 Kč.
od týhle značky je více výrobků, doporučuji kouknout.
Jinak já to kupoval v Elektrowordu na Černáku.
Michal
michalseal

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 3
Registrován: 10 dub 2012, 19:37
Bydliště: Praha 4
Skútr / moto: Kymco Super 8 125ccm

Re: Jak a čím nahrávat DVB-T?

Příspěvekod Šema » 29 črc 2013, 11:54

Já mám Evolve Andromeda + pevný disk 500GB a naprostá spokojenost :)
Šema

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 113
Registrován: 13 úno 2013, 19:13
Bydliště: Opava
Skútr / moto: Yamaha XJ6

Re: Jak a čím nahrávat DVB-T?

Příspěvekod Mr.Voza » 29 črc 2013, 13:47

michalseal: dik za tip, omrknu to, cena super...

Šema: Na Evolve Andromeda jsem prave koukal jako na prvni. Sice jsem chtel neco max do 1000kc, ale ty 200kc navic bych za tohle klidne dal, kdyby to fungovalo jak ma... bohuzel me ale odradili negativni ohlasy uzivatelu na Alze, tak jsem ho ze svyho vyberu vyloucil - viz. tady: http://www.alza.cz/evolve-andromeda-d287580.htm#recenze Tobe funguje vsechno OK? I treba s tim, co popisujou uzivatele na Alze jsi problemy nemel? Rozchazejicise zvuk s videem, spatnej pomer stran u nahranyho a prehravanyho videa, nemoznost posouvat video delsi nez klasickej film, sekani videa ve vetsim rozliseni, ovladacem je potreba presne mirit a silne mackat tlacitka? S nicim z toho problemy nemas?
Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP
Uživatelský avatar
Mr.Voza

1000+
 
Reputace: 48
Příspěvky: 1271
Registrován: 05 říj 2011, 21:13
Bydliště: Chrudim
Skútr / moto: Aprilia SR50 tuned, Aprilia Leonardo 250 serie
Tuning / úpravy: Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP

Re: Jak a čím nahrávat DVB-T?

Příspěvekod Šema » 29 črc 2013, 19:13

Mr.Voza
Tento přístroj mám doma víc než rok a žádný s tvých popisovaných problému jsem ještě neměl :) A taky jsem před koupí procházel mraky recenzí!Já za sebe můžu říct že jsem naprosto spokojený :)
Šema

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 113
Registrován: 13 úno 2013, 19:13
Bydliště: Opava
Skútr / moto: Yamaha XJ6

Re: Jak a čím nahrávat DVB-T?

Příspěvekod Mr.Voza » 30 črc 2013, 07:37

Šema: Dík moc za info, zařazuju teda Andromedu zpátky do svýho výběru jako hlavního kandidáta na koupi.

4.8. edit:
Tak jsem pořídil Evolve Andromeda. Narazil jsem sice na pár omezení a mušek, jako třeba ne uplně 100% fungujíci Timeshift, nebo nemožnost nahrávat na Flashku 2 programy zároveň, ale oboje je asi způsobeno použitím starý pomalý flashky (rychlejší teď u sebe nemám). Při použití USB HDD funguje všechno tak jak má. Pak ještě vykouším s rychlejší flashkou, ale nevidím důvod, proč by to s ní nemělo fungovat, když to s HDD jede OK. Co mě vadilo je ta extrémě vysoce svítivá LEDka i ve vypnutým stavu - vyřešeno přelepením polopůhlednou izolepou :lol: Ovladač je sice trochu hranatej a neergonomickej, ale s tím jsem počítal - před koupí jsem na fotce viděl jak vypadá. V recenzích jsem čet stížnosti na hrozný ovládání a menu - mě se zdá celkem logický a když si na něj člověk zvykne, tak i intuitivní. Takže celkově zatím spokojenost. Dík všem za cenný rady a zkušenosti.
Naposledy upravil KYBLOS dne 25 srp 2013, 19:41, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeny dva příspěvky pod sebou
Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP
Uživatelský avatar
Mr.Voza

1000+
 
Reputace: 48
Příspěvky: 1271
Registrován: 05 říj 2011, 21:13
Bydliště: Chrudim
Skútr / moto: Aprilia SR50 tuned, Aprilia Leonardo 250 serie
Tuning / úpravy: Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP

Re: Jak a čím nahrávat DVB-T?

Příspěvekod sedli » 25 srp 2013, 14:01

Tak mám taky dotaz....

Koupil jsem LEDku Blaupunkt, v obchodě mi říkal prodavač, že rozhodně nemá nahrávání, že to mají jen dražší Sony, jinak bych si musel koupit nějaký záznamový zařízení jako set/top box a podobně...

Teď zjišťuju, že se nahrávání v telce dá přes ovladač zapnout a dokonce naplánovat....

Teď na co nahrávat ? Bude stačit Flash disk USB 3.0 ? Kolik minut vysílání nacpu na 16 GB flash disk ? Telka má teda jen USB 2.0....zde je odkaz na tu flešku....dík za info http://www.zbozi.cz/vyrobek/verbatim-store-n-go-v3-16gb-49177-zeleny/
Bylo : Piaggio Hexagon 125 LX 1996, Honda PCX 125 2011, Suzuki GSX-F, Kawasaki Versys 650.
Nyní : Kentoya HAMMER II-i 125
Uživatelský avatar
sedli

1500+
 
Reputace: 27
Příspěvky: 1942
Registrován: 27 črc 2009, 16:03
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda PCX 1.generace
Tuning / úpravy: Laděný výfuk IXIL dual HyperLow, vyhřívané gripy Oxford,reflexní proužky na ráfky, LED parkovačky, karbonová fólie na pár dílech, množství originálních škrábanců a prasklin

Re: Jak a čím nahrávat DVB-T?

Příspěvekod vraver » 25 srp 2013, 15:02

Doporučuji minimálně něco TAKOVÉHO, mám s tím dobré zkušenosti.
Uživatelský avatar
vraver

250+
 
Reputace: 28
Příspěvky: 431
Registrován: 17 srp 2011, 10:00
Bydliště: Žižkov-hlavní město Prahy
Skútr / moto: Yamaha XJR1300-2006, Yamaha XJ600 51J-1988

Re: Jak a čím nahrávat DVB-T?

Příspěvekod sedli » 25 srp 2013, 15:32

Takovej externí disk je zbytečný, mám to na nahrání jednoho filmu/pořadu....proto chci vědět, jestli postačí taková fleška.
Bylo : Piaggio Hexagon 125 LX 1996, Honda PCX 125 2011, Suzuki GSX-F, Kawasaki Versys 650.
Nyní : Kentoya HAMMER II-i 125
Uživatelský avatar
sedli

1500+
 
Reputace: 27
Příspěvky: 1942
Registrován: 27 črc 2009, 16:03
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda PCX 1.generace
Tuning / úpravy: Laděný výfuk IXIL dual HyperLow, vyhřívané gripy Oxford,reflexní proužky na ráfky, LED parkovačky, karbonová fólie na pár dílech, množství originálních škrábanců a prasklin

Re: Jak a čím nahrávat DVB-T?

Příspěvekod horrabin » 25 srp 2013, 17:10

Podle me by melo byt ve specifikacich tv jak rychlou pamet potrebuje a kolik mista zabira hodina zaznamu. Je to dle meho promenne podle formatu do ktereho zaznam uklada. Ja mam u sve tv Samsung USB mikro ctecku do ktere jsem strcil microSDHC kartu rychlosti clas 10. Tusim, ze jsem zkousel tridu clas 4 a pri testovani tv zahlasila, ze uloziste je nevyhovujici. Zaznam mam cca u HD 2,7GB/1h a u SD cca 1,7GB/1h. Zalezi take na obrazovem deji, ktery je zaznamenavan. Ja tam mam pamet 32GB a na me obcasne nahrani poradu v me nepritomnosti to bohate staci. Archiv si netvorim. Casto take pouzivam archiv z HbbTV nebo z internetovych stranek TV.
Uživatelský avatar
horrabin

250+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 323
Registrován: 29 zář 2009, 21:31
Bydliště: Praha 6
Skútr / moto: Piaggio X9 500 evo

Další

Zpět na Volná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků