Honda PCX 125 - volná diskuze

Diskuze o čemkoli.

Re: Honda PCX

Příspěvekod Kokeš » 09 kvě 2010, 17:55

Někdy nakupuju cestou z práce nebo z výletu,držák na navigaci mám na zrcátku,schránka na drobnosti mi taky chybí.
Uživatelský avatar
Kokeš

250+
 
Reputace: 8
Příspěvky: 409
Registrován: 05 bře 2009, 19:34

Re: Honda PCX

Příspěvekod oldik » 09 kvě 2010, 17:58

Při odhodlání koupit skůtr v ceně kolem 60 tis. bych absolutně neváhal. I podle videí je to fakt pěkná a díky technickému řešení řidítek velmi zajímavá mašinka. Defacto bych vůbec o něčem jiném nepřemýšlel. Za ty prachy fakt moc povedený.
objem ničím nenahradíš :-)
DL 650 V-strom K5, X9 500 Evo - prodáno
oldik

500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 643
Registrován: 05 dub 2010, 14:41
Bydliště: Brno-venkov

Re: Honda PCX

Příspěvekod Vali » 09 kvě 2010, 20:18

Nevite nekdo jestli to PCX bude montovany v Indii jako LEAD? To by mozna vysvetlovalo tu nizkou cenu?
Uživatelský avatar
Vali

250+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 273
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Ústecký kraj
Skútr / moto: Honda ANF125
Tuning / úpravy: Bez úprav

Re: Honda PCX

Příspěvekod Bilok » 09 kvě 2010, 21:01

podle me je PCX montovany v thajsku a je urceny pro globalni trh (tedy primarne jihovychodni asie )
tedy to bude odolny a levny na provoz neco jako innova jen automat, coz uznavam ze je nekdy zvlaste ve meste plus.
jen to holt videt a projet se na tom....
jediny minus me k PCX napada: je to novy model a tak pres vsechnu kontrolu a kvalitu hondy atd muze byt jeste neco na nem nevychytany na rozdil napr. od jiz zminovane innovy ktera se vyrabi dost dlouho v hooodne moc kusech :-)
Uživatelský avatar
Bilok

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 71
Registrován: 28 bře 2010, 16:09
Skútr / moto: ANF Innova 125I

Re: Honda PCX

Příspěvekod oldik » 09 kvě 2010, 21:12

To tam mastěj stejně jako innovu v Thai Honda Manufacturing Co. Kde jinde :D .

Tam se dělá jedině snad ten lead, ne?
Jinak info:
O společnosti Thai Honda Manufacturing Co., Ltd.
Založena:
duben, 1965
Zahájení výroby:
[motocykly] květen 1967, [motorové stroje] únor 1987
Umístění:
Bangkok, Thajsko
Investiční náklady:
150 miliónů bahtů (ke konci března 2009)
Kapitalizační poměr:
83% firmy skupiny Honda
Zástupce:
Toshio KAWATSU, Prezident
Obor:
Výroba motocyklů, motorových strojů a komponent
Zaměstnanci:
Přibližně 4 700 zaměstnanců (ke konci března 2009)
Hlavní výrobky:
[Motocykly] Wave110/125, Dream, CZ-i, Sonic, CBR150R, Click, Air Blade, Icon, PCX
[Motorové stroje] motory pro univerzální použití, vodní čerpadla, sekačky
Výrobní kapacita:
[Motocykly] 1,5 miliónu za rok
[Motorové stroje] 2,7 miliónu za rok
objem ničím nenahradíš :-)
DL 650 V-strom K5, X9 500 Evo - prodáno
oldik

500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 643
Registrován: 05 dub 2010, 14:41
Bydliště: Brno-venkov

Re: Honda PCX

Příspěvekod wictor » 09 kvě 2010, 23:57

Převzato z motorkáři.cz:
Tisková zpráva, BANGKOK, Thajsko, 14. září 2009 – Společnost Honda zahájí od listopadu tohoto roku v Thajsku prodej nového modelu skútru PCX.( .....) Vzhledem k tomu, že skútr PCX je určen pro globální trh, byl při jeho vývoji kladen důraz na snadné používání, které zákazníci od skútru očekávají, a také na jeho moderní vzhled. Základní konstrukce hlavních komponent, jako jsou rám nebo motor, je navíc pro všechny trhy stejná, čímž je dosaženo významného nárůstu efektivity výroby.
Výroba motocyklů byla ve společnosti Thai Honda zahájena v roce 1967. Výrobky byly v té době určeny výhradně pro thajský trh, v současnosti motocykly a komponenty tamní výroby směřují především na trhy jihovýchodní Asie. Thai Honda bude model PCX dodávat na globální trh. Hlavními výhodami tohoto řešení jsou vynikající cenová konkurenceschopnost, kvalita a síť dodavatelů, kterou si firma za více než 40 let své historie vybudovala.

Podrobnosti o Thai Honda napsal oldik. :wink: :P
Uživatelský avatar
wictor

Moderátor
 
Reputace: 43
Příspěvky: 3782
Registrován: 16 črc 2009, 21:00
Bydliště: Praha
Skútr / moto: HONDA SW-T 400

Re: Honda PCX

Příspěvekod _Tom_ » 18 kvě 2010, 07:34

v příštím týdnu jedu na olej k odborníkům, tak se zeptám, dnes jsem mluvil jen po telefonu a prý je představení na spadnutí.

Jinak jsem přemýšlel před nákupem PSka, že bych ještě počkal na PCX...ale myslím, že v cenách jsem se rozhodl dobře, škoda že PCX není nějakým nástupcem, vypilováním všech stávajících modelů, prostě něco na způsob vzít PSko,SHčka a co vím ještě a to nejlepší dát do PCX. Protože třeba jen motor není podle papírů ten nej nebo chybí možnost 150ccm i když to už si možná vymýšlím. stále buben vzadu, menší nádrž, rozměry těžko srovnávat jinak než papírově.

co je plusem určitě 14" kola, vzhled na oko větší skůtr, viz povedený design majesty 125. řidítka praktická, ale podle mě kdyby vzhed byl třeba z SW bylo by to o kus jinde. sedadlo podle fotek taky fajn s opěrkou, škoda že není zatím origo kufr, který by k tomu padnul. Počkáme jak to bude vypadat naživo, každopádně být v tom 200ccm motor rozhodování by bylo podstatně snažší :)
Galerie fotek | Profil motorkáři.cz
nyní: Honda Vision 110 - najeto 7 000km | Honda NC750X - najeto 21 000km

dříve: Honda SH300 - najeto 41 000km | Honda PS125 - najeto 22 000km
Uživatelský avatar
_Tom_

Moderátor
 
Reputace: 98
Příspěvky: 3946
Registrován: 04 kvě 2009, 14:49
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda

Re: Honda PCX

Příspěvekod wictor » 18 kvě 2010, 18:01

PCX je alespoň podle mě modernizovaným nástupcem Leada. Mám pocit, že už se to tu i někde psalo... Pokud ho srovnám cenou s jeho konkurenty (125ccm), tak např.: ve srovnání s Yamahou (pokud nepočítám Vity) je jednoznačně nejlevnějším strojem.

Co se týče kufru a podobnejch doplňků, tak ty už Honda v nabídce má a celkem i za rozumný ceny:
http://www.honda-access.com/cz/cs/intro.jsp

i přes to bych zůstal s doplňkama jako kufr u GIVI: http://www.givi.cz/e-300b-kufr-givi-bil ... 22324.html :wink: :P

Sám se už těšim až se objeví v prodeji :P
Uživatelský avatar
wictor

Moderátor
 
Reputace: 43
Příspěvky: 3782
Registrován: 16 črc 2009, 21:00
Bydliště: Praha
Skútr / moto: HONDA SW-T 400

Re: Honda PCX

Příspěvekod Miro11 » 18 kvě 2010, 18:18

Zatiaľ sa možete kochať na videu :wink:

Uživatelský avatar
Miro11

1000+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1117
Registrován: 10 říj 2007, 08:53
Bydliště: Řečany n. Labem
Skútr / moto: ...ex B650 Exe 07 :-)
Tuning / úpravy: social edition

Re: Honda PCX

Příspěvekod wictor » 18 kvě 2010, 18:38

Tak jsem se pokochal ....a hned 2x :wink: Už se fakt nemůžu dočkat až bude PCX k shlédnutí naživo, ale mam pocit, že neni co řešit! :wink: :P
Uživatelský avatar
wictor

Moderátor
 
Reputace: 43
Příspěvky: 3782
Registrován: 16 črc 2009, 21:00
Bydliště: Praha
Skútr / moto: HONDA SW-T 400

Re: Honda PCX

Příspěvekod _Tom_ » 18 kvě 2010, 21:32

myslím že když vedle sebe postavím leada, ps, sh a pcx a stály by vedle sebe sám bycch po zkušenostech s pskem udělal výběr trochu jinak než píše wictor.

když jsem poprvé strávil hodinu v hondě a osedlával a okukoval tuhle třídu skútrů a dopředu se podívám na pár najetých kilometrů na psku řadil bych trochu jinak.

už samotný posez lead, ps, sh má takové rozdíl, že pcx ať se snažím sebevíc řadím mezi ps a sh nebo možná ještě líp až za sh. první skútr na který jsem sednul byl lead pak ps a sh. Lead na město super, na v uvozovkách výletu už sáhnu po ps nebo sh. při 185cm což nepovažuji za nejaký vyjímku výšky řidiče mi prostě na výletování dejme tomu 150km za den přijde na leadu o krok zpět než na psku nebo shčku, nesrovnávám motory ale spíš rozměry, posez, těžiště apod. Když jsem začal na psku jezdit i mimo město byl jsem rád za volbu ps a ne lead. ten rozdím mi nikdo nevezme.

nové PCX se mi moc líbí a když ho uvidím na prodejně vedle těchto tří skútrů skoro bych bez ohledu na cenu řadil nad sh právě PCX. Při použití mimo město nebo do většího města bych na pcx ocenil trochu jiný posez, poloha nohou, plexi v ergonomii celého skútru apod. Výkonově se pohybujeme mezi všemi plus mínus stejně i když lead o něco níž. Koukal jsem i na rozměry v papírech a opšt lead o dost jinde proporcemi. Když bych měl možnost vybírat ze všech pro město i výlety volím PCX, právě pro určité pohodlí na cestách

cenově samozřejmě samá pcx víc než blízko k leadu, kdy ps za 75 a sh tuším 85-90tkč už je mimo. Nehledě na nepřehlídnutelné plusy pcx oproti jiným modelů. start stop systém ukazuje cestu o krok dopředu, pak jak jsem psal komfort pro cestování a větší kola.

myslím, že honda v této třídě má víc než hodně modelů, a když bych měl něco z toho vyřadit půjde z kola ven psko, kde si myslím, že model ps byl v nabídce jen pro nižší cenu oproti sh125. pokud se zamýšlím nad porovnáním a rozdílech pak bych hodil vedle sebe dal ps a sh, tam je podle mě krok snad nejmenší.

jinak video jsem zkouknul taky dvakrát a těším se na něj naživo
Galerie fotek | Profil motorkáři.cz
nyní: Honda Vision 110 - najeto 7 000km | Honda NC750X - najeto 21 000km

dříve: Honda SH300 - najeto 41 000km | Honda PS125 - najeto 22 000km
Uživatelský avatar
_Tom_

Moderátor
 
Reputace: 98
Příspěvky: 3946
Registrován: 04 kvě 2009, 14:49
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda

Re: Honda PCX

Příspěvekod wictor » 18 kvě 2010, 21:51

Lead byl jedním s výborných prodejních tahů Hondy a o tom není pochyb. Jedná se o nejlevnější skútr z její nabídky, který nabízí kvalitu za velmi rozumnou cenu. podobně vidím i PCX. Jedná se o novinku (dle mého názoru designově velmi povedenou, ale to je skutečně věc názoru) za velmi rozumnou cenu! Této ceny bylo dosaženo stejně jako u Leadu výrobou v Thai Honda, tedy v Thaisku, kde si Honda ovšem ohlídá výstupní kvalitu.....zároveň je však dosaženo velice příznivé ceny pro koncového uživatele. To sebou samozřejmě nese např. použití zadní bubnové brzdy namísto kotoučové apod, protože někde se skutečně ušetřit musí.

PS i SH bych řadil a to nejen ke svému vzhledu do jiné kategorie skútrů ..... a to velice povedené kategorii! Právě proto je jeden z těchto modelů (upřímě teď nevím jaký :oops: ) jeden z nejprodávanějších modelů ve své třídě!

PCX je pro mě stejně jako Lead výborným marketingovým tahem .... a to jsem ho na živo ještě neviděl.... :P Nic méně vzhledem k tomu, že táta plánuje po Kymcu Super 8 50 4t přesedlat na něco silnějšího je PCX i kvůli své ceně jedním z nežhavějších kandidátů....takže se stejně jako Tom možná i o něco víc těšim na setkání tváří v tvář :wink: :P
Uživatelský avatar
wictor

Moderátor
 
Reputace: 43
Příspěvky: 3782
Registrován: 16 črc 2009, 21:00
Bydliště: Praha
Skútr / moto: HONDA SW-T 400

Re: Honda PCX

Příspěvekod ABU-HASAN » 20 kvě 2010, 16:40

Ahojte,
pri hladaní info o skútry Honda PCX som narazil na túto stránku. Čítal som si všetky príspevky a vyzerá to tak, že to bude fajný skúter - môj prvý. Objednol som si ho, (teda môj tato) a na predajne by mal prísť okolo prvého júnoveho týždňa. Bude to moj prvý skúter. Dúfam, že to bola správna voľba. Papiere na 125 si idem robiť niekedy v júni. Akurát aby to vyšlo, lebo cez leto budem mať 16. Farbu som si zvolil šedú metalízu. Už len aby sa všetko vydarilo. :)
Uživatelský avatar
ABU-HASAN

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 83
Registrován: 20 kvě 2010, 16:32
Bydliště: Považská Bystrica
Skútr / moto: Honda PCX-strieborná metalíza

Re: Honda PCX

Příspěvekod Bahnak » 20 kvě 2010, 18:19

No, nevím. když tady čtu ty názory PS vs Lead tak bych si dovolil dost nesouhlasit. Mám oba tyhle skůtry v garáži a na obou jezdím (podle nálady).Po Praze vede Lead s velikým náskokem.Je daleko lépe odpérován a neporovnatelně obratnější proti PS. Rozdíl ve výkonu je po Praze nepodstatný.Takže po městě vítězí Lead !!
Výlety na delší tratě by asi vyhrálo PSko i přes tvrdé odpérování a tím bolesti zad (u starších pánů :mrgreen: ) ale protože nějaký kre... v Hondě prosadil šílenost tzv."duálních brzd" je se skůtrem vyloženě o strach jezdit technické pasáže sportovnějším způsobem.Rozhodně třeba na sjezdu z Božího Daru do Jáchymova jsem podstatně rychlejší na Leadu a hlavně podstatně bezpečnější než na PS kde se mi pořád CBS snaží praštit se skůtrem o zem.
Takže porovnání v praxi nevychází pro PS nijak extra. A pokud někdo tvrdí že Lead nebrzdí protože má bubnové brzdy, tak si je jen neumí seřídit. Za teměř 20t.km jsem dobrzdil všechno. :mrgreen:
PCX je trochu jiná kategorie skůtrů.Tím, že nemá rovnou podlahu je výrazně omezena možnost přepravy různých užitečných věcí např. basy piva :mrgreen:
Skůtry Honda jsou sice kvalitní ale po skončení této sezony PS prodám a s Hondou končím.Nebudu jezdit na skůtru s kterým nejde normálně brzdit!!!!
Naposledy upravil KYBLOS dne 25 bře 2013, 23:18, celkově upraveno 1
cesta je cíl
Uživatelský avatar
Bahnak

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 598
Registrován: 02 říj 2006, 21:36

Re: Honda PCX

Příspěvekod Ekim » 20 kvě 2010, 18:56

Bahnak: si tu brzdu demontuj a nemel. Já mám @ a mám to voddělené a brzdí to normálně.
Ekim

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 475
Registrován: 22 črc 2007, 12:15
Tuning / úpravy: jsem stín,jsem zvuk smyku,jsem tam kde je potřeba prujem když máš zácpu...stojíš v zácpě, já jedu dál!

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuze

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků