Dalasova skútrsezóna 2016

Diskuze o čemkoli.

Re: Dalasova skútrsezóna 2016

Příspěvekod liťas » 04 kvě 2016, 14:11

Velmi pěkný exkurz do Polska. :lol:
liťas

100+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 122
Registrován: 19 bře 2011, 23:17
Bydliště: Doma
Skútr / moto: Kymco Agility 125
Tuning / úpravy: ne

Re: Dalasova skútrsezóna 2016

Příspěvekod satanachist » 04 kvě 2016, 15:18

Ahoj, v Polsku jsem byl na skútu už třikrát. Ohledně toho značení obce platí až ta zastavěná oblast - bílá. Odtud je 50 km/h. Zelená je hranice obce. V Polsku dále platí noční zvýšení rychlosti od 23 do pěti ráno - 60 km/h. Jinak tu jeden cestopis z loňska http://www.motorkari.cz/cestovani/cestopisy/polsko/na-skutrech-po-slovensku-a-polsku-31969.html
Mohu vozit 80 lidí za zády, ale na velkou motorku si mohu maximálně tak sednout.....
Uživatelský avatar
satanachist

1000+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 1057
Registrován: 21 dub 2010, 03:15
Bydliště: Bojkovice
Skútr / moto: Honda PCX 125
Tuning / úpravy: plexi Givi, brašny, zásuvka, teploměr, hodinky

Re: Dalasova skútrsezóna 2016

Příspěvekod Dalas » 04 kvě 2016, 15:28

Dik litas, to byla spis jen priprava pro delsi cesty..takova zkouska otestovani i ulozist na Downovi, co si sebou priste vzit a co naopak ne, co vylepsit atd. Ale celkove jsem hodne spokojeny a tak nejak si moje cestovani do budoucna predstavuju. Teda jeste mi chybel nejaky destik po ceste..tak snad priste :wink:

Satanachist- nektera mesta ale maji i cedule hned u sebe, treba ta Wroclaw..ale jestli to nebude tim, ze u konce obce je hned zacatek obce dalsi..
Dalas

250+
 
Reputace: 36
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2012, 22:05
Bydliště: Uherskobrodsko

Re: Dalasova skútrsezóna 2016

Příspěvekod satanachist » 04 kvě 2016, 15:53

Ano, zelené u sebe bývají často, jelikož jsou to hranice obcí. Co se týká bílých, tak abych řekl, neuvědomuju si....ale samozřejmě je to taky velice pravděpodobné. Zastavěné oblasti sousedních obcí bývají i u nás hned vedle sebe. jako Broďan určitě třeba znáš i přeshraniční zastavěné oblasti Strání - Moravské Lieskové nebo Sv.Štěpán - Sidonia a pak Horní Lideč - Lidečko.
Mohu vozit 80 lidí za zády, ale na velkou motorku si mohu maximálně tak sednout.....
Uživatelský avatar
satanachist

1000+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 1057
Registrován: 21 dub 2010, 03:15
Bydliště: Bojkovice
Skútr / moto: Honda PCX 125
Tuning / úpravy: plexi Givi, brašny, zásuvka, teploměr, hodinky

s "prckem" na Praděd

Příspěvekod Dalas » 07 kvě 2016, 17:29

V pátek jsme s prckem okolo 14:30 vyjely směr Praděd a vzaly jsme to přes Plumlovskou přehradu. Chytl nás jeden minideštík před UH, jinak bylo celou cestu uplně suprově. Jak jsme jely dnes zpět z Pradědu, tak u Malé Morávky jsme potkaly nějakou motorkářskou sešlost a viděl jsem mezi spíše jen mašinama myslím i dva Burgmany 650. Malý batůžek z tolika motorek byl unešený :) mávaly jsme jak na prvního máje. Celkově najeto nějak 370km. Nějaké další foto http://dovles.rajce.idnes.cz/Cesta_na_Praded/
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Dalas

250+
 
Reputace: 36
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2012, 22:05
Bydliště: Uherskobrodsko

Re: Dalasova skútrsezóna 2016

Příspěvekod angel2904 » 08 kvě 2016, 15:00

To je mazec. Pod tou bagáží není kymčák skoro ani vidět. Fandím :!:
Standa Mlejnek, t.: 604 787 309, mlejneks@atlas.cz
Živí mě toto: http://www.fitham.cz
Heslo: pořád se učím !
Ex: Piaggio X9 250, FJS600SW, Honda SH300i, Suzuki Burgman AN650 K9, NC750X, Vision 110(2014), NSSForza 300, CB125F, ...
Uživatelský avatar
angel2904

1500+
 
Reputace: 104
Příspěvky: 2161
Registrován: 03 kvě 2011, 15:02
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda NSC 110 Vision(2017)

Re: Dalasova skútrsezóna 2016

Příspěvekod Dalas » 08 kvě 2016, 15:55

Dík! Takhle aspoň budí dojem velké cestovní motorky :mrgreen: Down je prostě dříč..a na 125ccm fakt válí dobře a i s touhle bagáží včetně malého, to není na výkonu moc poznat. Ale vezl jsem kamošku (cca 60kg) a tam už to poznat bylo dost..hlavně na rozjezdech. Tam pak leda už vyšší kubatura.
Dalas

250+
 
Reputace: 36
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2012, 22:05
Bydliště: Uherskobrodsko

Vysoké Tatry 7.-8.8.

Příspěvekod Dalas » 08 srp 2016, 18:52

V práci jsme dostaly nečekané volno, tak jsem ze dne na den vymyslel výletek a to do Tater, na dva dny. Do Tater už jsem se chystal předtím, ale plánoval jsem Polsko..to mě ale díky práci doma+výdajů nevyšlo, tak ho musím zřejmě odložit na příští rok. Takže hurá do Tater.

Hlásily pěkné počasí, bez nějakých výkyvů, tak nebylo co řešit. V neděli ráno po 9váté hodině jsem vyjel, doplnil benál a směr Slovakia. Jel jsem tentokrát svoji cestovní rychlostí cca 75km/h a do kopce cca 60km/h pěkně polehoučku. V těchto rychlostech alespoň všechno co se dá zkouknu a že toho ke koukání vždy je :) Mě zajímá každá blbost, takže hlava kmitala doleva-doprava. No a pak také, když jsem si chtěl dát kafíčko apod, tak nebyl problém minout nějaké šikovné místečko, kde si ho dám, protože byl prostě zrovna ten "pravý" čas, si ho dát. Jsem prostě holt zastánce "nízkonákladového, svobodného" ježdění..měl jsem to tak na kole a zůstalo mě to i tady a tenhle styl prostě miluju.
Cesta ubíhala uplně pohodově a suprově, vše co jsem potřeboval jsem měl v Downovi, takže myšlenky jsem mohl nechat volně plynout jen krajinou. Cestu jsem jel následovně.. pod Trenčínem, pak Bánovce n.Bebravou, Handlová, Žiar n.Hronom, Bánska Bystrica-okolo ní jsem chtěl prostě jet a tou krajinou..nádhera. Pak nahoru na Ružomberok, okolo nádrže Liptovské Mary-další nádhera..úplně závidím těm, co bydlí v Liptovském Mikuláši. Tak nádherná oblast a mají to tam velmi pěkně udělané, samé sportovní vyžití, cyklostezky, domy, paneláky, vše moc hezké..opravdu. No a od Liptovského Hrádku jsem to vzal vrchní silničkou co nejblíž Tatrám. Všude krásné silnice. Spousty motorkářů i skútrařů a opět zdravení se všemi 8) Jen tedy žádní cigáni, jak psal Forester. Ano, teplota tady klesla na nějakých 18°C a měl jsem i tenčí mikču pod bundou a rukavice. Na konci té vrchní cestičky, jsem to vzal dolů na Spišskou Belou..no a tady jsem teprv ty cigány viděl..jak s čutorkama sbíhají z lesa a přes cestu..bylo jich tam hodně..jeden mi skoro do cesty vletěl, ale naštěstí mě na poslední chvíli zahlédl..uf..to by asi nedopadlo dobře. Že bych byl dodřený i motka, to by v tomto případě bylo asi to nejmenší :mrgreen: Po té jsem to stočil na Kežmarok..bylo kolem 18 hodiny. Na mapě jsem si vyhlédl místečko ke spaní a jedu se tam tedy podívat. Za půl hodiny je místečko najíté, povečeřím a rozbaluju stan. Večeři mám s krásným panoramatem, s Tatrama v pozadí 8) co víc si může člověk přát. Tak fotím místo při západu a pak i při východu slunce. Vlastně skoro půl cesty zpět mám stále Tatry před sebou..super kochací jízda. Zpátky to beru přes Poprad, kolem Jánovce..to je vesnice, kterou jsem si zapamatoval, kvůli osadě cigánů..chtěl jsem si pořídit foto, ale venku u cesty jich dost postávalo, tak jsem raděj ani nebrzdil. Myslím si ale, že obyvatelé té jinak pěkné vesnice, nebudou moc kvůli té osadě moc spokojení. No a z Popradu pak dál na Svit a stejnou cestou přes Ružomberok, Martin, Žilina, Považská Bystrica, Púchov a přes Valachy domů. K focení by toho bylo spousty, že by mě ani pamět ve fotáku nestačila..ale naštěstí se mi už moc fotit nechce a vše si snažím ukládat do hlavy. A stejně se tam po čase zase vrátím.

Spočítal jsem jak ujetou vzdálenost, tak i spotřebu. Celkově jsem ujel nějakých 700 km. Což se i divím, protože jsem pořád spíš jen stál, kochal se, nebo kafíčkoval a svačil :D a přitom jsem měl na večer ještě času dost a dnes jsem dojel taky celkem brzo domů.. Spotřeba byla první den 2,64 litru a druhý den 2,44 litru na sto. Asi opravdu hodně udělá ta ruka na plynu. A to jsem ho i na dálnici trošku prohnal, aby si zapamatoval, jakou má maximálku :D A ani to moc nezaregitrovalo ten náklad co jsem měl..protože průměrnou spotřebu mám okolo těch 2,5 litru.

Jinak ostatní fotky jsou na http://dovles.rajce.idnes.cz/2016-08-08_Vysoke_Tatry/
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Dalas

250+
 
Reputace: 36
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2012, 22:05
Bydliště: Uherskobrodsko

Re: Dalasova skútrsezóna 2016

Příspěvekod srnka1010 » 08 srp 2016, 19:34

Super výlet,super foto. Som rád,že si minul našich zberačov čučoriedok.Za Popradom na Spiš je to druhý svet.Mne tento rok zatiaľ nič nevyšlo.Najprv technické problémy s Majdou. To som pracne odstránil. Mali sme s kolegom vyraziť na Duklu,no dva dni pred odjazdom mu začal valiť z motora olej. Tak som začal s rekonštrukciou kuchyne a teraz si 2 týždne dávam dohromady seknutý chrbát. Snáď tento rok ešte niečo stihnem. Minulý rok sme tiež boli v Tatrách a bolo super. Páčilo sa mi ako si nabalil skútra.
Uživatelský avatar
srnka1010

750+
 
Reputace: 163
Příspěvky: 852
Registrován: 18 čer 2016, 20:37
Bydliště: Voderady
Skútr / moto: yamaha majesty 250 r.v 2000 / Honda Transalp 600

Re: Dalasova skútrsezóna 2016

Příspěvekod Dalas » 08 srp 2016, 20:02

díky srnka..to máš pravdu, v každé vesnici za Popradem jsem vždycky nějakého viděl. Taky když jsem v těch místech chtěl přespat, automaticky jsem se díval ve vesnicích, kterýma jsem projížděl, jak to tam vypadá atak a v autech kdo sedí a podle toho jsem pak vybral i místo a tam nikdo kolem takový nebyl..takže spaní jsem měl klidné :D A že budu usínat s Tatrami v zádech, to jsem si taky všiml až pak :)

Jo, Down bágle odveze vpohodě a ani je necítí..jen pod ně ještě dávám průhlednou lepící folii, aby se neošukaly plasty.
Dalas

250+
 
Reputace: 36
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2012, 22:05
Bydliště: Uherskobrodsko

Re: Dalasova skútrsezóna 2016

Příspěvekod srnka1010 » 08 srp 2016, 20:46

Ja dávam bágle na zadné sedlo, lebo je pevné. Na spodok dám skladaciu stoličku a potom stohujem podľa potreby. Na Spiš som jazdil hodne s kamiónom, tak to tam mám zmapované. Pri Spišskom Podhradí je to v niektorých osadách jak o 100 rokov dozadu. Tiež zaujímavé pohľady.
Uživatelský avatar
srnka1010

750+
 
Reputace: 163
Příspěvky: 852
Registrován: 18 čer 2016, 20:37
Bydliště: Voderady
Skútr / moto: yamaha majesty 250 r.v 2000 / Honda Transalp 600

14.tankový den v Lešanech

Příspěvekod Dalas » 14 zář 2016, 17:42

Potomek bude mít 12cté narozky a plánuji mu dárek. Přemýšlím, jakou "kravinku" bych mu zase koupil. No, má rád tanky..za prva je to kluk a co se týče zbraní apod, to ho zaujme každá taková věc a navíc hraje WOTko. To si zahraju občas i já;-) Nebude tedy lepší jet zkouknout tanky přímo na živo? To ještě neviděl a když tam budou prodávat i nějaké suvenýry, tak by to mohlo být bezva. Koukám s předstihem na net, kde v okolí je nějaké to muzeum tanků. Něco se objevuje i v muzeum v Lešanech..je to sice od ruky, ale zrovna má být 27.8. čtrnáctý tankový den, i s přehlídkou tanků, tak není co řešit! Snad vyjde i to počasí.. Rozplánuju to na 3 dny s tím, že přespíme v kempu a do muzea zajedem bez báglů, na lehko.

Výlet naplánovaný, zhruba týden před odjezdem počasí zrovna nic moc, ale přímo na ten víkend hlásí pěkné počasí..jako na objednávku, tak snad to vyjde.

Je 26.8.2016 a vyrážíme směr Uh.Hradiště, počasí je víc než nádherné, je dost horko a to vlastně po celý víkend. Ale pořád lepší než aby pršelo a navíc při jízdě to vůbec nevadilo. Jedeme pak směr Brno-to objíždíme po dálnici, nechceme se zbytečně motat přes Brno a ztrácet ani čas. Jedeme jak jinak, než na pohodu a kolem 80km/h. Po cestě bylo dost oprav vozovek a různých uzavírek, ale naštěstí podle map v mobilu jsme si nijak zbytečně nezajely. Cestou jsme daly (už nevím v kterém městě to bylo) u Kaufu ve venkovní "vývařovně" smažák s hranolkama a zrovna jsem nakoupil do zásob pití apod. Teda čekal jsem spíš nějaký ten stánkový "blaf", ale musím říct a malý taky, že smažák i hranolky byly vynikající! Po smažáku jsme daly točenou zmrzku a vyrazily dál. Tak jsme si to štrádlovaly přes Pelhřimov a náš dnešní cíl byl kemp u vodní nádrže Slapy. Jely jsme si ale ještě předtím obhlídnout to muzeum, kde to vlastně je a jak to bude asi zítra vypadat. No, že tam asi bude dost lidí, to jsem věděl..ale jak to bude druhý den opravdu, to mě dostalo. Jsme u muzea, je kolem 17-18 h a pomalu končí otvíračka. Dobrý, víme kde to je a zítra už to bude brnkačka. Jedeme ted najít ten kemp. Měl jsem vyhlídnuté dva, co byly u sebe. Zůstáváme zrovna v tom prvním, vždyt je to jedno.. Osobně jsem se zařekl, že kemp už nikdy a to z jistých důvodů, ale plánoval jsem to pro malého, že si i skočíme do vody..což jsme si nakonec neskočily, nebot páchla a byla napohled nic moc a že tady budem mít zázemí, aby jsme se netahaly s bagáží k muzeu.
V kempu to vypadalo vpohodě, jen se mi zdálo, že od posledního stanování v kempu, se změnila i "kempařská klientela", což se nakonec potvrdilo. Je večer kolem 19h, stavíme stan, vládne pohodová atmoška, v dálce zněla asi živá hudba, staršího žánru, prostě napohodu, v kempu taky hraje cosi. Říkám si, tak to nějak ty dvě noci dám vpohodě. Je po 20cáté hodině, už se šeří a za soumraku těsně za náš stan přijíždí dvě černé BMW. Jedno bylo staršího ročníku a druhé novší. Z každého bavoráku vystoupil mladý pár holka-kluk. Zachvilku slyším ruštinu..aha, Ukrajinci-Rusáci. Otevřeli pak jedno z aut, zapli hudbu..tuc tuc..jen pa rúsky a hudba jela až nějak do 2 rána a celkem hlasitě a nikomu v okolí to očividně nevadilo. V tu chvíli jsem si uvědomil..aha, už vím proč nechci přespávat v kempech. Jinou zkušenost s kempy jsem prostě neměl. Do kempu se bohužel již nejezdí přespávat a užívat si chvilku v klidném a tichém místě, pro "pocestné", ale bavit se. I jsem přemýšlel, jestli jim nepůjdu říct, jestli by si nechtěli chvilku od té hudby odpočinout nebo ji ztišit, ale hudba hrála i z jiných kempů, taky dost hlasitě, asi živá hudba a náš kemp-tedy z jeho restauračky hrál taky nějaký bigbít. Nu což, jdem kolem 22h zalehnout, at jsme alespon trošku vpohodě na ten zítřejší den a at si ty tanky trošku užijeme. Malý taky nadával, že v tom rámusu neusne, že jsme raděj měly přespat někde venku na louce v tichu.. ale zachvíli byl tuhý jak špalek a já mu jen záviděl. Kolem té 1-2 ranní už se pomalu tišil i kemp, malý si ve spánku občas cosi zamrmlal a nakonec jsem usnul i já. Vstávaly jsme nějak kolem půl osmé, kupodivu i já jsem byl jaksi vyspaný a i ti Rusáci, co pařili až do rána, už byly dřív vzhůru než my s malým, ale to bylo hodně lidí..což mě dost udivilo. Myslel jsem, že z "pařícího"kempu, budeme snad jediní, kdo bude tak brzo vzhůru.

Ráno vařím čaj, posnídáme, různé věci schováváme do stanu a pomalu odjíždíme směr muzeum. Cestou dělám ještě momentku nad Slapama a místo našeho kempu..nádherný to výhled!! a zrovna ještě dávám kafíčko. Parádní chvilka, fakt. Jak se blížíme směrem k muzeu, začínají se tvořit kolony..říkám si, no potěš koště..to si dělají prdel..snad se to všechno neřítí do muzea! Ale ano..a zrovna jede i kolona vojenských aut a jelikož cesta začíná být ucpaná a auta stojí, tak je kolona vojenských aut objíždí, aby dorazila včas do muzea na přehlídku. Kolonu objíždí i kdosi na skútru, tak jedeme s nima. No paráda, jedeme si jak nějací mocipáni :D a několikakilometrovou frontu aut tak předjíždíme. Jsme už u muzea..no tolik aut po kopě už jsem dlouho neviděl..děs..auta odstavují pořadatelé přímo na přilehlé louky a v tom vedru, to musel být požitek. My i s vojenskýma autama jedeme až přímo ke vchodu muzea a s malým se tomu jenom smějeme a chválíme si našeho Downa :) Zaparkujeme na parkovišti hned u vchodu a jdeme zkouknout tanky. Až na to horko, byla přehlídka a vše kolem tanků, suprová! Opět mě překvapilo množství stánků jak na občerstvení, tak i na různé upomínkové předměty apod a tolik přenosných toalet.. Mě se zdálo, že se všichni došli jen najíst, napít a na záchod a koupit si nějakou blbost. Tak blbost jsme si koupily taky..modely tanků na památku a najedly jsme se taky..když už jsme tam byly :)

Po hlavních představeních jsme se sebraly a jely zpět do kempu a cestou si říkám, snad nám ty věci nikdo nevzal. Naštěstí všechny věci byly tam kam jsme je daly, stan jsme sbalily a tuhle noc teda už v kempu nepřespíme, i když jsme to měly zaplacené na dvě noci a peníze se již zpět nevrací. Cestou k domovu jsem si říkal, že to možná dáme už přímo ten den domů..ale po nějaké době počítání, by jsme napohodu dojely asi kolem 23h a to by bylo zbytečné. Tak jsme zakempily ještě jednu noc, tentokrát v přírodě, osamotě..prostě oproti kempu nebe a dudy..božský klid, nikde nikdo, to bylo něco..takto si představuju spaní pod stanem.

Vstáváme opět kolem 8, ale naprosto vpohodě, v klidu. Domů pohodlně dojíždíme kolem 14h.

Celkem jsme ujely 764 km a spotřeba byla 2,67 l. Zřejmě to byl poslední "delší" výlet na tento rok a už teď se moc těším na další sezónu v roce 2017!:)

Jinak další foto: http://dovles.rajce.idnes.cz/2016-08-27 ... _Lesanech/
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Dalas

250+
 
Reputace: 36
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2012, 22:05
Bydliště: Uherskobrodsko

Re: Dalasova skútrsezóna 2016

Příspěvekod srnka1010 » 14 zář 2016, 19:34

Parádny výlet Dalas,vidím,že skuter si zasa riadne naložil.Tankové dni bývajú aj u nás v Trenčianskych Stankovciach,niekedy v auguste.Keby to chalana bavilo tak to más troch bližšie.Chodia sem aj od vás.Sú to super akcie.Tento rok im tam padol aj vrtulník.Ja som bol v nedelu vo Vyškove zaspomínať po 30tich rokoch na službu vlasti.Tam som si tankov užil do syta.No neni nad to taký kolos ovládať.Po spátku som to zobral cez Lednice.Spravil som 381km a až na to horko-pekný den.S tými kempami mám podobné skúsenosti,hlavne keď sú tam vodáci.Tí prekonajú všetkých ,čo sa výdrže a hlučnosti týka.
Uživatelský avatar
srnka1010

750+
 
Reputace: 163
Příspěvky: 852
Registrován: 18 čer 2016, 20:37
Bydliště: Voderady
Skútr / moto: yamaha majesty 250 r.v 2000 / Honda Transalp 600

Re: Dalasova skútrsezóna 2016

Příspěvekod Dalas » 14 zář 2016, 20:31

Dík srnka..a zase jsem zapoměl na závěr poděkovat Downovi, že to všechno vpohodě bez "cuknutí" s náma zvládl :D

No bohužel..ty kempy :( přitom by to mohlo být prima místo. Určitě existují i poklidnější kempy a třeba jsme tam byly v nějaký blbý čas..ale jak píšeš, stačí, aby v ten čas to tam navštívil nějaký "vodák" a je vymalováno. Co jsem měl zkušenost naposled, tak "tuc tuc" tam nebylo, akorát tam trochu pořvávali poslední pijani taky nějak do té 1-2 rána..ale oproti tomuto, sto a jedna. Holt, kempařina přešla zase o level výš 8)
Dalas

250+
 
Reputace: 36
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2012, 22:05
Bydliště: Uherskobrodsko

Re: Dalasova skútrsezóna 2016

Příspěvekod aldav » 14 zář 2016, 20:39

Skvěle popsaný výlet Dalas, jsi dobrý táta. Užívej si čas se synem, ten muj už bude mít za chvili 30 a peče na mě

tap 1+2
Uživatelský avatar
aldav

500+
 
Reputace: 95
Příspěvky: 613
Registrován: 09 zář 2012, 01:19
Bydliště: Brno
Skútr / moto: X-MAX 300/2017/44.000 km, ADV 350/2022/14.000 km
Tuning / úpravy: Rychlé pruhy

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuze

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků