Dalasova skútrsezóna 2016

Diskuze o čemkoli.

Re: Skútrsezóna 2016

Příspěvekod forester » 27 bře 2016, 10:35

Šťastnú cestu.Dobre sa obleč, lebo sice sluníčkové bude ale ráno bol iba +1 a teraz je +4 a pri Dunaji je kosa veliká.A nesraz nám tu aj toho posledného orla čo tu máme :D
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 654
Příspěvky: 5477
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Dalasova skútrsezóna 2016

Příspěvekod Dalas » 27 bře 2016, 21:19

Díky a nesrazím-tedy nesrazil jsem..velký bojový štít už na Downu nemám :wink:
Tak ráno když jsem vyjel, jak říkáš, oblékl jsem se "pěkně", ale nečekal jsem, že už bude takové teplo. Nicméně když jsem jel, ještě se to dalo snést. Povyslékal jsem se až na Horné Strede, kde jsem obhlídl i to známé koupaliště na vlastní riziko. Je to tam pěkné i teď, takže v létě to musí být paráda..teda pokud tam není hlava na hlavě.
Cesta až do Bratislavy vpohodě. V Bratislavě se mi zalíbila dálnice, jak jsem si zkracoval trochu cestu, že jsem si to protáhl malinko dál a že se pak vrátím. No jaksi jsem malinko bloudil a pak jsem se otočil tam, kde to bylo značkou zakázané. A jak na sviňu tam stáli policajti. Zastavil mě mladý klučina-byl to super klučina :D protože prý min taxa pokuty je 50 euro, to jsem si říkal, to pěkně začíná..to ještě nejsu ani u Gabčíkova, ale nějak se nademnou slitoval a dal mi to za 10 euro a ještě mi ukázal tu onu značku kterou jsem přehlédl a chvilku pokecal-prostě fajn poliš u vás 8) Tak jsem chtěl Downa po zaplacení pokuty nastartovat a jet, policajti už taky odjeli.. a...nejede! :( ani neškytne startér..nic. Znova všechno vypínám a pak zapínám..a zas nic. Říkám si..aha, tak první závada je tady..to je z toho, jak ho chudáka honím po dálnici..Nojo ale co ted? No nic, dám ho na stojan a budu přemýšlet, navíc už mi je horko jak stojím a aspon se vysleču. No ale jak ho chci dát na stojan, tak si všimnu, že jsem nezaklapl ten boční stojánek :mrgreen: fúúú..úleva jak prase! Zaklapnu boční stojánek a Down naskočí na první škyt a jede se! Dojel jsem na Gabčíkovo..ne, tady je napsáno Čunkovo?? Hladový, navíc po pokutě, na záchod se mi chce, jsem nějak "vyřízený" a hledám stále ty známé místa z videí a fotek..marně. Projíždím to tam a zpět a říkám si do ři.i, kde to teda je? Něco mi říkalo, že to možná bude asi dál. Nic jiného mě ani nezbývalo. Aha, první upoutávka na Gabčíkovo..dobrý, ulevilo se mi. Ta cesta od Čuníkova po Gabčíkovo je strašně dlouhá, rovná..strašná nuda..aspon kdybych viděl tu řeku. No nakonec jsem ke Gabčíkovu dojel a je to opravdu famozní dílo..celkově od začátku. Lidí tam bylo celkem dost, hodně motorkářů i skútrařů..navrchu na pódiu to fakt foukalo a celkem dost chladně. Pak už cesta odsýpala rychle. Navštívil jsem i tu Seditu. Ze Sedity vyběhl i vrátný..ani ne že by mě chtěl vynadat nebo něco, ale spíš asi pokecat :D Počasí bylo super, motorkářů se vyrojilo hodně. Zvláštní věc..jak jsem jel cestou tam, tak mě zdravili hlavně skútraři a motorkáři jen tak letmo. Když jsem odjížděl od Gabčíkova, skútraři mě téměř vůbec nezdravili, ale motorkáři skoro až na výjimky všichni :D Jinak ještě pár dalších fotek tady http://dovles.rajce.idnes.cz/Cesta_na_V ... Gabcikovo/
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil Dalas dne 31 bře 2016, 11:56, celkově upraveno 1
Dalas

250+
 
Reputace: 36
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2012, 22:05
Bydliště: Uherskobrodsko

Re: Skútrsezóna 2016

Příspěvekod Garrett » 27 bře 2016, 21:26

No paráda!
Bylo - Kymco Downtown 125i 2013
Je - Honda Forza 125ccm 2017
Uživatelský avatar
Garrett

250+
 
Reputace: 38
Příspěvky: 304
Registrován: 19 říj 2015, 20:21
Bydliště: u Vyškova
Skútr / moto: Honda Forza 125ccm. 2017 Bílo modrá

Re: Skútrsezóna 2016

Příspěvekod jareeek » 27 bře 2016, 21:38

Moc pěknej článek :wink:
jareeek

100+
 
Reputace: -2
Příspěvky: 179
Registrován: 18 led 2015, 22:54
Bydliště: Třebechovice pod Orebem
Skútr / moto: Yamaha X max 125 (2016)

Re: Dalasova skútrsezóna 2016

Příspěvekod Dalas » 27 bře 2016, 22:16

Díky :)
Naposledy upravil Dalas dne 31 bře 2016, 11:56, celkově upraveno 1
Dalas

250+
 
Reputace: 36
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2012, 22:05
Bydliště: Uherskobrodsko

Re: Skútrsezóna 2016

Příspěvekod forester » 27 bře 2016, 22:49

Dalas, mám pocit že som ťa videl presne o13h na zjazde z mosta Apollo smer Gabčíkovo, bol si to ty?
Ďalej, bol som aj ja dnes v Gabčíkove, inšpiroval si mňa :D ale išiel som do starej časti k starému korytu Dunaja, boli tam mraky motorkárov ale ty si v tom čase cca 16h bol už asi na ceste domov.Zobral som si omylom klúče od choppera tak som vyvenčil jeho :D

IMG_3746.JPG

IMG_3747.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil forester dne 28 bře 2016, 09:33, celkově upraveno 1
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 654
Příspěvky: 5477
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Dalasova skútrsezóna 2016

Příspěvekod Dalas » 27 bře 2016, 23:08

Možné to je forester, nějak v tu dobu jsem tama jel..ale kecal bych, kdybych tvrdil že to byl most Apollo..ale přes nějaký most jsem jel to jo :D Já ty mosty tam neznám. V 16 už jsem byl víc jak napůl cestě od Gabčíkova k Seditě..to jsem si dával tuším kapučíno v nějaké noname benzince :mrgreen: ale teda nic moc. Pak jsem si ještě dával i v Tescové benzince a to už bylo o něčem jiném.
Jinak ujeto cca 400km.
Naposledy upravil Dalas dne 31 bře 2016, 14:15, celkově upraveno 2
Dalas

250+
 
Reputace: 36
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2012, 22:05
Bydliště: Uherskobrodsko

Re: Dalasova skútrsezóna 2016

Příspěvekod Dalas » 31 bře 2016, 10:43

Začalo dobývání Evropy :mrgreen:
Jako první jsem si podmanil Slovensko 8)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Dalas

250+
 
Reputace: 36
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2012, 22:05
Bydliště: Uherskobrodsko

Re: Dalasova skútrsezóna 2016

Příspěvekod macostr » 31 bře 2016, 15:03

Dalas odkial mas tie vlajocky ? To sa mi paci :)
_________________
Vychutnávam si každý kilometer na dvoch kolesách :)

web: http://macostr.simplesite.com/
Skúter: Kymco Downtown 300i (2010)
predtým: Yamaha X-Max 125 (2006), Kymco Agility City 125 (2014)
Uživatelský avatar
macostr

100+
 
Reputace: 12
Příspěvky: 176
Registrován: 14 kvě 2014, 12:50
Skútr / moto: Kymco Downtown 300i ,Yamaha X-Max 125 (2006)

Re: Dalasova skútrsezóna 2016

Příspěvekod Dalas » 31 bře 2016, 15:48

sz
Dalas

250+
 
Reputace: 36
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2012, 22:05
Bydliště: Uherskobrodsko

Re: Dalasova skútrsezóna 2016

Příspěvekod Dalas » 22 dub 2016, 17:23

Na příští dny hlásí citelné ochlazení, tak jsem využil dnešního počáska a že bylo luxusní, a vyrazil jsem tentokrát směr sever..směr UH, Otrokovice, z nich pak po dálnici, Přerov, Lipník nad Bečvou-tady jsem zrovna natankoval, u "známého místa srazů" skútrařů :D samozřejmě na benzice nechybělo kapučíno-teda pokud můžu hodnotit, tak tohle bylo asi nejlepší co jsem z automatu kdy pil, ale taky nejdražší (o 1kč :roll: ), pak přes Valašské Meziříčí, Vsetín, Valašské Klobouky, Bojkovice..celkem asi 230km, uplně napohodu, super kochanda. Jen jsem měl jaksi štěstí, že jsem dost často jel za nějakým blbým náklaďákem a jeden pěkně smrděl.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Dalas

250+
 
Reputace: 36
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2012, 22:05
Bydliště: Uherskobrodsko

Re: Dalasova skútrsezóna 2016

Příspěvekod JRM66 » 22 dub 2016, 19:21

macostr píše:Dalas odkial mas tie vlajocky ? To sa mi paci :)
... aj mňa by to tiež celkom zaujimalo?
MOTO: BMW R 850R.95tkm, teraz 105tkm Piaggio Liberty 125 m.02 Maslová metla. cca. 45tkm teraz cca.65tkm Beverly 250 RST-ie 04 silver Italka.kauf.27tkm, aktuál 50tkm Dalšie BV250-300ie Tourer čierna z CZ teraz už white pearl 566. Viva Piaggio! BV 350 ST
JRM66

500+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 725
Registrován: 08 říj 2015, 18:22
Bydliště: Totalitna EU. v panelaku zatiaľ
Skútr / moto: BV RST 250ie BV-300 Tourer BV-350 ST
Tuning / úpravy: Vymenena pôvodna brzdova kvapalina!

Re: Dalasova skútrsezóna 2016

Příspěvekod PBM2 » 22 dub 2016, 20:11

Čínská kráska bere "Kolik potřebuje" :-)

Fotogalerie / Profil na motorkáři.cz / Čínská kráska
Uživatelský avatar
PBM2

750+
 
Reputace: 134
Příspěvky: 891
Registrován: 16 dub 2011, 11:53
Bydliště: Severní Morava, FM
Skútr / moto: Motorro Sonny 50 2T
Tuning / úpravy: Ano, jsou.

Re: Dalasova skútrsezóna 2016

Příspěvekod Dalas » 22 dub 2016, 22:39

Jak píše PBM2..dají se různě sehnat..já to mám od toho Michala. Ale udělat si je můžeš i někde sám a podle svých představ. Ale vyhovovaly mi zrovna ty jedny hotové s popiskem.

JRM6..nebo si zadej expediční vlajky na motorkářích..uvidíš zrovna i jejich motivy.
Dalas

250+
 
Reputace: 36
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2012, 22:05
Bydliště: Uherskobrodsko

Polsko-Wroclaw

Příspěvekod Dalas » 02 kvě 2016, 22:32

Je 30.4.2016, koukám na počasí a říkám si, že by se mohlo něco podniknout..buď kolo nebo Down. Sakra, to je dilema :( No nakonec to vyhrál Down :) Ok, plánuji cestu..jo, Polsko, tam jsem ještě nebyl..teda byl jen jednou, kdysi v minulém životě, když jsme s bývalkou a jejím otčímem jely do Těšína na trhy. Takže jsem z Polska viděl akorát hranice :) Výlet jsem si naplánoval jet přes spodek Polska a objet Vysoké Tatry a Bánskou Bystricou se pak vrátit domů. Nakonec jsem ho ale odpískal, kvůli větší oblačnosti v těhle lokalitách, která tam měla druhý den být..jestli tam nakonec nějak pršelo, to nevím. Nj, změna plánu a Polska se vzdát nechci..nakonec jsem to vzal přes Bystřici p.Hostýnem, Ostravu!!!, pak Polsko-Rybnik, Gliwice, Pyskowice, Opole, Olawa, Wroclaw-tu jsem projezdil křížem krážem jak se dalo a oči se opravdu kochaly..krásné centrum města. Zpátky jsem to vzal přes Niemcza, Klodzko a u nás jsem vyjel u Králík, přes Zábřeh, Mohelnice, Olomouc, Přerov, Otrokovice.

Je 1.5.2016, 8 hodin ráno a já jakžtakž vyspaný a z minulého dne už téměř sbalený, dobaluju poslední nezbytné věci, jako je zubní kartáček a pasta, doklady s penězi (eura mám tedy vyměněné zbytečně..ale určitě se ještě šiknou ;)) apod do Downa, zkontroluju jestli je doma všecko vcajku, hodím přilbu, vytlačím Downa z domu, zamču dům, nastartuju Downa a plný nadšení i obav jak to všechno dopadne, vyrážím vstříc Polsku. Ještě že není přes tu přilbu moc slyšet, protože při prvních pár metrech nadšením nahlas volám "ty vole, já jedu do Polska"..nebo něco v tom smyslu :D Ani jsem si pořádně neuvědomoval, že tam někam jedu.

Cestu jako takovou jsem neměl nijak naplánovanou, jak si to obvykle dělávám. A zjistil jsem, že to taky tak funguje a docela super. Měl jsem jen zhruba pár průjezdních bodů a těch jsem se držel. Jinak jsem to bral, kudyma mi to v tu chvíli připadlo nejlepší, nejrozumnější. Přiznám se, dálnice jsem taky využil a to i z důvodu zbytečného se neplantání nějakým městem, kterým jsem chtěl jen projet, ale to jen tady v ČR.
Jakmile vjíždím přes hranice do Polska, je všude znát, že i oni mají státní svátek (narozdíl od nás i zavřené obchody)..všude vyvěšené vlajky a dokonce i dost motorkářů jich mělo na svých motocyklech. To u nás ani nevím, jestli jsem vůbec někde nějakou vlajku vyvěšenou viděl..kecal bych kdyby ne, ale v Polsku, tam si toho nešlo nevšimnout. Samozřejmě jsem byl na tento sváteční den připraven a jídlo, pití a všechno jsem si vezl defakto na dva dny. Jak jsem si psal s jedním kolegou, jsem prostě "ešusový":) Prostě tenhle typ cestování miluju! Navíc, vše je patrné s fotek, které jsem cestou pořídil a dal jsem je na rajče http://dovles.rajce.idnes.cz/2016-05-02_Polsko_Wroclaw/
A Polští řidiči? Vždy jsem slýchával, že jsou hrozní. No podle mě určitě horší než Čeští řidiči nejsou, řekl bych, že jsme si dost podobní. Jediné, v čem jsou jiní, je celkem nedodržování rychlosti v obci. Ale kdo zná, ten ví, že ono dodržet 50km/h v obci, která se táhne defakto celým Polskem :)) se prostě nedá! Když někdo pichne ceduli začátek obce pár kilometrů od civilizace a mezitím je možná jeden barák a cedule končí zase pár kilometrů za civilizací, to nas.re i Čecha a Moraváka taky:) Proč to tak mají, mi zůstává rozum stát. A navíc to mají divně značené. .začátky a konce obcí a měst jsou značené dvouma značkama. Říkal jsem si, že si na to zvyknu nějak, ale nezvykl. U nás je prostě jedna značka, jedna rychlost-ve dne i v noci a šlus..jednoduché. Ale stejně mi připadlo, že ti Polští policajti tam jsou jen pro parádu a že si z nich moc nedělají. Jen vědí, kde jsou fotící radary (je to i označené) a tam sníží rychlost a pak to zase rozjedou..ale ne že z 50 na 60, ale i na 80km/h. Trochu jsem se bál, abych nedostal pokutu, ale snažil jsem se alespon jet vždy za někým, kdyby náhodou policajti měřili rychlost:) Pokud jsem se snažil jet předpisově, byl jsem v ohrožení ostatních řidičů.

Jinak cesta probíhala suprově, pokutu jsem nakonec nedostal žádnou :), ani mě žádný policajt nezastavil. A i když byla krajina plochá, dost často se bylo na co dívat a bylo to prostě zase "jiné". A hlavně ta cesta na skútříkovi..prostě paráda. Počasí vyšlo skvěle, ani v noci nebyla taková zima..jen malinko, ale nic co by se nedalo přežít.

První den cesta ubíhala velmi rychle, i přes pomalou rychlost defakto od Polských hranic, a i přes množství přestávek které jsem si dával, jsem dorazil před 7 hodinou večerní až sem https://mapy.cz/zakladni?planovani-tras ... p=&rt=&rt= k obci Maszków, kde jsem si chtěl jen nachvilku odpočinout a náhodně jsem objevil ideální místo pro rozdělání stanu a následnému přenocování. Blížila se totiž doba, kdy se pomalu den poroučí a začne noc. Super, zajel jsem dovnitř lesíku a byl tam jeden šikovný plácek. Hodil jsem na něj stan, dovybalil různé potřebné věci, pak hygiena a to už se pak začlo pomalu šeřit a hujda do spacáku. To byla pohodička se protáhnout po celém dni stráveném v sedle Downa :) Ležel jsem si takto na zádech a poslouchal jsem ještě doznívající vřískot ptáků a kdesi v dálce se tichounko linul hukot jezdících aut, tam a zpět. Ptáci téměř utichli, jen jeden ještě měl pořád cosi na srdci. Ale i ten se nakonec vykecal a situace se otočila. Ptáci byli potichu a ty auta, co nebyly přes ty štěbetající ptáky slyšet, jsem naráz slyšel velmi dobře :) Ale kolem půlnoci i auta trochu utichly, už jich nejezdilo asi tolik a nebo jsem je už přestal vnímat a nakonec jsem odpadl i já.

Ráno jsem se probudil kolem 7 hodiny, hygiena, sbalení věcí a stanu a hybaj pryč z lesa, než si na tě někdo přijde :D Jinak spíš spávám někde na louce za keřem :D Kousek za lesíkem stavím a dávám si snídani..černý čaj se 7days. Je nádherně sluníčkově, teplo, já se ještě trošku svlékám a hurá do Wroclawi. Jak jsem již psal, že Polsko je jedna nekončící obec, tak jsem jaksi přejel ceduli obce, s nápisem Wroclaw :) (totiž, je to tam dost často tak, že jedna obec končí a v ten moment začíná obec další a tak je to i několikrát-hodněkrát za sebou). Pořád jsem hledal, nějaký ukazatel do Wroclawi a pak podle navigace, jsem zjistil, že už v ní jsem. Aha, tak to jsem tu ceduli minul..nic vrátím se zpět, foto s cedulí musí být :) Wroclaw je fakt hezká hlavně svým centrem města..historické domy, pak řeka Odra a kolem řeky jsou hezky udělané odpočinkové místa pro lidi, i pro aktivní lidi. No jak jsem si říkal, tohle prostě foťák nevyfotí! Oči se kochaly jedna radost. A to byla jen "blbá" Wroclaw. Už se fakt nemůžu dočkat na další a další města nebo lokality, které v budoucnu navštívím :) a doufám, že se to splní.
Wroclaw jsem se snažil projet křížem krážem a pěkně pomalu, občas jsem zastavil kde jsem neměl (kvůli kochání se okolím) a nebylo moc místa, aby projely ostatní, ale samozřejmě vždy s ohledem na bezpečnost.

Wroclaw ve mě zanechala pěkné vzpomínky:) ale fakt. A ani jsem to netušil a neměl v plánu, že si tyhle města atd nějak užiju, spíš jsem se hlavně těšil na tu cestu s Downem. Ted budu mít alespon důvod, k většímu těšení se. Zpátky jsem to chtěl vzít samozřejmě jinou cestou. A cesta, ikdyž jsem měl dost odpočinku a nejel ani průměrně nijak rychle, rychle uběhla a doma jsem byl dnes 2.5.2016 v 7 hodin večer. Když se tak dívám, ty sedmičky jsou pro tuto cestu nějaké významné:) --V 7 jsem se probudil před samotnou cestou doma, v 7 večer místo na nocleh, ráno v 7 jsem se probudil ve stanu, na snídani 7 days a večer v 7 doma--a to si fakt nevymýšlím;) A chtělo by se mi napsat, že celkově jsem najel 777km..ale opravdu jsem najel o kilometr míň, 776.

Ještě musím móc poděkovat Downovi..prostě chlapec ani jednou nezaškytl a nenechal mě někde na cestě. Dále počasí, že bylo skvělé a pak mapám.cz, že mě nenechaly bloudit. A po dojezdu domů, byla Downovi zaslouženě nalepená vlajka Polska. Ale tohle byla jen očuchávací návštěva..Polsko i Slovensko chci poznat samozřejmě podrobnějc. A ostatní země, až po udělání Áčka..ale to až časem.

A co se týče "motorkářů" v Polsku, tak většinou jsem potkával jen silné mašiny..s kterýma jsme se ale zdravily pokaždé. Ale skútrů velmi málo. Když už, tak hlavně 50ccm. A vyjímečně něco silnějšího. Ale možná to byla jen náhoda a jel jsem v nějakou "blbou" dobu. Stejně si říkám, na co jim ty silné mašiny tam jsou, když je to obec jedna za druhou a ani není nijak možnost to tam pořádně rozjet. Jako asi jsou oblasti, kde to třeba tak není, ale kama jsem jel já, tak jo. Tam jsem pomalu ani nevyužil "schopnosti" Downa:) natož suprsporta.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil Dalas dne 03 kvě 2017, 09:16, celkově upraveno 1
Dalas

250+
 
Reputace: 36
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2012, 22:05
Bydliště: Uherskobrodsko

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuze

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků