Chcete opravu kvalitní a výkonnou svítilnu? Nakažlivé!

Diskuze o čemkoli.

Re: Chcete opravu kvalitní a výkonnou svítilnu? Nakažlivé!

Příspěvekod Spáj » 15 črc 2015, 15:34

Já si na tyhle věci docela potrpím a kvalitní čelovka je pro mě základ. Vybíral jsem mezi mnoha čelovkami a nakonec zvítězila od Nitecore http://www.nitecore.eu/nitecore-hc90-ce ... o-2xcr123a. Byla sice dražší, ale pro mě naprostá špička, skvělý dosvit, světelný úhel, odolnost proti nárazu a mohl bych pokračovat. Chápu, že někteří svítilny zas tak nevyužijí, proto nevěnují její kvalitě příliš velkou pozornost, ale já ji využiji při rybaření, na kole i při kempování s rodinou či přáteli. Takže bych ji rozhodně doporučil někomu, kdo je do trávení času v přírodě zapálený jako já. Protože tahle věcička si nezaslouží, aby ležela někde pohozená v šuplíku. To by byla vyhozené peníze a naprosto nevyužitý potenciál této nádhery.
Spáj

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1
Registrován: 15 črc 2015, 15:32

Re: Chcete opravu kvalitní a výkonnou svítilnu? Nakažlivé!

Příspěvekod axx » 27 úno 2016, 21:43

Moje zkušenost je také jak už tady někdo psal s nitecore.eu mají tam fakt hodně svítilen, ceny jsou vyšší ale kdo by si rád nepřiplatil za kvalitu, že? A hlavně člověk si může být jist, že mu fakt vydrží a nebude každý druhý měsíc kupovat novou. Jsou bytelné, pevné, fakt pěkně konstrukčně řešené.
axx

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1
Registrován: 27 úno 2016, 21:35

Re: Chcete opravu kvalitní a výkonnou svítilnu? Nakažlivé!

Příspěvekod TUNER » 28 úno 2016, 00:06

Nitecore taky mohu doporučit,ale HC30. Z Aliexpressu kolem litru (u nás kolem 1800). + 18650 + nabíječka...kdo ještě nemá tyhle lion články. Svítivost kolem 1000 lumenů je fakt parádní a pro ježdění na kole po nocích v lese dostatečná. Srovnával jsem se svou Zebralight za 2500,- a svítí to prakticky stejně,ale stojí o dost méně. Už sem ji objednával 2 lidem a další se na ni také chystá,když viděl jak může tak malá čelovka svítit ;-)
Můj mazel je Škoda 130 - 1,8 T..........ostatní je druhořadý...:-D

Malaguti MAX 250ObrázekPiaggio X9 500ObrázekT-MaxObrázek
Uživatelský avatar
TUNER

2500+
 
Reputace: 202
Příspěvky: 3747
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Malaguti F12 50 + 250 - T-Max
Tuning / úpravy: F-12 50 - závoďák na okruhy - Phantom MAX do práce - T-Max pro radost :)

Re: Chcete opravu kvalitní a výkonnou svítilnu? Nakažlivé!

Příspěvekod BrAtKo » 28 úno 2016, 09:27

Doporučujem pozrieť sa po obchode fasttech.com maju aj kvalitne veci a akumulátory 18650 originál Panasonic.
Honda NC750S DCT - aktualna moto (forum nc700.sk) / rocny najazd 18000km
Historia: Honda PCX 150 / Honda Vision 110 / Piaggio ZIP 50
Obrázek BrAtKov FOTO ALBUM / BrAtKove vyjazdy a vypravy / Bratislava a okolie na poslednú chvíľu
Uživatelský avatar
BrAtKo

1500+
 
Reputace: 43
Příspěvky: 1572
Registrován: 12 dub 2013, 18:28
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda NC750S DCT

Re: Chcete opravu kvalitní a výkonnou svítilnu? Nakažlivé!

Příspěvekod Baharis » 29 úno 2016, 15:30

Fasttech také doporučuji, je to dlouhodobě ověřený a bezproblémový obchod. Beru od táď většinu materiálu na e-kouření. I reklamace prej vyřizují bez problémů, jenom to už chce komunikovat v anglině. Doprava zdarma i když je zboží za dolar, do 22USD to je bez DPH a bez cla. Ale i když beru třeba za 50USD, na obálce je třeba 15 a ještě se mě nestalo, aby to úředník v Práglu rozlepil a kontroloval. Nicméně stát se může a tak si někteří lidé zásilky rozdělují do více kusů po částce do 20ti USD.
Jenom člověk musí počítat s delší dobou dodávky. Čtrnáct dní - tři týdny žádný problém. U baterií se musí volit jiný způsob dopravy a tam to asi bude ještě dýl.

Co se týká svítilen. Nemíním se předhánět a rozporovat cizí zkušenosti. Každý si najde to co mu vyhovuje. Já jsem po mnoha zkoušení a praktických cvičení na moři zakotvil u značky Led Lenser a to z velmi prostého důvodu. Možnost úzkého paprsku je neocenitelná. Výkonová řada přitom obsáhne naprosté začátečníky i profesionály. Mám jich několik po mnoho let a pokud jsem některou někde nenechal, nebo neutopil, nezaznamenal jsem jedinou závadu.
Nevím jak to mají jiné značky, ale LL se svým úzkým paprskem dostane dál, než daleko silnější zdroje které osvítí celou krajinu a velkou část toho světla vrací zpět do očí a člověk vlastně nevidí nic. Jedná se o nasvícení lehkého oparu, nebo jenom vlhkého vzduchu a už to dělá stěnu.
Uživatelský avatar
Baharis

100+
 
Reputace: 14
Příspěvky: 138
Registrován: 08 črc 2015, 18:31
Bydliště: Lužice u Hodonína
Skútr / moto: PIAGGIO Beverly 200
Tuning / úpravy: Variátor Malossi, laděno na brzdě, vysoký plexi štít, komplet LED,

Re: Chcete opravu kvalitní a výkonnou svítilnu? Nakažlivé!

Příspěvekod Mr.Voza » 29 úno 2016, 23:15

Když jsem tady narazil na tohle téma, tak jsem si vzpoměl, že jsem chtěl před časem pořídit nějakou malou svítilnu na takový to domácí svícení, když člověk potřebuje občas bliknout někam do kouta, pod gauč, za skříň apod. Měl jsem pár kousků za pár korun z Dealextreme, ale všechny stály životností za velký kulový. Jestli se dobře pamatuju, tak jsem měl postupně asi 2 ks tohohle http://www.dx.com/p/cj-701b-portable-le ... tStkEDVBzk a asi 2 nebo 3 ks něčeho takovýhleho http://www.dx.com/p/3w-led-3-mode-90lm- ... tSt7EDVBzk tahle druhá mě co se týče funkčnosti vyhovala daleko víc hlavně díky možnosti zoomování a díky tomu, že osvětlená plocha byla osvětlená fakt rovnoměrně, ne jako u tý první nezoomovací, že byl prostředek plochy osvětlenej hodně a do krajů se světlo jakoby ztrácelo.

Všechny svítílny mě ale do cca půl roku odešly, a to jsem je nepoužíval nijak extrémě. Prostě občas doma někam posvítit, třeba si posvítit na opravu vypínače ve zdi, výměnu žárovky v lustru, nebo když něco hledám na půdě/ve sklepě. Prostě obyčejný domácí svícení - žádnej outdoor. Většinou prostě přestala svítit LED, nebo začala po zahřátí v pravidelnejch intervalech blikat = nepoužitelná. Přisuzuju to nekvalitním levenejm LED, který jsou v nich použitý.

Když ale koukám na ceny těch značkovejch svítilen, trochu mě přechází chuť pořizovat něco značkovýho a spíš mám chuť objednat zase 3-4 kousky těch levnejch sráčů z Dealextreme a postupně je zase všechny povyhazovat do koše, až přestanou svítit. Svítilnu, kterou použiju 3-4x do měsíce za dvojku kupovat fakt nechci :?

Máte někdo zkušenosti s nějakou levnější svítilnou, která by hlavně vydržela a nemusel bych za 1/2 roku nedo za rok kupovat novou? Klidně může bejt z DX, nebo Aliexpress, nebo Ebay, nebo odjinud, v zahraničí nakupuju.

Požadavky mám - napájení 1xAA, rovnoměrně osvětlená plocha a hlavně aby vydržela a neodešla jí hned LEDka, jako u těch, co jsem měl. Co naopak oželím je, že to nemusí bejt nijak extra značkový, koupat se s tím nebudu, takže vodotěsný to bejt nemusí a ani s tím nemlátim, takže nárazuzdorný to taky bejt nemusí.

Je mě jasný, že tohle mě asi svítilna za kilo těžko splní, že ty nejlevnější budou všechno jebky na pár použití, jako ty, co jsem měl, ale kdyby bylo něco tak v ceně kolem 300kč, co by splnilo moje požadavky a vydrželo to, asi bych do ní šel, než kupovat ty krumply po stovce a pak je postupně všechny vyházet do koše.
Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP
Uživatelský avatar
Mr.Voza

1000+
 
Reputace: 48
Příspěvky: 1271
Registrován: 05 říj 2011, 21:13
Bydliště: Chrudim
Skútr / moto: Aprilia SR50 tuned, Aprilia Leonardo 250 serie
Tuning / úpravy: Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP

Re: Chcete opravu kvalitní a výkonnou svítilnu? Nakažlivé!

Příspěvekod Baharis » 29 úno 2016, 23:47

Můj první tchán, to už bude přes 40 let, říkal nejsem tak bohatý abych kupoval levné věci. A já na to dodnes často vzpomínám, nezřídka se tím řídím. Nelze paušalizovat že koupí levného zboží se ušetří.

Před nějakými desíti lety jsem koupil LL P7 a kdybych ji nenechal na katamaránu v Karibiku, měl jsem ji dodnes. Tak jsem musel v roce 2010 koupit novou, tu samou a slouží dodnes. To je fakt dělo. V náročných podmínkách slaného prostředí, nikdy nezklame a prosvítí úplně všechno. Jenom že dnes už se nevyrábí a jsou nástupkyně.

Na takové to domácí posvícení používám cca 8 let LL M1. Je to malý prcek do náprsní kapsičky, ale těch 100m dosvítí jako by nic. Funkce 15% na nějaké přisvícení pod stůl nebo v tmavé chodbě stačí a neoslňuje. Mám ji pořád u stolu, baterii měním tak jednou za rok.

Každý má oblíbenou nějakou značku, nějakého výrobce a toho se drží. Pokud je věc kvalitní, není to o tom která z nich je ještě lepší. Kvalitní věci jsou krásné svým vzhledem, funkčností a spolehlivostí. Nelze dělat kompromisy. Ať si vybereš cokoliv, vybírej kvalitu. Tu ti já svými zkušenostmi u Led Lenser garantuji.

Čelovku preferuji spíše velikost a tlumené červené světlo. Při noční plavbě (loď nemá potkávací ani dálkové) musí být člověk rozkoukaný, aby viděl kolem sebe i potmě. Takže pouze při čtení map, převlékání, jídle či jiné navigaci používám tento PETZL. Je malý a je boží. Ale daleko nedosvítí, to je pravda.
Uživatelský avatar
Baharis

100+
 
Reputace: 14
Příspěvky: 138
Registrován: 08 črc 2015, 18:31
Bydliště: Lužice u Hodonína
Skútr / moto: PIAGGIO Beverly 200
Tuning / úpravy: Variátor Malossi, laděno na brzdě, vysoký plexi štít, komplet LED,

Re: Chcete opravu kvalitní a výkonnou svítilnu? Nakažlivé!

Příspěvekod mickielli15 » 01 bře 2016, 03:37

Baharisi, já Tě vídal na fórech o navigacích (iGO8 třeba že :-) ), potom na svítilnách, pak na androidforu, potom na e-kouření (já už to opustil) a teď na skútrech. To jsem zvědav, kde se potkáme příště :mrgreen: ... ale evidentně bychom si měli co říci :mrgreen: Mimochodem, fórum, které mě nejvíce bavilo, bylo o iGO8 a svítilny, teď zase toto, naopak nejvíce trollů a chytráků bylo na tom e-kouřícím... ale spousta lidí mi tam taky pomohla... leč na všechna ta fóra prostě absolutně není čas, ale rád na to vzpomínám...

... jinak vidíš, mě LedLenser vždy něčím zaujal, ale nakonec jsem do něj nikdy nešel, jeden čas jsem měl docela slušnou sbírku světel od Fénixů, přes Nitecory, Olighty a Zebry... no čas letí... měj se :-)
SH 300i najeto 70000km
Uživatelský avatar
mickielli15

500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 571
Registrován: 05 dub 2012, 01:33
Bydliště: pár km od Brna na sever :-)
Skútr / moto: Honda SH 300i 2011
Tuning / úpravy: Nechci do toho Hondě fušovat :-))

Re: Chcete opravu kvalitní a výkonnou svítilnu? Nakažlivé!

Příspěvekod Baharis » 01 bře 2016, 07:47

Jo vidíš jak je svět malý. :lol:
poi.cz jsem pomáhal jako admin rozjíždět, androidforum mě jenom okrajově ošlehlo, e-cig s úspěchem valím už čtyři roky ale zrušil jsem registraci po nějakých osobních problémech. Na glock fórum jsem trochu sbíral rozumy.
Co jsem trochu aktivní tak jachting.info a teď tady coby nový (zánovní) skůtrař. Na stará kolena blbnu.

Jak vzpomínáš toho Fénixe, jsem slyšel že jsou dobré. Jenom jsem je nikdy neměl v ruce. Také pozdravuji, ať se daří.
Uživatelský avatar
Baharis

100+
 
Reputace: 14
Příspěvky: 138
Registrován: 08 črc 2015, 18:31
Bydliště: Lužice u Hodonína
Skútr / moto: PIAGGIO Beverly 200
Tuning / úpravy: Variátor Malossi, laděno na brzdě, vysoký plexi štít, komplet LED,

Re: Chcete opravu kvalitní a výkonnou svítilnu?

Příspěvekod Mr.Voza » 01 bře 2016, 11:14

baharis: jo, tak to je presne ta cenova relace do ktery investovat nechci. pro moje obcasny pouziti doma me to prijde proste zbytecny. je me jasny, ze tyhle svitilny svoji hodnotu maj a proto stojej kolik stojej. jsou vodotesny, jsou narazuzdorny, jsou hezky, dosvitej 100m, vydrzej... vetsinu z toho ale ja nepotrebuju... me staci kdyz to vydrzi. nepotrebuju vodotesnost, narazuzdornost, svitit 100m do dalky... za to bych privital nizsi porizovaci cenu. to nic takovyho neni?

Odesláno z mobilu přes Forum Fiend. Tapatalk už fakt neee!
Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP
Uživatelský avatar
Mr.Voza

1000+
 
Reputace: 48
Příspěvky: 1271
Registrován: 05 říj 2011, 21:13
Bydliště: Chrudim
Skútr / moto: Aprilia SR50 tuned, Aprilia Leonardo 250 serie
Tuning / úpravy: Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP

Re: Chcete opravu kvalitní a výkonnou svítilnu? Nakažlivé!

Příspěvekod Mirus1 » 01 bře 2016, 11:47

http://www.sport-vysocina.cz/Emos-LED-s ... d10241.htm
To je možná to, co by ti mohlo pasovat, není to shit, jako ty z Kauflandu,hliníkové tělo, svítí to jak slunko :D a navíc tak daleko, že nebudeš chápat, je u toho i držák na kolo. A cena je taky příznivá...A nebo tuhle i s autofocusem....
http://elektro-instalacni-material.cz/c ... fokus.html
Uživatelský avatar
Mirus1

750+
 
Reputace: 189
Příspěvky: 820
Registrován: 27 zář 2014, 06:44
Bydliště: okr.Jesenik
Skútr / moto: Sym Joymax GTS 125i Sport

Re: Chcete opravu kvalitní a výkonnou svítilnu?

Příspěvekod Baharis » 01 bře 2016, 11:59

Mr.Voza píše:... za to bych privital nizsi porizovaci cenu. to nic takovyho neni?
Ale jo, je toho hodně.
Jedna svítilna, druhá svítilna, to je nejlevnější co znám. Jenom si vybrat. :twisted:
To na posvícení doma úplně stačí.
Uživatelský avatar
Baharis

100+
 
Reputace: 14
Příspěvky: 138
Registrován: 08 črc 2015, 18:31
Bydliště: Lužice u Hodonína
Skútr / moto: PIAGGIO Beverly 200
Tuning / úpravy: Variátor Malossi, laděno na brzdě, vysoký plexi štít, komplet LED,

Re: Chcete opravu kvalitní a výkonnou svítilnu? Nakažlivé!

Příspěvekod scarabeo500 » 01 bře 2016, 12:12

http://aukro.cz/vysoce-svitiva-celovka- ... r_20160215

Jaký máte názor na tohle? Je to podezřele levné. Asi bude kvalita odpovídat ceně :?:
Uživatelský avatar
scarabeo500

250+
 
Reputace: 19
Příspěvky: 296
Registrován: 09 dub 2015, 07:08
Bydliště: okr. Třebíč
Skútr / moto: Scarabeo 500

Re: Chcete opravu kvalitní a výkonnou svítilnu? Nakažlivé!

Příspěvekod Mirus1 » 01 bře 2016, 12:19

Nó, nemusí být špatná, ale tady je za tuto cenu.. :wink:
http://www.poctivyeshop.cz/product/default/320
Uživatelský avatar
Mirus1

750+
 
Reputace: 189
Příspěvky: 820
Registrován: 27 zář 2014, 06:44
Bydliště: okr.Jesenik
Skútr / moto: Sym Joymax GTS 125i Sport

Re: Chcete opravu kvalitní a výkonnou svítilnu? Nakažlivé!

Příspěvekod saimon1 » 01 bře 2016, 13:57

Fotoalbum | Motorkáři |
Bylo: Stadion S11 a S22 (S22 mám pořád doma), Jawa pařez 50, Pionýr 20 (21), Babeta 1, Jawa 250 kývačka, Skútr (BMC) Benzhou B10, Access Motor Max 250, Suzuki LT-A 750 King Quad 4x4, Suzuki Burgman 125. Nyní Piaggio Mp3 500 LT Business.
Uživatelský avatar
saimon1

1000+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 1389
Registrován: 14 črc 2007, 08:50
Bydliště: Dubňany
Skútr / moto: Piaggio MP3 500 LT Touring BUSINESS v bílé perleti
Tuning / úpravy: Nosič a zadní box KAPPA 46N, blástry, reflexní pásky na bocích, poziční LED osvětlení a LED pod sedlem, ve předu zásuvka 12V, textilní brašna, vyhřívání gripů, stupačky ve předu, blatník nad zadním kolem.

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuze

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků