Češi jezdí jako "prasata"

Diskuze o čemkoli.

Re: češi jezdí jako

Příspěvekod pan.smith » 28 zář 2009, 17:45

Ja souhlasim s podstatou tak, jak jsi to myslel. Nesouhlasim ale rozhodne s tvrzenim, ze v Madarsku je to nejaka pohoda. Pravda, je to tam ale asi lepsi nez na Slovensku.
Aktuálně: Gilera Runner 200 ST
Dříve: Piaggio NRG MC2; Gilera Runner 50 SP

Obrázek
Uživatelský avatar
pan.smith

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 328
Registrován: 13 kvě 2009, 18:16
Bydliště: Praha 8
Skútr / moto: Gilera Runner 200 ST (2011)

Re: češi jezdí jako

Příspěvekod Vitas » 28 zář 2009, 22:18

Podle mě jednonačně nejhorší a nejagresivnejší jsou na cestách řidiči malých dodávek (DHL, PPL,..) :evil: A kousek za nimi jsou Tatrovky a kamiony, které mají přednost všude i tam, kam se nevejdou :roll:.


Heh. K tem Tatrovkam a kamionum. Sem-tam kdyz s otcem nekam jedu (automechanik a nekdy ridic kamionu/busu) treba do Italie, a jedes autobusem nekde v ulickach Bibionne, a potrebujes se dostat k hotelu (spis ty voresi na sedackach) a nadjizdis do protismeru v krizovatce, tak ten co jede proti proste zastavi daleko ne jak v CR ze sice zastavi, ale jen proto aby to tebe nenarazil. A kdyz na nej zamavas, tak ti ani neodpovi, protoze je to samozrejmost. To sami kamion. Kdyz te proste poslou do nejaky firmy, tak tam dojed musis i kdyz se tam "nevejdes" a ta prednost je taky relativni. Neboj, kazdy ridic "Tatrovky" ci kamionu by nejradsi jezdil furt po dalnici, ale kdyz uz holt umsi zajet nekam kam se nevejde, tak ocekava aspon malïlinko ohleduplnosti, vzhledem k manevrovacim schopnostem ktere kamion ma.
Uživatelský avatar
Vitas

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 293
Registrován: 21 kvě 2009, 20:38
Skútr / moto: ItalJet Formula 50

Re: češi jezdí jako

Příspěvekod Mitja » 29 zář 2009, 00:10

Vitas: Ale tak sem to nemyslel. Jasne, vim jak to chodi a na to misto se proste dostat musi.. ale mame tady u nas par takovych "fajnych" uzkych mist se svodidlama.. a proste nechapu proc se na me z neprehledne zatacky muze vyritit kamion 50kou, pulkou kabiny v mem pruhu a primacknout me na svodidla? Kdyz do te zatacky nevidi, tak at zpomali abychom se v poho vyhli a neni problem, ja taky zpomaluju.. a ne ze tam najede a pak se strasne divi ze muze jet vubec nekdo v protismeru a nema sanci to v te rychlosti rozumne ubrzdit. To same uzke mosty.. kdyz vidim ze se k nemu blizi kamion a bude tam prvni - zpomalim, pripadne i zastavim a necham ho projet. Ale v pripade, ze je kamion celkem daleko.. ja tam najedu jako prvni, uz sem skoro na konci mostu a ten cip v protismeru ani nepolechta brzdy a nakuri to tam bez ohledu na me, to mi moc fer neprijde a je to opravdu neprijemne, protoze ty v tu chvili uz nemuzes vubec nic delat. Snazim se chovat ohleduplne, ale takova zbytecna bezohlednost kamionu a tatrovek se mi opravdu nelibi.. a proto si za tim stojim.
Peugeot 205, 1.1i (44kw), color line, '91 , Renault Megane II sedan, 1.4 16V (72kw), sportway, '09 ,
CPI Popcorn, 50 ccm, '03
Uživatelský avatar
Mitja

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 261
Registrován: 16 úno 2009, 12:51
Bydliště: Ostrava / Studénka
Skútr / moto: CPI Popcorn 50ccm, '03
Tuning / úpravy: rovne koleno, omezovac pryc, vetsi tryska

Re: češi jezdí jako

Příspěvekod pariz.martin » 29 zář 2009, 08:58

Zdravím.
Tak se zaky přidám se svým názorem. V tomto státě je toho dost postavenýho na hlavu. Zákony tvořený lidma, kteří netuší kde jsou chyby ....... tuto část bych ukončil příslovím: Kdo by dodržoval, co se i bohům protiví.
Podstatou problému jsou jen lidi. Pokud si někdo mylí že ušetří 15min v cílový stanici mezi Prahou a Lovosicema když pojede 180, můžu se jen usmívat, ale jen do doby než ho uvidím to realizovat. Já jezdím po celý republice a největší problém jsou teplý řidičáky bez zkušeností a ještě horší kombinací je dostání firemního auta v tomto období. Neříkám, že dodržuju předpisy, to je blbost, ale všechno s rozumem. Proč předjíždět 10 aut který jedou o 5km míň když budu 5min stát na železničním přejezdu. Nejhorší je když mě jeden ..... předjížděl na cestě Litoměřice-Boleslav-Hradec-Ústí nad Orlicí (v kuse) celkem 5x a pokaždý se někde stavěl koukat do mapy, na záchod ......... to je nerozum.
A co se týče zákazu jízdy škodovek a podobných o tom si taky myslím svý. Jednu mám doma najeto 57t a nikdy z domu nepůjde, blbec co si myslí že nedokáže jet 90 nepotřebuje komentář.

M.
Jednou jsem slyšel, že se má stát pevně na zemi. Doplňuji jen několika slovami, že je to nejlepší při nulové rychlosti
Uživatelský avatar
pariz.martin

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 79
Registrován: 30 dub 2008, 12:00
Bydliště: Litoměřice
Skútr / moto: Yamaha Majesty 250 DX - 1999
Tuning / úpravy: variátor J-Costa

Re: češi jezdí jako

Příspěvekod Vitas » 29 zář 2009, 17:05

Mitja: Ja nerikam, ze mezi ridici kamionu nejsou voli (neni jich malo - dnes navic hodne z rumunska atp), ale ono to z kabiny vypada trosku jinak, nez kdyz proti jedes autem. Zvrchu to vypada tak, ze se tam ten pod tebou vejit musi. A kdyz tim kamionem nekdo jezdi vic jak 2 roky, a neni to deb...., tak uz proste pozna co muze a co ne. Ono je to vzdycky malem sem se tam nevesel, malem jsem naboural, ale nikdy jsem nenaboural. Navic kdyz najedes denne 800 km a pred kazdou obci te nekdo predjede a za znackou to zahamuje a celou obec projede 40 km/h, tak uz fakt clovek chce bejt doma. Chapu, ty ridice to neomlouva, ale je to tak.
Naposledy upravil KYBLOS dne 25 bře 2013, 17:04, celkově upraveno 1
Důvod: Úprava neslušných výrazů
Uživatelský avatar
Vitas

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 293
Registrován: 21 kvě 2009, 20:38
Skútr / moto: ItalJet Formula 50

Předchozí

Zpět na Volná diskuze

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků