Bezpečně na motorce s Mírou Lisým

Diskuze o čemkoli.

Bezpečně na motorce s Mírou Lisým

Příspěvekod Bezpečně-na-motorce » 04 dub 2012, 16:40

Obrázek

Vážení přátelé skútraři,
skútr je specifický dopravní prostředek, jehož užívání v provozu města s sebou přináší řadu úskalí. Proto je vhodné umět jej správně používat. V naších kurzech "Bezpečně na motorce" máte možnost vyzkoušet řešení krizových situací bez rizika pádu pod vedením zkušeného instruktora a legendy českého motosportu, Míry Lisého.


:arrow: teoretická část (správná jízda, krizové situace a jejich předvídání, rizika provozu, zdravověda)
:arrow: zvládnutí stability a základního ovládání (vlastní skútr)
:arrow: správné brzdění z různých rychlostí (vlastní skútr)
:arrow: správné zatáčení/náklony (vlastní skútr)
:arrow: krizové náklony + vyhýbací manévry v krizových situacích (výukový skútr s unikátním bezpečnostním rámem)
:arrow: vyhýbací manévry v krizové situaci (vlastní skútr)
:arrow: 8 - 10 osob v kurzu
:arrow: výuka trvá 4,5 hodiny čistého času

Začínáme již 10.4.2012 v Praze.

Pro více informací a registrace použijte internetovou adresu: http://www.bezpecne-na-motorce.cz
Uživatelský avatar
Bezpečně-na-motorce

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 04 dub 2012, 12:29
Bydliště: K Měchurce 12, Praha 5
Skútr / moto: BW's125
Tuning / úpravy: unikátní protipadací rám

Re: Bezpečně na motorce s Mírou Lisým

Příspěvekod MisaKacenka » 04 dub 2012, 21:22

Ten vas vyukovy ram je pekna kravovina...clovek si na tom vyzkousi maximalne to, jak lze polozit cizi skutr na pridavna kolecka...vysledny efekt nulovy...asi jako to, kdyz clovek presedne z MP3 na scoot klasicke konstrukce...
Uživatelský avatar
MisaKacenka

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2022
Registrován: 25 říj 2009, 22:42
Bydliště: Pardubice - Sweetcow
Skútr / moto: Suzuki GSF 600 Bandit
Tuning / úpravy: Kufr Kappa 42l, Scorpion exhaust, 12V socket, GPS TomTom, zvysene plexi, bile stobo, vystrazne blinkry, sirena, PTT zastavba pro PMR :)

Re: Bezpečně na motorce s Mírou Lisým

Příspěvekod RHON » 04 dub 2012, 21:33

Je vidět, jak jsou autoškoly k ničemu, budoucího řidiče naučí pramálo. Jen brát peníze :idea:
EX: Rhon 50/2T, Honda Lead SCV 100, Piaggio Typhoon 125/2T, CBC Grace 125, Piaggio Beverly 125, Honda Forza 125
Uživatelský avatar
RHON

750+
 
Reputace: 21
Příspěvky: 791
Registrován: 02 čer 2010, 21:18
Bydliště: Litoměřice/Ústecký kraj
Skútr / moto: Honda Forza 125
Tuning / úpravy: Série

Re: Bezpečně na motorce s Mírou Lisým

Příspěvekod Bezpečně-na-motorce » 04 dub 2012, 22:06

MisaKacenka píše:Ten vas vyukovy ram je pekna kravovina...clovek si na tom vyzkousi maximalne to, jak lze polozit cizi skutr na pridavna kolecka...vysledny efekt nulovy...asi jako to, kdyz clovek presedne z MP3 na scoot klasicke konstrukce...


Ano, skutečně někdy na tento názor narážíme, naštěstí jsme to nikdy neslyšeli od někoho, kdo kurz absolvoval. Naše lekce nespočívá jenom v tom "položit skútra na kolečko". Jde o to naučit se brzdit a řešit krizové situace. A to bez rizika poškození vlastního skútru. Málokdo umí například správně dávkovat brzdy na kluzkém povrchu, to vše je součástí výuky.
Uživatelský avatar
Bezpečně-na-motorce

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 04 dub 2012, 12:29
Bydliště: K Měchurce 12, Praha 5
Skútr / moto: BW's125
Tuning / úpravy: unikátní protipadací rám

Re: Bezpečně na motorce s Mírou Lisým

Příspěvekod MisaKacenka » 04 dub 2012, 22:23

Ono to mozna bude z casti proto, protoze kdyz uz si to zaplatim, tak to nebudu hanit :) zejo :) Ano, naucit se dobre davkovat brzdy, nestrhavat to a podobne...ale kdyz uz jde do tuheho, tak clovek dela co muze a kdyz je, byt i kratkodobe, zvykly na vec, ktera mu pomuze z nejhorsiho ( = ram ) tak na to bude podvedomne spolehat...ikdyz ho tam mit nebude !
Kazdy at si zaplati kurz jaky chce, ale silne pochybuju o tom, ze by prave tohle reseni vyuky nekomu v krizi pomohlo...
Uživatelský avatar
MisaKacenka

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2022
Registrován: 25 říj 2009, 22:42
Bydliště: Pardubice - Sweetcow
Skútr / moto: Suzuki GSF 600 Bandit
Tuning / úpravy: Kufr Kappa 42l, Scorpion exhaust, 12V socket, GPS TomTom, zvysene plexi, bile stobo, vystrazne blinkry, sirena, PTT zastavba pro PMR :)

Re: Bezpečně na motorce s Mírou Lisým

Příspěvekod janon » 05 dub 2012, 16:40

MisaKačenka: Nechci ti sahat do svedomi, ale myslim, ze zrovna v tomto pripade, se dost pletes, sam jsem tento kurz neabsolvoval, ani nezaplatil, ale byl jsem fyzicky pritomen loni v lete na Dzbanu, kde tento kurz absolvovalo nekolik platicich (mezi nimi i treba ScooterMarty alias Guttata), nebo další tady z fora. Vsichni se jednoznacne shodli, ze je to prinos. Ale soudit od PC je snazsi.
bylo Honda Lead 100 najeto 40 000 km (ja 12 000)
bylo Yamaha Majesty 400 najeto 206 000 km (ja 136 000)
bylo Honda Silver Wing 600 najeto 110 000 km (ja 92 000)
nyní Yamaha T Max 560 najeto 27 000 km (ja 14000)
Uživatelský avatar
janon

2500+
 
Reputace: 195
Příspěvky: 2745
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Praha

Re: Bezpečně na motorce s Mírou Lisým

Příspěvekod zbyňák » 05 dub 2012, 17:24

Jsem jedním z těch, který to loni na Džbánu díky Gutatovi absolovoval. Musím říci, že nelituji jediné koruny co jsem za to zaplatil. Z mého pohledu největším přínosem bylo, že jsem zjistil kde by asi tak mohl být limit mého skůtru díky tomu kam až to Míra dokázal bezpečně naklonit, ukázal nám několik velmi praktických cvičení, které si rád občas na volném parkovišti zopáknu a dozvěděl jsem se pár sice drobných ale velice cenných fines. Není to o tom, že jsem odjížděl v poledne jako o 100% lepší řidič, ale věděl jsem kde mám rezervy a jak zapracovat na jejich odstranění. Samozřejmě vše se to dá naučit sám a zadarmo, to je volba každého, takže netvrdím že toto je jediné správné, ale já to mohu s klidným svědomím doporučit.
Co se týče rámu, tak ten není určen k ježdění po pomocných kolečkách, ale aby jsi se nebál např.prudce zabrzdit, protože ani ve smyku nelehneš ale rám tě podrží.
Silverwing 600 - 120000 (80000). Spotřeba 4,57l.
Uživatelský avatar
zbyňák

250+
 
Reputace: 208
Příspěvky: 464
Registrován: 09 kvě 2008, 11:26
Bydliště: Praha 5 - Slivenec, +420 777 237 439
Skútr / moto: Silverwing 600

Re: Bezpečně na motorce s Mírou Lisým

Příspěvekod MisaKacenka » 05 dub 2012, 17:38

Honzo, do svedomi mi urcite sahat nemusis...nic sem neproved :) A loni na Snure jsem videl, jak se na tom jezdilo. A zase podle meho nazoru to zase az takovy efekt nema. Ale kdyz to nekomu pomuze, tak proc ne. A kdybych to nevidel nazivo, tak bych se k tomu asi nevyjadroval, nemyslis...?
Uživatelský avatar
MisaKacenka

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2022
Registrován: 25 říj 2009, 22:42
Bydliště: Pardubice - Sweetcow
Skútr / moto: Suzuki GSF 600 Bandit
Tuning / úpravy: Kufr Kappa 42l, Scorpion exhaust, 12V socket, GPS TomTom, zvysene plexi, bile stobo, vystrazne blinkry, sirena, PTT zastavba pro PMR :)

Re: Bezpečně na motorce s Mírou Lisým

Příspěvekod Majco » 11 kvě 2014, 11:52

Ahojte,
som cerstvym majitelom skutru a nasel som tento kurz v Brne:
http://www.bezpecne-na-motorce.cz/termi ... urses=6&t=

Uvazujem o nom, ale ta cena sa mi zda dost vysoka 1990 Kc.

Mate nekdo skusenosti s tymto ale podobnym kurzom pre skutry?
Vite poradit i nejake jine kurzy pro skutry v Brne?

Diky Marian.
Majco

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 5
Registrován: 15 dub 2014, 08:47
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda PCX125 v2014

Re: Bezpečně na motorce s Mírou Lisým

Příspěvekod PowerfulCZ » 11 kvě 2014, 12:15

Určitě tento kurz má smysl. To, že chtěj tahat z lidí peníze je blbost! Ty kolečka jsou užasná věc. Dělá se to i pro velký sportovní motorky. Když to někdo nezkusil, jen viděl, tak to nemůže soudit. I ti nejlepší jezdci by to jen tak nezavrhli. Když se to dělá na celém světě, tak to smysl prostě má. Spíš lituju, že je toho u nás docela málo atp...
PowerfulCZ

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 6
Registrován: 12 dub 2014, 16:07
Skútr / moto: Kymco Nexxon 50 :D

Re: Bezpečně na motorce s Mírou Lisým

Příspěvekod patass » 11 kvě 2014, 12:58

Podle mě by tento nebo podobný kurs měli povinně absolvovat všichni kdo chtějí řídit skůtr 125 jen se skupinou B.Nedokážu si vůbec představit co za umělce jezdí po silnicích.Můj mladej,(naštěstí nevlastní) boural na kole za měsíc 2x.Řidičák má na B,ale půjčit mu skůtra to bych musel být blázen.
patass

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 71
Registrován: 23 zář 2013, 20:28
Skútr / moto: babetta 210,Jawa 350-634,teď Yamahy X Max-125

Re: Bezpečně na motorce s Mírou Lisým

Příspěvekod Majco » 13 kvě 2014, 09:41

Asi ten kurz v Brne uz zrusili. Na ich webe sa uz nezobrazuje.
Nevite o podobnom kurze pro skutry v Brne?

Mam zkusenosti s rizenim automobilu (nam najazdene cesty na SK a po Brne), ale na skutry som zaciatocnik bez zkusenosti.
Majco

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 5
Registrován: 15 dub 2014, 08:47
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda PCX125 v2014

Re: Bezpečně na motorce s Mírou Lisým

Příspěvekod Gandalf » 13 kvě 2014, 13:20

Vyloženě o stejném nevím, ale když jsem si rozšiřoval A-čko, tak v autoškole VENCLOVSKÝ kupoval Hondu SH právě kvůli kondičním jízdám pro B-čkaře, které si u nich lze zaplatit.
Navíc jízdy na moto dělá velmi často syn majitele, velmi vstřícný chlapík, který v průběhu jízdy dokáže poskytnout skutečně mnoho cenných informací, poznatků a vyzkoušet různé manévry nebo krizové situace. Nedělám jim reklamu, asi to nebude jediná autoškola v Brně, která to nabízí, ale byl jsem s jejich přístupem hodně spokojený :)
Asi to nebude tak extrémní výcvik, jako ta zmiňovaná škola, ale pro začátečníka se jedna, dvě hodinky více než vyplatí :wink:
Bylo: Jawa Babetta 210 (88-00) Kymco Downtown 125 (13) Piaggio X10 350 (14-16) Honda CTX 700 (17-19)
Aktuálně: Obrázek
Uživatelský avatar
Gandalf

1000+
 
Reputace: 82
Příspěvky: 1467
Registrován: 14 čer 2011, 16:01
Bydliště: Brno-venkov
Skútr / moto: Honda Forza 300

Re: Bezpečně na motorce s Mírou Lisým

Příspěvekod fido » 15 kvě 2014, 14:06

Uživatelský avatar
fido

100+
 
Reputace: 14
Příspěvky: 214
Registrován: 11 říj 2009, 15:13
Bydliště: Brandýs nad Labem
Skútr / moto: B 650 K3

Re: Bezpečně na motorce s Mírou Lisým

Příspěvekod Majco » 16 kvě 2014, 16:43

Gandalf píše:Vyloženě o stejném nevím, ale když jsem si rozšiřoval A-čko, tak v autoškole VENCLOVSKÝ kupoval Hondu SH právě kvůli kondičním jízdám pro B-čkaře, které si u nich lze zaplatit.
Navíc jízdy na moto dělá velmi často syn majitele, velmi vstřícný chlapík, který v průběhu jízdy dokáže poskytnout skutečně mnoho cenných informací, poznatků a vyzkoušet různé manévry nebo krizové situace. Nedělám jim reklamu, asi to nebude jediná autoškola v Brně, která to nabízí, ale byl jsem s jejich přístupem hodně spokojený :)
Asi to nebude tak extrémní výcvik, jako ta zmiňovaná škola, ale pro začátečníka se jedna, dvě hodinky více než vyplatí :wink:

Dakujem za dobry tip,
volal som im tam v stredu a dnes (patek) uz mam za sebou 2 hodiny kondicnych jazd.

Jezdil som na tej Honde SH (upravenej) s instruktorm ako spolujezdcom. Pojazdili sme po Brne, a prvu hodinu mi instruktor daval rady a tipy ako jezdit na skutri.
Myslim, ze tych 500 Kc za to stalo, ziskal som nejake zaklady pre jazdu, pod dohladom vyskusal jazdu v meste a taktiez spomenute rady.

Podla mna su taketo kondicne jazdy su vhodne pre kazdeho kto ma skusenosti iba z autom.
Majco

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 5
Registrován: 15 dub 2014, 08:47
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda PCX125 v2014

Další

Zpět na Volná diskuze

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků