Baterie v autě

Diskuze o čemkoli.

Baterie v autě

Příspěvekod Adtomek » 07 pro 2013, 21:53

Zdravím je to sice trošku mimo těchto stránek ale máme doma auto se kterým se nejezdí a jak to tak přes zimu bývá tak se tam vybíjí baterka a já se o to auto chci trošku starat protože s ním budu jezdit až budu mít řidičák :) (už se těším :D) sice je to jenom fábka 1.2 jka ale stejně pěkné autíčko :). No jde mi o to jestli je na tu baterku potřeba nějaká speciální nabíječka protože na skůtr mám třeba na gelové baterie atd . Tá fábka má 3 roky takže je to ta nejnovější generace a baterie je tam origoška :) Moc díky za odpovědi
Adtomek

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 48
Registrován: 19 srp 2013, 17:50
Bydliště: Kolem Rožnova pod Radhoštěm
Skútr / moto: Kymco YUP 50 2T
Tuning / úpravy: Pouze odblokovaný , doma vyrobený nosič zavazadel :)

Re: Baterie v autě

Příspěvekod Vratas » 07 pro 2013, 21:58

Kdyby sis trošku početl forum, tak bys věděl, že je tady o nabíječkách popsáno dost informací. Dále by ses dověděl, že třeba zde dosti probíraná "Nabíječka z Lidlu" dokáže nabít jakoukoli baterii 6-12V až do kapacity 120A, kterou ve Fábii určitě nemáte. Takže to nabiješ třeba tímto 8)
Motocykl je pro dvě osoby pouze schválen, ale nikoliv určen...

Nadává-li Moravák na Pražáka, nadává v podstatě sám na sebe...
Uživatelský avatar
Vratas

Moderátor
 
Reputace: 283
Příspěvky: 1525
Registrován: 10 srp 2011, 10:48
Bydliště: Praha - jinde to nejde
Skútr / moto: Honda CB900F Hornet

Re: Baterie v autě

Příspěvekod Adtomek » 07 pro 2013, 22:37

Máme doma takovou starou (asi 15 let) normálně se s tím nabíjela baterie v oktávce a ve feldě (tak před 10ti lety :D) Ta myslíš bude dobrá? Není tam psané na jaký je to typ baterií a jde mi o to jestli se ty baterie nějak nezměnily od té feldy kdy uběhlo 15 let, a jestli tato nabíječka tu baterii nezničí
Adtomek

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 48
Registrován: 19 srp 2013, 17:50
Bydliště: Kolem Rožnova pod Radhoštěm
Skútr / moto: Kymco YUP 50 2T
Tuning / úpravy: Pouze odblokovaný , doma vyrobený nosič zavazadel :)

Re: Baterie v autě

Příspěvekod Vratas » 07 pro 2013, 22:55

S největší pravděpodobností tam bude klasická olověná baterie, tak postačí klasická nabíječka na olověné akumulátory, tu máte nejspíš. Pokud by tam byla bezúdržbová "gelovka", tak tam je potřeba moderní nabíječka. Nejlíp uděláš, když se zeptáš táty :D
Motocykl je pro dvě osoby pouze schválen, ale nikoliv určen...

Nadává-li Moravák na Pražáka, nadává v podstatě sám na sebe...
Uživatelský avatar
Vratas

Moderátor
 
Reputace: 283
Příspěvky: 1525
Registrován: 10 srp 2011, 10:48
Bydliště: Praha - jinde to nejde
Skútr / moto: Honda CB900F Hornet

Re: Baterie v autě

Příspěvekod Hasmann » 07 pro 2013, 22:57

Pokud je to klasicka olovena baterie s elektrolytem, tak ji nabijes i tou starou nabijeckou. Nejlepsi je, pokud ma budik, kde ukazuje kolik pousti a aby mela ochranu proti prebiti, takze aby vypla, az ta baterka bude "plna" a neprebijela ji.
Uživatelský avatar
Hasmann

500+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 510
Registrován: 16 srp 2009, 16:35
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: Aprilia SR 50 S, Piaggio X evo 125
Tuning / úpravy: 70cm kit Polini

Re: Baterie v autě

Příspěvekod Adtomek » 08 pro 2013, 09:13

Jojo ukazuje to tam kolik to do té baterky j*** :D . A je tam ochrana proti přebití, skratu a přepolování . Ps. na té baterce je takové to zelené oko to na těch gelových nebývá ne?
Adtomek

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 48
Registrován: 19 srp 2013, 17:50
Bydliště: Kolem Rožnova pod Radhoštěm
Skútr / moto: Kymco YUP 50 2T
Tuning / úpravy: Pouze odblokovaný , doma vyrobený nosič zavazadel :)

Re: Baterie v autě

Příspěvekod medved.m » 08 pro 2013, 12:43

Adtomek: pokud "magické oko" má ukazovat hladinu kapaliny (a v gelové baterii logicky žádná kapalina není, že ano?), tak to teda nejspíš gelovka nebude :D
Já bych řek: klidně to tím nabíjej.
(A ještě líp, pokud to auto doteď každého půl roku spíš stálo než jezdilo, nic nezkazíš, když ji aspoň jednou necháš refreshnout na nějaké hodně inteligentní nabíječce. Ale to už je jen můj pohled, jak se říká, YMMV.)
 Shemík spase  Obrázek
Uživatelský avatar
medved.m

1000+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 1030
Registrován: 19 bře 2013, 23:13
Bydliště: Brno
Skútr / moto: SHemík125i ABS 2013
Tuning / úpravy: snížené origo plexi, pár odrazek a LED obrysovky

Re: Baterie v autě

Příspěvekod Adtomek » 15 pro 2013, 17:20

No tak teďka se s tím jezdí tak jednou za 3 měsíce tak 20km :D. Koupil jsem v avexu inteligentní nabíječku s procesorem na všechny typy baterii a už jsem to s tím nabíjel asi 3 hodiny (auto je u babičky sama by to nevypla a bojím se to nechat zaplé furt) zkoušel jsem nabít i baterku ze skůtru ale nabíječka ukazovala že je nabitá takže to tam ani nešlo ten proud ( přijemné překvapení cca po měsíci kdy baterka stojí že je pořád nabitá :) ) ODKAZ NA NABÍJEČKU: http://www.compass.cz/zobraz.php?co=07145
Jo a koumal jsem tu baterku a nic se tam nedolívá asi ( dementi ze škodovky to tak brutálně zakrytovali že se na tu baterku nedá ani pořádně podívat bez toho abych ji vyndal (nedělal jsem to) ) tak snad pofakčí dobře :lol:
Adtomek

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 48
Registrován: 19 srp 2013, 17:50
Bydliště: Kolem Rožnova pod Radhoštěm
Skútr / moto: Kymco YUP 50 2T
Tuning / úpravy: Pouze odblokovaný , doma vyrobený nosič zavazadel :)

Re: Baterie v autě

Příspěvekod medved.m » 15 pro 2013, 18:05

Adtomek: jo, asi nějaká strašně inteligentní nebude, ale autobaterku určitě nabije dobře a bezpečně (akorát asi za víc než 3 hodiny).
Na baterčičku ve skútru bych ji raději nepoužíval: nejsem teda expert, ale jestli to tam nekompromisně rve 14,5V=; 4,2A, to se mi zdá na 6-8Ah baterku příliš a mohl bys ji dřív zrušit, to by byla škoda.
 Shemík spase  Obrázek
Uživatelský avatar
medved.m

1000+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 1030
Registrován: 19 bře 2013, 23:13
Bydliště: Brno
Skútr / moto: SHemík125i ABS 2013
Tuning / úpravy: snížené origo plexi, pár odrazek a LED obrysovky

Re: Baterie v autě

Příspěvekod Adtomek » 15 pro 2013, 20:41

No tak jako je tam napsané na čluny, motocykly atd. Je to na gelové to je samozdřejmost. :) Já nevím ale nic lepšího se sehnat asi nedá. Ta baterka nebude nikdy úplně vybitá takže to pojede na ten udržovací mod . No nevím :D ale určitě lepší než to nechat přes zimu jen tak vybíjet.
Jinak bych koupil tu všemi opěvovanou LIDL nabíječku ale podle všeho ji tam nemají tak jsem hledal něco podobného a narazil jsem na tohle :) cena je sice asi 2x vyšší :lol: ale bude ok :D
Adtomek

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 48
Registrován: 19 srp 2013, 17:50
Bydliště: Kolem Rožnova pod Radhoštěm
Skútr / moto: Kymco YUP 50 2T
Tuning / úpravy: Pouze odblokovaný , doma vyrobený nosič zavazadel :)


Zpět na Volná diskuze

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků