A zima je tu

Diskuze o čemkoli.

Re: A zima je tu

Příspěvekod Mirus1 » 05 pro 2016, 08:39

Badarala, ty trénuješ cestu na severní pól :D. Tak to ještě počkej na víc sněhu a mrazíky okolo -20, abys byl vytrénovaný.
Já bych teď nejezdil ani za prase. Ono si to tělo pomalu ukládá,klouby,svaly,revma, nehledě na situaci na cestách a.t.d. Mě se nejlíp jezdí když je +20-30 a víc.. :)
Uživatelský avatar
Mirus1

750+
 
Reputace: 189
Příspěvky: 820
Registrován: 27 zář 2014, 06:44
Bydliště: okr.Jesenik
Skútr / moto: Sym Joymax GTS 125i Sport

Re: A zima je tu

Příspěvekod josuk » 05 pro 2016, 09:08

Na lyžích jezdí kde kdo, a ve větších mrazech! :-D (na skútru je to úplně to samý, akorát je to levnější a není potřeba tolik sněhu v souvislé vrstvě ;-)) Jediný předpoklad posunu zábavy o 10-20 st.C níže je nemít obutý tvrdý puky, ale tahle Amerika byla objevená dávno ;-)
btw: od středy se oteplí! :-P
Uživatelský avatar
josuk

1000+
 
Reputace: 591
Příspěvky: 1411
Registrován: 14 pro 2012, 10:38
Bydliště: Praha
Skútr / moto: zimní X Max 250 a Honda ADV 350
Tuning / úpravy: na zimu deka a zimní gumy

Re: A zima je tu

Příspěvekod marastan » 05 pro 2016, 10:16

Mlha byla jako prase, většinu cesty silnice bílá od omrzlice.
Nejvíc mě baví, jak děsím nebohé plechovkáře, když se vynořím z mlhy :)[/quote]


tak to jsem zvědavej, kdo bude vyděšenej až se ti nějaká plechovka v mlze postaví čelem :mrgreen: :lol:
nejezdil bych ani za prase, i v autě je zima :P
marastan

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 17
Registrován: 03 říj 2016, 17:44
Bydliště: Morava
Skútr / moto: Sym Symphony SR 125 CG

Re: A zima je tu

Příspěvekod Badarala » 05 pro 2016, 11:33

Svatá pravda, zdraví má člověk jen jedno, proto pod mínus 15 raději nejezdím :wink:
A kaskadér taky nejsem...Když hlásí ledovku (tj. déšť a pod nulou) nebo vítr přes 100 km/h, taky nejedu. Akorát když mě to nečekaně chytne cestou, nezbývá než doklouzat či doplachtit až do cíle :mrgreen:
Jinak Josuk má pravdu...lidi v zimě sjezdujou, mrznou na lanovkách, bruslí atd. ve větších mrazech a obvykle v horším oblečení než třeba já na skútru, a nikdo to příliš neřeší. A když vidím ty zimní cyklisty (často stará bába/dědek), tak si říkám, že jsem rád, že mám ty gumy širší a nemusím šlapat :)
Badarala

750+
 
Reputace: 312
Příspěvky: 971
Registrován: 27 říj 2013, 23:07
Bydliště: okres Litoměřice
Skútr / moto: N-max / Suza
Tuning / úpravy: běžné doplňky pro každodenní užívání

Re: A zima je tu

Příspěvekod duky5 » 05 pro 2016, 11:38

Lenže pri športe si kúriš vlastným telom počas pohybovej aktivity...To sa absolútne nedá porovnávať s jazdou na motorke/skútri, kde takmer staticky sedíš a fúka na teba chladný vietor....
Evidentne teoretici :)
Honda ADV350 Obrázek

Gilera Nexus 500 Obrázek, dlhodoby priemer za cca 77 000 km
Uživatelský avatar
duky5

1000+
 
Reputace: 107
Příspěvky: 1200
Registrován: 27 kvě 2011, 17:33
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda adv350

Re: A zima je tu

Příspěvekod TUNER » 05 pro 2016, 12:04

Přesně jak píše duky5,jezdim na kole i na lyžích a vždy se u toho řádně zapotím,což se mi na skůtru ještě nestalo,teda,stalo,na závodech,ale ty se v zimě nejezdí )))
Můj mazel je Škoda 130 - 1,8 T..........ostatní je druhořadý...:-D

Malaguti MAX 250ObrázekPiaggio X9 500ObrázekT-MaxObrázek
Uživatelský avatar
TUNER

2500+
 
Reputace: 202
Příspěvky: 3747
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Malaguti F12 50 + 250 - T-Max
Tuning / úpravy: F-12 50 - závoďák na okruhy - Phantom MAX do práce - T-Max pro radost :)

Re: A zima je tu

Příspěvekod Jirne » 05 pro 2016, 12:45

Badarala píše:. A když vidím ty zimní cyklisty (často stará bába/dědek), tak si říkám, že jsem rád, že mám ty gumy širší a nemusím šlapat :)

Na skůtra ale nedáš gumy s hrotama, na kolo ano. Na BOSCHáckém elektrokole v zimě jezdím a na ledovku se přímo těším :D
Uživatelský avatar
Jirne

100+
 
Reputace: 17
Příspěvky: 227
Registrován: 19 kvě 2013, 07:09
Bydliště: Olomouc
Skútr / moto: SYM Maxsym 400i 2016

Re: A zima je tu

Příspěvekod josuk » 05 pro 2016, 13:25

duky5 píše:..Evidentne teoretici :)

pozn. zdá se mi, že teoretici jsou ti, co teorizují, že něco NEJDE ;-)
(jsem pravda nenapsal - nepatří to sem - , že taky v zimě plavu (venku, bez vyhřívání ;-)), a to jsem se teda ještě nezpotil ;-))
Jinak samozřejmě každýho věc a zdraví ;-)
Uživatelský avatar
josuk

1000+
 
Reputace: 591
Příspěvky: 1411
Registrován: 14 pro 2012, 10:38
Bydliště: Praha
Skútr / moto: zimní X Max 250 a Honda ADV 350
Tuning / úpravy: na zimu deka a zimní gumy

Re: A zima je tu

Příspěvekod Badarala » 05 pro 2016, 14:28

Jo, klasika... Když se mi něco, co dělá druhý, nezdá (ačkoliv mi to nijak neubližuje), je třeba to zpochybnit, napadnout, shodit, prohlásit za zdraví škodlivé, případně rovnou horovat pro zákaz. Co na tom, že o tom v podstatě prd vím, neboť to sám neprovozuji z důvodů pohodlí, strachu o zdraví, strachu z úrazu, nedostatku vybavení nebo prostě nevím jak na to (nehodící skrtnete)...
Jinak např.u bězek se člověk potí a hřeje. Závodil jsem, tak tuším. Ale masové sjezdovani je vesměs o mrznutí ve frontě, mrznutí na lanovce a nakonec minimální tvorba tepla při sjezdu... toto není nic proti sjezdovkam, spíš srovnání masové záležitosti lyže a ojedinělé věci zimní ježdění na skútru.
Naposledy upravil Badarala dne 05 pro 2016, 17:59, celkově upraveno 1
Badarala

750+
 
Reputace: 312
Příspěvky: 971
Registrován: 27 říj 2013, 23:07
Bydliště: okres Litoměřice
Skútr / moto: N-max / Suza
Tuning / úpravy: běžné doplňky pro každodenní užívání

Re: A zima je tu

Příspěvekod duky5 » 05 pro 2016, 14:55

josuk píše:
duky5 píše:..Evidentne teoretici :)

pozn. zdá se mi, že teoretici jsou ti, co teorizují, že něco NEJDE ;-)
(jsem pravda nenapsal - nepatří to sem - , že taky v zimě plavu (venku, bez vyhřívání ;-)), a to jsem se teda ještě nezpotil ;-))
Jinak samozřejmě každýho věc a zdraví ;-)

Čítať vieš, to je super, ale s pochopením textu to je už horšie čo? :)
Ja netvrdím že niečo nejde. Len že sa nedá porovnať jazda na skútri vs zimný šport, čo sa týka "intenzity" oblečenia.

Odjazdené aj odšportované v zime mám toho dosť.
Honda ADV350 Obrázek

Gilera Nexus 500 Obrázek, dlhodoby priemer za cca 77 000 km
Uživatelský avatar
duky5

1000+
 
Reputace: 107
Příspěvky: 1200
Registrován: 27 kvě 2011, 17:33
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda adv350

Re: A zima je tu

Příspěvekod josuk » 05 pro 2016, 15:34

duky5: jj s pochopením je to koukám oboustranně špatné :-D
K oblečení: jsou dostupné různé materiály. Svrchní zcela neprofukující až neprodyšný stačí na aktivity, kde se člověk vůbec nepotí (např. i sněžný skútr, čtyřkolka), tam kde se bude zároveň i potit jsou lepší různé membrány (typicky horská služba atp.).
Uživatelský avatar
josuk

1000+
 
Reputace: 591
Příspěvky: 1411
Registrován: 14 pro 2012, 10:38
Bydliště: Praha
Skútr / moto: zimní X Max 250 a Honda ADV 350
Tuning / úpravy: na zimu deka a zimní gumy

Re: A zima je tu

Příspěvekod g@briel » 05 pro 2016, 19:18

marastan píše:tak to jsem zvědavej, kdo bude vyděšenej až se ti nějaká plechovka v mlze postaví čelem :mrgreen: :lol:
nejezdil bych ani za prase, i v autě je zima :P

stále to vysvětluji kolem dokola(hlavně v práci když kolegové nechápavě kroutí hlavou,že je třeba -5°C a ja přijedu Forzou) :wink: tak znova . . . než oškrábu auto,nastartuji a sednu do studeného auta a než začne topit-aby se auto vyhřálo a bylo tam teplo,tak to se doma v teple obleču a sednu na skútra a hned jedu . . . věci neprofoukne a jsem v teple(relativní pojem-každý ho vnímá jinak) a za chvíli jsem v práci srovnávám na trase cca 11km

edit: a to ještě nemluvím o tom,že jsem ušetřil čas,mám menší spotřebu a nemusím "bojovat" v práci o parkovací místo pro auto abych to neměl daleko k autu
Honda Forza 125 ABS-šedá matná metalíza Cynos (12.4.2016) http://gagi.motorkari.cz
Yamaha Neo´s 50 2T - po 6ti letech prodaný s poctivým nájezdem 10260Km
Uživatelský avatar
g@briel

500+
 
Reputace: 26
Příspěvky: 603
Registrován: 02 dub 2010, 16:43
Bydliště: Milovice(CZ),Snina(SK)
Skútr / moto: Honda Forza 125 ABS - Šedá matná metalíza Cynos
Tuning / úpravy: reflexní proužky na kola,přilba HJC IS-MAX II fluo green

Re: A zima je tu

Příspěvekod marastan » 05 pro 2016, 19:56

Jasně, každej má nastavenou zimu jinak,já radši jedu s větrem ve vlasech,v šortkách a tričku,nejlépe v žabkách,to ale radši v -5 nebudu zkoušet a počkám do léta ;-)
marastan

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 17
Registrován: 03 říj 2016, 17:44
Bydliště: Morava
Skútr / moto: Sym Symphony SR 125 CG

Re: A zima je tu

Příspěvekod Dalas » 05 pro 2016, 21:10

to je mela :mrgreen: Já ani ne že bych se bál zimy venku, ale spíš se bojím zase vyjevených spolupracovníků, že se zase budou hodně divit-pokaždé když jedu v chladnu od +10°C a méně, že jezdím v takové zimě :roll: Ale samozřejmě už jsme si na to všichni nějak zvykly :D tak jezdím i tak. Ale co jsem chtěl..no dnes jsem jel ráno nějak v -6°C a i když gripy topily fest, na dlaně to hřálo perfektně, ale jen konečky prstů byly celkem nepříjemně zmrzlé..a to tam mám i jakésitakési chrániče, které by měly chránit nárazový vítr přímo na ruce. Ale i přilbou už to šlo a už to prostě nebylo komfortní, i když jsem celkově nemrznul. Takže u mě je konečná hranice kolem 0-1-2 max-3°Cvyjímečně (ono každý stupeň dolů jde neskutečně cítit). Když jsem jel večer z práce a byla nějak ta 0°C, místy -1°C, tak naprosto vpohodě a vyhřívané gripy hřály tak jak jsem si představoval..i s konečky prstů. Jasně, mít lepší rukavice atd, bylo by to možná zase jinde..ale i tak.

Jo a zrovna jsem vyzkoušel automatické vypnutí gripů. Jak jsem ráno přijel s rozpolcenou náladou ohledně zimy, jsem zapoměl vypnout gripy, které byly samozřejmě na max. Vzpoměl jsem si asi za 2 hodiny a ani mi nestálo za to jít to vypnout :D Jen asi v půlce práce jsem šel zkontrolovat, jestli tam zůstala nějaká šťáva, jestli to zafungovalo jak mělo..a super, ani jsem nepoznal, že něco zmizlo.
Dalas

250+
 
Reputace: 36
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2012, 22:05
Bydliště: Uherskobrodsko

Re: A zima je tu

Příspěvekod pcx » 06 pro 2016, 09:20

Chodil som do konca Novembra / Listopad, kazdy den do roboty a s5.
Uz mam skuter tyzden odstaveny, lebo zavcasu rano bol uz ten vzduch kruty.
Teraz si este pockam na tento vikend, malo by sa oteplit, a uz ho zagarazujem.
Jazdim tretim (iba) rokom, skuter sa stal mojim dopravnym prostriedkom aj zabavkou aj "ventilom". Tak dufam ze v Marci / Březen, uz budem zas brkotat na skutry
Uživatelský avatar
pcx

500+
 
Reputace: 36
Příspěvky: 588
Registrován: 07 led 2015, 10:58
Bydliště: Nitra, SK
Skútr / moto: Yamaha X-Max 400 MOMO DESIGN

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuze

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků