A zima je tu

Diskuze o čemkoli.

Re: A zima je tu

Příspěvekod Badarala » 16 lis 2016, 17:32

Včera u nás ledovka jako prase. Nemohl jsem z práce ani na skútru, ani se nešlo spolehnout, že pojedou busy, ani jsem nemohl zavolat ženě aby naložila dvě děti a s třetím v břiše jela pro mě na té skluzavce autem :) Smůla, nocoval jsem nedobrovolně v práci...
Letos podruhé počasím potupen :D
Badarala

750+
 
Reputace: 312
Příspěvky: 971
Registrován: 27 říj 2013, 23:07
Bydliště: okres Litoměřice
Skútr / moto: N-max / Suza
Tuning / úpravy: běžné doplňky pro každodenní užívání

Re: A zima je tu

Příspěvekod dalid2 » 16 lis 2016, 19:20

HonzaR píše:
josuk píše: od západu se otepluje


A mráz přichází z Kremlu! :D

Ak bude Ukrajinec kradnúť plyn, tak Rus ho stopne. A my v EÚ si môžeme... A dôjde na tvoje slová...

Odoslané z MI 4W pomocou Tapatalku
Uživatelský avatar
dalid2

100+
 
Reputace: 9
Příspěvky: 116
Registrován: 19 čer 2015, 14:26
Bydliště: DT
Skútr / moto: Vespa GT 200
Tuning / úpravy: J.COSTA variátor, Arrow

Re: A zima je tu

Příspěvekod zdeny65 » 16 lis 2016, 21:44

dalid:Pleteš hovna z višněma.Myslím,že vlákno je spíš o pneu a o tom, co těm svým stojům dáváme před další sezonou.A jen podotknu,že Slováci by si taky měli zametat před vlastním prahem.
zdeny65

250+
 
Reputace: 46
Příspěvky: 399
Registrován: 31 črc 2015, 19:44
Bydliště: Starý Vestec
Skútr / moto: Bylo-klasika,Yamaha Majesty 400,možná FJR 1300
Tuning / úpravy: CNC páčky,vestavěný systém nabíjení,nově laděný zadní tlumiče pérování,tankvak

Re: A zima je tu

Příspěvekod g@briel » 16 lis 2016, 23:47

jo zima je tady :D ale to není důvod nejezdit . . . pořád jezdím :lol: zatím není sníh . . . tady byla teplota -6°C . . . nevýhoda LEDek,že se ta námraza nerozmrazí na světlech . . . řešení-zítra naplním minirozpršovač od GIVI (antifog už došel a nepoužívám ho-mám Pinlock) zimní kapalinou do ostřikovače :wink: 8) :mrgreen:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil g@briel dne 17 lis 2016, 09:23, celkově upraveno 2
Honda Forza 125 ABS-šedá matná metalíza Cynos (12.4.2016) http://gagi.motorkari.cz
Yamaha Neo´s 50 2T - po 6ti letech prodaný s poctivým nájezdem 10260Km
Uživatelský avatar
g@briel

500+
 
Reputace: 26
Příspěvky: 603
Registrován: 02 dub 2010, 16:43
Bydliště: Milovice(CZ),Snina(SK)
Skútr / moto: Honda Forza 125 ABS - Šedá matná metalíza Cynos
Tuning / úpravy: reflexní proužky na kola,přilba HJC IS-MAX II fluo green

Re: A zima je tu

Příspěvekod Dalas » 17 lis 2016, 00:02

-6°C..dobrý :mrgreen: Jak to máš daleko do práce..těch 11? Já mám zatím limit tak do -4-5°C, ale to už bych potřeboval vyhřívací gripy a termodeku. Od 0 dolů už to jde cítit a to mám cca 12km jedna cesta. Pak je to o kolegyňkách v práci, které se každý den ptají, jak jsem dnes jel a snad ne v té zimě na motorce 8) a pokaždé se strašně diví, že jo a že to přece nejde, že mi musí být strašná zima :roll: :mrgreen: To mě ještě připomělo jednu, co se mě ptala když jsem jel do práce ráno za tmy na kole, že a jak jezdím po tmě?? :D Tak jsem jí musel vysvětlovat, že na kolo se přece dá dát světlo..nj, ach ty ženy :twisted:
Dalas

250+
 
Reputace: 36
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2012, 22:05
Bydliště: Uherskobrodsko

Re: A zima je tu

Příspěvekod g@briel » 17 lis 2016, 00:44

jo mám to těch 11km . . . gripy by se mi líbili,ale originál Honda . . . ale 10.000,-Kč se mi za ně nechce dávat (v Hondě). . . líbí se mi,že na nich není nějaký velký ovládací prvek,který by narušoval "celistvost" vzhledu . . . je integrovaný

edit: tak teď nevím když jsem je našel i za jinou cenu

-- 16. 11. 2016 23:52 --

na stránkách Hondy jsou za 9030,-

-- 16. 11. 2016 23:57 --

za 4.025,- jsou tady http://honda-moto.smucler.cz/

edit: tak jsem jim psal a mají tam v etáku chybu. . . škoda :(
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil g@briel dne 28 lis 2016, 12:31, celkově upraveno 1
Honda Forza 125 ABS-šedá matná metalíza Cynos (12.4.2016) http://gagi.motorkari.cz
Yamaha Neo´s 50 2T - po 6ti letech prodaný s poctivým nájezdem 10260Km
Uživatelský avatar
g@briel

500+
 
Reputace: 26
Příspěvky: 603
Registrován: 02 dub 2010, 16:43
Bydliště: Milovice(CZ),Snina(SK)
Skútr / moto: Honda Forza 125 ABS - Šedá matná metalíza Cynos
Tuning / úpravy: reflexní proužky na kola,přilba HJC IS-MAX II fluo green

Re: A zima je tu

Příspěvekod Lachtan » 17 lis 2016, 01:35

Uživatelský avatar
Lachtan

25+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 39
Registrován: 30 črc 2014, 13:36
Bydliště: Bílá Hlína
Skútr / moto: Kymco Xciting 500i

Re: A zima je tu

Příspěvekod tomkob1980 » 17 lis 2016, 07:39

Vím, že každý to má jinak, ale překvapuje mě, že v takovém počasí ještě někdo vůbec jezdí. Motorku a skútra mám pro radost z jízdy, pro zábavu, pro zážitky a samozřejmě i na dojíždění do práce, když je zbytečné tahat auto z garáže. Osobně bych z toho nic neměl, kdybych měl jezdit v takové zimě. V prvé řadě by mi šlo o zdraví, ale myslím si, že ani skútru to moc nesvědčí. A třeba představa, že musím na letních moto pneumatikách krizově brzdit, mě třeba vyloženě děsí. Třeba jsem jen větší posera, ale jízda na motorkách mi přijde sama o sobě už dost riziková. Krom toho v létě jsem toho najezdil dost, takže mě to ani netrápí. Každopádně všem přeji šťastné kilometry a hlavně bezpečné návraty domů..:-)
Uživatelský avatar
tomkob1980

250+
 
Reputace: 141
Příspěvky: 352
Registrován: 22 dub 2011, 22:38
Bydliště: Vodňany
Skútr / moto: Yamaha X-MAX 400 IRON MAX, Yamaha MT 09 Tracer

Re: A zima je tu

Příspěvekod g@briel » 17 lis 2016, 08:41

;) jo každý to máme jinak . . . taky ho mám pro radost z jízdy a proto jezdím klidně i teď když už padají teploty pod bod mrazu.Jestli to svedčí skútru to nevím,jezdil jsem v zimě(než napadne sníh)na Neosu a taky mu nic nebylo.Snažím se jezdit tak abych nikdy nemusel krizově brzdit-neříkám,že jsem to nezkoušel-potřeboval jsem vědět jak to brzdí kdyby bylo potřeba krizově brzdit.Taky přeju všem hlavně bezpečné návraty domů. ;)

edit: už to nebude dlouho trvat to ježdění,tak si to užívám pokud to jde ;)

Odesláno z mého SM-N910C pomocí Tapatalk
Honda Forza 125 ABS-šedá matná metalíza Cynos (12.4.2016) http://gagi.motorkari.cz
Yamaha Neo´s 50 2T - po 6ti letech prodaný s poctivým nájezdem 10260Km
Uživatelský avatar
g@briel

500+
 
Reputace: 26
Příspěvky: 603
Registrován: 02 dub 2010, 16:43
Bydliště: Milovice(CZ),Snina(SK)
Skútr / moto: Honda Forza 125 ABS - Šedá matná metalíza Cynos
Tuning / úpravy: reflexní proužky na kola,přilba HJC IS-MAX II fluo green

Re: A zima je tu

Příspěvekod g@briel » 17 lis 2016, 10:17

ještě doplním k té radosti z ježdění. . . prvopočátek nákupu skútra byl důvod ušetřit nějakou kačku,s manželkou děláme v jedné firmě a jezdili jsme autem. . . pak manželka šla na mateřskou a ja nechtěl jezdil do práce sám autem tak jsem pořídil Neose. . . tak nastala úspora no a pak se ta úspora změnila v radost z ježdění ;) . . . manželka byla doma 6 let a ze mě ta radost trochu opadla (asi stárnu ;) ) vždy jsem "škemral" ( čti mluvil) o 125ccm-když jsem kupoval Neose tak legislativa B = 125ccm nebyla . . . teď v dubnu jsme pořídili Forzu a je to opět o velké radosti z ježdění ;)

Odesláno z mého SM-N910C pomocí Tapatalk
Honda Forza 125 ABS-šedá matná metalíza Cynos (12.4.2016) http://gagi.motorkari.cz
Yamaha Neo´s 50 2T - po 6ti letech prodaný s poctivým nájezdem 10260Km
Uživatelský avatar
g@briel

500+
 
Reputace: 26
Příspěvky: 603
Registrován: 02 dub 2010, 16:43
Bydliště: Milovice(CZ),Snina(SK)
Skútr / moto: Honda Forza 125 ABS - Šedá matná metalíza Cynos
Tuning / úpravy: reflexní proužky na kola,přilba HJC IS-MAX II fluo green

Re: A zima je tu

Příspěvekod Dalas » 17 lis 2016, 11:44

Myslím si, že takhle to mělo spousta z nás a z úspor na 50ccm se stal koníček a koupil se následně výkonější skútr, aby se na něm dalo nějak cestovat i dál, nejen do práce a zpět. S tím jezděním v zimě to mám já třeba osobně tak, že hledám mantinely, kde už je pro mne konečná, kdy už začíná nekomfort ježdění a dokdy si to ještě nějak užívám..a to je bud do těch cca -4-5°C, nebo hrozí sníh-ledovka. Ono přeci jen tihle "maxíci" dost ochrání proti vlivu počasí a zimy, alespon krátkodobě a na takový přesun do a z práce vpohodě. Navíc na něm mám obuty Michelin City Grip Winter, ale i tak raděj jezdím opatrně.
Dalas

250+
 
Reputace: 36
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2012, 22:05
Bydliště: Uherskobrodsko

Re: A zima je tu

Příspěvekod Badarala » 17 lis 2016, 13:47

Skútr i motorku mám na dojíždění.
Nejezdím, kdy chci, ale kdy je potřeba. Na nějaké výlety a vyjíždky naprosto nemám čas, raději jsem s rodinou, a práce mám doma taky fůry. Nemusím řešit, jak a jestli se mi chce jet, prostě jedu. Zábava je jen vedlejší produkt tohoto nutného procesu.
Auto je pro ženu a pro děti, nebot bydlíme v zapadákově - první obchod 5km, pošta 10 km, první větší město 20km, moje zaměstnání 56km... Já jedu autem jen, když je to zcela nutné.
Zvláštní je, že mě to HODNĚ baví prakticky za jakéhokoli počasí, s výjimkou ledovky a když je na silnici 40st.C.
Zdraví je jen otázka výbavy. To že skútr dostává čočku, to je fakt, ale můj skútr (ani motorka) nemá jméno, není živý a nepláče, a až bude v čudu, za pár let se pořídí další.
Až jednou, za mnoho let, bude čas na nějaké výletování bez dětí, možná na to začnu koukat jinak, dám skútru jméno, začnu se s ním fotit, budu mu říkat mazel atd... :)
Badarala

750+
 
Reputace: 312
Příspěvky: 971
Registrován: 27 říj 2013, 23:07
Bydliště: okres Litoměřice
Skútr / moto: N-max / Suza
Tuning / úpravy: běžné doplňky pro každodenní užívání

Re: A zima je tu

Příspěvekod milda22 » 17 lis 2016, 14:01

Na skútru dojíždím do práce 7km za každého počasí.Vloni jsem jezdil na letních pneu kromě dvou dnů jsem to dal.Letos jsem je zahodil a koupil Michelin City Grip Winter,ale nezkouším co dovedou,prostě jezdím pomalu a bezpečně.Vybavení štít orig.Honda,termoscud tucanourbano deka a návleky na řidítka.Ted jak byla ta ledovka ,tak jsem jel taky,bylo posypáno vypadalo to mokré,ale pro jistotu jsem jel jen 10km/h a v pohodě dojel.Skútr je prostě spotřební věc stejně jak auto,něco někde máznu aby to nerezlo a zbytek neřeším.
milda22

25+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 43
Registrován: 30 črc 2012, 19:55
Skútr / moto: Honda SH 125i 2013 červená perleť

Re: A zima je tu

Příspěvekod duky5 » 17 lis 2016, 15:03

Badarala píše:Skútr i motorku mám na dojíždění.
Nejezdím, kdy chci, ale kdy je potřeba. Na nějaké výlety a vyjíždky naprosto nemám čas, raději jsem s rodinou, a práce mám doma taky fůry. Nemusím řešit, jak a jestli se mi chce jet, prostě jedu. Zábava je jen vedlejší produkt tohoto nutného procesu.
Auto je pro ženu a pro děti, nebot bydlíme v zapadákově - první obchod 5km, pošta 10 km, první větší město 20km, moje zaměstnání 56km... Já jedu autem jen, když je to zcela nutné.
Zvláštní je, že mě to HODNĚ baví prakticky za jakéhokoli počasí, s výjimkou ledovky a když je na silnici 40st.C.
Zdraví je jen otázka výbavy. To že skútr dostává čočku, to je fakt, ale můj skútr (ani motorka) nemá jméno, není živý a nepláče, a až bude v čudu, za pár let se pořídí další.
Až jednou, za mnoho let, bude čas na nějaké výletování bez dětí, možná na to začnu koukat jinak, dám skútru jméno, začnu se s ním fotit, budu mu říkat mazel atd... :)

To je tak smutné :(
Honda ADV350 Obrázek

Gilera Nexus 500 Obrázek, dlhodoby priemer za cca 77 000 km
Uživatelský avatar
duky5

1000+
 
Reputace: 107
Příspěvky: 1200
Registrován: 27 kvě 2011, 17:33
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda adv350

Re: A zima je tu

Příspěvekod zdeny65 » 17 lis 2016, 15:38

Je.Badarala je teda blondýna.Podle popisu,co s tím nedělá bych mu nepůjčil ani trakař.Možná by se měl podívat na nějaké instruktážní video,kde zjistí,že motorka není mobil a ani debil.Potřebuje péči,jako ostatní důležitý věci.Až si jednou ..........,tak zjistí co zanedbal.
zdeny65

250+
 
Reputace: 46
Příspěvky: 399
Registrován: 31 črc 2015, 19:44
Bydliště: Starý Vestec
Skútr / moto: Bylo-klasika,Yamaha Majesty 400,možná FJR 1300
Tuning / úpravy: CNC páčky,vestavěný systém nabíjení,nově laděný zadní tlumiče pérování,tankvak

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuze

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků