Stránka 1 z 7

Kedy je neskoro na kúpu skútra

PříspěvekNapsal: 12 pro 2019, 22:43
od Mellington
Ahojte,

môžem len taký mini prieskum kto kedy začal jazdiť na skútri? Hlavne tí starší. Ja si idem v Sobotu pre svoj prvý skúter Nmax a okolie si myslí, že som zošalel, normálne zo mňa spravili 38 ročného dôchodcu na odpis, čo má spomalené reflexy... Tak teraz som zmetený, či som Vážne starý, alebo oni tomu nerozumejú :roll:
Vďaka.

Re: Kedy je neskoro na kúpu skútra

PříspěvekNapsal: 12 pro 2019, 23:13
od RADEK_SL
Máš naprostou pravdu, nerozuměji tomu vůbec! Je to banda lidiček, kteří jsou líný zvednout zadnici od TV. Věk je jenom číslo a skůtr je nejen přibližovadlo do práce, ale i skvělý prostředek na nákupy čehokoli. Ty úložné prostory jsou super. Jízda v jedné stopě je tak návyková, že pokud máš papíry na vetší stroj, tak 125 přeskoč rovnou na 300-400. Ušetříš si čas a peníze, takových nás tady je většina co jsme postupně přecházeli. Nakonec zjistíš, že objem ničím nenahradíš a těch 300-400 je tak akorát :idea:

Re: Kedy je neskoro na kúpu skútra

PříspěvekNapsal: 12 pro 2019, 23:18
od Mellington
Bohužiaľ nemám. Mal som dve staršie auta, z dôvodu, keď sa jedno pototo... aby som sa mal ako dostať do práce. Jedno som teraz predal a rozhodol som sa pre skúter. Tie zápchy v BA sú proste smrť. Do a z práce mám 70 km a Nmax mi prišiel ako rozumná voľba, keď zhodnotím financie a vodičák "B" a na zimné mesiace mám ešte stále druhé auto. Len okolie ma nechápe :)

Re: Kedy je neskoro na kúpu skútra

PříspěvekNapsal: 13 pro 2019, 06:32
od RADEK_SL
To je jejich problém, jezdit budeš přece ty. Na 125 se dají jezdit i mnohem delší trasy, uvidíš sám.

Re: Kedy je neskoro na kúpu skútra

PříspěvekNapsal: 13 pro 2019, 07:48
od mirsil
Já jsem začínal hned od patnácti na Mustangu a v 16 už proháněl 250 Čezetu a potom 350 Jawu. Po vojně chvíli rodinná pauza a vracet zpět jsem se pomalu začal na 50 Manetu Korado. A protože jsem nechtěl jezdit jen na výlety a cest za prací přibývalo, tak 2008 v 45 první skútr Malaguti Madison 150. Od té doby nedám na skútry dopustit. Znovu mě to chytlo a protože jsem dal na rady podobně postižených o objemu, který ničím nenahradíš, tak po třech letech jsem se uvelebil na B650 a už na něm zůstanu, protože to byla trefa do černého. Až okolí zažije, tak se divit přestane .

Re: Kedy je neskoro na kúpu skútra

PříspěvekNapsal: 13 pro 2019, 08:57
od kerim7
Taky tě musím podpořit. Motorka byla má touha v pubertě, pak jsem začas s windsurfingem a za ni prkno nedáš, tak to na čas přešlo. Ale jak jsem tak na jihu viděl, jak jezdí i desetileté děti a všichni chlapi i ženské, tak když dovolili 125 ccm na B řidičák, bylo to jasné. A jak píše Radek, ukázalo se, že to chce Hondu SW-T 400. Nedám na ni dopustit. Jsem 50+ a na srazech a vyjížďkách je to od mlaďochů až po starce. V pohodě do spektra zapadám :-)

Re: Kedy je neskoro na kúpu skútra

PříspěvekNapsal: 13 pro 2019, 09:15
od dalid2
Neboj oni tomu ešte nerozumejú. Tiež som si k 40-tke kúpil Vespu. Ak nerátam keď som ako 10-12 ročný lietal u starého otca chvíľu na jeho Jawe (to bol iný prúser lebo som ju nevládal dať zo stojana dole a zas po jazde na stojan :) ale ťahala krásne.. ) a potom keď neskôr kúpil Simsona to bola paráda (sám ho dal zo a na stojan), tak som na žiadnej motorke takmer 30 rokov nesedel..

Žena sa so mnou mesiac nerozprávala, mama mi povedala, že keď chcem zabiť nemal som mať deti...

Dnes (nie zas doslovne) žena sa pýta kedy ideme spolu jazdiť a mama je rada keď ju prídem pozrieť na chalupu, lebo vie, že autom by som tam nešiel.. :)

Re: Kedy je neskoro na kúpu skútra

PříspěvekNapsal: 13 pro 2019, 09:27
od Žulda
Já nejezdil za mlada na žádné motorce, jen na kole. Loni v 45 jsem si koupil PCX, abych vyzkoušel, jestli mě to baví. V létě jsem si udělal "A" a nedávno jsem pořídil Forzu 300, protože mě to baví hodně a těším se na příští sezónu :)

Re: Kedy je neskoro na kúpu skútra

PříspěvekNapsal: 13 pro 2019, 09:53
od Gandalf
Žádný stres ani obavy mít nemusíš :) Když pominu přískoky po Brně na Babettě v 18-20, tak jsem se svezl poprvé na skutru v 38 na dovolené na Korfu. Vlastní pak koupil až ve 42 a dodnes jsem se toho nenabažil a těším se na každou další jízdu :)
Hlavně jezdi s rozumem, hodně předvídavě a s pokorou... není nutno pokaždé hledat limity stroje ani sebe sama :wink:

Re: Kedy je neskoro na kúpu skútra

PříspěvekNapsal: 13 pro 2019, 11:26
od Citelis
Buď v klidu já začal na skůtru jezdit letos na jaře - shodou okolností taky v 38 letech :D Předchozí zkušenost asi nic (v 18 letech 50m na fichtlovi a jestli 5km na babetě, tak je to hodně). Už mám na PCX 5000km a jezdím furt - dneska sice na nule, ale krásně suché silnice (Praha), takže se jelo fakt parádně :mrgreen:
EDIT: Jo a ještě jsem zapomněl na mýho dědu. Ten sice jako mladej na motorkách najezdil hafo km. Ale v 75 letech si pořídil taky skůtra ... že se mu prý do auta blbě leze :D ale děda je trochu extrém :wink: :lol:

Re: Kedy je neskoro na kúpu skútra

PříspěvekNapsal: 13 pro 2019, 12:51
od Mellington
Potešili ste ma. Zajtra si ho idem omrknúť a ak sa nič nepototo, tak v utorok by som si ho chcel doniesť :)

Re: Kedy je neskoro na kúpu skútra

PříspěvekNapsal: 13 pro 2019, 17:33
od Badarala
38 let - to už bych šetřil na hezký náhrobek...
Hlavně žádné ježdění na nebezpečných vozítkách nebo podobnou činnost, co nápadně připomíná život :!: :lol:

Re: Kedy je neskoro na kúpu skútra

PříspěvekNapsal: 13 pro 2019, 18:58
od Robas
Ahoj
Koupil jsem nového Nmaxe v září. Mám najeto okolo 4000KM...Jezdím denně do práce i když je pod nulou. Jen si hlídám aby byla suchá cesta. Zima mi nevadí. Do září jsem jezdil jen autem a na kole. Skůtr je naprosto bezva... Okolí trochu kroutí hlavou když mne na něm vidí okolo nuly ale to je mi fuk. Je mi 55roků. A poněvadž jsem si v mládí prozíravě udělal papíry na mašinu tak Nmax zůstane na dojíždění do práce a vypadá to, že pujdu příští rok do Xmaxe 300... Baví mne i delší výlety....

Re: Kedy je neskoro na kúpu skútra

PříspěvekNapsal: 13 pro 2019, 19:44
od convoy
Mě je 50, jako kluk jsem jezdil na pincku, to mi vydrželo do nějakých 23let, pak rodina, starosti a motorka se nahradila autem, většina starších to zná. Pak dlouho nic. před 3lety jsem si pořídil Manet Korado, jen tak na popojíždění po okolí. Po roce jsem koupil nový Xmax 125. Letos jsem si dodělal papíry A. Co bude dál......?

Z připomínek okolí si nic nedělej, ty sám víš jak to cítíš. Stějně polovina skončí na skůtru či motorce taky, a ten zbytek to nepochopí i kdyby jsi jim to chtěl nějak vysvětlit.
jediná rada je: kup to největší co můžeš s ohledem na řidičák a finance, ať ti to vydrží co nejdýl.

Re: Kedy je neskoro na kúpu skútra

PříspěvekNapsal: 13 pro 2019, 21:16
od icask2
V 35 som kupil 125tku. V 39 uz 400vku. Poznam ludi co zacali okolo 50tky kupovat prve skutre a motorky. Lepsie je zatat neskor ako nikdy. Bud ta to chyti alebo nie.

Odoslané z SM-A202F pomocou Tapatalku