Stránka 1 z 1

Krádež skútru

PříspěvekNapsal: 10 bře 2019, 13:35
od klik1
Zdravím všechny, jen jsem se chtěl zeptat, kolik lidí tady má zkušenost s krádeží skútru ( spíše maxiskútru ), potažmo s tím, že byl naložen na auto a odvezen. Budu řešit zabezpečení, tak si chci udělat nějakou představu....
Dík za odpovědi :)

Re: Krádež skútru

PříspěvekNapsal: 10 bře 2019, 13:50
od karavanista
A řešíš zabezpečeni doma přes noc,nebo při zastávce třeba u obchodu? Ono psát o tom na foru,je skoro jako poskytnout návod pachateli...

Re: Krádež skútru

PříspěvekNapsal: 10 bře 2019, 13:54
od klik1
Já nechci poradit jak zabezpečit, ale jestli se to vůbec děje a jak, že to někdo naloží na auto... A na cestě mimo domov, doma je garáž.

Re: Krádež skútru

PříspěvekNapsal: 10 bře 2019, 15:04
od Badarala
Jistě, že se motocykly kradou, mám kamarády, kteří byli okradeni. A skútry nebudou extra výjimka...
Takže si ho zabezpeč dle vlastního uvážení :)

Re: Krádež skútru

PříspěvekNapsal: 10 bře 2019, 15:10
od sollik

Re: Krádež skútru

PříspěvekNapsal: 10 bře 2019, 15:18
od klik1
Tak tedy ještě jednou: Já nechci poradit jak zabezpečit, ale jestli se to vůbec děje a jak, že to někdo naloží na auto.Bavíme se o maxiskútrech, pokud možno vlastní zkušenost... Dík. :)

Re: Krádež skútru

PříspěvekNapsal: 10 bře 2019, 15:31
od mirsil
Tak to se spíš podívej SEM a přečti si pár konkrétních příběhů :wink:

a ještě dodatek: http://www.motoforum.cz/silnicni-cestov ... otocykly-/

Re: Krádež skútru

PříspěvekNapsal: 10 bře 2019, 15:48
od PBM2
Když nechceš vědět, JAK zabezpečit skůtr, tak ke tvému dotazu asi jen tolik, že se to děje a možností zase tak moc není. Odjet, odtlačit nebo odvézt. Odjet - musí překonat zámek řídítek, dodatečné zabezpečení (zámek kotouče, uchycení k jinému předmětu okolo, řetěz, alarm apod.) a nastartovat. Odtlačit - totéž jako u odjet, jen nemusí startovat, je tu problém s tím, že je to pomalejší a je tu větší riziko, že se vrátíš předčasně nebo ho někdo uvidí a se skůtrem se fakt špatně rychle utíká. :wink: Odvézt - často nemusí překonat zámek řídítek ani jiný zámek, pouze alarm nebo uchycení k okolnímu předmětu. Pak stačí nahodit na valník, do dodávky a odjet. Je tu jedna věc, která se v tomto případě hodí udělat, aby to vypadalo ještě "líp", ale to tu nebudu psát, to bych už naváděl zloděje. Jestli mohu poradit, tak se moc nezajímej o to, zda se to děje (buď si jistý, že děje, kdykoliv a kdekoliv), ale zajímej se o to, jak to znepříjemnit případným zlodějům - každá překážka navíc může rozhodnout o tom, že si vyberou jednodušší cíl. Když uvidí, že to máš zajištěné, neznamená to, že automaticky odejdou, ale už musí zvážit, zda jim stojí tvůj stroj za to riziko, že je chytí nebo uvidí. Pojistka je asi nejjistější pro to, aby se ti vrátily finance, ale při dnešních sazbách je to na zvážení. Zámky, řetězy od dobrých výrobců, neparkovat na místech, kudy nikdo nechodí, připnout stroj ke svodidlům, kandelábru, oku v chodníku. Ale vždy také myslet za to, že uzamykat a uchycovat kolem rámu nebo zadního kola. Přední totiž celkem snadno sundáš a uvolníš, u zadního je to na chodníku takřka nemožné. Tak ať to nemusíš prožít na vlastní kůži. 8)

Re: Krádež skútru

PříspěvekNapsal: 10 bře 2019, 16:07
od petrkucera
Řešil jsem to samé.Mám nový skůtr za 140 000 vsechny ty zámky a nesmysly přes alarmi a gps hledaní stojej peníze a stejně nejsou stoprocentní.A navíc kdy máte bezklíč startování tak vás bude obtěžovat tahat klíče a řeťěz a poutat to k lampě.Takže za mě pojistka s povinnyým ručením 1800kč rok a po dobu dvou let vyplatí plnou cenu motorky.Takže si myslím že to neni špatné než se věčně strachovat at si ho klidně vemou.

Re: Krádež skútru

PříspěvekNapsal: 10 bře 2019, 16:14
od PBM2
Souhlas. Mechanické a elektronické zabezpečení lze překonat, protože když jeden člověk vymyslí toto, jiný člověk většinou dokáže vymyslet, jak to obejít. A je fuk, zda je to hrubá síla, inteligence, dostatek času nebo něco jiného. Chceš mít klid? Pojistka stroj neochrání, ale tvoje peníze v něm ano. 8)

Re: Krádež skútru

PříspěvekNapsal: 10 bře 2019, 16:15
od icask2
Zaciatok je spravny skuter. Nejaka podvratna cina a je velke percento, ze ho nikto nebude chciet. Aj ked viem o pripade, ze bola ukradnuta cina 125 naozaj taka hrozna. Nasla sa o par blokov dalen hodena na zemi.

Odoslané z HUAWEI GRA-L09 pomocou Tapatalku

Re: Krádež skútru

PříspěvekNapsal: 10 bře 2019, 16:29
od forester
By si bol prekvapený koľko starých škodoviek sa kradne. A to len preto lebo je to jednoduché.

Re: Krádež skútru

PříspěvekNapsal: 10 bře 2019, 16:45
od icask2
Skodovky idu na nahradne diely. Lebo ked ju ludia kupuju maju predstavu o lacnom servise. Potom rychlo vytriezveju a hladaju nahradne diele kdekolvek lacno. A tu nastupuje cierny trh s kradnutych dielov.

Odoslané z HUAWEI GRA-L09 pomocou Tapatalku

Re: Krádež skútru

PříspěvekNapsal: 10 bře 2019, 18:06
od krizik1
Vše na co se tazatel ptal bylo zodpovězeno.