Problémy s Čínskými skútry

Diskuze o čínských skútrech bez rozlišení kubatury.

Problémy s Čínskými skútry

Příspěvekod TomDrake » 19 dub 2009, 20:59

Amater zdravi vsechny profiky a zada je o pomoc. Jedu si tak na svem skutriku a najednou zacne spomalovat, tak povolim plyn a zkusim znovu pridat. Ozve se lehke bouchnuti a hotovo. Kdyz skutr vypnu, necham zchladnout a zkusim znovu nastartovat, tak se oziva jenom jenom elektricke lupani a jinak nic. Jsem amater, ale rad bych se o svuj skutr postaral sam. Trosku se neco naucil. Bohuzel nemam ve svem okoli nikoho, kdo motorkam rozumim a proto tady zadam o radu. Tom
TD
Uživatelský avatar
TomDrake

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Modrá
Skútr / moto: YUKI MATRIX 50
Tuning / úpravy: pohoda jazz

Re: Problémy s Čínskými skútry

Příspěvekod Gullwing » 19 dub 2009, 21:31

Hmmm, hotovo zadřeno. No, snad ne ale zní to tak. Olej byl?
Uživatelský avatar
Gullwing

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1659
Registrován: 24 dub 2007, 14:21
Bydliště: Praha 6
Skútr / moto: Suzuki B400 K8

Re: Problémy s Čínskými skútry

Příspěvekod tom.boy » 19 dub 2009, 21:50

Běž to reklamovat, prodejce určitě nepřekvapíš :wink:

Poslední dobou se tu množí uživatelé, šťastní majitelé skútrů z Tesca a Globusu s jedním příspěvkem (uživatelé noví) kteří žádají o radu nebo pomoc s problémy které je tíží. Bylo by super, kdyby své dotazy směřovali sem, ať nám nezasírají forum

Dnešní příspěvek o zadřeném motoru u Yuki v záběhu mi vnuknul nápad založit toto téma, ať je to všechno pohromadě a nově příchozí mohou čerpat informace z jednoho vlákna.
ObrázekGoogle ° www.tomas.in ° Srazy na Strahově jsou tady ° Srazy ve Středoklukách jsou tady °
Uživatelský avatar
tom.boy

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1779
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Praha Tel: 608444044
Skútr / moto: YAMASAKI Extra Super Grand DeLuxe Sport 50

Re: Problémy s Čínskými skútry

Příspěvekod Rady » 19 dub 2009, 22:26

S tim souhlasim a vse co bude jinde umisteno, budu presouvat sem :!:
BMW K1200LT ------->> vice zde 4,6l/100 km
Uživatelský avatar
Rady

2500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2664
Registrován: 21 lis 2006, 13:41
Bydliště: Bánov u Uherského Brodu mob.: 00420 608 882 336
Skútr / moto: jawy,CZ, B400/K4, B650/K4,BMW LT K1200, chrompaket

Re: Problémy s Čínskými skútry

Příspěvekod Tomulátor » 19 dub 2009, 22:29

Je to tak 5 let co jsem si koupil Yuki Speedy 50 pouze na ježdění do práce, 5 měsíců jsem ho trpěl, závad bylo požehnaně a to jsem najel pouze necelých 1200 km, tak šel z domu a vživotě bych si už nic takového nekoupil. Nechci odrazovat lidi co do čínských skůtrů chtějí jít, pokud jsou závady na skůtru v dvouleté záruční lhůtě, prodejce zdarma závadu odstraní, vadné věci vymění, jasně, každému jde o pořizovací cenu, ale uvědomte si, že náhradní díly se cenově vyrovnávají značkovým a co potom po záruce ? Další věc, prodejce těchto čínských skůtrů má v obchodních podmínkách dvouletou záruku, ale nikdo vám neřekne, že ta záruka je omezena pouze 6000 km najetých km, takže když najedete 6000 km během dvou měsíců, jste bez záruky, proč? Proč maj značkový prodejci neomezené najeté km během dvouleté záruky, asi ručí za kvalitu. Každý si rozmyslete, za co ty peníze dáte.
Naposledy upravil Tomulátor dne 21 dub 2009, 22:00, celkově upraveno 1
SUZUKI Burgman 200 K8
Tydlifón: 604 401 940
Suzuki Burgman prodán, nahrazeno Honda CB500F 2016
Skútr Klubu Ústeckého Kraje www.skuk.cz
Uživatelský avatar
Tomulátor

1000+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 1150
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Žatec
Skútr / moto: Honda CB500F 2016

Re: Problémy s Čínskými skútry

Příspěvekod jardaslavonice » 19 dub 2009, 23:57

mám taky zkušenost s čínanem co jsem si pořídil jako novou 50tku k tomu ještě muj první stroj.prý mi to stačí mi cpaly do buriny p práci.tak jsem je poslel.po ujetí 5000 km se už začaly objevovat první závady.jedna se odstranila a po 14 dnech jsem jel s jinou.jednou jsem jel do m.budějovic (40 km) a po 2 km od omova najednou se zakouřilo zepředu pod plastem.po 5ti minutový přestávce jsem se rozhodl pokračovat dál protože jsem tam musel být.po 17 km najednou motor chcípl uplně tak jsem zahnul do servisu kterej byl naštěstí po několika set metrech kde se závada odstranila.prostě se vyměnil takovej škvarek co před tím tudy vedl svazek drátu od elektriky.čokoládou se napojilo nový vedení a mazal jsem radši domu protože už bych to nestihl na dpředem domluvený termín.cestou domu jsem byl rozhodnutý že je na čase přemýšlet o jiným stroji, protože takto bych dlouho nevydržel jezdit.jedna zkušenost mi stačí.už jsem to psal v minulým forum ale nejni na škodu to tu zopakovat.po několika měsících jsem si pořídil značkový skutr se kterým jsem najezdil jednou tolik za stejný období ale díky této změně jsem poznal super lidičky z fora co poradily cizímu nezkušenýmu.pokud mužu porasdit tak radši dám přednost ojetině značkovýmu skutru před čínanem.ale jsou tu i vyjímky.a to mluvím jen o padersátkách.ti větší kubatury jsou spolehlivější.ale záleží i na výrobci.u každýho je to jiný.ikdyž je to čínan tak výrobcu je tam víc.
Uživatelský avatar
jardaslavonice

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 209
Registrován: 29 pro 2008, 22:26
Bydliště: Slavonice 728950720
Skútr / moto: babeta 650 od pana Suzukiho
Tuning / úpravy: něco menšího se tam určitě najde jako lauf, xenony,maxia 3 apod.

Re: Problémy s Čínskými skútry

Příspěvekod sollik » 20 dub 2009, 07:19

TomDrake píše:Amater zdravi vsechny profiky a zada je o pomoc. Jedu si tak na svem skutriku a najednou zacne spomalovat, tak povolim plyn a zkusim znovu pridat. Ozve se lehke bouchnuti a hotovo. Kdyz skutr vypnu, necham zchladnout a zkusim znovu nastartovat, tak se oziva jenom jenom elektricke lupani a jinak nic. Jsem amater, ale rad bych se o svuj skutr postaral sam. Trosku se neco naucil. Bohuzel nemam ve svem okoli nikoho, kdo motorkam rozumim a proto tady zadam o radu. Tom

V popisu máš "zajíždí se". Takže to máš nejspíš v záruce, tak to odvez do servisu. Na opravy vlastními silami bude dost času po záruce. Teď někde blbě šáhneš, oni poznaj že ses v tom hrabal a neuznají ti reklamaci. A budeš si vše hradit sám.....
Uživatelský avatar
sollik

750+
 
Reputace: 135
Příspěvky: 998
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda SW 600T, Honda Dylan 125 (ex Honda Lead 100)

Re: Problémy s Čínskými skútry

Příspěvekod hogofogo » 20 dub 2009, 20:42

Nejsem tu dlouho ale nechápu proč neustále napadáte čínské skútry a jejich majitele ohledně spolehlivosti.Vždyt zhruba 80% produkce skútrů pochází z číny a na takové množství to zas není zas tak s tou poruchovostí špatné. Každý holt nemá cca 50000 Kč na nákup nového značkového skútru a nebo si nechce kupovat ojetinu do které nevleze a bude na tom hůř než když koupí novou čínu(nové je nové).Možná že i váš značkovej skútr je vyrobenej v číně. Stačí se podívat na značkovou elektroniku kde byla vyrobena. Zatím čau a nezlobte se na mě.
Uživatelský avatar
hogofogo

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 22
Registrován: 15 úno 2009, 19:12
Bydliště: Kopidlno
Skútr / moto: Yuki Rally 2
Tuning / úpravy: částečně odstraněné restrikce

Re: Problémy s Čínskými skútry

Příspěvekod TomDrake » 20 dub 2009, 21:14

V zabehu neni - v zabehu bylo psano pouze proto, ze na nem neni zadny tunning.
Jezdi uz 3 roky. Zatim bez jedine zavady. Ani jsem nemusel dobijet baterku po zime.
Olej tam je. Leje se vzdycky zvlast a pri nedostatku sviti kontrolka. Ale i okem jde videt, ze tam je. Maximalne mohl prestat tect.
Nevim, jestli je to zadreny motor. To by to spis flaklo hned a ne pomalu dojizdelo. A ta rana spis znela nekde od vyfuku. Pod prilbou to zase nebylo extra slyset.
A jeste k tem cinanum - kamarad ma Derbi a v zarucni oprave s nim byl uz 4x na oprave. Po kazde s necim jinym.
Ja jsem s nim jezdil denne do prace (cca 18 km) a az doted vsechno v pohode. Vim, ze spouste lidi cinani vadi, i ja bych si radeji koupil "dobrou" znacku, ale nekdy rozhoduji finance. Coz byl tento pripad. A
A jeste jedna vec - skutr jsem kupoval u prodejce, ktery prodava i moto dily atd. Takze zadne Tesco, Lidl, Hypernova apod.
A diky za kazdou pomoc.
TD
Uživatelský avatar
TomDrake

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Modrá
Skútr / moto: YUKI MATRIX 50
Tuning / úpravy: pohoda jazz

Re: Problémy s Čínskými skútry

Příspěvekod sollik » 21 dub 2009, 08:25

TD: A startér motorem točí nebo ne? Můžeš zkusit nastartovat pákou?
Uživatelský avatar
sollik

750+
 
Reputace: 135
Příspěvky: 998
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda SW 600T, Honda Dylan 125 (ex Honda Lead 100)

Re: Problémy s Čínskými skútry

Příspěvekod Neos50 » 21 dub 2009, 08:49

k těm čínanům..prej do některejch Yukin dávali motory Minarely takže u dvoutaktu člověk taky nevi co tam má :-D http://www.scootland.cz/skutr-yuki-matrix-50/
JInak bych zkusil sundat olejový čerpadýlko a kouknout jestli přes nej teče olej a nebo jestli neotáčí to ozubený kolečko na hřídelce..osobně bych hledal vadu tady.Může bejt i ucpaná hadička z nádržky do čerpadla a nebo z čerpadla do karbecu
Uživatelský avatar
Neos50

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 618
Registrován: 20 lis 2007, 19:24
Skútr / moto: Piaggio Sfera 50 RST
Tuning / úpravy: Malossi multivar,Karbec Naraku 17,5 tvrdší spojkový pružinky,výfuk teprve bude :-D

Re: Problémy s Čínskými skútry

Příspěvekod Huhu » 21 dub 2009, 09:50

Ahoj všem,

trochu se směji trochu mě to zaráží každý si koupí na co se cítí a má finance ale proč se navážíte do Číňanů všichni víme že dnes je skoro vše z Asie moc bych za to nedal že i na značkových skútrech se najdou časti vyrobené v Číně nebo jinde v Asii ano taky jsem si chtěl koupit Číňana a potom jsem zvolil Itala ale ve své podstatě jsem si moc nepolepšil protože jsem zvolil špatnou značku říkám to proto že vy zkušení mazáci místo abyste pomohli nám nezkušeným tak se umíte jen smát a to se mi pánové moc nelíbí nic ve zlém.

huhu
+420 777 816 193
j.hurda@intereuropol.eu
Uživatelský avatar
Huhu

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 254
Registrován: 16 úno 2009, 11:53
Bydliště: str. kraj
Skútr / moto: Moto Guzzi, předtím, SB 650
Tuning / úpravy: bělouš, Nikdy jsem nemel, a nikdy mit nebudu - GoldWing 1500 SE

Re: Problémy s Čínskými skútry

Příspěvekod janon » 21 dub 2009, 10:18

Huhu: Tady nejde o to, ze je to vyrobene v cine, spis o to, ze to vyrabi cinsti vyrobci, kteri neinvestuji tolik penez do vystupni kontroly, kvalitnich materialu, vyvoje apod. A podle toho, to tady pak vypada. BMW, Adidas taky vyrabi v Cine a od techto vyrobcu si bezproblemu koupim jakekoliv vyrobky. Proste kvalita ruznych Yukin, Fukuin, Yink Jang, Ping pong a podobnych podle mne nedosahuje takove urovne. Nejsem proste tak bohaty, abych si mohl kupovat levne veci.
bylo Honda Lead 100 najeto 40 000 km (ja 12 000)
bylo Yamaha Majesty 400 najeto 206 000 km (ja 136 000)
bylo Honda Silver Wing 600 najeto 110 000 km (ja 92 000)
nyní Yamaha T Max 560 najeto 27 000 km (ja 14000)
Uživatelský avatar
janon

2500+
 
Reputace: 195
Příspěvky: 2745
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Praha

Re: Problémy s Čínskými skútry

Příspěvekod hmyzovrah » 21 dub 2009, 11:38

nazdarek mam skutr znacky moto benzhou,koupil sem ho v jedne nejmenovane prodejne a kdyz sem prijel na servis,firma uz tam nebila a telefony na majitele zruseny. snazim se ted najit servis,pac mi skutr nejede,pac se mi blokla startovaci packa nebo jak se tomu rika.sem na tohle amater. no a potreboval bych radu co ted objel sem aik 20 servisu a nikde to nechtej opravit, ptal sem se snad lvsech lidi co znam i co neznam co stim a nikdo mi nebyl schopen poradit. poradte mi prosim co mam ted delat? ani nemuzu zjistit jestli je ta znacka z ciny nebo neni z ciny.
hmyzovrah

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1
Registrován: 21 dub 2009, 11:33
Skútr / moto: moto benzhou

Re: Problémy s Čínskými skútry

Příspěvekod Neos50 » 21 dub 2009, 12:03

Pokud to skůtr klasického provedení tak sundej ten boční dekl variátoru asi tak 10 šroubů na imbus..nic na tebe nevyteče neboj a pak budeš chytřejší.podle mě ti praskla vratná průžina a špraclo se tam něco.
Opět si musím přísadit to obvyklé..radší jetou značku než novou čínu:)
Uživatelský avatar
Neos50

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 618
Registrován: 20 lis 2007, 19:24
Skútr / moto: Piaggio Sfera 50 RST
Tuning / úpravy: Malossi multivar,Karbec Naraku 17,5 tvrdší spojkový pružinky,výfuk teprve bude :-D

Další

Zpět na Čínské skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron