Vzduchový filtr

Diskuze o tuningu skútrů. Zvyšování a ladění výkonu, tlumení, brzdy. Kity, výfuky, karburátory, variátory, spojky,...

Vzduchový filtr

Příspěvekod Plech » 31 bře 2009, 16:42

Dobry den, nejdriv omluvte moji neznalost skutru a motorek :) , uz mam objednaneho skutra, a co jsem se tak dival tak se mi moc nelibi ta cerna krabice co ma bejt jako filtr :) , a uvazuji otom, ze bych si tam dal nejakej peknej filtrik.Ale nekde sem se docet zebych to musel i pretriskovat a este ze to zere o 1-2 litri na vic.A do neceho takoveho se mi zas nechce poustet :D. Tak me napadla takova kravina (nezmlat te me zato :) ) , ze by se dal dala zmensit plocha kterou by to salo, a tudiz by slo do motoru stejne vzduchu.Nepridalo by mi to na vikonu, nezralo to, jenom by to vypadalo lip.
Neslo by to nejak ?

Diky :)
Plech

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 16
Registrován: 29 bře 2009, 16:30
Skútr / moto: zatim nic

Re: Vzduchovy filtr

Příspěvekod Ryan » 31 bře 2009, 17:26

Zdravím,

výsledek při použití otevřeného filtru je takový, jak píšeš - vyšší spotřeba. To je dáno tím, že když do motoru přivedeš více vzduchu, musíš také přivést více paliva - proto je nutné i přetryskování. A tím jde nahoru i spotřeba. Bez dalších úprav (kit+výfuk) bych otevřený filtr nedával.

To co píšeš dále, tedy "zaslepení" víceprůchodového filtru jsme už několikrát viděl, je to sice trochu prasárna, ale dá se to. Počítej ale s tím, že než vychytáš takovou restrikci, abys neměl chudou směs (tedy více vzduchu než paliva), bude to chvíli trvat.
Uživatelský avatar
Ryan

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 467
Registrován: 04 říj 2006, 00:43
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Aprilia SR50 Racing
Tuning / úpravy: TopPerformance 70ccm, LeoVince ZX, Malossi MultiVar, Malossi 19mm carb.

Re: Vzduchovy filtr

Příspěvekod Plech » 31 bře 2009, 17:33

:D to sem si presne myslel, ja sem takovej amater, ze bych to asi fakt nedokazal, kdyt ja ani nevim kde se to pozna (myslim nejak podle barvy svicky ? :D ) kdyztak si pockam tak rok az se se skutrem zžiju, a pak se uvidi a treba se s nekym domluvim ze mi pomuzze :)
Jinak dik za odpoved.
Plech

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 16
Registrován: 29 bře 2009, 16:30
Skútr / moto: zatim nic

Re: Vzduchovy filtr

Příspěvekod tom.boy » 31 bře 2009, 18:55

Dej si tam nějakou samolepku a máš to :wink:
ObrázekGoogle ° www.tomas.in ° Srazy na Strahově jsou tady ° Srazy ve Středoklukách jsou tady °
Uživatelský avatar
tom.boy

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1779
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Praha Tel: 608444044
Skútr / moto: YAMASAKI Extra Super Grand DeLuxe Sport 50

Re: Vzduchovy filtr

Příspěvekod Plech » 31 bře 2009, 20:54

neco takovyho me napadlo, ale uvidim ..
Plech

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 16
Registrován: 29 bře 2009, 16:30
Skútr / moto: zatim nic

PříspěvekTento příspěvek již byl smazán kým bajza v 09 lis 2016, 17:27.
Důvod: již není aktuální


Zpět na Tuning

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků