Tuning válce - 4T 152ccm - kitové válce + vačky

Diskuze o tuningu skútrů. Zvyšování a ladění výkonu, tlumení, brzdy. Kity, výfuky, karburátory, variátory, spojky,...

Tuning válce - 4T 152ccm - kitové válce + vačky

Příspěvekod skopi » 03 srp 2007, 11:33

Ahoj vsem,
je tu nekdo, kdo daval treba vetsi valec nebo ostrou vacku?
Muze mi napsat zkusenosti?

Doporucite vymenu valce 152 ccm za 177 ccm od Malossi? Ptal jsem se ve firme PowerJet jestli nemaji zkusenosti, rekli, ze jen s vymenou 250 ccm valce za 290 - meli problemy, odchazela klikovka pomerne casto.

Od Fireblaida vim, ze ten menil vacku za PowerCam od Malossi, vcelku ok, vykon sel citelne nahoru v nizsich otackach a ve strednich, Malossi vyrabela jeste tuzsi perka na ventily, ovsem uz je nedela a Fir.se obaval, aby se mu to nepotkalo.

takze piste prosim!

Skopi
Benelli Velvet 150 - stavba

Válec Top Performance 160 ccm
skopi

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 177
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň - Radčice
Skútr / moto: Benelli Velvet 150

Příspěvekod jirka04 » 29 lis 2007, 13:52

Ahoj,osobně si myslím,že to nemá cenu,protože výsledek bude diskutabilní.Věřím tomu,že ta klika opravdu po zvětšení válce odejde,protože je spořítaná na nějaké zatížení a to se najednou o hodně zvětší.Buď bych vyněnil celý motor,pakliže si chceš skútra nechat a tento se tam vejde(ale je to pracné a nemusí to dopadnout dobře),anebo kup rovnou větší kubaturu.S vačkama zkušenost nemám,šel bych do toho v momentě,že původní je nutno z nšjakých důvodů vyměnit.
Asi trochu efekt má potunit 2T 50.,ale ne 4T 125 a výš.Zdraví J. :o
jirka04

500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 733
Registrován: 03 čer 2007, 15:24

Příspěvekod Dj RE5PECT » 29 lis 2007, 21:32

[quote=jirka04]Ahoj,osobně si myslím,že to nemá cenu,protože výsledek bude diskutabilní.Věřím tomu,že ta klika opravdu po zvětšení válce odejde,protože je spořítaná na nějaké zatížení a to se najednou o hodně zvětší.Buď bych vyněnil celý motor,pakliže si chceš skútra nechat a tento se tam vejde(ale je to pracné a nemusí to dopadnout dobře),anebo kup rovnou větší kubaturu.S vačkama zkušenost nemám,šel bych do toho v momentě,že původní je nutno z nšjakých důvodů vyměnit.
Asi trochu efekt má potunit 2T 50.,ale ne 4T 125 a výš.Zdraví J. :o [/quote]tak dat s novym valcem i lepsi kliku,ale ne menit celej motor
Dj RE5PECT

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 364
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Litvínov
Skútr / moto: two Runners :D

Příspěvekod jirka04 » 30 lis 2007, 19:55

Co to je"lepší klika"?Budeš-li chtít vyměnit klikovku,tak zas musíš vzít nějakou sériovou z většího motoru.O tuningové jsem ještě neslyšel,na zakázku ti ji taky neudělají.Tutově bude mít silnější ojniční čep,tj.jinou ojnici,jiný zdvih,jiné rozměry ložisek,která patrně nebudou pasovat do původních uložení.A takhle je to jedno s druhým a nakonec to rozčilen vyhodíš.Opravdu nejlepší bude něco prodat a koupit silnějšího scoota.Osobně bych šel touto cestou.Zdraví J. :o
jirka04

500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 733
Registrován: 03 čer 2007, 15:24

Příspěvekod Gullwing » 30 lis 2007, 20:59

Já myslím, že klikovky se tunningový dělaj, třeba kovaný, ojnice lehčený, ložisek je taky fůra v mnoha úrovních.
Někdo si potuní Fávo nebo Tráboše třeba za 200 000,- Taky by si za ty prachy mohl koupit něco jinýho,.....
Vo tom asi neni.
Uživatelský avatar
Gullwing

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1659
Registrován: 24 dub 2007, 14:21
Bydliště: Praha 6
Skútr / moto: Suzuki B400 K8

Příspěvekod Dj RE5PECT » 01 pro 2007, 02:27

[quote=jirka04]Co to je"lepší klika"?Budeš-li chtít vyměnit klikovku,tak zas musíš vzít nějakou sériovou z většího motoru.O tuningové jsem ještě neslyšel,na zakázku ti ji taky neudělají.Tutově bude mít silnější ojniční čep,tj.jinou ojnici,jiný zdvih,jiné rozměry ložisek,která patrně nebudou pasovat do původních uložení.A takhle je to jedno s druhým a nakonec to rozčilen vyhodíš.Opravdu nejlepší bude něco prodat a koupit silnějšího scoota.Osobně bych šel touto cestou.Zdraví J. :o[/quote]na vsechny 2T scootery delaj tuningovy-lepsi kliky,ze by na 4T nedelali nic?
Dj RE5PECT

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 364
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Litvínov
Skútr / moto: two Runners :D

Příspěvekod jirka04 » 01 pro 2007, 12:45

Na 2T asi ano,tam mají pré všelijaké firmy,ale4T???Zkus se poptat,zatím jsem koukal jen na netových stránkách a o klikách,ojnicích atd ani slovo.Větší válec s původní hlavou to ano,ale stejně se nějak musí upravit i ta hlava(aspoň podložit),protože pak se změní kompresní poměr,narostou tlaky a něco povolí.Možná na zakázku ti někde klikovku a ojnici udělají,ale bude to stát jak půl novýho skůtru.Tyhle věci nejdou udělat od oka,tam to je dost složitýho počítání,nejen na mechanické,ale i tepelné namáhání a fakt to není prča.Zkus najít nějaké stránky těch tuning firem,třeba uspěješ.Nebo jestli skousneš častější výměnu ložisek na klice,v ojnici,tak do toho jdi.Zdraví J. :o
jirka04

500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 733
Registrován: 03 čer 2007, 15:24

Příspěvekod Dj RE5PECT » 01 pro 2007, 15:30

[quote=jirka04]Na 2T asi ano,tam mají pré všelijaké firmy,ale4T???Zkus se poptat,zatím jsem koukal jen na netových stránkách a o klikách,ojnicích atd ani slovo.Větší válec s původní hlavou to ano,ale stejně se nějak musí upravit i ta hlava(aspoň podložit),protože pak se změní kompresní poměr,narostou tlaky a něco povolí.Možná na zakázku ti někde klikovku a ojnici udělají,ale bude to stát jak půl novýho skůtru.Tyhle věci nejdou udělat od oka,tam to je dost složitýho počítání,nejen na mechanické,ale i tepelné namáhání a fakt to není prča.Zkus najít nějaké stránky těch tuning firem,třeba uspěješ.Nebo jestli skousneš častější výměnu ložisek na klice,v ojnici,tak do toho jdi.Zdraví J. :o[/quote]ja do tuningu nejdu uz,stacilo mi 70cc v Runneru,loziska sem radsi daval na sezonu novy,VXR uz ladit nebudu,to jede pekne v serii ;)
Dj RE5PECT

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 364
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Litvínov
Skútr / moto: two Runners :D

Příspěvekod Gullwing » 01 pro 2007, 19:04

Jak ti to jezdí po zadnim Re5pecte? Máš nějaký nový rekord?
Uživatelský avatar
Gullwing

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1659
Registrován: 24 dub 2007, 14:21
Bydliště: Praha 6
Skútr / moto: Suzuki B400 K8

Příspěvekod tom.boy » 01 pro 2007, 20:15

jezdí mu to i po 2, asi před měsícem jsem ho viděl jet v litvínově. V zimě!!! Brrr
ObrázekGoogle ° www.tomas.in ° Srazy na Strahově jsou tady ° Srazy ve Středoklukách jsou tady °
Uživatelský avatar
tom.boy

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1779
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Praha Tel: 608444044
Skútr / moto: YAMASAKI Extra Super Grand DeLuxe Sport 50

Příspěvekod Dj RE5PECT » 01 pro 2007, 21:10

to Gullwing: po zadnim mi to jezdi takhle,uz mam natrenovano:) http://www.youtube.com/watch?v=2tmv51mAhkY ale od ty doby,co me zastavili a chteli mi za to vzit ridicak,tak uz jezdim jenom na letisti,kde mame srazy,nebo kdyz nikde nikdo neni a jdou holky po chodniku treba :D :D

to tom.boy: ja sem se sel obcas svest,kdyz nebyl snih,sem se obliknul :D :D
Dj RE5PECT

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 364
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Litvínov
Skútr / moto: two Runners :D

Příspěvekod tom.boy » 01 pro 2007, 21:39

řidičák? za co jako! buz...... nikde není psáno po kolilka kolech máš jezdit
A video je super
Naposledy upravil KYBLOS dne 26 bře 2013, 13:51, celkově upraveno 2
Důvod: Úprava neslušných výrazů
ObrázekGoogle ° www.tomas.in ° Srazy na Strahově jsou tady ° Srazy ve Středoklukách jsou tady °
Uživatelský avatar
tom.boy

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1779
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Praha Tel: 608444044
Skútr / moto: YAMASAKI Extra Super Grand DeLuxe Sport 50

Příspěvekod Dj RE5PECT » 01 pro 2007, 21:57

[quote=tom.boy]řidičák? za co jako! buz...... nikde není psáno po kolilka kolech máš jezdit
A video je super[/quote] no zastavili me a chteli mi vzit ridicak, vylez jeden z auta a prej dobry den pane ridici vase doklady,vylez druhej a prej: to si delate pr.... s tou jizdou po zadnim,vy si mysliste,ze se vam nemuze nic stat,muzete zaletet pod auto,dal sem mu doklady odesli k auto normalne statnaci dva ve fabii a jeden mluvil do vysilacky a slysel sem z vysilacky jak nekdo rika normalne mu vemte ridicak,tak rikal diky cau a sel ke me a rikal: uz mate nejaky body pryc? rikam ne a on: jezdite na tom do skoly nebo nekam? rikam no do skoly a on: tak to bude parada,ne? hezky autobusem,bez ridicaku,pak znova ke zkouskam,zas na chvili odesel,bavil se s tim druhym,nakonec mi prines papiry a rek,ze jestli me takhle chytne jeste jednou,tak me z toho skopne a da mi pres drzku
Naposledy upravil KYBLOS dne 27 bře 2013, 17:21, celkově upraveno 2
Důvod: Úprava neslušných výrazů
Dj RE5PECT

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 364
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Litvínov
Skútr / moto: two Runners :D

Příspěvekod tom.boy » 01 pro 2007, 22:16

To ses nechal trochu vystrašit, jízda po zadním není důvod k sebrání papírů. Na mě nedávno zkoušeli že jsem jel rychle, s felicií a neměli radar. Ten k.....mi ukázal vysílačku na který naladil kanál 69 a že prej to je rychlost. Jenže já ty vysílačky znám, a nevím odkdy motorola dělá radary.
Naposledy upravil KYBLOS dne 23 bře 2013, 18:09, celkově upraveno 1
Důvod: Úprava neslušných výrazů
ObrázekGoogle ° www.tomas.in ° Srazy na Strahově jsou tady ° Srazy ve Středoklukách jsou tady °
Uživatelský avatar
tom.boy

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1779
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Praha Tel: 608444044
Skútr / moto: YAMASAKI Extra Super Grand DeLuxe Sport 50

Příspěvekod Gullwing » 01 pro 2007, 22:59

Re5pect. No natrénovámo máš. V těch Jižních čechách Ti to ještě takhle pěkně nejezdilo :D
Jinak si taky myslím, že když dodržíš všechno ostatní tak si můžeš jezdit po čem chceš,...
Uživatelský avatar
Gullwing

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1659
Registrován: 24 dub 2007, 14:21
Bydliště: Praha 6
Skútr / moto: Suzuki B400 K8

Další

Zpět na Tuning

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron