Svíčka a tryska - z 50 na 70ccm

Diskuze o tuningu skútrů. Zvyšování a ladění výkonu, tlumení, brzdy. Kity, výfuky, karburátory, variátory, spojky,...

Svíčka a tryska - z 50 na 70ccm

Příspěvekod KYBLOS » 14 led 2007, 16:51

Toto není tak úplně problém a tak to píšu spíš do tuningu, páč se jedná o trysku a svíčku po předělávce z 50 na 70 ccm. Dnes jsem po tý předělávce poprvé najel 113km a po příjezdu domů jsem zkontroloval svíčku kvůli jejímu zbarvení. Je černá a já nerozumím dobře těm výrazům chudá směs, bohatá směs. Nemohl byste mi někdo napsat co přesně to znamená? Jen sem dodám, že dokud sem měl hlavu 50ccm, měl jsem tam trysku 65 - originál. No a teď tam mám trysku 72, kterou mi tam namontoval ten týpek, kterej mi tam montoval i hlavu 70ccm. Nevím čím to je, že svíčka je černá a nemá cihlovou barvu a taky nechápu jestli tam mám dát ještě širší trysku než je 72, nebo naopak menší. Proto se ptám a doufám, že mi odpovíte někdo, kdo tomu rozumí. Předem díky za odpověď :-)
Minulost: Derbi Atlantis - naj. 38000km, Piaggio X9 500 - naj. 50186 km
Uživatelský avatar
KYBLOS

Moderátor
 
Reputace: 14
Příspěvky: 3324
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Střední Čechy
Skútr / moto: Honda CBF 500
Tuning / úpravy: Kufr, boční brašny, tankvak, držák mobilu, alarm, padáky, vyhřívané gripy Oxford, Ultraseal

Příspěvekod sneegg » 14 led 2007, 17:01

podívej se k Ondrovy na stranky o seřízeni karburátoru.je to tam docela good vysvětlený.
kit sání Stage6,karburátor DellOrto 17,5 otvor do airboxu Motorforce,vložka S6 double layer,variator Polini Speed Control,řemen kewlar Polini,kontrastka Polini bílá,spojka S6 Tourque control, Spojkový zvon Stage6 WingCooler R/T,Leos Vincek ZX,vario větrák Stage6:) Zadní tlumič RMS R. Malossi Sport 70cc.
Uživatelský avatar
sneegg

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 197
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Skútr / moto: Yamaha Neos

Příspěvekod KYBLOS » 14 led 2007, 19:41

Jo je to pěkně popsaný, ale jednu věc na tom stejně nechápu. Jde o to, že podle toho co tam píše, mám moc bohatou směs a tudíž i moc velkou trysku, páč svíčku mám černou a to tam u bohatý směsi píše. No nezdá se mi na tom, že sám Ondra mi doporučil trysky 75 - 85 a já tam mám 72 a i to je moc široká tryska podle toho, že je černá, takže kdyš tam dám 75 - 85 bude směs ještě bohatší než teď, což je špatně, páč směs nemá bejt ani moc bohatá, ani moc chudá.

Tady je ukázka z toho emailu Ondrovi a jeho odepsání:

Já: Čus. Prosimtě mám od tebe z krámu 70ccm válec Polini Sport AC a potřebuju
zjistit jak velkou tam mám dát trysku až mi to namontujou. Snažim se to
zjistit všude možně, ale zatím mi nikdo neuměl odpovědět. Mám Derbi
Atlantis s motorem Piaggio. Karbec mám DellOrto 17,5.Originální tryska je
cca 65. Nepamatuju si to uš přesně, ale teď tam mám 70ku trysku, páč sem si
již dřív navrtal pár direk do vzduch. filtru a taky tam mám laďák.
Přemejšlim nad tím už teď i přesto, že tu 70ccm zatím nemám namontovanou a
to proto, že až to tam budou montovat mohl bych si tam u nich dát tu
silnější trysku. Nevím ale kolikátku. Potřeboval bych alespoň tvůj zhruba
odhad na několik možnejch šířek trysek, abych si popřípadě objednal sadu
trysek, ale tu správnou, páč jich je na výběr několik se všemi možnými
šířkami. Předem ti moc děkuju za odpověď. Měj se a čus Kyblos.

Ondra: Ahoj,
Myslím že ta správná bude někdo okolo 75-85
Scooter-tuning.cz
Ondřej Honzák, tel:+420 604 619696, fax:+420 257213438,
e-mail:ondra@scooter-tuning.cz
Naposledy upravil KYBLOS dne 14 led 2007, 19:42, celkově upraveno 1
Minulost: Derbi Atlantis - naj. 38000km, Piaggio X9 500 - naj. 50186 km
Uživatelský avatar
KYBLOS

Moderátor
 
Reputace: 14
Příspěvky: 3324
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Střední Čechy
Skútr / moto: Honda CBF 500
Tuning / úpravy: Kufr, boční brašny, tankvak, držák mobilu, alarm, padáky, vyhřívané gripy Oxford, Ultraseal

Příspěvekod Luboš Voral » 14 led 2007, 19:54

můžete mi prosím dát odkaz Ondrovi na seřízení karbce taky s ním mám velké problémy.Díky
BMW K1200LT
Uživatelský avatar
Luboš Voral

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 360
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Velhartice
Skútr / moto: CPI Oliver CITY,válečky 52g, červené pružinky,černá přítl. pružina,ladˇák,HondaNV650 Deauville
Tuning / úpravy: CPI Oliver City:válečky 52g,červ

Příspěvekod KYBLOS » 14 led 2007, 20:04

No poslal bych ti to, ještě před chvilkou sem se na to koukal, ale pak jsem z toho vyjel a teď se mi nějak nedaří dostat se na ty stránky. Píše mi to ňákej error či co :(
Minulost: Derbi Atlantis - naj. 38000km, Piaggio X9 500 - naj. 50186 km
Uživatelský avatar
KYBLOS

Moderátor
 
Reputace: 14
Příspěvky: 3324
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Střední Čechy
Skútr / moto: Honda CBF 500
Tuning / úpravy: Kufr, boční brašny, tankvak, držák mobilu, alarm, padáky, vyhřívané gripy Oxford, Ultraseal

Příspěvekod freerider » 14 led 2007, 20:53

Ondra upravoval stránky nebo prostě nešli. tady máš odkazy http://www.scooter-tuning.cz/?idpg=5&id=22, http://www.scooter-tuning.cz/?idpg=5&id=7
KYBLOS: chudá směs je taková směs v který je hodně vzduchu a málo benzínu a bohatá tam je přebytek benzínu a málo vzduchu.
Piaggio NRG AC Hebo alu I, Yasuni scooter R, Motoforce racing, C4, dellorto 21 black, varec Hebo, kevlar řemen, vložka Malossi, vylepšený airbox, černá kontrastka, teploměr Koso II, tryska 88, diody na masce, dělá se nádech na chlazení http://www.nrg.tym.cz
freerider

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 44
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Pardubice
Skútr / moto: Piaggio NRG 50
Tuning / úpravy: Modrý led diody,laďák ten musí b

Příspěvekod KYBLOS » 15 led 2007, 10:46

Dobrý, už tomu rozumim. Včera sem se nad tím zamyslel, což já nedělám zrovna často a došlo mi jak to tam funguje, takže už je mi jasný co s tím mám dělat, ale díky za odpověď :D
Minulost: Derbi Atlantis - naj. 38000km, Piaggio X9 500 - naj. 50186 km
Uživatelský avatar
KYBLOS

Moderátor
 
Reputace: 14
Příspěvky: 3324
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Střední Čechy
Skútr / moto: Honda CBF 500
Tuning / úpravy: Kufr, boční brašny, tankvak, držák mobilu, alarm, padáky, vyhřívané gripy Oxford, Ultraseal


Zpět na Tuning

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron