Rozdíl mezi svíčkama

Diskuze o tuningu skútrů. Zvyšování a ladění výkonu, tlumení, brzdy. Kity, výfuky, karburátory, variátory, spojky,...

Rozdíl mezi svíčkama

Příspěvekod mrspill » 11 pro 2011, 20:19

Nevíte někdo jakej je rozdíl mezi svíčkou sportovní a tou normální ? Koukal jsem na ceny a je to docela hodně znát a tak mě to zajímá.
mrspill

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 48
Registrován: 15 říj 2011, 21:45
Skútr / moto: Honda Lead 80
Tuning / úpravy: překopaná přední maska+vyměněné válečky+kontrastka+spojkové pužinky za sportovní :)

Re: Rozdíl mezi svíčkama

Příspěvekod HonzaR » 13 pro 2011, 12:28

Držím se zásady, že do seriového motoru patří seriová svíčka. Před lety jsem si do felicie koupil v dobré víře svíčky bosch se 3 elektrodami a kupodivu byly zdrojem problému se zapalováním - motor šel nepravidelně v nízkých otáčkách. Jinak nemám ani s nejobyčejnějšími svíčkami špatnou zkušenost.
z ho*na bič neupleteš...
Uživatelský avatar
HonzaR

1500+
 
Reputace: 218
Příspěvky: 1859
Registrován: 15 srp 2011, 11:07
Bydliště: Praha 16
Skútr / moto: Suzuki V-Strom 800 /SE

Re: Rozdíl mezi svíčkama

Příspěvekod TUNER » 13 pro 2011, 16:20

mrspill píše:Nevíte někdo jakej je rozdíl mezi svíčkou sportovní a tou normální ? Koukal jsem na ceny a je to docela hodně znát a tak mě to zajímá.


Jak se pozná taková "sportovní" svíčka ??

Drahé svíčky mají třeba elektrody z dražších materiálů a dokážou vyvinout silnější jiskru. (iridium,platina) Ale pokud chceš vyměnit svíčku na seriovym stroji a myslíš si že ti to pojede znatelně lépe,tak to určitě ne. Pak mohou mít třeba i delší interval výměny oproti obyčejné svíčce. Vliv to má spíš jak psal Honza v určitých režimech třeba na klidnější a plynulejší chod motoru. Se svíčkama má cenu laborovat až tak třeba na závodech,ale hlavně kvůli teplotnímu indexu. Takže pokud máš stroj na normální ježdění,asi bych s tim moc nelaboroval a dal co tam patří.
Můj mazel je Škoda 130 - 1,8 T..........ostatní je druhořadý...:-D

Malaguti MAX 250ObrázekPiaggio X9 500ObrázekT-MaxObrázek
Uživatelský avatar
TUNER

2500+
 
Reputace: 202
Příspěvky: 3747
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Malaguti F12 50 + 250 - T-Max
Tuning / úpravy: F-12 50 - závoďák na okruhy - Phantom MAX do práce - T-Max pro radost :)

Re: Rozdíl mezi svíčkama

Příspěvekod mrspill » 13 pro 2011, 16:42

Já sem to tam ani dávat moc nechtěl spíš se ptám v čem je ten rozdíl a už to vim dík 8)
mrspill

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 48
Registrován: 15 říj 2011, 21:45
Skútr / moto: Honda Lead 80
Tuning / úpravy: překopaná přední maska+vyměněné válečky+kontrastka+spojkové pužinky za sportovní :)

Re: Rozdíl mezi svíčkama

Příspěvekod jel.en » 13 pro 2011, 16:59

Hlavní rozdíl je asi v ceně :mrgreen: U motorky mám od výrobce napsaný dvoje svíčky.Jedny jsou určený spíš pro cestovní režim a ty druhý pro sportovnější jízdu (moto bude víc zatěžovaný) Já jakožto normální uživatel mám i normální svíčky.U scootů bych to zas až tolik neřešil.Dát tam co má bejt jak píše TUNER a dlabat na to.Beztak by bylo laborování jen o subjektivním vjemu spíš ke škodě věci a vyhazování peněz ;-)
Jsem despota a ignorant...
Jo a taky mi lidi dost často říkají že jsem.... Ehm... Něco co je dolejc pod pupíkem :-D :-p
jel.en

1500+
 
Reputace: 19
Příspěvky: 1928
Registrován: 02 úno 2007, 18:01

sportovní svíčka ?

Příspěvekod Nyklicek » 27 kvě 2012, 20:03

Dobrý den
Mám na mým skůtru válec 70cc,laďák, variátor
A chtěl bych se zeptat jestli když dám nějakou sportovní svíčku jestli bude motor líp běhat ? a bude znát nějaký rozdíl ?
např.http://www.scooter-tuning.cz/svicka-ngk-platinum

Děkuji za odpovědi
Nyklicek

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 29
Registrován: 27 kvě 2012, 19:35
Skútr / moto: Derbi atlantis 50 2t (motor Piagio)
Tuning / úpravy: Válec 70cc,variator,laďák


Zpět na Tuning

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků