Peugeot Speedfight 50 - váha válečků

Diskuze o tuningu skútrů. Zvyšování a ladění výkonu, tlumení, brzdy. Kity, výfuky, karburátory, variátory, spojky,...

Peugeot Speedfight 50 - váha válečků

Příspěvekod bifi8 » 25 úno 2014, 17:37

Zdravím, pořídil jsem si speedfighta 50 vodníka. Maximálka je parádní - rovinka podle tacha přes 80 a z kopce skoro 100 (mám 90kg). Radši bych ale aby to vystřelilo ze semaforu a maximálka třeba strop 60-70. Je tam multivar malossi s 6g válečkama. Kolikátky tak ideálně mám dát ?

Další moje otázka - Když sem nastartoval se sundaným víkem variátoru a zmáčknu zadní brzdu tak kolo se zastavilo ale řemen jel furt dál. Nemá tam zafungovat nějaká volnoběžka nebo něco, co by při stání odpojilo motor aby nedostával řemen čoud? - zdá se mi totiž že při "couvání" to má strašnej odpor ale volnoběh je normální

A poslední otázka - Když sem zmačknul pružinu (bílá) abych nasadil řemen tak zůstala zmáčknutá a vrátila se až po pár vteřinách chodu motoru - je to normální nebo už nemá sílu a je na výměnu?
bifi8

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 10
Registrován: 05 srp 2012, 21:44
Skútr / moto: Peugeot speedfight 50
Tuning / úpravy: Multivar Mallosi, laďák

Re: Peugeot Speedfight 50 - váha válečků

Příspěvekod matty46 » 25 úno 2014, 19:31

že se točí variátor je v pohodě odstředivá spojka je vzadu takže kolo se netočí ale variátor jo až když jsou veětší otáčky tak spojka zabere
South Bohemia Scooters
Bývalo:Derbi Vamos,Piaggio NRG,Yamaha yp Majesty 150,Suzuki Burgman 400 K3,Yamaha T-Max 500.....
fén 602626895
http://matty46.rajce.idnes.cz/
abych neměl hlad a žízen na provázku zkáču, doufaje že získám přízen samolibých sráčů
Uživatelský avatar
matty46

750+
 
Reputace: 12
Příspěvky: 960
Registrován: 22 čer 2009, 11:25
Bydliště: České Budějovice
Skútr / moto: Piaggio Liberty 125

Re: Peugeot Speedfight 50 - váha válečků

Příspěvekod TUNER » 26 úno 2014, 09:52

Koukám že máš laděný výfuk. Dával jsi k němu i lehčí válečky ? Problem bude nekspíš ve sladění komponent které ti ale z hlavy nikdo neřekne. S laďákem potřebuješ doladit válečky,spojkové pružinky a kontrastku....samozřejmě taky trysku,aby jsi nezadřel. Pokud se v tom nevyznáš,pročti návody na scootlandu a pokud i tak budeš tápat,bude lepší to svěřit někomu na doladění.
Můj mazel je Škoda 130 - 1,8 T..........ostatní je druhořadý...:-D

Malaguti MAX 250ObrázekPiaggio X9 500ObrázekT-MaxObrázek
Uživatelský avatar
TUNER

2500+
 
Reputace: 202
Příspěvky: 3747
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Malaguti F12 50 + 250 - T-Max
Tuning / úpravy: F-12 50 - závoďák na okruhy - Phantom MAX do práce - T-Max pro radost :)

Re: Peugeot Speedfight 50 - váha válečků

Příspěvekod bifi8 » 26 úno 2014, 12:32

Teď je to tak jak sem to koupil. Laďák už tam byl a pružina je snad ta co se dává k multivaru. Vzdušníkem sem to doladil aby byla svíčka cihlová. Když už se rozjede tak fakt táhne parádně až do tech 80. Jde mi čistě jen o to jakýma válečkama nahradit ty původní 6g
bifi8

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 10
Registrován: 05 srp 2012, 21:44
Skútr / moto: Peugeot speedfight 50
Tuning / úpravy: Multivar Mallosi, laďák


Zpět na Tuning

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků