naraku maxi speed na 152qmi

Diskuze o tuningu skútrů. Zvyšování a ladění výkonu, tlumení, brzdy. Kity, výfuky, karburátory, variátory, spojky,...

naraku maxi speed na 152qmi

Příspěvekod fakysbos » 18 kvě 2018, 19:33

tak sem si po 10letech pořidil opět skutra,yuki rex rs125(152qmi) Předchozí skutr sem měl cbc 125 a byl to hroznej kepl :D coš byl duvod proč sem skutra další roky nechtěl.Jelikoš sem ale potřeboval něco na pojiždění pro rohlíky tak sem se opět uvolil že pořídím skutra,cena byla supr 9t a skutr je v celkem dobrým stavu.Vše funguje jak má a celkově za tu cenu sem moc spokojen.Jenže z časem roste chut vyždímat z toho víc a tzv.DoDo :twisted: Takže sem si udělal brzdy,komplet náplně,dal new pneu,new řemen a válečky atd.No a jak se blíží sezona tak sem se dostal na (dobrej) nápad že si koupím varec od naraku max speed abych měl zas co ladit a hlavně skutra lehce oživil,ne že by to jelo špatně.Akcelerace je obstojná a max rychlost dle gps je 85kmh dokonce z kopce mám max 97kmh.Prostě,koupil sem si čínu abych měl v čem se hrabat a měl o zábavu postaráno.Takže až varec dorazí coš počítam tak pondělí,tak se pokusím informovat o zážitku z montáže a hlavně z jízdy.Mezi tím bych se chtěl optat lidí co již montovaly na motor 152qmi stejný varec jestli to tam prdly jak to přišlo nebo něco ještě ladily.Někde sem našel že řemeníce má malí chladící lopatky a že je lepší nechat tu origo.někdo zas píše že dával jiný valečky.Přišlo mi právě že na foru je ohledně toho málo informaci který sou něják konkretní.Proto jestli se dílo zadaří a nebude to uplně k prdu tak zde budu informovat.Zatím děkuji za případné rady,zda nějáké budou :lol: zde je produkt https://www.skutry-levne.cz/nahradni-di ... 11273.html
fakysbos

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 5
Registrován: 18 kvě 2018, 15:11
Skútr / moto: yuki rex rs125

Re: naraku maxi speed na 152qmi

Příspěvekod Karlos 1 » 20 kvě 2018, 20:07

Mě na tom vadí už jenom to, že se to bude špatně utahovat, ta přední řemenice nemá ty díry na blokovací nástroj, jako mají standartní řemenice, třeba tady https://www.autokelly.cz/Product/YD-221 ... 9;40068785
Takže tady to půjde utáhnout jenom pneumatickým nástrojem. Ale funkčně to může být přínos, to ukáže až praxe. Taky by mě to zajímalo, jestli to stojí za ty prachy, tak dej pak vědět.
Karlos 1

250+
 
Reputace: 21
Příspěvky: 283
Registrován: 11 zář 2014, 09:22
Skútr / moto: Maxon Ardour 125

Re: naraku maxi speed na 152qmi

Příspěvekod fakysbos » 20 kvě 2018, 22:14

no přesně to stou řemenicí mám teda uplně stejnej problém :-D ale četl sem že by měla bejt stená pruměrem i sklonem jako origo.Takže plán je takovej že poměřím a pokud to bude stejný tak tam prdnu tu origo,jelikoš taky nemám rázovej utahovák a jediná šance jak to tam narvat je dojet stím ke kámošovi a tam to dělat.Vzejtra to snad přijde tak sem zvědav,samozdřejmě se pokusím co nejlíp vše popsat a skusím i nějáky ty fota dodat.
fakysbos

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 5
Registrován: 18 kvě 2018, 15:11
Skútr / moto: yuki rex rs125

Re: naraku maxi speed na 152qmi

Příspěvekod fakysbos » 22 kvě 2018, 20:27

tak dnes konečně dorazilo a hned sem šel montovat.Vše sedělo jak by mělo,jen těsnění na víko variatoru se musí prostřihnout dokola kvuly velikosti varce naraku.Jízdní vlastnosti se zvedli vejš otom žádná.Ale válečky o 10,3g co sou origo tak sou moc málo podle mě.Sice skutr vystřely a do 70km to letí zle ale zas to pořád točí 7t otáček coš je celkem jekot :-D Pak se dostanu na 80km a pořád 7t dokonce z kopce na 100km to točí furt stejně 7t.Z toho soudím že válečky sou moc lehký.Puvodní varec měl 14gr válečky a od 80km to jede uplně stejně jak z origo tak z naraku.Rozdíl je že když sem letěl z origo varcem tak sem při 90 coš bylo maximum točil 8t a z naraku to prostě furt i v kilu točí 7t.Dneska sem najel tak 60km a řekl bych že už si to sedlo,zejtra rozeberu a pomocí alobalu budu skoušet válečky postupně zatěžovat abych se pokusil dostat k nějáky váze která bude ok.Myslím že 12gr by mohlo bejt tak něják akorát a u toho začnu.Jinak ještě k tomu sem vzal cdi od naraku za nějákejch 300kč a nějáky drobný.Muj skutr je dotažen z de a tak sem si říkal že by moch bejt bloklej na cedu.Za ty prachy sem to hecnul a je to uplně stejný jako z origo cdi.Takže pokud někomu klekne cdi tak jako alternativa za origo je to naruku docela vhodná náhrada. http://www.scooter-tuning.cz/cdi-naraku-racing-3
fakysbos

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 5
Registrován: 18 kvě 2018, 15:11
Skútr / moto: yuki rex rs125

Re: naraku maxi speed na 152qmi

Příspěvekod Dusan14 » 23 kvě 2018, 06:24

Do zavazicok mozes vlozit na skusku kusok hadice, alebo zobrat pajku a prispajkovat tam kusok cinu po obvode. Ak ma mosadzne vnutro.
Dusan14

1000+
 
Reputace: 35
Příspěvky: 1129
Registrován: 09 bře 2014, 22:42
Skútr / moto: TGB Bullet 125

Re: naraku maxi speed na 152qmi

Příspěvekod JardaB » 23 kvě 2018, 09:17

Ty jsi hlava, když to nebude točit 7 tisíc , tak to zase nepojede ... to je to kouzlo. U mně po ladění na 125-cítce, která má max otáčky 9 tisíc, mám za volné jízdy točky 6,5-7,0 a pod plynem 8,0-8,5 tisíce. Taky mám na zadním kole o 37% vyšší výkon než z fabriky. Řemen dostává zabrat , příští bude asi kevlar.
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1671
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Re: naraku maxi speed na 152qmi

Příspěvekod fakysbos » 23 kvě 2018, 11:41

jako je mi jasná podstata že točit to musí ale za zkoušku nic nedám :D skusím jen o trošku přidat a uvidím co se bude dít.Vratit to z5 mužu kdykoliv.Mě to při origo varci dávalo do cca 60km néjákejch 5,500ot a pak to šlo z rychlostí nahoru do 7t a rychlosti 80-85km.a nějákejch 95z kopce sem točil 8t.Takže bylo krásně poznat kde měly valečky hranici.u tohodle je to pořád a všude i v kilu 7t podle toho soudím že by se dalo těšíma valečkama dosáhnout větší maximalky na ukor rozjezdu.Mě osobně de spíš o maximalku než o velký odpaly z křižovatky.Jezdím nejvíc dlouhý useky kde je max.pro mě lepší.Poladím a dám vědět.

-- 23 kvě 2018, 14:02 --

tak sem tam prdnul hned z prva 13gr válečky a světe div se ono to jelo uplně stejně jak z origo 10,3gr.Nevim jak je to možný ale je to tak,možná že akcelerace byla o malinko vlažnější ale tot vše.Tak sem tam dal z5 10,3gr a tím sem skončil z laděním.Ted už budu jen jezdit.Ještě bych dodal že pro dotažení a povolení sem použil el.utahovák https://www.zbozi.cz/vyrobek/einhell-cc-iw-950/ a musím říct že je naprosto supr.Takže vřele doporučuju.Samozdřejmě sou i levnější,Já ho pořídil noví za 1500kč.Pro mě jakožto pro člověka co se hrabe v autech a všem možným se tendle vyplatí daleko víc než levnější ale zas docela k ničemu max na ten variator.
fakysbos

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 5
Registrován: 18 kvě 2018, 15:11
Skútr / moto: yuki rex rs125

Re: naraku maxi speed na 152qmi

Příspěvekod Dusan14 » 24 kvě 2018, 20:44

Schvalne aky rozmer ma ten variator kde idu zavazia? 107 alebo 115mm
A urobil si si ciarky na obvode variatora? Liehovou fixou?
Aby si videl kam chodi remen.
Ci prekona magicku hranicu 107mm na obvode variatora o rozmere 115mm.
Dusan14

1000+
 
Reputace: 35
Příspěvky: 1129
Registrován: 09 bře 2014, 22:42
Skútr / moto: TGB Bullet 125

Re: naraku maxi speed na 152qmi

Příspěvekod fakysbos » 24 kvě 2018, 21:43

no popravdě sem neměřil pruměr,jen opticky a podle mě to má 114-115mm je určitě větší.Magická hodnota 107 :-D překročena bude určitě.Typl bych 110mm že to dá.Ale budu se v tom zase vrtat tak se pokusím poměřit.Jinak plán je takovej že tam prdnu zas ten origo varec,Todle je pro mě naprd,Nastartuješ a aby si se rozjel musíš točit aspon 6t coš je na studenej motor docela ranec.Navíc podle toho co sem najezdil tak to od 75km jede uplně stejně jako origo varec možná ještě huř.Jediný co sem zpozoroval je že to prostě má lepší pruběh od 0-70km to všechna čest jinak je to jako origo akorát stím že naraku točí pořád dokola 7t minimum je 6t.Kdežto origo varec točil 4,5t a při jízdě z kopce a rychlosti 95km točil 8t.Abych ještě upřesnil tak je pro mě podstatná max rychlost před akcelarací proto se zas vratím k origu,tendle střelím někomu z okolí za litr-1200kč a budu spořit bud na políny nebo malossi.TAkže kdo jezdí ve městě tak naraku supr ale kdo jezdí mimo město tak naraku nedoporučím.
fakysbos

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 5
Registrován: 18 kvě 2018, 15:11
Skútr / moto: yuki rex rs125

Re: naraku maxi speed na 152qmi

Příspěvekod Karlos 1 » 24 kvě 2018, 23:10

Ještě se nabízí tahle varianta, to by taky mohl někdo vyzkoušet, to je snad něco jiného než ten Naraku nebo sériový.
https://www.autokelly.cz/Product/YD-221 ... 9;40068785
Karlos 1

250+
 
Reputace: 21
Příspěvky: 283
Registrován: 11 zář 2014, 09:22
Skútr / moto: Maxon Ardour 125

Re: naraku maxi speed na 152qmi

Příspěvekod icask » 26 kvě 2018, 18:10

Na Downtowne 125 som mal malossi varec. Isiel von, lebo mesto super no mimo mesto to uz nebolo ono. Teraz mam seriovku a mimo mesto idem kludnejsie a kustik rychlejsie. Asi o 10 km. V meste bol malossi skvely no co narobim, ked sa priority zmenily. Jaj a spotreba na origo je o 2 -3 deci menej. Pri tejto kubature asi nikdy nebude tuningovy varec velky prinos. Kde nie je vykon tam proste nie je.

Odoslané z HUAWEI GRA-L09 pomocou Tapatalku
Uživatelský avatar
icask

100+
 
Reputace: 21
Příspěvky: 146
Registrován: 12 úno 2016, 20:35


Zpět na Tuning

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 3 návštevníků

cron