Jakou trysku do karburatoru???

Diskuze o tuningu skútrů. Zvyšování a ladění výkonu, tlumení, brzdy. Kity, výfuky, karburátory, variátory, spojky,...

Jakou trysku do karburatoru???

Příspěvekod fun_titman » 14 pro 2010, 16:54

Zdravím, provedl jse přestavbu sériového motoru 139QMB 50ccm na 79ccm vč. výměny hlavy, přičemž karburátor zůstal původní. Chtěl bych se zeptat, jestli někdo z přítomných neprováděl podobnou úpravu a nebo nevíte jaký rozměr hlavní trysky použít? Mám celou sadu, ale nějak nemám čas zkoušet všechny, sériová byla 68. Děkuju
fun_titman

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 14 pro 2010, 15:32
Skútr / moto: Adamoto Speeder 50 4T (139QMB)
Tuning / úpravy: Kit na 79ccm vč. hlavy, variátor Malossi Multivar 4T, válečky 7.0g, bílá kontrastní pružina malossi, červené spojkové pružinky Naraku, Přímý filtr STR8 Helix

Re: Jakou trysku do karburatoru???

Příspěvekod Pavel » 14 pro 2010, 17:39

Pokud máš sérii 68 a jinak sérii karbec tak tam dej cca 70, ale možná ji budeš muset nechat, je to čtyrtakt a karburátor je většinou nastaven tak aby dával stejný poměr při většim průchodu vzduchu, montáží větší trysky většinou obohatíš směs natolik že výkon motoru jde spíš dolu než nahoru. Pokud ti můžu poradit, zablokuj akcelerační pumpičku na karburátoru zdrhovací páskou a pokus se tam dostat větší přísun vzduchu, určitě tomu pomůžeš víc.
Non-stop tel.: 608313999,
A ten znáte? Jak se pojišťovák a garážová lady na skůtříku svezli?
Pavel

Prodejce/servis
 
Reputace: 34
Příspěvky: 448
Registrován: 03 říj 2006, 23:59
Bydliště: Praha

Re: Jakou trysku do karburatoru???

Příspěvekod fun_titman » 14 pro 2010, 21:40

Mám Filtr STR8 Helix, takže origo sání ven a filtr... při přímém filtru jestě zvětšit trysku nad 70?
fun_titman

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 14 pro 2010, 15:32
Skútr / moto: Adamoto Speeder 50 4T (139QMB)
Tuning / úpravy: Kit na 79ccm vč. hlavy, variátor Malossi Multivar 4T, válečky 7.0g, bílá kontrastní pružina malossi, červené spojkové pružinky Naraku, Přímý filtr STR8 Helix

Re: Jakou trysku do karburatoru???

Příspěvekod Pavel » 14 pro 2010, 21:49

Holt tady budeš muset máknout, dej tam 75 , ale pravděpodobně budeš muset dolu. V tomhle případě bych spíš sáhnul po větším karbecu a máš po starostech. Zkus nejdřív tu 75tku,ale dávám tomu malou šanci. Nebo je ještě jedna možnost, autodílna a emise, tam by mohli pomoct rychleji.
Non-stop tel.: 608313999,
A ten znáte? Jak se pojišťovák a garážová lady na skůtříku svezli?
Pavel

Prodejce/servis
 
Reputace: 34
Příspěvky: 448
Registrován: 03 říj 2006, 23:59
Bydliště: Praha

Re: Jakou trysku do karburatoru???

Příspěvekod ludafiala » 16 srp 2013, 21:34

Zdarec,

nevíte náhodou někdo, jakou použít hlavní trysku do karbece 17mm (aspoň přibližně )? Měnil jsem válec z 50ccm za kit 70ccm, dál pak již zmíněný karburátor z origo za 17mm. Bohužel v tom novym nebyla tryska popsaná. Zkoušel jsem trysku 68, ale na tu se to při přidání plynu jakoby dusilo. Dostal jsem se až na trysku 60, na kterou má motor nejlepší chod, ale při jízdě má sklon k přidírání a svíčka je spíš šedá. Vše je na skutru origo, včetně airboxu, jen válec a karbec jsem měnil.
ludafiala

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 10
Registrován: 19 čer 2013, 16:32
Skútr / moto: Keeway Focus 50


Zpět na Tuning

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník