jakou kontrastní pružinu?

Diskuze o tuningu skútrů. Zvyšování a ladění výkonu, tlumení, brzdy. Kity, výfuky, karburátory, variátory, spojky,...

Re: jakou kontrastní pružinu?

Příspěvekod j3nda » 27 říj 2012, 19:17

Tak tu ja delam tak ze pouziju pripravek na blokaci variatoru do tech der na zvonu a rukojet o neco zapru napr. varec nebo sroub nasroubovany do diry krytu. Na matku pouzivam zasadne golu abych tu matku neozvejkal.
Obrázek
Uživatelský avatar
j3nda

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 684
Registrován: 19 srp 2010, 23:30
Skútr / moto: Kymco Agility City 125
Tuning / úpravy: Kufr Givi E300N

Re: jakou kontrastní pružinu?

Příspěvekod jackm » 27 říj 2012, 19:23

Golu na to taky mám. Zkusím do ní ještě bouchnout kladivem, jestli to nepovolí :D.
Dalas: Máš prakticky totožný skútr co já, motorem, variátorem.. Když jsi to rozebíral, tak jaký tam máš válečky a kontrastní pružinu? :D Máš odblokovaný CDI? Kolik ti to jezdí maximálka a do velkých kopců?
jackm

750+
 
Reputace: 8
Příspěvky: 752
Registrován: 12 zář 2011, 21:11

Re: jakou kontrastní pružinu?

Příspěvekod j3nda » 27 říj 2012, 19:25

Ja to sundal v pohode do niceho jsem nebouchal, ale servisuju si to od pocatku sam.
Obrázek
Uživatelský avatar
j3nda

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 684
Registrován: 19 srp 2010, 23:30
Skútr / moto: Kymco Agility City 125
Tuning / úpravy: Kufr Givi E300N

Re: jakou kontrastní pružinu?

Příspěvekod jackm » 27 říj 2012, 19:26

Asi máš velikou sílu. :D Poprvé si stěžují všichni, že to drží fakt hrozně fest.. :(
jackm

750+
 
Reputace: 8
Příspěvky: 752
Registrován: 12 zář 2011, 21:11

Re: jakou kontrastní pružinu?

Příspěvekod Dalas » 27 říj 2012, 20:24

jackm píše:Golu na to taky mám. Zkusím do ní ještě bouchnout kladivem, jestli to nepovolí :D.
Dalas: Máš prakticky totožný skútr co já, motorem, variátorem.. Když jsi to rozebíral, tak jaký tam máš válečky a kontrastní pružinu? :D Máš odblokovaný CDI? Kolik ti to jezdí maximálka a do velkých kopců?


Já bych do toho radši nebouchal-i když někdy.. :mrgreen: Zkus to ještě stříknout třeba WD a chvilku počkat-jestli nemáš sprej na povolovák.. Válečky tam mám ještě origo-musel jsem jich trošku po poradě s Jakatrou zbrousit a zatím ok-mezitím objednávám dr.Pulleyky 7gramové, kontrastku origo-myslím černou a pružinky modré. CDI-to je zatím ve hvězdách-stejnak ted na zimu už to moc neuživím, takže uvidíme na jaro-ale pokud do toho pujdu, tak Naraku za nějakých 1500kč, než noname za 900k. Jinak po rovince a z kopce dle gps 51 km/h a do kopců-co máme tady celkem prudáky, tak 30-40. A předem říkám že do nějakého kitu apod nejdu-max to CDI, ale s tím že bych to dlouho nehonil-jen z kopce a např při nebezpečnějších rovinkách s větší hustotou dopravy 8) Jinak konstrasku a pružinky, varec-vše nechám původní a vždy jak přijde nutná výměna, tak vyměním za stejné, pouze origo nebo kvalitu-se týče i olejů atd. Raděj prachy budu vrážet sem, než vrážet zbytečně prachy do "tunění", které navíc ovlivnuje životnost takového skútra a taky spotřebu atd
Dalas

250+
 
Reputace: 36
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2012, 22:05
Bydliště: Uherskobrodsko

Re: jakou kontrastní pružinu?

Příspěvekod jackm » 27 říj 2012, 20:40

To máš pravdu, já si to taky kitovat nehodlám. Akorát mě štve, že jsem si nechal dát neblokovaný čep a i když to jede jen o cca 7km/h víc na rovince, tak už i to je znát, protože to originální CDI to moc nesnáší, protože jedu furt na jeho nejvyšší možný otáčky, to mi moc nevyhovuje...
jackm

750+
 
Reputace: 8
Příspěvky: 752
Registrován: 12 zář 2011, 21:11

Re: jakou kontrastní pružinu?

Příspěvekod Dalas » 27 říj 2012, 20:51

Já teda restrikci na čepu neměl. To CDI spíš asi pořídím, ale všechno dám do kupy až na jaře-tzn i včetně výměny olejů, válečků..nového šrouba na spojkový zvon :mrgreen: ted to nechám tak jak to je...a na jaře :twisted: ..už se nemůžu dočkat :lol: chtěl jsem vyjet i ted aspon nachvilku-něco ozkoušet..ale chčije tam jak blbé. Akorát nevím, jestli bude potřeba dávat i větší trysku :?: ale možná ani ne..
Dalas

250+
 
Reputace: 36
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2012, 22:05
Bydliště: Uherskobrodsko

Re: jakou kontrastní pružinu?

Příspěvekod jackm » 27 říj 2012, 20:58

Tak to já bohužel restrikci na čepu měl... Když CDI, tak i větší trysku :) Jestli tam máš v originále M5 velikost 80, tak dej 82. :) Je to tak i v manuálu pro Agility.
jackm

750+
 
Reputace: 8
Příspěvky: 752
Registrován: 12 zář 2011, 21:11

Re: jakou kontrastní pružinu?

Příspěvekod Dalas » 27 říj 2012, 21:09

v manuálu bohužel to nemám-něco tam je-rozměry pneu, typ svíčky, jaký olej..., ale takto podrobně už ne :cry: Ale snad by to mělo být stejné-jiná taková možnost je v eshopu si zadat přesně svůj typ skútru a tam se zobrazí různé díly..A nebo se tam přímo poptat. Myslím že tou tryskou nic nepokazím, max tam vrátím tu původní
Dalas

250+
 
Reputace: 36
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2012, 22:05
Bydliště: Uherskobrodsko

Re: jakou kontrastní pružinu?

Příspěvekod jackm » 27 říj 2012, 21:15

Myslím tady v tom manuálu: http://dj50s.funsite.cz/index.php?stranka=manual
v tom, co mám k DJ 50 S, to taky není takhle podrobněji.
Ale když budeš dávat neblokované CDI, tak je dobré tu trysku za větší vyměnit :wink: .
jackm

750+
 
Reputace: 8
Příspěvky: 752
Registrován: 12 zář 2011, 21:11

Re: jakou kontrastní pružinu?

Příspěvekod Dalas » 27 říj 2012, 21:26

zas anglicky :? taky už mám cosi stažené.. Kde se přesně nachází ta tryska? Tak jsem se jen zběžně koukal když jsem měřil hadičky od benálu, abych mohl objednat nový paliv.filtr, ale nevšiml jsem si jí..
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Dalas

250+
 
Reputace: 36
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2012, 22:05
Bydliště: Uherskobrodsko

Re: jakou kontrastní pružinu?

Příspěvekod jackm » 27 říj 2012, 22:02

Té si ani na oko nevšimneš, musíš karburátor vymontovat ze skútru, odmontovat plovákovou komoru (zespodu je asi an 4 šroubech křížových) a potom jí najdeš snadno.
Foto: http://jackm.rajce.idnes.cz/plovak/#IMG_4225.jpg
Jinak koukám, že i ty máš stejný karburátor jako já... Máš delší rozestupy u plynového lanka (to mají ty novější roky výroby Kymco). Mně ten můj špatně těsní a je všude cítit benzín, opravnou sadu jsem na ten můj nenašel a nový nějakou náhradu taky ne, všechny mají malý rozestup u plynového lanka a potom se tam dají blbě namontovat, když už se zadaří, tak mi pak lanko zůstavalo viset.. Takže jsem tam dal ten originální je nejlepší.. Ale nový stojí originál 7 000Kč to dávat nebudu :D.

Takže o ten svůj pečuj. :)
jackm

750+
 
Reputace: 8
Příspěvky: 752
Registrován: 12 zář 2011, 21:11

Re: jakou kontrastní pružinu?

Příspěvekod Dalas » 27 říj 2012, 22:50

sakriš..to slyším poprvé-plováková komora-říkáš že je někde zastrčená v karbecu jo? :shock: Karburátor jsem ještě nerozdělával-je to složité-neposeru tam něco-mám si dat na něco bacha?

edit: jako v rozdělání variátoru už jsem expert-mám na to všechno nářadíčko včetně akušrubováku, takže to vypadá při práci jak u F1 při výměně pneu :mrgreen: ale karbec :? ještě ee
Dalas

250+
 
Reputace: 36
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2012, 22:05
Bydliště: Uherskobrodsko

Re: jakou kontrastní pružinu?

Příspěvekod jackm » 27 říj 2012, 22:55

Nic na tom není ;) Akorát pozor, bude z toho téct benzin. Stačí povolit ty 4 šroubky a je to. Ale teď je zbytečný to dělat, když to CDI budeš kupovat na jaře, teď tu trysku neměň.

Ta tryska(hlavní) je přímo todle:
main_jet.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
jackm

750+
 
Reputace: 8
Příspěvky: 752
Registrován: 12 zář 2011, 21:11

Re: jakou kontrastní pružinu?

Příspěvekod Dalas » 27 říj 2012, 23:07

jasné, až na jaře..ted jestli jen občas vyjedu, tak ještě odjezdím co mám a na jaře vše udělám. Takže ten obrázek výše co jsem poslal-ten karbec drží na 4 šroubcích které odšrubuju a je to..ok? :roll:

Jinak karbec stojí bud 1500 nebo přes 7tis origoš..to je síla http://www.skutry-levne.cz/nahradni-dily/30136-e09-karburator-kymco-agility-50-city-4t-kl10ba.html
Dalas

250+
 
Reputace: 36
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2012, 22:05
Bydliště: Uherskobrodsko

PředchozíDalší

Zpět na Tuning

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků