Doladění překopané číny 2T

Diskuze o tuningu skútrů. Zvyšování a ladění výkonu, tlumení, brzdy. Kity, výfuky, karburátory, variátory, spojky,...

Doladění překopané číny 2T

Příspěvekod goro » 23 kvě 2014, 19:35

Chtěl bych zkušenější požádat o radu. Překopal jsem svoji čínu Yuki 2T 50. Vyměnil jsem motor za 70 ccm, dal variátor od Malossiho, vyměnil spojkovou pružinu za bílou od Malossiho a vyměnil i spojku za deltu od Malossiho.

Teď ty problémy....řeším problém s filtrem vzduchu. Rozebral jsem ho ( je tam ta plastová černá krabice nad zadním kolem) a zjistil jsem, že ten molitan co tam byl je totálně rozpadlej. Prostě hnus čínskej. Co tam dát teď ? Mám tam dát nějakou molitanovou náhradu třeba od Stage 6 nebo mi někdo doporučí něco jiného ? Racing filtr je asi moc velká akce, protože by to pak strašně žralo a to nechci.

Dále dotaz na spojkovou pružinu a spojkové pružinky. Měnil by to někdo za tvrdší ? Třeba žluté ? Teď je tam vše bílé, protože jsem to kupoval původně na válec 50ccm. Jenže stačí to teď na tu 70 ?

Další dotaz se týká válečků.....nějak né dobře se to rozjede. Představoval bych si lepší rozjezd ...na 2T. Teď jsou tam 7 g, ale nevím jestli to na 70ccm není moc těžké.

Poslední dotaz je na trysku. Doporučení o barvě znám už po paměti, ale když jsem dal větší trysku (původně 68,5) 69 tak to po přidání umřelo ..prostě jsem přidal, tupě to zahučelo a zdechlo to. Dal jsem původní trysku a normálně to frčí. Barva na trysce je tmavší, ale nijak extrem zanesená není. Přijde mi divné, abych dával menší trysku než byla,když mám větší válec....
Možná to taky bude tím filtrem......... nefiltrem

Může mi někdo prosím dát pár rad ? Díky moc

Ještě jsem dal street výfuk jsem zapomněl dodat......
goro

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 11
Registrován: 23 kvě 2014, 19:15
Skútr / moto: Yuki Matrix 50 2T

Re: Doladění překopané číny 2T

Příspěvekod TUNER » 23 kvě 2014, 20:30

Pokud je to kopie minarelky,tak si sežeň minarelkovej airbox do kterýho máš na výběrmjaký filtr tam dát.

Nepíšeš jaký válec jsi namontoval,ale nejspíš nějakou základní litinu. Tvrdší kontrastky by jsem se nebál já mam na seriové 50ce se street laufem červenou kontrastku a červený pružinky ve spojce.....takže žluté bych se nebál to samé pružinky. Jaký máš karburátor. ?
Můj mazel je Škoda 130 - 1,8 T..........ostatní je druhořadý...:-D

Malaguti MAX 250ObrázekPiaggio X9 500ObrázekT-MaxObrázek
Uživatelský avatar
TUNER

2500+
 
Reputace: 202
Příspěvky: 3747
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Malaguti F12 50 + 250 - T-Max
Tuning / úpravy: F-12 50 - závoďák na okruhy - Phantom MAX do práce - T-Max pro radost :)

Re: Doladění překopané číny 2T

Příspěvekod goro » 23 kvě 2014, 22:32

Tak karburátor je tam originál co tam byl o čínana. Netuším co to je. Až tak dobrej ladič nejsem. Učím se ...pokus ...omyl a karbec je jak říkam origo.
goro

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 11
Registrován: 23 kvě 2014, 19:15
Skútr / moto: Yuki Matrix 50 2T

Re: Doladění překopané číny 2T

Příspěvekod goro » 23 kvě 2014, 22:35

Jinak válec je litina a teď tam chci napasovat ještě street výfuk. Airbox novej by byl řešením, ale cenovka za něj mi přijde docela drahá. Tak jsem si říkal jestli tam nenechat to co tam je a nejak to poladit. O té pružině stále uvažuju, ale v obchodě s díla mi chlápek tvrdil, že by to nechal tak, že to nemá vliv na nic moc. Což se mi nějak uplně nezdá
goro

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 11
Registrován: 23 kvě 2014, 19:15
Skútr / moto: Yuki Matrix 50 2T

Re: Doladění překopané číny 2T

Příspěvekod goro » 23 kvě 2014, 22:48

mám tam tuhle hrůzu:
http://www.scooter-tuning.cz/airbox-139qmb-a-12

bohužel je karbec tak blbě umístěnej, že filtr od Minarelii tam prostě nedostanu, protože se nikam nevejde. K sakru....
goro

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 11
Registrován: 23 kvě 2014, 19:15
Skútr / moto: Yuki Matrix 50 2T

Re: Doladění překopané číny 2T

Příspěvekod TUNER » 24 kvě 2014, 08:57

Pokud netušíš co to je za karburátor,neni nic jednodušího než ho změřit. Na každym karburátoru by mělo být něco vyraženo a podle toho se dá určit velikost. Každopádně minimum je klasickejch 17,5 ale klidně 19 mm difuzor.
Co je to přesně za výfuk ? Airbox přece novej kupovat nemusíš,stačí si sehnat na bazaru jetej. Každopádně koukam že tam máš jiné uchycení a nejspíš tam na něj nebude místo. Tyhle čínský airboxy jsou zlo....
Pokud ti obchodník říká že to nemá na nic vliv,doporučuju změnit obchodníka....

A tobě doporučuji napřed přečíst alespoň pravidla fora a naučit se editovat svoje příspěvky.
Můj mazel je Škoda 130 - 1,8 T..........ostatní je druhořadý...:-D

Malaguti MAX 250ObrázekPiaggio X9 500ObrázekT-MaxObrázek
Uživatelský avatar
TUNER

2500+
 
Reputace: 202
Příspěvky: 3747
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Malaguti F12 50 + 250 - T-Max
Tuning / úpravy: F-12 50 - závoďák na okruhy - Phantom MAX do práce - T-Max pro radost :)

Re: Doladění překopané číny 2T

Příspěvekod goro » 24 kvě 2014, 22:21

Omlouvám se, ale asi jsem trošku nebo asi i možná víc ...natvrdlej, ale ani po prostudování pravidel nevím co je editace ...pardon. Budu se snažit si to dohledat a naučit se to, ale asi jsem trošku počítačovej analfabet.
goro

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 11
Registrován: 23 kvě 2014, 19:15
Skútr / moto: Yuki Matrix 50 2T

Re: Doladění překopané číny 2T

Příspěvekod jackm » 24 kvě 2014, 22:22

klik
phpbb_editace.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
jackm

750+
 
Reputace: 8
Příspěvky: 752
Registrován: 12 zář 2011, 21:11

Re: Doladění překopané číny 2T

Příspěvekod goro » 25 kvě 2014, 01:30

Tady je ten výfuk. Nic světoborného. Nechci do toho cpát moc peněz,protože se to nevyplatí. Jezdím na tom jen někdy. Je to manželky záležitost, ale taky by raději ať je to o něco živější. Výfuk není nic světoborného,ale svoji funkci snad plnit bude. http://www.czesci-moto.pl/p4101,tlumik- ... eeway.html

Změním tu kontrastku a pružinky ve spojce. Dám lehčí válečky a do toho filtru asi zkusím dát následující:
http://www.scootland.cz/zbozi/stage6-vz ... 6-30x30cm/

Doma sice mám i tuhle záležitost:
http://www.scootland.cz/zbozi/rms-vzduchovy-filtr-32/

ale nevím jestli je vhodné to tam dávat. Prý jde spotřeba dost nahoru a to zase nechci. Nicméně názor na všechno uvedené jistě rád uvítám a nechám si poradit. Chápu, že je to čína a super stroj z toho neudělám, ale v rámci možností.....
Ještě jednou díky za rady a taky za vysvětlení editace.

Mimochodem prodejce mne dneska dostal, takže se zeptám opět zkušených matadorů....na výfuku kousek od uchycení výfuku k motoru je navařená trubička, která vede do nějakého zařízení pod sedlem. Vypadá to jako nějaká kovová kostka....co to může být ? Já bych to tipnul na nějakou restrikci, protože nechápu, proč by trubka od výfuku měla mít nějaký boční odchod výfukových plynů rozdělený do koncovky a navíc ještě do téhle podivné věci. Nicméně víte někdo co ta věc je ?
Prodejce mi řekl, že neví co to je, ale že to určitě k něčemu je.......hm. Dobrá rada nad zlato






Tak to jdeme editovat.....Hledám, hledám,ale najít nemůžu jak se pozná velikost karburátoru. Dneska jsem jej zkoumal a našel jsem zatím jen nápis made in Japan. No a ta hadice vede do nějaké kovové kostky, která má na druhé straně něco jako výfuk ve velice malé velikosti...pošlu fotky až se to naučím. Každopádně je to určitě nějaké omezení, takže to dám pryč. To je samé omezení....pak to má jezdit.
Naposledy upravil goro dne 26 kvě 2014, 00:59, celkově upraveno 1
goro

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 11
Registrován: 23 kvě 2014, 19:15
Skútr / moto: Yuki Matrix 50 2T

Re: Doladění překopané číny 2T

Příspěvekod zhongyu » 25 kvě 2014, 07:10

a nevede z toho hadička do vzduchového filtru? pokud ano tak je to zpětné spalování výfukových plynů v tom pripade zrušit zacpat zavařit je to na nic a nejakej wat to taky sebere. :-)
zhongyu

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 10
Registrován: 01 črc 2012, 20:57
Bydliště: Dymokury
Skútr / moto: Zhongyu ZY50QT-7
Tuning / úpravy: Restrikce,ladak samodomo

Re: Doladění překopané číny 2T

Příspěvekod TUNER » 25 kvě 2014, 08:42

Přesně jak píše zhongyu.
Výfuk je nějakej rádoby laďák a k tomu budeš muset vše doladit - větší trysku,tvrdší kontrastku + pružinky do spojky a lehčí válečky. Open filtr bych nedával. Ještě se podívej na ten karburátor. Malej karbec to bude dost brzdit.
Editace - nepsat xx příspěvků pod sebe,ale pokud chci něco dodat a nikdo ještě nereagoval,tak použiju tlačítko "upravit".
Můj mazel je Škoda 130 - 1,8 T..........ostatní je druhořadý...:-D

Malaguti MAX 250ObrázekPiaggio X9 500ObrázekT-MaxObrázek
Uživatelský avatar
TUNER

2500+
 
Reputace: 202
Příspěvky: 3747
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Malaguti F12 50 + 250 - T-Max
Tuning / úpravy: F-12 50 - závoďák na okruhy - Phantom MAX do práce - T-Max pro radost :)

Re: Doladění překopané číny 2T

Příspěvekod goro » 27 kvě 2014, 00:38

Hledám, hledám,ale najít nemůžu jak se pozná velikost karburátoru. Dneska jsem jej zkoumal a našel jsem zatím jen nápis Japan. No a ta hadice vede do nějaké kovové kostky, která má na druhé straně něco jako výfuk ve velice malé velikosti...pošlu fotky až se to naučím. Každopádně je to určitě nějaké omezení, takže to dám pryč. To je samé omezení....pak to má jezdit. Tak jsem se naučil řešit fotky...hurá. Posílám fotky filtru, karburátoru, té výfukové katastrofy a jejích částí a taky barvu svíce. Na posouzení zdatnějších tuningařů. Tak pánové co s tím ?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
goro

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 11
Registrován: 23 kvě 2014, 19:15
Skútr / moto: Yuki Matrix 50 2T

Re: Doladění překopané číny 2T

Příspěvekod goro » 27 kvě 2014, 00:44

Dodatečné fotky
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
goro

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 11
Registrován: 23 kvě 2014, 19:15
Skútr / moto: Yuki Matrix 50 2T

Re: Doladění překopané číny 2T

Příspěvekod goro » 27 kvě 2014, 00:51

Dodatečné foto
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
goro

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 11
Registrován: 23 kvě 2014, 19:15
Skútr / moto: Yuki Matrix 50 2T

Re: Doladění překopané číny 2T

Příspěvekod TUNER » 27 kvě 2014, 05:38

Restrikce samozřejmě všechny odstranit,to jsi měl udělat jako první.
Velikost karburátoru pokud není napsaná,tak změř průměr difuzoru. Svíčka je vyndaná po nějaké jízdě ? A měl by jsi se podívat zda to někde nepřisává vzduch,když vidim ty spuchřelé hadice/přírubu,tak to neni vůbec dobrý....samozřejmě je hned vyměnit.
Můj mazel je Škoda 130 - 1,8 T..........ostatní je druhořadý...:-D

Malaguti MAX 250ObrázekPiaggio X9 500ObrázekT-MaxObrázek
Uživatelský avatar
TUNER

2500+
 
Reputace: 202
Příspěvky: 3747
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Malaguti F12 50 + 250 - T-Max
Tuning / úpravy: F-12 50 - závoďák na okruhy - Phantom MAX do práce - T-Max pro radost :)

Další

Zpět na Tuning

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků