Celkové sladění

Diskuze o tuningu skútrů. Zvyšování a ladění výkonu, tlumení, brzdy. Kity, výfuky, karburátory, variátory, spojky,...

Celkové sladění

Příspěvekod smates » 22 črc 2010, 20:12

Mam takovej problem s celkovim sladenim cca 2roky jsem nejezdil na sccotu a ted to jezdi nejak divne mam viz.podpis ve spojce cervena kontraska.Spojka zabira cca v 8500 ale kdyz za to vezmu tak to vyleti az na 12000 a chvilku jakoby trva nez se chytne spojka takze je zacatek takovej vlahej a pak to teprv vystreli.Potreboval bych aby to vystrelilo hned a uz nevim co s tim.Druha vec je ze to nechce jed vic jak cca 90Km/h a pri nich to toci 12500.Sice je to dobry do mesta a leti to kopec nekopec a moc to nespomali,z toho usuzuju ze silu to ma.Potrebuju odstranit tak vlahej zacatecni rozjezd a trochu to zrychlit.Co radite,tezsi valecky nebo slabsi pruzinky do spojky at ma vis casu se chytit?Prijde mi to jako kdyby prokluzovala spojka a poradne se chytla az kdyz uz to trochu jede cca 10km/h.(nevim jak to lip popsat :roll: )
Yamaha Aerox/Slušně vytuněnej --- Yamaha X-City 125
smates

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 214
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Usti n.Labem
Skútr / moto: Yamaha X-City 125

Re: Celkovy sladeni

Příspěvekod foky » 22 črc 2010, 20:21

Určitě tvrdší pružinky do spojky. To to vystřelí hned v cca 5000ot. 12000ot se mi zdá jako "pracovní otáčky" docela dost. Dal bych asi i těžší válečky.
Se 70ccm Motoforce a tvym setupem bys měl mít půběh, že rozjezd a zrychlování by to mělo držet cca 9500ot. a až při maximálce by se to mělo pomalu zvyšovat.

Mělo by to vypadat zhruba takhle (vypůjčeno ze scooter-tuning.cz - skoro stejný setup jako máš ty) :
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
| Life is better with MY KTM | Žijte naplno...tenhle kolotoč jede jenom jednu jízdu...
Uživatelský avatar
foky

2500+
 
Reputace: 176
Příspěvky: 4039
Registrován: 08 dub 2010, 08:38
Bydliště: Praha - nejlepší město v ČR
Skútr / moto: KTM 1090 Adventure

Re: Celkovy sladeni

Příspěvekod smates » 22 črc 2010, 22:30

Mam tam nejtvrdsi a zabira to cca v 8500,tak mi vysvetli jak mam dat tvrdsi aby to zabiralo v 5000 jak pises :lol: a skoro stejny setupjak na grafu,si delas pr.... ne?Mam podstatne vykonejsi valec atd...
Naposledy upravil KYBLOS dne 27 bře 2013, 14:06, celkově upraveno 1
Důvod: Úprava neslušných výrazů
Yamaha Aerox/Slušně vytuněnej --- Yamaha X-City 125
smates

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 214
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Usti n.Labem
Skútr / moto: Yamaha X-City 125

Re: Celkovy sladeni

Příspěvekod foky » 22 črc 2010, 22:32

Vysvětlim ti to velmi jednoduše: v tvém první příspěvku bohužel nevidím NIKDE, že se zmiňuješ o pružinkách ve spojce :wink: (jenom si spojil cosi v pseudopojem "červená kontrastka").

Pokud chceš vyladit 70ccm prskolet na lámání dálničních rychlostí, tak doporučuju spíš Scooter-Tuning fórum :shock:

Jinak s těma pružinkama jsem to obrátil, pokud chceš snížit otáčky rozjezdu, tak měkčí - za to se ti uctivě omlouvám.
| Life is better with MY KTM | Žijte naplno...tenhle kolotoč jede jenom jednu jízdu...
Uživatelský avatar
foky

2500+
 
Reputace: 176
Příspěvky: 4039
Registrován: 08 dub 2010, 08:38
Bydliště: Praha - nejlepší město v ČR
Skútr / moto: KTM 1090 Adventure

Re: Celkovy sladeni

Příspěvekod Faethor » 06 zář 2010, 12:09

jak píše Foky- měkčí spojkové pružinky a možná i tu kontrastku. Doladí ti to komplet ve sccotlandu na brzdě-válečky, pružinky.
Uživatelský avatar
Faethor

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 146
Registrován: 23 dub 2010, 19:25
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Projekt Choppster
Tuning / úpravy: má to cenu sem vypisovat?


Zpět na Tuning

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron