Závaží v řídítkách

Aneb když něco nefunguje tak, jak má...

Závaží v řídítkách

Příspěvekod HonzaR » 07 bře 2015, 15:04

Ahoj, jak dostat ven z řídítek tu potvoru se závitem, co v ní drží závaží? Protáčí se oběma směry jde +- 1cm sem-tam v ose, ale ven ani za boha... Dík za tipy.
z ho*na bič neupleteš...
Uživatelský avatar
HonzaR

1500+
 
Reputace: 218
Příspěvky: 1860
Registrován: 15 srp 2011, 11:07
Bydliště: Praha 16
Skútr / moto: Suzuki V-Strom 800 /SE

Re: Závaží v řídítkách

Příspěvekod fido » 07 bře 2015, 18:23

Musí se na ten úchyt klepnout maličko dovnitř, aby povolil a pak tahat ven. Ideálně našroubovat do něj závitovou tyč (alespoň 30-40 cm dlouhou) na kterou našroubuješ jednu matku, tak cca 3 cm od řidítka za ní dáš velkou podložku, pak trubičku (stačí 15 cm délka, ale menší průměr než je ta podložka), zase velkou podložku a na konec té závitovky matku. Pak to používáš jako reverzní kladivo, tzn. chytneš rukou za tubičku a rychle sní pohybuješ po závitovce a v jednom směru a narážíš při tom na podložku s matkou a leze to buď ven nebo dovnitř.
Uživatelský avatar
fido

100+
 
Reputace: 14
Příspěvky: 214
Registrován: 11 říj 2009, 15:13
Bydliště: Brandýs nad Labem
Skútr / moto: B 650 K3

Re: Závaží v řídítkách

Příspěvekod HonzaR » 07 bře 2015, 20:46

Jo, to je návod na systém, který jsem tam namontoval s kryty rukou. "Hruška", která se šroubem vtáhne do rozporky, podobně, jako před 20lety představce na kolech. Ale originál NC750 (D,X,S) je trochu jíný - musí se sundat heft a dírkou v řídítkách uvolnit plechovou pružinku, která celý systém uvolní. Trvalo mi to, než jsem na to přišel...
z ho*na bič neupleteš...
Uživatelský avatar
HonzaR

1500+
 
Reputace: 218
Příspěvky: 1860
Registrován: 15 srp 2011, 11:07
Bydliště: Praha 16
Skútr / moto: Suzuki V-Strom 800 /SE


Zpět na Technické problémy se skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků