Yamaha T-Max 500 - nepravidelný zvuk

Aneb když něco nefunguje tak, jak má...

Yamaha T-Max 500 - nepravidelný zvuk

Příspěvekod Markboy » 08 lis 2010, 15:25

Zdravám, chtěl jsem se zeptat na radu. Mám skůtr T-MAX, kde mi začal motor tak trochu pokašlávat.
Moto se chová úplně ok, jeden na oba válce, táhne i jede prostě super. Jen když stojím na místě,
motor běží, tak cca každých 10 vteřin jakoby změní na vteřinu takt (udělá jeden nepravidelný zvuk
z výfukového poptrubí). Nevím k čemu to přirovnat.
Něco jako t t t t t t t t t t t t t t ehh t t t t t t t t t t t t t t ehh t t t t t t
Jakoby cca po 10 vteřinách jedna svíčka 1x vynechala. Ale přijde mi, že to je náhodně někdy 8s, někdy
10s, někdy 15s, atd.

Mám úplně nové svíčky NGK přímo na tento skůtr.

Pozn.: Když šel kolem nějaký koumák, tak říkal, že se mi tam buď někdě dostává vzduch (že si to někdě
přisává nebo že to je nějaká banalita).

Máte s tím někdo zkušenosti? Skůtr mám jen chvíli, koupil jej jetý. Ještě jsem neměl čas udělat
kontrolu oleje, vzduch. filtru, atd. Jen ty svíčky jsem koupil nové, protože kvůli jedné vypadával
jeden válec (moto vůbec nechtělo jít do otáček), po výměně svíček jete opravud skvěle.

Předem moc děkuji
Markboy

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1
Registrován: 08 lis 2010, 15:06
Skútr / moto: T-Max
Tuning / úpravy: Není

Re: Yamaha T-Max 500 - nepravidelný zvuk

Příspěvekod 1975ak » 08 lis 2010, 15:29

Tak máš na jednom 4 taktní a na druhém 5 taktní válec.... Ten pětitaktní má navíc ještě jeden - odpočinkový takt,,, proto eeecht ,,, :D
Skůtr je na šrot (SPZ k prodeji)
Malaguti Blog 150 r.v. 2010, Najeto 5xxx km PLUS 15465 km na KEEWAY FOCUS.
Nejdál do Chorvatska a zpět na Keeway Focus 50 ccm -2009SOLO a na Malaguti Blog 150ccm TANDEM-2011.
NEJDE MI SZ - mejl ak1975@post.c z
Uživatelský avatar
1975ak

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 689
Registrován: 14 čer 2010, 13:22
Bydliště: Šalingrad
Skútr / moto: skútr Malamut Blog 160
Tuning / úpravy: otáčkoměr, 2 blinkr, přední 12V zásuvka

Re: Yamaha T-Max 500 - nepravidelný zvuk

Příspěvekod foky » 08 lis 2010, 15:32

Začal bych asi kontrolou toho vzduchovýho filtru. Jestli tam někdo nechal svíčky tak dlouho, že už to jelo jenom na 1 válec, tak bych bez výměny ostatních spotřebních věcí radši ani nejezdil 8)
Může to bejt samozřejmě miliarda jinejch věcí, přesně ti to tady nikdo neřekne :o

Italia d'oro :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
| Life is better with MY KTM | Žijte naplno...tenhle kolotoč jede jenom jednu jízdu...
Uživatelský avatar
foky

2500+
 
Reputace: 176
Příspěvky: 4039
Registrován: 08 dub 2010, 08:38
Bydliště: Praha - nejlepší město v ČR
Skútr / moto: KTM 1090 Adventure


Zpět na Technické problémy se skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron