Yamaha Majesty 125 - mazání variátoru

Aneb když něco nefunguje tak, jak má...

Yamaha Majesty 125 - mazání variátoru

Příspěvekod Curtiss » 23 úno 2009, 18:35

Zdravím místní uživatele. Jsem tu nový, stejně tak jsem nováček co se skůtrů týká. Na podzim jsem se stal majitelem Majesty 125 r.v. 1999. Cca měsíc, pokud ještě dovolilo počasí, jsem na ní jezdil a přes zimu jsem se rozhodl podrobit jí důkladné kontrole, kterážto stále ještě probíhá. V podstatě spoustu technických záležitostí se mi podařilo vyřešit díky svému kamarádovi, který má Yamaha prodejnu i servis, nechci ho ale stále otravovat s dotazy. Hlavně vše řešíme mailem a to je v jeho případě tak trochu na dlouhé lokte - vždy několik dní celý nervózní čekám na odpověď :) Tak jsem si řekl, že to zkusím i tady, třeba se dočkám odpovědi dříve, chtěl bych totiž pokračovat v práci :wink:
A teď o co mi jde: Mám rozebraný variátor - dávám nové válečky - vše ostatní je OK. A nyní dotaz - válečky a jejich dráhy - je nutno je nějak mazat? Pokud ano, tak čím? Selský rozum mi říká, že ne, ale jak říkám, skůtr jsem nikdy před tím neměl, tak nemám zkušenost. Je pravda, že v původní sestavě nic mazané nebylo, ale co vím, tak byl již několikrát rozebírán, takže netuším, jestli třeba nebylo namazání opomenuto. Děkuji předem za odpověď.
Curtiss

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 228
Registrován: 22 úno 2009, 18:06
Bydliště: Česká Lípa
Skútr / moto: Yamaha Majesty 125, Honda GL 1500 GoldWing

Re: Yamaha Majesty 125 - mazání variátoru

Příspěvekod berki1 » 23 úno 2009, 19:09

Ahoj, gratuluji ke koupi a doufám, že ti bude dobře sloužit. Variátor, který máš se nemaže, naopak musí být čistý, bez prachu a nečistot. Sice se časem při jízdě nějakej ten prach k válečkům dostane, jelikož varec nejní hermeticky uzavřenej, ale do další výměny, nebo kontroly to je v poho.
Piaggio X9 250 EVO r.v 2005 25000km
Uživatelský avatar
berki1

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 45
Registrován: 07 zář 2008, 20:50
Bydliště: Mladá Boleslav
Skútr / moto: Piaggio X9 250 EVO r.v 2005

Re: Yamaha Majesty 125 - mazání variátoru

Příspěvekod Marios » 23 úno 2009, 19:11

Tak jak píše berki1 varec se nemaže :wink:
Člen Scooter Clubu NM
Marios

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2420
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Hodonín
Skútr / moto: YAMAHA T MAX
Tuning / úpravy: Vše Origginál

Re: Yamaha Majesty 125 - mazání variátoru

Příspěvekod Curtiss » 23 úno 2009, 19:59

Díky oběma, tak nějak logicky jsem si to myslel. Díky taky za gratulaci, i já doufám, že budu šťastným uživatelem svého stroje. Snad se mi ta péče, kterou tomu teď věnuji, v budoucnu vyplatí :wink: Právě jsem vyměnil trubky vidlic s guferama, čeká mě náplň olejem, výměna brzdových destiček (kotouč už je vyměněný), brzdové kapaliny, brzdových čelistí, filtru sání vzduchu, svíčky, již zmiňovaných válečků variátoru, přezutí na nové pneu, výměna olejů v motoru a převodovce a mělo by to být připraveno na sezónu. Už se na to moc těším, jen ten měsíc, co jsem jezdil před zimou mě to tak chytlo, že jsem se asi nenávratně nakazil :lol:
Curtiss

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 228
Registrován: 22 úno 2009, 18:06
Bydliště: Česká Lípa
Skútr / moto: Yamaha Majesty 125, Honda GL 1500 GoldWing

Re: Yamaha Majesty 125 - mazání variátoru

Příspěvekod Marios » 23 úno 2009, 20:07

To jsme rádi že tě to tak chytlo .Super :wink:
Člen Scooter Clubu NM
Marios

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2420
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Hodonín
Skútr / moto: YAMAHA T MAX
Tuning / úpravy: Vše Origginál

Re: Yamaha Majesty 125 - mazání variátoru

Příspěvekod sedli » 14 úno 2010, 17:00

Nevěděl jsem kam to hodit, tak to hážu sem. Rozhodl jsem se že se podívám v jakým stavu mám válečky ve variátoru. Vodítka jsou naprosto v pořádku- bez otlačení . Dávám sem fotku válečku, napište jestli už je to moc nebo toto ještě nemá na jízdu vliv. Nevím jak by to mělo být otlačeno, pokud je to už moc, tak koupím nový, ale nechci je brát zbytečně, když to pak nebude mít efekt. Díky
DSC02973.JPG

17:12 edit:
Takže já si myslel že všechny válečky jsou stejně opotřebený, ale když jsem je teď dával z5 s tím že je to ok, všimnul jsem si že ostatní jsou na tom ještě hůř, viz fotky...zítra jedu koupit nové
DSC02983.JPG
DSC02981.JPG
DSC02977.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil KYBLOS dne 20 pro 2013, 02:44, celkově upraveno 2
Důvod: Sloučeny dva příspěvky pod sebou
Bylo : Piaggio Hexagon 125 LX 1996, Honda PCX 125 2011, Suzuki GSX-F, Kawasaki Versys 650.
Nyní : Kentoya HAMMER II-i 125
Uživatelský avatar
sedli

1500+
 
Reputace: 27
Příspěvky: 1942
Registrován: 27 črc 2009, 16:03
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda PCX 1.generace
Tuning / úpravy: Laděný výfuk IXIL dual HyperLow, vyhřívané gripy Oxford,reflexní proužky na ráfky, LED parkovačky, karbonová fólie na pár dílech, množství originálních škrábanců a prasklin

Re: Yamaha Majesty 125 - mazání variátoru

Příspěvekod Rady » 14 úno 2010, 18:47

To uz jsou valecky po smrti, takze vymenit. Bych to videl podle barvy, ze jsou to valecky RMS :)
BMW K1200LT ------->> vice zde 4,6l/100 km
Uživatelský avatar
Rady

2500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2664
Registrován: 21 lis 2006, 13:41
Bydliště: Bánov u Uherského Brodu mob.: 00420 608 882 336
Skútr / moto: jawy,CZ, B400/K4, B650/K4,BMW LT K1200, chrompaket

Re: Yamaha Majesty 125 - mazání variátoru

Příspěvekod wictor » 14 úno 2010, 18:50

Pěkná práce :mrgreen:
Uživatelský avatar
wictor

Moderátor
 
Reputace: 43
Příspěvky: 3782
Registrován: 16 črc 2009, 21:00
Bydliště: Praha
Skútr / moto: HONDA SW-T 400

Re: Yamaha Majesty 125 - mazání variátoru

Příspěvekod Kamilus » 14 úno 2010, 19:39

V Karviné v Zape-motor se takovéto válečky jen zabrousí a zákazníku se řekne, že je to ještě dobrý. ((-:
A davaj sedmset. :mrgreen:
Kejši: Aprilia SR 50, rv.01, SR50 R, rv.10, SR 125, rv.99, PCX125 r.v.11
125ka Obrázek 150ka Obrázek
Uživatelský avatar
Kamilus

500+
 
Reputace: 12
Příspěvky: 594
Registrován: 22 lis 2009, 20:09
Bydliště: Šumbark
Skútr / moto: Honda 150 PCX

Re: Yamaha Majesty 125 - mazání variátoru

Příspěvekod sedli » 14 úno 2010, 19:46

Jo psal mi to i respekt.fr , je to můj rádce na všechno po icq, jinak bych to tady pořád tapetoval s dotazama...jo, podle stránek scootlandu to vypadá, že jsou RMS, ale není na nich napsána hmotnost..a i na jejich stránkách mi to nabízí několik variant..ale tam budou určitě vědět. Budu ale brát teda Mallosi. Ještě se chci zeptat - v čem poznám zelpšení? Ve zrychlení, plynulosti nebo maximálce? S rozjezdama problém nebyl nikdy, ani jsem se nerozjížděl na plnej plyn, ale maximálka jen někde kolem 100 Km/h a 942004 ná stejný model a jezdí mu 130 Km/h, je to tím? Díky
Pak už jen aby bylo jaro a všechno se to otestovalo
Bylo : Piaggio Hexagon 125 LX 1996, Honda PCX 125 2011, Suzuki GSX-F, Kawasaki Versys 650.
Nyní : Kentoya HAMMER II-i 125
Uživatelský avatar
sedli

1500+
 
Reputace: 27
Příspěvky: 1942
Registrován: 27 črc 2009, 16:03
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda PCX 1.generace
Tuning / úpravy: Laděný výfuk IXIL dual HyperLow, vyhřívané gripy Oxford,reflexní proužky na ráfky, LED parkovačky, karbonová fólie na pár dílech, množství originálních škrábanců a prasklin

Re: Yamaha Majesty 125 - mazání variátoru

Příspěvekod pjirasek » 23 črc 2010, 18:50

Zdravím pánové.
Hodlám vyměnit válečky ve variátoru ( pravděpodobně lehce ojeté), zakoupil jsem válečky Stage6. Tady píšete, že se variátor nemaže. Jenže součástí balení je i "mazadlo" a dle německého návodu se mají válečky tímto speciálním mazadlem (spezial Schmierstaff) natřít. Alespoň tak jsem to při mé velmi chabé znalosti němčiny a s pomocí překladače pochopil. Výše uvádíte NEMAZAT!. Co si mám o tom myslet?
Máte někdo zkušenosti s válečky Stage6 a jeich namazáním tímto mazadlem?
Nechci zakládat nové vlákno, takže to dávám sem. Díky

Edit - pro znalce jazyka německého:
Vor dem Einsetzen der Rollen sollten die Laufbahnen mit dem spezial Schmierstoff, der dieser Packung beigelegt ist, dünn eingefettet werden.
Naposledy upravil pjirasek dne 31 črc 2010, 20:17, celkově upraveno 1
něco pro GPS navigace - http://www.poi.cz, moje přibližovadlo http://www.jirasek-cz.eu/kingway/index.html
Uživatelský avatar
pjirasek

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 81
Registrován: 08 dub 2010, 11:47
Bydliště: Praha Suchdol
Skútr / moto: Kingway Eurostar 2T
Tuning / úpravy: Multivar+válečky Dr.Pulley, 70ccm kit, úprava airboxu, 0,75mm tryska, LED žárovky a pár dalších drobností

Re: Yamaha Majesty 125 - mazání variátoru

Příspěvekod KYBLOS » 24 črc 2010, 18:55

Není to nutný. To je nějaká vazelína, nebo jak to říct, pro menší opotřebení válečků, prej. Jestli chceš, samo si to tam můžeš napatlat, já bych si to tam prostě nedal, páč varec se má udržovat čistý. Je jasný, že varec se stejně sám provozem zase....., ale když tam něco napatláš, myslím si, že jakýkoliv prach apod., který se dostane do varce, se na to jen hodně dobře přilepí právě díky téhle vazelínce, nebo jak to nazvat, takže ho vlastně o to víc zaneseš bordelem :roll: Aspoň já si to tak vysvětluju no. 8)
Minulost: Derbi Atlantis - naj. 38000km, Piaggio X9 500 - naj. 50186 km
Uživatelský avatar
KYBLOS

Moderátor
 
Reputace: 14
Příspěvky: 3324
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Střední Čechy
Skútr / moto: Honda CBF 500
Tuning / úpravy: Kufr, boční brašny, tankvak, držák mobilu, alarm, padáky, vyhřívané gripy Oxford, Ultraseal

Re: Yamaha Majesty 125 - mazání variátoru

Příspěvekod pjirasek » 31 črc 2010, 20:13

Tak jsem dnes rozebral variátor (Naraku HS). Mé tušení se potvrdolo, na všech válečcích jedna, poměrně velká, ploška. To je již druhá poškozená sada válečků během 800km, najetých po Praze. Trochu malá životnost! :( Netušíte, v čem může být závada? Má někdo podobnou zkušenost a zná řešení? Díky za každý nápad a radu. Stav obdobný jako na fotkách výše (vůbec nevíš).
Variátor Naraku HS, válečky 7g, kontrastka původní (ta dodávaná s variátorem je tvrdší a moc se mi neosvědčila). Spojkové pružinky původní. S touto kombinací jesm spokojen, skůtřík jezdí dle mých představ. Při 7000ot kolem 60km/h (dle GPS), i do kopce se posunuje kolem 40. Jenom ty válečky na můj vkus nic nevydrží. Vyzkoušené válečky dodávané s variátorem a Stage 6. Jediné co mne napadá - v sadě variátoru je cca 0,5mm silná podložka na osu. Připadá mi, jako by se s ní dal "prodloužit" váleček, po kterém se pohybuje variátor. Tu jsem tam nedal (přiznávám, netuším kam přesně patří).
P.S. Omlouvám se za poněkud laické názvosloví. :oops:
něco pro GPS navigace - http://www.poi.cz, moje přibližovadlo http://www.jirasek-cz.eu/kingway/index.html
Uživatelský avatar
pjirasek

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 81
Registrován: 08 dub 2010, 11:47
Bydliště: Praha Suchdol
Skútr / moto: Kingway Eurostar 2T
Tuning / úpravy: Multivar+válečky Dr.Pulley, 70ccm kit, úprava airboxu, 0,75mm tryska, LED žárovky a pár dalších drobností

Re: Yamaha Majesty 125 - mazání variátoru

Příspěvekod liberecak » 04 srp 2010, 00:22

mam asi taky problem s variatorem :oops: nastartuju jedu když prijde stoupani nebo pridam vic plyn ve variatoru (teda dou fam že je na prave straně :roll: )tak v něm jakoby praskne změní se zvuk(takovek kovovější) a myslím že ztracim výkon max rychlost je o cca 30 KM menší ......nechtěl jsem ho tahat vic aby se neco nevysralo......má někdo nějakou radu v čím by to mohlo být?samozřejmě to rozdělám nebo asi někde nechám rozdělat ale abych byl trochu v obraze... :roll:
Uživatelský avatar
liberecak

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 125
Registrován: 16 čer 2010, 23:01
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: HONDA PCX 150 ,EX-Italjet Formula 125
Tuning / úpravy: Nejlepší úprava = SERIE :-)

Re: Yamaha Majesty 125 - mazání variátoru

Příspěvekod Hasmann » 04 srp 2010, 00:51

Nechci dělat chytrého,tvůj stroj neznám,ale dle fotek na netu a obvyklostí je varec na levé straně jako snad u všech skútrů...
Uživatelský avatar
Hasmann

500+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 510
Registrován: 16 srp 2009, 16:35
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: Aprilia SR 50 S, Piaggio X evo 125
Tuning / úpravy: 70cm kit Polini

Další

Zpět na Technické problémy se skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků