Umrel skutr - servis Horomerice, Praha 6?

Aneb když něco nefunguje tak, jak má...

Umrel skutr - servis Horomerice, Praha 6?

Příspěvekod Blejzr » 01 bře 2019, 15:47

Ahoj, v posledni dobe mi dost zlobil skutr, pri nizkych otackach pri rozjezdu se hrozne klepal a tohle bylo cca tyden, vcera kdyz jsem jel domu, tak jsem si vsiml, ze na dlouhe rovince z nebusic do Horomeric, kde normalne jezdim na plny plyn okolo 110 to jede stova 100, najednou to zpomalilo na 70 a nasledne to zaclo delat silene zvuky, az nakonec uplne zastavil.. Nastartovat uz nesel a jen rval a cukal, furt slabsi a slabsi, az nakonec umrel uplne.. postupne se zhasinal displej a slablo svetlo skutru, az nakonec zmizely z displeje cisla a svetlo svitilo jak telefon.. Pak kdyz jsem ho chtel nastartovat tak uz to ani zadnej zvuk nedelalo, proste uplne KO...

Skutr jsem odtahl 4km pesky k lidlu k horomericim, docela zabava tahnout 150kg skutr..

Kazdopadne jsem dnes obvolal cca 10 autoservisu a 2 motoservisy v okoli a nikdo neopravuje skutr, jediny pan co to dela, ze stareho suchdola, tak bude mit cas az za 3 týdny..

Neznate nekdo nekoho z okoli, kdo by to byl schopen opravit? Skutr nemam jak premistit, jedine ze by mi pro nej nekdo prijel, holt se mi to prodrazi, ale je nepojizdny, nejde uz nastartovat, takze ho proste nepremistim.. :/

Jezdim denne, takze je to pro me dost akutni.

Díky moc

-- 01 bře 2019, 15:19 --

Tak jsem se dovolal do prvniho servisu co opravuje scootery - scooter83 - a popsa jsem panovi svuj problem a vypocital mi to az na 17 000Kč opravu..

Jelikož mám skutr pres pul roku a daval jsem za nej 25 000Kč, tak si snad hodim mašli..

A to jsem kupoval Hondu 125, prave abych se vyhnul poruchovym čínám..
Blejzr

50+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 62
Registrován: 13 črc 2017, 12:59

Re: Umrel skutr - servis Horomerice, Praha 6?

Příspěvekod JardaB » 01 bře 2019, 17:21

A podle popisu vady do telefonu ti jen nahodil nějakou maximální cenu, aby ses pak nedivil -- to není žádná diagnoza. Pokud to vydávalo "šílený zvuky" tak to možná bude generálka.

A u stroje za 25 tisíc si mašli neházej .... to je cena jak za bicykl. Jen ten servis bude chvíli trvat - to mrzí. Kolik to mělo najeto při koupi a kolik teď ? Rok výroby ?
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1668
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Re: Umrel skutr - servis Horomerice, Praha 6?

Příspěvekod VlČek » 02 bře 2019, 10:07

to Blejzr, omlouvám se ale budu upřímný, Honda za 25K je pravděpodobné hodně stará a i dost zažila. Pokud jsi četl vlákno rady před nákupem skútru, tak Ti většina doporučila před koupí udělat kontrolu a po koupi ojetého udělat první a preventivní servis spojený celkovou kontrolou. Servis nastřelil cenu na základě tvého popisu, plus si udělal rezervu určitě 3-5K aby se později vyhnul problémům. Tvůj způsob "zabití" skútru také cenu opravy nejspíš navýšil. Změna zvuku motoru, pokles výkonu znamená, že není něco v pořádku, tak zastavím a pokusím se zjistit proč, nezjistím-li to, tak výrazně snížím rychlost a pokusím se dojed k nejbližšímu parkovišti, benzínce atd, pokud jsem pár km od domova, tak i domů. Já jsem teď zničil zadní pneu, defekt. Cca 10km od domova anebo jiného místa, kde bych to mohl jinak řešit, tak jsem po pěkné silnici jel krokem a přes díry jsem tlačil, skoro 2,5h jsem se plahočil domů. Po návratu ihned objednal novou pneu a byl jsem šťastný, že ráfek je ok. Když už jsem byl doma vysprchovaný, tak volal kamarád, kterému jsem volal kvůli odvozu na vozíku. Prostě smůla a okolnosti. Držím palce ať to nemáš drahé.

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Začal jsem s tátovou Jawetou - podivný Stadion, Jawa 23 Mustang, Jawa 350, Suzuki Bandit 600 (ojetý), Yamaha XJR 1300, Honda SH150 je už pryč, PCX 125 se ani neohřálo a šlo, a nyní drandím Yamaha Tracer 900 GT a vysněný T-max 530 snad bude další...
Uživatelský avatar
VlČek

100+
 
Reputace: 93
Příspěvky: 202
Registrován: 10 lis 2014, 13:43
Bydliště: Praha 10
Skútr / moto: SH 150 je už pryč, co bude dál ...
Tuning / úpravy: Výrobce ví co dělá.

Re: Umrel skutr - servis Horomerice, Praha 6?

Příspěvekod Winterwolf » 02 bře 2019, 13:11

Zavolej SEM, pak si TADY půjč dodávku a máš vyřešeno.
Lukas
EX Huatian HT50QT-16 EX Yamaha VP300 Versity EX Honda SH 150 EX Yamaha Majesty 180

Honda SH300i
Obrázek
Uživatelský avatar
Winterwolf

Moderátor
 
Reputace: 197
Příspěvky: 2901
Registrován: 11 dub 2010, 20:13
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda SH300i /Honda PCX 125
Tuning / úpravy: Vyhrivane hefty, deka, a jeste par dalsich...

Re: Umrel skutr - servis Horomerice, Praha 6?

Příspěvekod Badarala » 02 bře 2019, 13:17

A nebylo by bývalo lepší dát o těch 17 tisíc víc rovnou při koupi a místo šrotu z Itálie a živení příživníka koupit něco s českým původem?
To je pořád dokola... :roll:
No pozdě bycha honit, přeju hodně štěstí a klid v duši při opravování.
PS. Tím příživníkem pochopitelně myslím týpky, co tyto vraky z Itošky a Francie tahají a pakují se pak na českém "šetřílkovi".
Badarala

750+
 
Reputace: 312
Příspěvky: 971
Registrován: 27 říj 2013, 23:07
Bydliště: okres Litoměřice
Skútr / moto: N-max / Suza
Tuning / úpravy: běžné doplňky pro každodenní užívání

Re: Umrel skutr - servis Horomerice, Praha 6?

Příspěvekod krizik1 » 02 bře 2019, 16:25

Vše podstatné bylo řečeno. A možná i něco navíc.
http://krizik1.rajce.idnes.cz/ http://www.parabellum.cz/ Aprilia Atlantic 500,PGO Comet 50 2T,Kingway Varadero 79 4T
Uživatelský avatar
krizik1

Moderátor
 
Reputace: 825
Příspěvky: 2300
Registrován: 22 srp 2010, 08:22
Bydliště: Květnice tel.:732402041
Skútr / moto: Aprilia Scarabeo 200


Zpět na Technické problémy se skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků